Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez flyman87 » 29 Sierpień 2014, o 09:38

    Witam Panowie!
    Ćwiczę sobie w "piwnicy" od kilku miesięcy, w tym czasie przyjmowałem różne słabe suple wybierane raczej losowo i nie zażywałem ich regularnie.
    Dieta też raczej przypadkowa
    Stąd wyniki średnie.
    Teraz chciałbym ruszyć porządnie z treningiem, chcę zbudować dobrą masę mięśniową.
    Ważę 92kg [i tak mogłoby zostać ale więcej mięśni - mniej tłuszczu], lekki brzuszek, 181 cm wzrostu, 28 lat.

    Wybrałem sobie taki zestaw supli:
    SCITEC MEGA DAILY ONE PLUS 60kaps
    SCITEC NUTRITION JUMBO PROFESSIONAL 1620G GAINER
    SCITEC 100% WHEY PROTEIN PROFESSIONAL 920G BIALKO
    SCITEC G-BOMB 2.0 500g ice tea GLUTAMINA MATRIX


    1. Czy polecacie te suple?
    2. Czy są dobrej jakości?
    3. Czy taki zestaw ma sens?

    Wszystkie Wasze porady są na wagę złota


    Dzięki i pozdro!
    flyman87
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 Sierpień 2014, o 09:37

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez Jarek_28 » 29 Sierpień 2014, o 22:39

    wszystko zależy od twojego celu, co chcesz osiągnąć.. gdybym zrobił ankietę dla przykładowo stu nowicjuszy, i zapytał w niej o zamierzony efekt treningu - wiesz co by odpowiedzieli? Dokładnie to co ty.. więcej mięśni i mniej tłuszczu. Przecież o to chodzi w treningu żeby tak właśnie wyglądać prawda? Tylko.. jak budować masę mięśniową i nie zwiększyć procentu zatłuszczenia? Jak z kolei zgubić tłuszcz nie schodząc z kalorii.. Obierz sobie konkretny cel a później dobierz suplement. Sam dla siebie musisz być dietetykiem, więc dopnij dietę i zacznij liczyć ile czego zjadasz albo zmień hobby.
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez flyman87 » 30 Sierpień 2014, o 09:08

    Teraz do końca stycznia 2015 chcę budować masę mięśniową i mogę tyć tzn tak zamierzam więc jem dużo.
    Od lutego redukcja żeby gdzieś na 1 maja wyglądać super.

    Czy w takim przypadku te suple mają sens?
    flyman87
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 Sierpień 2014, o 09:37

    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez Jarek_28 » 30 Sierpień 2014, o 22:22

    Stwierdzenie że jesz dużo dalej nic mi nie mówi o twojej diecie. Nie musisz jeść dużo, wystarczy że trzymasz nadwyżkę kaloryczną rzędu 1500 kcal na plusie. Ale do tego musisz znać swoje zapotrzebowanie kaloryczne i przeliczać ile czego zjadasz a ty tego nie robisz. Nie wypełniłeś profilu, chcąc ci doradzić dobrze było by coś o tobie wiedzieć.
    Wchodząc na masę z metrem w pasie możesz jedynie narobić sobie szkód a nie pożytku.

    Co do odżywek to produkty powyżej są bdb. jakości, potrzebujesz:

    Gainer- dopijany międzi posiłkami a ne w ich zastępstwie!
    Carbo- około treningowo.
    Proteiny- musisz spożywać min 2g/kg. wagi ciała białka, więc w razie braku spożycia odpowiedniej ilości dopijaj shake.
    Do tego 40 ml oleju lnianego, nierafinowanego, 10 ml do każdego posiłku.
    Witaminy.

    Możesz dać też argininę, lub jakąś przedtreningówke. Bcaa i glutaminę pozostaw na redukcję.
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez flyman87 » 31 Sierpień 2014, o 09:08

    Dzięki Jarek za odpowiedzi! :)

    Myślałem, że wystarczy jeść dużo [znacznie ponad zapotrzebowanie kaloryczne] i ciężki, częsty trening + suplementy i tak się zrobi dobrą masę. Ale ok, będę większą uwagę przykładał do diety :)

    Oceń proszę jeszcze moją rozpiskę treningu.
    Trenuję co drugi dzień.

