Szybkie logowanie
  • Strona główna Forum Hydepark
  • Studia wojskowe, pomocy !

    Miejsce dyskusji dosłownie o wszystkim, niekoniecznie związanym z kulturystyką. Dział pozwalający na wolną dyskusję nie ograniczoną żadnym tematem przewodnim.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez robi1293 » 19 Sierpień 2011, o 14:16

    Słuchajcie teraz bede w klasie maturalnej,

    juz 3 lata temu postanowilem isc na zawodowego zolnierza.

    I mam lekki dylemat teraz... Planowalem skladac papiery na WSOWL we Wrocku,
    Niestety tam z tego co wiem na maturze trzeba zdawac chemie i fizyke i tu mnie ta sprawa gubi ;/ nie lubie tych przedmiotow i watpie w dobre wyniki z matury z tego ...

    I nie wiem skoro tam bedzie lipa to co mam zrobic :|

    Wybrac jakies inne studia ? Jestem w kropce.
    Jeśli jesteś w stanie walczyć ze wszystkich sił by dojść tam gdzie chcesz to kto może Cię powstrzymać ? Nikt...
    Awatar użytkownika
    robi1293
    Sierżant
     
    Posty: 251
    Rejestracja: 19 Maj 2010, o 23:08
    Pochwały: 8
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 07 12 1993

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez nicu:) » 19 Sierpień 2011, o 16:58

    jestem w tej samej sytuacji co Ty,,teraz klasa maturalna,,,ja przeczytalem na stronie,ze obowiazkowa jest matma(i tak musisz pisac) i angielski(i tak jezyk obcy musisz pisac) no i testy fizyczne...chyba,ze cos pominolem,w tym miesiacu postaram bardziej zoorientowac sie w temacie,...:)moze sie na studiach spotkamy:D
    Zesraj się ,a nie daj się:)
    nicu:)
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 28 Wrzesień 2010, o 11:15
    Pochwały: 3
    Miasto: J-L
    Data urodzenia: 20 07 1993

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez robi1293 » 20 Sierpień 2011, o 16:39

    Jak matma i angielski to nie bedzie mysle problemu :)

    ja tam widzialem tez ze chemia i fizyka a to dla mnie najgorsze co moze byc ;p

    Ale skoro jest tak jak mówisz to możliwe ,że sie spotkamy na studiach ;D
    Jeśli jesteś w stanie walczyć ze wszystkich sił by dojść tam gdzie chcesz to kto może Cię powstrzymać ? Nikt...
    Awatar użytkownika
    robi1293
    Sierżant
     
    Posty: 251
    Rejestracja: 19 Maj 2010, o 23:08
    Pochwały: 8
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 07 12 1993

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez Markiz » 20 Sierpień 2011, o 23:56

    robi1293 napisał:Słuchajcie teraz bede w klasie maturalnej,

    juz 3 lata temu postanowilem isc na zawodowego zolnierza.

    I mam lekki dylemat teraz... Planowalem skladac papiery na WSOWL we Wrocku,
    Niestety tam z tego co wiem na maturze trzeba zdawac chemie i fizyke i tu mnie ta sprawa gubi ;/ nie lubie tych przedmiotow i watpie w dobre wyniki z matury z tego ...

    I nie wiem skoro tam bedzie lipa to co mam zrobic :|

    Wybrac jakies inne studia ? Jestem w kropce.


    Proponuję konsultację z rafim i trening na poszerzenie pleców heh ;D

    Robi na zawodowego żołnierza możesz dostać się już nawet po gimnazjum--także opcja zastępcza jakbyś nie dostał się na studia wojskowe.
    Wiadomo po studiach stopień oficerski a tak to normalnie od szaraka będziesz musiał się dobijać itd
    A jesli chodzi o inne studia to sam musisz zdecydować jaki kierunek cię interesuje.
    Ukończyłem prawo na Uniwerku a teraz kończę podyplomowe, kursów nie liczę heh
    Markiz
    Sierżant
     
    Posty: 246
    Rejestracja: 19 Kwiecień 2010, o 21:31
    Pochwały: 6
    Miasto: Łomża
    Data urodzenia: 18 01 1980

