Szybkie logowanie
 • Strona główna Inne Kulturystyka
 • Robby Robinson

  Wszystko o zawodowcach: porady, treningi, dieta i różne plotki oraz galerie kulturystów. Kulturystyka jest to amatorska lub zawodowa dyscyplina sportu.

  Moderator: Michał Bodzioch


  Robby Robinson

  Postprzez robo815 » 12 Luty 2012, o 19:02

  Robby Robinson, pseud. The Black Prince (ur. 24 maja 1946 r. w Damascus w stanie Georgia, USA) − amerykański kulturysta.
  Image

  Jako młody chłopiec Robinson zapowiadał się na znakomitego sprintera, w wieku junirskim biegał 100m w czasie niewiele powyżej 10sekund. Później jednak poświęcił się całkowicie kulturystyce i stał się jedną z amerykańskich gwiazd w tej dyscyplinie sportu.

  Jak trenuje, że osiągnął tak wspaniały kształt ramion?Oto kilka wskazówek Robby Robinsona na temat treningu ramion, które dotyczą również innych grup mięśniowych.

  CAŁKOWITY ROZWÓJ:
  Praktyczne każdy kulturysta chce mieć potężne ramiona, a szczególnie wyraziste, zaokrąglone bicepsy. Aby jednak to osiągnąć, trzeba ćwiczyć bardzo wszechstronnie, nie zaniedbywać innych grup mięśniowych i osiągnięcia pełnych proporcji w ich rozwoju. Dlatego ważne jest zarówno ćwiczenie góry(klatka,barki,ramiona i grzbiet), jak i dołu(nogi). Położenie szczególnego nacisku na mięśnie ramion powoduje dysproporcje w ogólnej budowie sylwetki i nie daje rezultatów w czasie zawodów.

  MENTALNOŚĆ, OBRAZ UMYSŁOWY:
  RobbinsoN nazywa to "rysunkiem umysłowym". Chodzi o dokładne wyobrażenie sobie kształtu swoich ramion, zakodowanie sobie ich obrazu w świadomości. Taki obraz pozwala na programowanie treningu, dążenie do celu i stopniowe kształtowanie mięsni ramion(bicepsów i tricepsów)

  INSTYNKT TRENINGOWY:
  Zawsze w treningu mięsni ramion Robby opierał sie na instynkcie, czuciu mięśniowym. Robił tylko te ćwiczenia, które mu najbardziej odpowiadały i na które najlepiej reagowały jego mięśnie. Ćwiczenia dobre i skuteczne dla jednego kulturysty nie wcale muszą dawać takich samych efektów innemu. Oczywiście, że w swoim treningu zawsze uwzgledniał podstawowe zasady Weidera.

  RÓŻNORODNOŚĆ ĆWICZEŃ:
  W swoim treningu"Czarny książe" stosował w różnych okresach bardzo wiele ćwiczeń, ale były to przee wszystkim uginania i prostowania ramion wykonywane w różnych pozycjach ciała i pod różnymi kątami. Co ciekawe, niemal wszystkie te ćwiczenia wykonuje on z podstawowoym sprzętem, a więc sztangą i sztangielkami, niektóre tylko na wyciągu bloczkowym. Unikał zawze nowoczesnych maszyn treningowych. Jego zdaniem każdy powinien ułożyć sobnie program na ramiona z takich ćwiczeń, które najbardziej przyczyniają się do pełnego i wszechstronnego rozwoju wszystkich mięsni. Najważniejsze, aby w ćwiczeniach tych przez cały czas utrzymywać stałe napięcie mięśniowe i wpełni kontrolować ciężar.

  A OTO JEGO ĆWICZENIA NA BICEPSY:
  -uginanie ramion ze sztangą w pozycji stojącej.Jest to podstawowe ćwiczenie, ale trzeba je wykonywać czysto technicznie i przy pełnej amplitudzie ruchów(zgięcie ramiona takie, aby gryf sztangi dotykał niemal szyi, dźwiganie do pełnego wyporstu ramion).Robbinson w tym ćwiczeniu stosuje dość szeroki uchwyt sztangi, łokcie silnie przyciska do boków, cały czas sztywno blokuje tułów w pozycji pionowej. Uginanie i prostowanie ramion w wolnym tempie przy stałym napięciu mięśniowym.