    1 dzień:
    Kaptury
    Barki
    Triceps

    2 dzień:
    Kaptury
    Przedramię
    Biceps

    3 dzień:

    Klatka
    Triceps

    4 dzień:
    Plecy
    Przedramię
    Kaptury

    Nie robię żadnych przerw między tymi dniami, po prostu lecę co drugi dzień z treningiem wg tej rozpiski. Trening nie trwa dłużej jak 1,5 godziny.

    Teraz parę słów o mnie: wzrost 181 cm, waga 93 kg, wiek 28 lat, trenuje od 6 miesięcy w "piwnicy" :D
    flyman87
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 Sierpień 2014, o 09:37

    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez Jarek_28 » 1 Wrzesień 2014, o 00:35

    nie ma za co, na forum można przyznawać pochwałę wciskając na + :Strzałka: .. dlaczego trenujesz z naciskiem na kaptur? Zapomniałeś o nogach i łydkach.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez flyman87 » 1 Wrzesień 2014, o 08:53

    Bo te mięśnie mam najsłabiej rozwinięte... to tak chwilowo, jak już trochę podrosną to wymienię to ćwiczenie na coś innego.

    Treningu nóg w tym dniu nie łączyć z żadnym innym?

    5 dzień to będą tylko nogi i łydki.
    flyman87
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 Sierpień 2014, o 09:37

    Re: Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scite

    Postprzez Jarek_28 » 1 Wrzesień 2014, o 23:47

    flyman87 napisał:Dzięki Jarek za odpowiedzi! :)

    Myślałem, że wystarczy jeść dużo [znacznie ponad zapotrzebowanie kaloryczne] i ciężki, częsty trening + suplementy i tak się zrobi dobrą masę. Ale ok, będę większą uwagę przykładał do diety :)

    Oceń proszę jeszcze moją rozpiskę treningu.
    Trenuję co drugi dzień.

    1 dzień:
    Kaptury
    Barki
    Triceps

    2 dzień:
    Kaptury
    Przedramię
    Biceps

    3 dzień:

    Klatka
    Triceps

    4 dzień:
    Plecy
    Przedramię
    Kaptury

    Nie robię żadnych przerw między tymi dniami, po prostu lecę co drugi dzień z treningiem wg tej rozpiski. Trening nie trwa dłużej jak 1,5 godziny.

    Teraz parę słów o mnie: wzrost 181 cm, waga 93 kg, wiek 28 lat, trenuje od 6 miesięcy w "piwnicy" :D


    Dobrą masę niektórym ciężko jest usytuować, zależy kto jak to postrzega, od priorytetów i stażu. Niektórzy robią 3-4kg dobrej masy rocznie, inni zaś robią 10kg w kilka miesięcy, kwestią jest, ile mięśni mieści się w tych 10kg masy? Zapewne tyle samo albo i mniej niż w pierwszym przypadku. Odżywianie kreuje twój wygląd, samomotywacja i chęci dopinają resztę..

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez Devlin » 2 Wrzesień 2014, o 16:48

    Ja też gainera bym zastąpił zwykłym posiłkiem (kurczak+ryż), białko, witaminy oraz glutamina jak najbardziej. Dorzuć bcaa, jeśli upierasz się przy Scitec'u to Bcaa Xpress, wersja smakowa bądź nie, do wyboru:) A i dodatkowo na regenerację dorzuciłbym zma (czyli Scitec'a ZMB6 - tych używam od x czasu i są super, więc polecić mogę;) )

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Zapraszam na mój autorski fanpage! Liczne konkursy, zdjęcia, porady, niespodzianki i inne!
    Kod: Zaznacz wszystko
    www.facebook.pl/trenujzglowa
    Devlin
    Plutonowy
     
    Posty: 107
    Rejestracja: 30 Wrzesień 2013, o 13:43
    Pochwały: 1

    Prośba o ocenę zestawu supli - początkujący, suple Scitec?

    Postprzez Jarek_28 » 2 Wrzesień 2014, o 23:44

    W rozpisce nic bym nie zmieniał, trenował bym jedynie każdy mięsień raz w tygodniu. Nogi dodaj w 3-ci lub 4-ty dzień.

    Pochwały przyznane za posta: 2
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron