Szybkie logowanie
 • Strona główna Inne Kulturystyka
 • Frank Zane

  Wszystko o zawodowcach: porady, treningi, dieta i różne plotki oraz galerie kulturystów. Kulturystyka jest to amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu.

  Moderator: Michał Bodzioch


  Frank Zane

  Postprzez Ufp » 6 Sierpień 2010, o 11:53

  Osoba: Frank Zane
  Data urodzenia: 28.06.1942
  Miejsce urodzenia: Kingstone, Pensylwania
  Obecne miejsce zamieszkania: San Diego
  Wzrost: 175 cm
  Waga: 84 kg - 86 kg
  Tytuły Mr. Olympia: 1977-1979
  Czym zajmujesz się dzisiaj? Prawie niczym - żartuje. - Mam zajęć przynajmniej na pól dnia. Odpowiadam na pocztę elektroniczną i wystawiam faktury w prowadzonej przez siebie sprzedaży wysyłkowej. Mam także biuletyn "Building the Body", który wydaję od trzech lat. Wszystkie artykuły piszę sam. Mam tysiąc prenumeratorów. (jak bym wiedział gdzie go dostać, to już bym go prenumerował)
  Jakie grupy mięśniowe przysporzyły ci najwięcej trudności, aby je rozwinąć w równowadze z innymi partiami umięśnienia? Bicepsy i łydki. W rzeczywistości to Arnold [Schwarzenegger] nauczył mnie jak ćwiczyć bicepsy, pokazując mi jak mam supinować nadgarstki (skręcać je do wewnątrz) w szczycie napięcia mięśniowego, ja z kolei nauczyłem go jak rozwiązywać matematyczne problemy. Teraz, dzięki mnie, wie jak pomnażać pieniądze! Natomiast jeśli chodzi o łydki, to po 40 latach nadal z nimi eksperymentuję.