  -uginanie ramienia ze sztangielką w podporze przodem. Opierając się jedną ręką o ławkę, drugie ramie ma wyprostowane w dół bez dotykania do ud. Z tej pozycji wykonuje pełne, szczytowe ugięcie ramienia dotykając wq górnym położeniu sztangielkę do klatki piersiowej. Ćwiczenie to, jeśli jest wykonywane dokładnie, pozwala na osiągnięcie tzw.kulistych bicepsów.

  -uginane ramion ze sztangą na modlitewniku. Ramiona oparte na skośnej desce pozwalają na pełną izolację pracy mięsni dwugłowych, osiągnięcie szczytopwego napięcia tych mięsni w górnym położeniu.

  -uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce. W ćwiczeniu tymłokcie ściśle przylegają do boików, dłonie skierowane są na zewnątrz, szczyt napięcia mięśniowego następuje w górnym położeniu, kiedy po wykonaniu ruchuprzytrzymuje sie 1-2 sekundy sztangielki przed opuszczeniem ramion w dół.

  WSZYSTKIE ĆWICZENIA na bicepsy Robbinson wykonuje zwykle w 5 seriach po 6-10 powtórzeń(okres startowy)

  ZESTAW ĆWICZEŃ NA MIĘŚNIE TRICEPSY:

  -wyciskanie sztangi w leżeniu na poziomej ławce, rozstaw dłoni na gryfie ok.10cm. Gryf sztangi powinien dotykać klatki blisko szyi. Ćwiczenie to znakomicie kształtuje górną masę tricepsów.

  -prostowanie przedramion w dół z drążkiem wyciągu bloczkowego, trzymanego podchwytem aż do pełnego wyprosty ramion-klasyczne ćwiczenie, szczególnie na rozwój głowy środkowej tricepsów.

  -prostowanieprzedramion w dół z drążkiem wyciągu bloczkowego, ale trzymanego nachwytem-głowa zewnętrzna tric.

  ĆWICZENIA NA MIĘSNIE PRZEDRAMION:
  -zginanie nadgarstków za sztangą trzymaną nachwytem, łokcie oparte na udach w pzycji siedzącej,

  -zginanie nadgarstków ze sztangielkami trzymanymi podchwytem, przedramiona oparte na płaskiej ławce, pozycja klęcząca.
  Nad przedramionami Robby Robinson pracuje 2 razy w tygodniu, wykonuje zwykle 2 x 3-4 serie po 12-15 powt.

  Image

  ZASADY WEIDERA:
  "Trener mistrzów" stworzył ponad 20 różnych zasad treningowych. Robby Robinson stosuje systematycznie jedynie kilka, tych najbardziej przez siebie sprawdzonych, które przyczyniają się do rozwoju masy, gęstości i rzeźby mięśni ramion. Należą do nich następujące zasady:
  -przeładowania mięśni,
  -superserii,
  -izolacji ćwiczonych grup mięśniowych,
  -szczytowego napięcia mięśni,
  -piramidy(progresji obciążenie wraz ze zmniejszaniem l.powtórzeń w seriach),
  -holistyki(mieszania obciążeń, serii i liczby powtórzeń)

  WARUNKI GENETYCZNE I PRACA:
  Nie każdy może mieć tak potężne, kuliste bicepsy i wyraźnie zarysowane tricepsy, jak "Czrarny książe" i wielu innych, znanych na świecie kulturystów. Bardzo duże znaczenie mają w tym przypadku cechy wrodzone:budowa anatomiczna kości i mięsni oraz predyspozycje genetyczne(dziedziczne), które przyczyniają się do szybszego rozwoju masy mięsniowej. W sumie jednak decyduje wieloletni, systematyczny i dobrze zaprogramowany trening, przez który każdy ćwiczący moze na miarę swoich możliwości rozbudować i ukształtować mięsnie ramion. Do tego dochodzi wszechstronny trening na wszystkie grupy mięśniowe, a także właściwa dieta.

