Szybkie logowanie
  • Strona główna Inne Uroda i Fitness
  • Sucha skóra

    Coś pomiędzy kulturystyką a gimnastyką czyli uroda i fitness, a także aerobik - jak zadbać o swoje ciało aby mieć wysportowaną i smukłą sylwetkę.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Sucha skóra

    Postprzez Marurka » 27 Grudzień 2009, o 19:20

    Sucha skóra wydziela mniej łoju niż skóra normalna. Gruczoły łojowe nie dostarczają odpowiedniej ilości tłuszczu by zapobiec utracie wilgoci przez skórę, przez co staje się ona sucha i napięta.

    Wiele osób doświadcza, iż skóra jest bardziej sucha w okresie zimowym, gdy wilgotność powietrza jest niska, i skóra łatwiej ulega wysuszeniu, napięciu, a nawet zaczyna się łuszczyć.

    Już w wieku 20 lat produkcja gruczołów łojowych skóry zaczyna się zmniejszać powodując, iż skóra staje się bardziej sucha i napięta.

    Sucha skóra jest sama w sobie dokuczliwa, lecz jest też pierwszą oznaką tego, że bariera skórna została naruszona. Sucha skóra jest mniej wytrzymała na wtargnięcie m.in. bakterii i innych szkodliwych substancji.

    Jeśli skóra jest często sucha, ale nie jest smarowana kremem nawilżającym, suchość ta może przejść w stan bardziej przewlekły. Dlatego istotne jest, byś chronił skórę. Możesz to robić m.in. stosując produkt do pielęgnacji skóry o dużej zawartości tłuszczu. W ten sposób zapobiegniesz dalszemu wysuszeniu skóry.

    Jeśli masz tendencję do suchej skóry, powinieneś zapobiegać temu stosując krem nawilżający.
    Ponadto wskazane jest stosowanie się do poniższych rad:

    * Unikaj nadmiernego używania wody i mydła, środków czyszczących itp.
    W zamian oczyszczaj skórę wodą i łagodnym mydłem.
    * Unikaj zbyt długich i gorących kąpieli, gdyż wysuszają one skórę.
    * Stosuj tłusty krem nawilżający tuż po kąpieli lub myciu rąk.
    * Unikaj zbyt częstej pracy z rozpuszczalnikami i innymi chemikaliami.
    * Unikaj codziennego używania produktów, które mogą podrażniać skórę - np. perfumowane kremy
    * Unikaj narażania skóry na zbyt silne słońce i pamiętaj o skutecznej ochronie przeciwsłonecznej (zob. Słońce i ochrona przeciwsłoneczna).
    * Unikaj zbyt wysokiej temperatury w domu.
    * Unikaj palenia.

    info. skindoctor.pl :)
    Awatar użytkownika
    Marurka
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 175
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 18:18
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 0- 0-1984

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Sucha skóra

    Postprzez createz » 8 Luty 2010, o 19:34

    Bardzo cenne uwagi, powiem Ci że ja mam bardzo suchą skórę, ciągle odkąd pamiętam .. jedyny plus to to że nie ma wytrysków na skórze czy też jakiś zaskórników i tak zwanych syfów, (nie mam i nigdy nie miałem chyba że czasami coś na pleckach wyskoczy ale szybko samo sie wysusza) zawsze gładka :) ale i tak jest to bardzo uciążliwe ,,, należy bardzo uważać szczególnie po goleniu wybrać odpowiedni krem...
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: Sucha skóra

    Postprzez Marurka » 9 Luty 2010, o 11:19

    Dziękuję. :) Ja mam ten sam problem tyle tylko że nie muszę się martwić o odpowiedni krem po goleniu hihi :) Pozdrawiam
    Awatar użytkownika
    Marurka
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 175
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 18:18
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 0- 0-1984

    Re: Sucha skóra

    Postprzez createz » 9 Luty 2010, o 13:02

    A możesz napisać jakiego kremiku stosujesz (który działa ) ? np. z rana . Albo po kąpieli bo twarzy robi sie tak sucha że aż piecze....
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: Sucha skóra

    Postprzez Oliver » 9 Luty 2010, o 13:17

    Delikatny krem nawilżający z witaminą E (+tam różne inne dodatki)
    na opakowaniu jest złotówka:) są różne rodzaje tego kremu, półtłuste ochronne itp.
    określonej nazwy nie ma, 220ml tego jest i wyróżnia go tylko taka złotóweczka na opakowaniu:P
    ja to stosowałem przy opalaniu i po opalaniu, nigdy mi skóra nie schodziła tak dobrze nawilża:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Sucha skóra

    Postprzez Marurka » 9 Luty 2010, o 13:21

    createz niestety nie mogę Ci w tym pomóc bo moje kremy są nieodpowiednie dla mężczyzn hehe ale Oliver Ci już chyba pomógł :) JA mogę jedynie dodać że naprawdę bardzo dobry jest balsam po goleniu Nivea mój chłop używa i nie narzeka a ma bardzo wrażliwą skórę :)
    Awatar użytkownika
    Marurka
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 175
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 18:18
    Pochwały: 3
    Data urodzenia: 0- 0-1984

    Re: Sucha skóra

    Postprzez pera » 9 Luty 2010, o 15:00

    Nawet Nivea jest dobry, dobrze nawilża skóre, ja go zawsze stosuje po opalaniu się
    Jeżeli jesteś przedsiębiorczym człowiekiem i chcesz zacząć już dziś budować swój własny biznes, to zapraszam Cię na stronę. Zobacz filmik i zapisz się. Skontaktuję się z Tobą.
    http://studiaservaq.instapage.com/
    pera
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 608
    Rejestracja: 7 Styczeń 2010, o 14:44
    Miejscowość: Podlasie
    Pochwały: 20
    Miasto: Sokółka
    Data urodzenia: 11 09 1992

    Re: Sucha skóra

    Postprzez Devil93 » 25 Kwiecień 2021, o 21:33

    Oj, jak tylko znajdziecie sposób na nawilżanie, to ja o niego poproszę. Nie wiem już co robić, żeby moja skóra wyglądała dobrze. Jedynie co, to myślałam o tym, żeby kolagen do twarzy https://www.kolagen.pl/i104,kolagen-do-twarzy.html włączyć. To Waszym zdaniem dobry plan?
    Devil93
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 455
    Rejestracja: 26 Marzec 2018, o 09:53

    Sucha skóra

    Postprzez GosikS » 28 Listopad 2021, o 19:58

    Teraz zwłaszcza w okresie zimowym skóra narażona jest na chłód i mróz i znacznie szybciej ulega wysuszeniu. Kluczową kwestią jest więc stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Ja ostatnio staram się wybierać kosmetyki dobrej jakości. Rewelacyjnie sprawdzają mi się produkty z peptydami, a do ich zakupu zainspirował mnie ten wpis: https://www.ezebra.pl/pl/blog/co-to-sa- ... 90042.html - znajdziecie tam konkretne informacje dotyczące tego dlaczego warto wybierać takie produkty.
    GosikS
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 498
    Rejestracja: 11 Lipiec 2016, o 21:56

    Re: Sucha skóra

    Postprzez fitania » 8 Grudzień 2021, o 07:21

    Skoro macie taki problem, to musicie postawić na porządną pielęgnację. U mnie sprawdza się oczyszczanie kosmetykiem: colway żel do mycia twarzy oraz odpowiednie nawilżenie. Póki co, moja cera jest w świetnym stanie.
    fitania
    Plutonowy
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 18 Styczeń 2018, o 21:52

    Następna

    Wróć do Uroda i Fitness

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron