Szybkie logowanie
 • Strona główna Inne Kulturystyka
 • Pozy obowiązkowe

  Wszystko o zawodowcach: porady, treningi, dieta i różne plotki oraz galerie kulturystów. Kulturystyka jest to amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu.

  Moderator: Michał Bodzioch


  Pozy obowiązkowe

  Postprzez thegame » 14 Sierpień 2010, o 10:28

  Pozowanie.

  To co powinieneś wiedzieć na samym początku, to to, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeśli nie jesteś pewien siebie i swoich umiejętności to albo postaraj się pobrać jakichś lekcji aktorstwa żeby pięknie "zagrać" pewnego siebie, albo wez się do roboty i bądz pewien swego wystąpienia. Sędziowie są bezlitośni i swymi ocenami zmiażdżą nawet największego aktora.

  Mięśnie dwugłowe ramion przodem.
  Image

  Są dwie opcje do wyboru pozując do dwugłowych, z brzuchem wciągniętym lub napiętym. Oczywiście jest możliwe wykonywanie obu tych technik w jednej pozie. Opcja z brzuchem wciągniętym umożliwia uwydatnienie barków, przy czym jeśli możesz poszczycić się żyletą na brzuchu opcja ze spiętym brzuchem lepiej się sprawdzi. Podczas pozowania najlepiej starać się łączyć te dwie metody żeby pokazać całą gamę mięśni i zdobyć lepsze oceny od sędziów. Bazą do prawidłowego wykonania tej pozy jest wyjście od brzucha wciągniętego i tuż przed zmianą pozycji w momencie wypuszczania powietrza spięcia mięśni brzucha, kończąc z pięknym kaloryferem. Umiejętne, płynne kontrolowanie oddechu w tej pozie jak i w innych zaowocować może lepszymi oceanami od sędziów.
  Bardzo ważną rzeczą, na którą trzeba zwracać szczególną uwagę jest zachowanie odpowiedniego łuku między przedramieniem a ramieniem. Całość powinna wyglądać równo i symetrycznie.
  Nogi powinny być nieco ugięte co spowoduje, że mięśnie będą napięte. Wybierz swoją "lepszą" nogę, zegnij ją nieco, palce wysuń do przodu, drugą nogę przesuń lekko w bok, to powinno pokazać twoje uda i łydki - kolejne plusy u sędziów.

  Mięśnie najszersze grzbietu przodem
  Image

  To kolejna poza wywoływana na zawodach. Najlepiej zacząć z jedną nogą wysuniętą nieco do przodu, ręce odpowiednio ułożone. pozycja rąk: Dłonie zwrócone ku podłodze z kciukami przyczepionymi wokół talii na wysokości bioder, pięści do boków. Należy zwrócić uwagę na łuk jaki tworzą ręce zgięte w łokciach.
  Żeby najszerzej uwypuklić "najszersze" , musisz nauczyć się jak nie poruszać barków co jest popularnym błędem pośród młodych zawodników., ale trzymać się opuszczone i nieruchomo. W momencie "wciskania" dłoni w boki, spróbuj rozszerzyć łopatki pozwalając jednocześnie najszerszym napiąć się co spowoduje ich uwypuklenie. Żeby wszystko dobrze wyglądało twoje mięśnie muszą być naprawdę pod kompletną kontrolą, nie może zdarzyć się żaden nie przemyślany ruch. Kiedyś Joe Bucci powiedział, że podczas wykonywania tej pozy musisz być pewny że każdy mięsień twojego ciała od stóp do głów jest napięty.