  MOTYWACJA I ZADOWOLENIE:
  Trening kulturystyczny tylko wtedy przynosi oczekiwane efekty, jeśli ma się motywację do podjęcia ciężkiej pracy i odczuwa się zadowolenie z ćwiczeń. Trening musi sprawiać przyjemność, przynosić radość, inaczej zamienia się w harówkę bez spodziewanych wyników, prowadzi do przemęcznia i przetrenowania.
  Strzeliste bicepsy
  Image

  Autor postu otrzymał pochwałę
  Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
  http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
  Awatar użytkownika
  robo815
  Generał broni
   
  Posty: 5655
  Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
  Pochwały: 55
  Miasto: Poznań
  Data urodzenia: 17 07 1975

  Prezenty!

  Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

  Post przez Vito

  Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

  Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

  REGULAMIN:
  • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
  • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
  • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
  LISTA PREZENTÓW:
  • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
  • 3x Pas kulturystyczny
  • 3x Shaker
  • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
  Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
  Awatar użytkownika
  Vito
  Administrator

  Robby Robinson

  Postprzez cooler_102 » 13 Luty 2012, o 19:29

  Good job :)

  i tu chcialbym, zeby mlodzi adepci poczytali co kolega Robert przygotowal na w/w temat Czarnego ksiecia i jego metod treningowych, wnikliwi domysla sie o co mi chodzi.
  pozdro
  "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

  Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


  KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

  SUPERBIKE\brzytwa
  Awatar użytkownika
  cooler_102
  Major
   
  Posty: 2309
  Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
  Pochwały: 30
  Miasto: kępno
  Data urodzenia: 09 02 1988

  Robby Robinson

  Postprzez koziolek22 » 30 Sierpień 2013, o 22:39

  Plecy to on ma genialne! Marzenie - ech może kiedyś :Wstyd:
  koziolek22
  Szeregowy
   
  Posty: 4
  Rejestracja: 30 Sierpień 2013, o 22:37
  Miasto: Oświęcim
  Data urodzenia: 02 09 1984

  Robby Robinson

  Postprzez silver4426 » 13 Wrzesień 2013, o 15:30

  ja też bym chciał mieć takie plecy, od dzisiaj ćwicze, oby do takich rezultatów !
  silver4426
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 13 Wrzesień 2013, o 15:11

  Re: Robby Robinson

  Postprzez boddekk » 2 Październik 2013, o 16:36

  silver4426 napisał:ja też bym chciał mieć takie plecy, od dzisiaj ćwicze, oby do takich rezultatów !


  cudowne plecki :D
  boddekk
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 1 Październik 2013, o 19:19

  Robby Robinson

  Postprzez dobbraa77 » 19 Listopad 2013, o 17:48

  dobry paker :D
  dobbraa77
  Szeregowy
   
  Posty: 6
  Rejestracja: 16 Listopad 2013, o 18:40

  Robby Robinson

  Postprzez himalajerow » 8 Grudzień 2013, o 19:49

  ciekawe ile mu to zajęło, zeby tak wyglądać :D
  himalajerow
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 8 Grudzień 2013, o 19:48

  Robby Robinson

  Postprzez kumostrata » 9 Grudzień 2013, o 20:10

  to było ktoś :D
  kumostrata
  Szeregowy
   
  Posty: 4
  Rejestracja: 9 Grudzień 2013, o 20:09

  Robby Robinson

  Postprzez hormonbotyr » 9 Grudzień 2013, o 20:27

  same mięsnie :D
  hormonbotyr
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 9 Grudzień 2013, o 20:25

  Robby Robinson

  Postprzez bogdanwal » 10 Grudzień 2013, o 15:00

  aż miło popatrzeć :D
  bogdanwal
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 10 Grudzień 2013, o 14:59

  Następna

  Wróć do Kulturystyka

  Kto jest na forum

  Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
  Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
  Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.