  Większość kulturystów wypowiada się na temat Franka Zane'a z wielkim szacunkiem twierdząc, że "ten facet miał wspaniałą symetrię". Ale nic nie budzi większego niezadowolenia u trzykrotnego Mr. Olympia jak semantyka tego, wydawać by się mogło, prostego stwierdzenia. "Muszę jedną rzecz wyjaśnić: to nie jest symetria" - mówi Frank, były nauczyciel matematyki. "Symetria jest matematycznym terminem, który oznacza równowagę miedzy lewą a prawą strona, co by świadczyło, że obie strony data są lustrzanymi odbiciami. Tak naprawdę, ludzie mówią o proporcjach, co jest stwierdzeniem równości jednego lub więcej stosunków. W moim przypadku wszystkie grupy mięśniowe są rozwinięte równo i się równoważą, czyli żadna z grup nie ustępuje innej." Frank wyjaśnia, że każdy posiada jakieś różnice w symetrii. Na przykład, twoje bicepsy, które mają te same [choć nie zawsze]
  rozmiary, ale nie mają idealnie takich samych kształtów. Nikt nie ma doskonałej symetrii.
  Znajomość własnego ciała i tego, co musisz z nim robić, to połowa wygranej w bitwie o uzyskanie wyważonej, pełnowartościowej sylwetki. Podobnie jak ze wszystkim innym w kulturystyce, uwarunkowania genetyczne odgrywają główną rolę w atletycznej ewolucji. "Rodzisz się z pewnym określonym układem kostno-szkieletowym, którego nie możesz zmienić" - mówi Frank. "Ale możesz robić wiele rzeczy, żeby wytworzyć wrażenie dobrych proporcji ciała." Przede wszystkim chodzi o uzyskanie szczupłej talii. "Ten rejon to środek ciała. Jeśli masz dobrze rozwinięte mięśnie brzucha i szczupłą talie, to reszta ciała zaczyna wyglądać o wiele lepiej. "Aby uzyskać talię osy, Frank zaleca trenować brzuch bardzo długimi seriami, co w sumie może nawet dać około 1000 powtórzeń dziennie w okresie przedstartowym! Umiejętne pozowanie także może spotęgować wrażenie idealnych proporcji. "Obecnie, często widujemy coś, co nazwałbym 'chaotycznym'pozowaniem. Zawodnik bezładnie chodzi po scenie i pięciokrotnie pod rząd wykonuje te samą pozę, stojąc dokładnie przodem do widowni" - stwierdza Frank. "To nie prowadzi do ukazania własnej budowy fizycznej w sposób artystyczny. Nawet w dogrywkach nigdy nie ustawiałem się przodem do widowni. Zawsze stałem pod jakimś kątem, co powodowało zawężanie mojej talii i bardziej zrównoważony ogólny wygląd." Frank zaleca początkującym zawodnikom, aby uczyli się pokazywać własną budowę fizyczną w taki sposób, który wywoła przyjemne wrażenie u nich samych i u sędziów. Ponieważ każdy zbudowany jest nieco inaczej, Frank twierdzi, że każdy zawodnik musi bezstronnie przeanalizować swoją budowę fizyczną. Zaleca wykorzystać w tym celu fotografie. "Uświadomienie sobie czegoś bywa bolesne i czasami powstrzymuje ludzi od obiektywnego spojrzenie na siebie od strony wyglądu fizycznego" - zauważa Frank. "Zrób zdjęcia z każdej strony ciała i określ, nad jakimi elementami musisz wiecej pracować, a nad jakimi mniej. Większość kulturystów ma wspaniale rozwinięte klatki, ramiona i obszary talii, (z przykrością musz oświadczyć, że jeśli chodzo o talie to obecni zawodowcy różnią się pod tym względem) ale kiedy się odwrócą okazuje się, że z tylu nie mają wiele do zaprezentowania. Właśnie dlatego, że nie widzisz się z tyłu, fotografia pomoże ci w znalezieniu tam słabych punktów." Aby zapobiec pogłębianiu się wad sylwetki trzeba - zdaniem Franka - przede wszystkim zmienić układ treningów na bardziej wszechstronny. "Wiele osób ćwiczy razem grzbiet z bicepsami i klatkę z tricepsami, a potem oddzielnie
  barki. Oznacza to, że barki są ćwiczone trzy dni pod rząd. co zwiększa ryzyko kontuzji." Oprócz proporcji sylwetki, Frank znany był również ze swojego niesamowitego przygotowania do zawodów. Oprócz diety stosował różne wyrafinowane techniki treningowe na siłowni, aby jak najlepiej poseparować swoje mięśnie. "Wykonywałem wiele superserii, ponieważ przy krótszych odpoczynkach wymagają od mięśni cięższej pracy i powodują intensywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej"- wyjaśnia Frank. Podczas gdy większość ludzi troszczy się o to, by ćwiczyć jak największymi ciężarami. Frank znalazł sposoby na zintensyfikowanie swoich treningów bez ciągłego zwiększania obciążeń. "Wykonywałem bardzo wolny ruch w negatywnej fazie powtórzenia i w każdej serii bardzo mocno koncentrowałem się. Tu wcale nie chodzi o jak największy ciężar, ale o to żeby mięsień jak najbardziej odczuwał ciężar." Frank namawia także ćwiczących o aspiracjach wyczynowych, żeby traktowali pozowanie jako część dziennego rozkładu treningów i jako środek prowadzący do poprawienia formy sportowej. "Pozowanie poprawia jakość umięśnienia i wpływa na polepszenie uczynienia tkanki mięśniowej. Na kilka tygodni przed zawodami ćwiczyłem pozowanie po kilka godzin dziennie." Po czterdziestu latach od chwili, kiedy wziął po raz pierwszy sztangielki do rąk, sylwetka Franka nadal prezentuje klasyczne greckie kanony, a on sam twierdzi, że najważniejsza w tym wszystkim jest cierpliwość. "Wszyscy chcą mieć wyniki na wczoraj. Moim zdaniem trenowanie jest pewnym stylem życia. Trzeba na to catych lat. Nadal jestem w trakcie robienia prób i błędów. Dobiegam już 60-tki, a dopiero teraz znalazłem prawidłowy sposób na ćwiczenie moich mierni łydek! Umiejętność kształtowania własnego ciała tak jak tego pragniesz, to potężna broń i jedyna rzecz, która może cię zatrzymać w kontynuowaniu tego procesu, to wygaśniecie zainteresowania z własnej strony."

  Frank Zane i jego zrównoważony rozkład treningów

  Dzień------------------Ćwiczone grupy mięśniowe

  1f---------------------tułów: grzbiet, barki, klatka
  2f---------------------nogi: przednie partie ud, tylne partie ud, tydki
  3f---------------------ramiona: bicepsy, tricepsy
  4f---------------------odpoczynek
  5f---------------------powtarzanie cyklu

  Mięśnie brzucha Frank trenuje co drugi dzień.

  Autor:shinobi

  Kilka zdj
  ImageImage
  Małę porównanie :twisted:
  ImageImage

  Autor postu otrzymał pochwałę
  Awatar użytkownika
  Ufp
  Starszy sierżant sztabowy
   
  Posty: 628
  Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 10:25
  Pochwały: 27
  Miasto: kętrzyn
  Data urodzenia: 24 08 1996

  Prezenty!

  Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

  Post przez Vito

  Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

  Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

  REGULAMIN:
  • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
  • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
  • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
  LISTA PREZENTÓW:
  • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
  • 3x Pas kulturystyczny
  • 3x Shaker
  • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
  Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
  Awatar użytkownika
  Vito
  Administrator

  Re: Frank Zane

  Postprzez szocikk1 » 6 Sierpień 2010, o 11:57

  imponująca sylwetka mimo wieku jaki ma juz;)
  „Aby mieć ładną, muskularną sylwetkę i dużą siłę oraz zachować zdrowie, trzeba systematycznie przez wiele lat ciężko pracować ciężarami oraz unikać sterydów, bo one dają tylko tymczasowe efekty" Reg Park
  Awatar użytkownika
  szocikk1
  Starszy sierżant
   
  Posty: 301
  Rejestracja: 25 Kwiecień 2010, o 08:24
  Miejscowość: Polska
  Pochwały: 5
  Miasto: Jasło
  Data urodzenia: 07 04 1993

  Re: Frank Zane

  Postprzez Ufp » 6 Sierpień 2010, o 12:04

  Tu się zgodzę
  Awatar użytkownika
  Ufp
  Starszy sierżant sztabowy
   
  Posty: 628
  Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 10:25
  Pochwały: 27
  Miasto: kętrzyn
  Data urodzenia: 24 08 1996

  Re: Frank Zane

  Postprzez cooler_102 » 14 Sierpień 2010, o 17:41

  swietna sylwetka :) moj typ budowy ciala :) do tego wlasnie darze w swoich treningach. jeszcze z dwa latka i duzo brakowac juz mi nie bedzie heh ;)
  "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

  Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


  KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

  SUPERBIKE\brzytwa
  Awatar użytkownika
  cooler_102
  Major
   
  Posty: 2309
  Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
  Pochwały: 30
  Miasto: kępno
  Data urodzenia: 09 02 1988

  Re: Frank Zane

  Postprzez Perni » 14 Sierpień 2010, o 18:03

  nom Zane trzyma sie dobrze podobnie też Scott
  siłka/masa/siła
  Awatar użytkownika
  Perni
  Młodszy chorąży
   
  Posty: 881
  Rejestracja: 29 Maj 2010, o 20:57
  Miejscowość: na siłce :D
  Miasto: Polska :D
  Data urodzenia: 18 06 1993

  Re: Frank Zane

  Postprzez Marchewka » 14 Sierpień 2010, o 23:05

  Mi tam się nie podoba sylwetka ^^
  Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

  Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


  Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
  Awatar użytkownika
  Marchewka
  Chorąży
   
  Posty: 1001
  Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
  Pochwały: 8
  Data urodzenia: 23 07 1996

  Re: Frank Zane

  Postprzez cooler_102 » 15 Sierpień 2010, o 10:39

  Marchewka napisał:Mi tam się nie podoba sylwetka ^^

  :shock:
  a moze wyjasnij dlaczego?? :evil:

  nie jest przerosniety ja cooleman czy wspolczesni kulturysci, wszystko ma odpowiedniej wielkosci. ich sylwetki byly poprostu zajebiste 8-) :D
  najbardziej podoba mi sie jak pozuje, kekko zgiety tulow i ta gracja ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=jOPbOCvM ... re=related

  uda swietne i nie przerosniete jak u dzisiejszych mutantow, plecy jak szafa, talia waska i krata!!
  "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

  Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


  KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

  SUPERBIKE\brzytwa
  Awatar użytkownika
  cooler_102
  Major
   
  Posty: 2309
  Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
  Pochwały: 30
  Miasto: kępno
  Data urodzenia: 09 02 1988

  Re: Frank Zane

  Postprzez Marchewka » 15 Sierpień 2010, o 13:00

  Mi się tam nie podoba :P. Chude uda, zwykłe łydy, jego skośne mi się nie podobają i zębate , brak kapturów, i wg. mnie słabe prostowniki jak na ten poziom. Barki za słabe w porównaniu do ramion.
  Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

  Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


  Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
  Awatar użytkownika
  Marchewka
  Chorąży
   
  Posty: 1001
  Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
  Pochwały: 8
  Data urodzenia: 23 07 1996

  Re: Frank Zane

  Postprzez cooler_102 » 16 Sierpień 2010, o 18:24

  co ty pier... brak mi slow. ogarnij sie.
  jak masz lepsze to wrzuc.
  a tobie sie niby plazowa sylwetka podoba haaa?!!! sam wygladasz jak przedszkolak i tak samo sie wypowiadasz.
  boshe chroń....
  "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

  Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


  KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

  SUPERBIKE\brzytwa
  Awatar użytkownika
  cooler_102
  Major
   
  Posty: 2309
  Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
  Pochwały: 30
  Miasto: kępno
  Data urodzenia: 09 02 1988

  Re: Frank Zane

  Postprzez Ufp » 16 Sierpień 2010, o 19:23

  Cooler spokojnię każdy ma prawo do własnego zdania.
  Awatar użytkownika
  Ufp
  Starszy sierżant sztabowy
   
  Posty: 628
  Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 10:25
  Pochwały: 27
  Miasto: kętrzyn
  Data urodzenia: 24 08 1996

  Następna

  Wróć do Kulturystyka

  Kto jest na forum

  Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
  Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
  Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

  cron