  Mięśnie klatki piersiowej bokiem.
  Image

  Zarówno mięśnie klatki piersiowej bokiem jak i triceps bokiem powinny być wykonywane z twojej lepszej strony. Twoja lepsza strona może być różna w obydwu tych pozach, ale dla sędziów liczy się tylko balans i równowaga (mięśni). Uczyć się tej pozycji najlepiej zacząć od ułożenia nóg. Jest kilka pozycji nóg, ja opiszę jedną moim zdaniem najprostszą.
  W tej pozycji jedna noga z przodu druga z tyłu. Należy podnieść piętę nogi znajdującej się z przodu skręcając ją jednocześnie w stronę sędziów co spowoduję, że będą oni mogli zobaczyć naszą łydkę w momencie jej napięcia. Bez względu na to, jak ustawisz nogi górna część ciała pozostaje bez zmian. Jedyna różnica polega na tym, że przy zmianie stron odwracamy ustawienia.
  Wciągnij tyle powietrza aby wypełniło ono połowę pojemności płuc wypychając klatkę do przodu. Ugnij prawą rękę tak żeby kont między dłonią a ramieniem wynosił 90 stopni zaciskając pięść kierując rękę w przeciwnym kierunku (tak jakbyś chciał ją przełożyć na drugą stronę swego ciała). W tym samym czasie przełóż lewą rękę w poprzek brzucha łapiąc nadgarstek prawej ręki (dłoń lewej ręki skierowana w dół). Obie ręce powinny wywierać nacisk na siebie. Teraz po prostu napnij wszystko by sędziowie mogli przyjrzeć się uważnie.
  Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich przedramion możesz to "ukryć". Po prostu odwróć dłoń prawej ręki kierując ją ku podłodze by ukryć słabsze przedramię.

  Pochwały przyznane za posta: 2
  Voice666
  Awatar użytkownika
  thegame
  Chorąży
   
  Posty: 1203
  Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
  Pochwały: 40

  Prezenty!

  Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

  Post przez Vito

  Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

  Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

  REGULAMIN:
  • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
  • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
  • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
  LISTA PREZENTÓW:
  • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
  • 3x Pas kulturystyczny
  • 3x Shaker
  • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
  Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
  Awatar użytkownika
  Vito
  Administrator

  Re: Pozy obowiązkowe

  Postprzez thegame » 14 Sierpień 2010, o 10:31

  Mięśnie dwugłowe ramion tyłem.

  Image

  Wykonując tą pozę jedną nogę skieruj do tyłu napinając maksymalnie mięśnie łydki. Wielu młodych zawodników pozę tą jak i najszersze grzbietu wykonuję z tą samą nogą z tyłu. Powinno unikać się tego i zmieniać nogi by sędziowie mogli porównać budowę obydwu łydek. Poza ta nie różni się niczym od dwugłowych ramion przodem, pamiętaj tylko że nogi to nie tylko łydki i całość powinna wyglądać na solidnie napiętą.
  Ramiona powinny być skierowane do sędziów, jak również nadgarstki (te nawet mocniej wypchnięte do tyłu). Łokcie wypchnięte nieco do przodu w stosunku do dłoni, plecy zaokrąglone, rozszerzone łopatki, mięśnie pleców napięte. By uwidocznić dolne rejony pleców napnij mięśnie brzucha.

  Mięśnie najszersze grzbietu tyłem.

  Image

  Poza ta jest bardzo podobna do pozy najszerszych przodem. By zacząć tę pozę dobrze "zciśnij" mięśnie razem i z tej pozycji wychodz do pełnego ich wyeksponowania. Jest to bardziej widowiskowe niż przejście od razu do tego co masz najlepsze.

  Mięsień trójgłowy ramienia bokiem.
  Image

  Opiszę tę pozę z prawej strony (zdjęcie przedstawia tę pozę z lewej strony), jeśli chciałbyś wykonywać ją z lewej po prostu odwróć wszystko. Użyj ułożenia nóg, które opisałem przy pozie klatki piersiowej bokiem.
  Przed wyciągnięciem ręki wzdłuż tułowia, chwyć lewą ręką prawą za nadgarstek, lewa dłoń skierowana w tył. Z takim ułożeniem rąk będziesz w stanie pochwalić się masą i definicją swojego prawego tricepsa, barków i klatki. Możesz eksperymentować z ułożeniem prawej ręki tak aby w jak najlepszym stopniu pokazać trójgłowe.
  Pamiętaj by reszta ciała była także napięta.

