Szybkie logowanie
 • Strona główna Inne Kulturystyka
 • Pozowanie C.D...

  Wszystko o zawodowcach: porady, treningi, dieta i różne plotki oraz galerie kulturystów. Kulturystyka jest to amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu.

  Moderator: Michał Bodzioch


  Pozowanie C.D...

  Postprzez thegame » 16 Sierpień 2010, o 17:45

  Runda druga: Układy dowolne

  W drugiej rundzie twoim zadaniem będzie zadziwienie sędziów twoimi mięśniami w pozach luznych. Większość kulturystów napina czworogłowe ud i mięśnie brzucha do maksimum, resztę mięśni na 50%.
  Dobrą radą dla młodych kulturystów jest obserwowanie co robią inni tzn. w jakim stopniu napinają swoje mięśnie i podążanie za nimi tak żeby nie odstawać od nich, ale także żeby nie przeginać w drugą stronę. Sędziowie wtedy mogą upomnieć zawodnika, co jest niezbyt przyjemne. To jak staniesz zależy od ciebie, więc warto poćwiczyć przed lustrem by sprawdzić gdzie są twoje mocne strony.
  Żeby w jak najlepszym stopniu przyjrzeć się swemu obliczu w lustrze trzeba ustawić dwa lustra na przeciw siebie i stanąć między nimi. to pozwoli ci na przyjrzenie się twoim pozą eksponującym mięśnie pleców.

  Image

  Styl wolny.

  W trzeciej rundzie masz szansę zaprezentowania swego własnego, dowolnego układu do wybranej przez siebie muzyki. W poprzednich rundach każdy zawodnik stał w tej samej pozie i porównywany był do innych. Trzecia runda może być szansą na złapanie dodatkowych punktów, gdyż na senie jesteś tylko ty. Układ może i powinien być tak skonstruowany by akcentować twoje mocne a ukrywać słabe strony.
  Runda ta daje szanse na pokazanie swojej unikalnej osobowości. Jedni kulturyści niemalże tańczą na scenie inni wychodzą i w statyczny sposób pokazują to co mają najlepszego. Wszystko w tej rundzie tak naprawdę zależy od ciebie i od twojej wyobrazni.
  Dobrym patentem na powodzenie w trzeciej rundzie jest podpatrywanie jak to robią inni, bardziej doświadczeni zawodnicy. Można w ten sposób nauczyć się jak dobierać muzykę, czy i kiedy rozluzniać mięśnie itp. Naprawdę opłaca się zainwestować w kupno filmów, czy oglądanie ich w sieci by nauczyć się czegoś co być może zaskoczy sędziów.
  Przed samymi zawodami tzn, 4-6 tygodni powinno się poświęcić pozowaniu przynajmniej godzinę dziennie, żeby wszystko zapiąć na ostatni guzik i żeby pozy wykonywać intuicyjnie nie zastanawiając się jak poszczególne z nich wyglądają.
  Ćwicz podstawy.
  Połowa twoich punktów zależy od rund pierwszej i drugiej, jednak w rundzie trzeciej staraj się nie przesadzać z "ekwilibrystyką". Zajmij się podstawami, które powinny być opanowane do perfekcji.
  Do twojego programu jako zawodnika początkującego powinieneś włączyć 10-12 figur. Ponieważ jeśli dopiero się uczysz lepiej mieć opanowane dziesięć figur niż wyjść pokazać trzydzieści z czego połowa będzie wyglądał dobrze.

  Image


  Decydujące starcie.
  Przyszedł wreszcie czas gdzie na przeciw siebie staje pięciu wybranych przez sędziów kulturystów by stoczyć walką między sobą. W tym miejscu kończą się żarty i rozpoczyna prawdziwa walka z przeciwnikami, nerwami i samym sobą. To szansa na wskoczenie o jedno lub czasem dwa oczka do góry. W starciu tym nikt nikogo nie oszczędza i każdy każdego obserwuje. W trakcie pozowania zdążyć się może, że któryś z zawodników będzie starał się przykuć twoją uwagę, wykonując swój układ w "charyzmatyczny" sposób w celu odwrócenia twojej uwagi od twojego własnego układu. Im mniej będziesz zwracał uwagę na innych tym twoje szanse na dobre oceny w oczach sędziów będą lepsze.
  Innym sposobem może być "atak", czyli wykonywanie swojego układu w taki sposób żeby to inni zwracali uwagę na ciebie gubiąc się w swoich układach. Wszystko zależy od ciebie i od twojej inwencji twórczej.

  Image

  Oprócz wyżej wymienionych p ważne jest także to jak wyglądasz. A więc:
  - Skóra a raczej jej kolor (opalenizna) i ton,
  - depilacja,
  - uczesanie,
  - ubranie tzn, kolor i styl,

  Wszystko to ma wpływ na końcowe noty od sędziów.
  Voice666
  Awatar użytkownika
  thegame
  Chorąży
   
  Posty: 1203
  Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
  Pochwały: 40

  Prezenty!

  Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

  Post przez Vito

  Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

  Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

  REGULAMIN:
  • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
  • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
  • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
  LISTA PREZENTÓW:
  • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
  • 3x Pas kulturystyczny
  • 3x Shaker
  • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
  Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
  Awatar użytkownika
  Vito
  Administrator

  Pozowanie C.D...

  Postprzez lubiemplkackim » 9 Grudzień 2013, o 17:35

  ale kokzy :P
  lubiemplkackim
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 9 Grudzień 2013, o 17:33

  Pozowanie C.D...

  Postprzez zbijakaa » 10 Grudzień 2013, o 19:44

  też chciał bym się doprowadzić do takiego stanu :)
  zbijakaa
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 10 Grudzień 2013, o 19:43

  Pozowanie C.D...

  Postprzez kabinapryszn » 19 Grudzień 2013, o 23:17

  też chciałbym mieć takie ciało :)
  kabinapryszn
  Szeregowy
   
  Posty: 2
  Rejestracja: 19 Grudzień 2013, o 23:13

  Pozowanie C.D...

  Postprzez vangie » 7 Październik 2014, o 22:51

  vangie
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 7 Październik 2014, o 22:49


  Wróć do Kulturystyka

  Kto jest na forum

  Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
  Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
  Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.