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez rafimoc » 21 Sierpień 2011, o 08:02

    jak sie sam dowiadywalem to bylo 100 osob na 1 miejsce - teraz jak jest? nie wiem, mimo wszystko powodzenia.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez Oliver » 21 Sierpień 2011, o 09:18

    no to ja powiem jak aktualnie sytuacja wygląda ponieważ sam do wojska się wybieram:)
    We Wrocławiu masz kilka profili weź to pod uwagę, na każdy profil potrzebne są inne przedmioty maturalne (na jeden czy dwa
    nawet geografia jest potrzebna) racja jest taka ze na większość niestety jest fizyka czy matma.
    test sprawności fizycznej jest na każdy kierunek i na każdych studiach wojskowych, nie ważne czy to lądowe, powietrzne czy morskie:) tyle, że w zależności od profilu przechodzisz stosunkowe badania (w lotnictwie na pilota podstawa to wzrok)
    co do oficera, oficerem możesz zostać nawet bez studiów wojskowych, jak? a no tak jak ja zamierzam:)
    idziesz do woja na podoficera po szkole średniej (szkolenie NSR, po kilku miesiącach na zawodowego po szkoleniach)
    jednocześnie składasz papiery na studia aby zrobić magistra potrzebnego do stopnia oficerskiego, po zrobieniu magistra
    (czyli po 5 latach) wybierasz się na Studium Oficerskie 12 miesięczne, jest to szkolenie oficerskie:) bez magistra
    niestety tam nie przyjmują, dlatego ważne są studia.
    Z mojego punktu widzenia to nie jest złe rozwiązanie jeżeli ktoś się na studia wojskowe nie dostanie to idzie na zaoczne jakiekolwiek:) czyli będzie tak = 5 lat stażu w wojsku jako podoficer + papierek magistra, następnie roczne szkolenie to już jest 6 lat stażu woja + awans na stopień oficerski i bez problemu jesteś gdzieś przydzielony z racji, że masz już doświadczenie zawodowe w wojsku:)

    Co do miejsc na Akademii wojskowej, racja ciężko się dostać z racji ile osób się tam wybiera,
    choć dowiadywałem się, że na wojskowe studia zaoczne we Wrocławiu już nie taki problem się dostać,
    przede wszystkim dlatego, że mniej osób tam chce iść z racji ograniczenia kierunków bo są do wyboru tylko 4,
    ale i wymagania maturalne są mniejsze:) no i na co ludzie też lecą? na miesięczne wypłaty w dziennej szkole... zaczynając na 1000zl kończąc coś na 2000zl... tak czy siak uważam, że taki oficer już z 6 letnim stażem zawodowym to lepszy
    oficer niż ten z akademii wojskowej, który tak naprawdę przechodził przez te wszystkie lata nauki tylko szkolenia przygotowawcze, gdzie ten poprzedni już ma w nich doświadczenie na polu:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez robi1293 » 21 Sierpień 2011, o 13:50

    co do chętnych to na pewno wiele się nie zmieniło ;/ ale będę walczył o przyjecie :)

    Oliver ciekawa propozycja :) O takim rozwiązaniu nie pomyślałem :)


    Będę musiał to przemyśleć, bo naprawdę nie wiem na co sie nastawiać :|
    Jeśli jesteś w stanie walczyć ze wszystkich sił by dojść tam gdzie chcesz to kto może Cię powstrzymać ? Nikt...
    Awatar użytkownika
    robi1293
    Sierżant
     
    Posty: 251
    Rejestracja: 19 Maj 2010, o 23:08
    Pochwały: 8
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 07 12 1993

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez Oliver » 21 Sierpień 2011, o 16:59

    no ja Ci się nie dziwie, sam miałem dylemat dobre pół roku:)
    ale doszedłem do wniosku, że zrobię tak trochę właśnie "na około" bo będę miał podwójny zawód:)
    póki co jestem bez zawody co mnie wręcz irytuje....
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez robi1293 » 22 Sierpień 2011, o 11:32

    a czy moge robic jakies inne studia 5letnie mgr i pozniej startowac na WSO ?
    kierunek jest obojetny z jakiego bede mial mgr ?
    Jeśli jesteś w stanie walczyć ze wszystkich sił by dojść tam gdzie chcesz to kto może Cię powstrzymać ? Nikt...
    Awatar użytkownika
    robi1293
    Sierżant
     
    Posty: 251
    Rejestracja: 19 Maj 2010, o 23:08
    Pochwały: 8
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 07 12 1993

    Re: Studia wojskowe, pomocy !

    Postprzez Oliver » 22 Sierpień 2011, o 12:42

    obojętnie jakie studia możesz robić, potrzebny jest tylko magister:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Następna

    Wróć do Hydepark

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.