  Mięśnie brzucha przodem.
  Image

  Ostatnia z podstawowych pozycji. Dobrze jest zrobić dobre pierwsze wrażenie, ale ostatnie jest nawet ważniejsze, jest wręcz kluczowe.
  Stojąc przodem do sędziów, prawa noga lekko ugięta w kolanie, palce stopy skierowane na zewnątrz. Noga lekko wysunięta przed drugą, dłonie splecione z tyłu głowy. Tułów nieco odchylony do tyłu, należy lekko pochylić się do przodu. Mięśnie brzucha lekko wciągnięte i mocno napięte. Na pierwszy ogień idą mięśnie proste brzucha, zaraz po nich poprzez lekki skręt tułowia mięśnie skośne. Wszystkie ruchy podczas wykonywania tej pozy powinny być wolne i kontrolowane.

  Autor postu otrzymał pochwałę
  Voice666
  Awatar użytkownika
  thegame
  Chorąży
   
  Posty: 1203
  Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
  Pochwały: 40

  Pozy obowiązkowe

  Postprzez texasin » 29 Listopad 2013, o 19:23

  no nieźle :)
  texasin
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 29 Listopad 2013, o 19:21
  Data urodzenia: 04 06 1927

  Pozy obowiązkowe

  Postprzez hamertokta » 9 Grudzień 2013, o 15:29

  ładna rzeźba :)
  hamertokta
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 9 Grudzień 2013, o 15:28

  Pozy obowiązkowe

  Postprzez igreetort » 9 Grudzień 2013, o 15:48

  kawał chłopa :)
  igreetort
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 9 Grudzień 2013, o 15:46

  Pozy obowiązkowe

  Postprzez bitbokser » 10 Grudzień 2013, o 21:32

  wcześniej o tym nie wiedziałem :)
  bitbokser
  Szeregowy
   
  Posty: 2
  Rejestracja: 10 Grudzień 2013, o 21:31

  Pozy obowiązkowe

  Postprzez wegostereo » 19 Grudzień 2013, o 22:35

  ładnie wygląda :)
  wegostereo
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 19 Grudzień 2013, o 22:32

  Re: Pozy obowiązkowe

  Postprzez vangie » 7 Październik 2014, o 22:52

  http://youtu.be/H8WHoF691ms
  Pozowanie do oceny
  vangie
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 7 Październik 2014, o 22:49

  Re: Pozy obowiązkowe

  Postprzez Łukasz Grabowski » 10 Styczeń 2015, o 12:03

  Bardzo fajny artykuł dla początkujących zawodników. :)
  Łukasz
  Łukasz Grabowski
  Szeregowy
   
  Posty: 4
  Rejestracja: 7 Styczeń 2015, o 15:45
  Pochwały: 1
  Miasto: Gdynia
  Data urodzenia: 30 08 1999

  Pozy obowiązkowe

  Postprzez wysportowani23 » 11 Maj 2017, o 11:53

  Każdemu kto ma problem z podniesieniem poziomu swojego testosteronu polecam PAKIET TESTOSTERON na stronie www.igortreneronline.pl czyli trening i dieta i suplementacja ułożona specjalnie przez najskuteczniejszego trenera w Internecie aby zwiększyć w naturalny sposób testosteron. Stosuję od kilku tygodni, a już zauważyłem, że czuje się dużo pewniejszy siebie a dziewczyny patrzą się na mnie jakby troszkę inaczej ;) no powodzenie mam większe zdecydowanie.
  wysportowani23
  Starszy szeregowy
   
  Posty: 40
  Rejestracja: 9 Maj 2017, o 19:37
  Miasto: łomza
  Data urodzenia: 29 08 1991

  Następna

  Wróć do Kulturystyka

  Kto jest na forum

  Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
  Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
  Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.