Szybkie logowanie
  • Strona główna Inne Sztuki Walki
  • Muay Thai

    Rozmowy i dyskusje na temat wszystkich sztuk walki, między innymi: boks, mma, krav maga, aikido, taekwondo, karate, judo, kick-boxing, sumo, kung-fu, zapasy, wrestling.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Muay Thai

    Postprzez KowalX » 11 Kwiecień 2010, o 20:34

    Z tego co się orientuję to trenuję właśnie muay boran nie muay thai :)

    Zdjęcie na samy dole czarno - białe przedstawia również zawodnika z muay boran
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Muay Thai

    Postprzez Opu » 25 Kwiecień 2010, o 09:10

    czystego MT nie uczą bo jest zakazane na ringu lub są niepraktyczne. MT to tez walka przy u życiu broni. Dzisiejsze MT jest uproszczone i przygotowane z myślą o walkach na ringu. Teraz się zastanawiam bo nie pamiętam czy uderzanie łokciem z góry na głowę przeciwnika jest dozwolone? wiem ze w MMA jest zakazane ale nie wiem jak to jest w MT na ringu?
    Awatar użytkownika
    Opu
    Plutonowy
     
    Posty: 142
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 08:47
    Pochwały: 6
    Miasto: Szczecin
    Data urodzenia: 15 11 1987

    Re: Muay Thai

    Postprzez KowalX » 25 Kwiecień 2010, o 13:58

    Jest to czyste muay thai przygotowane pod rywalizację na ringu,wersja rozszerzona pewnie i jest dostępna dla wojska czy innych służb.Muay Boran również jest nauczane.
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Muay Thai

    Postprzez Opu » 25 Kwiecień 2010, o 18:41

    dla wojska itp. to raczej krav mage ale fakt tam dużo jest w z MT
    Awatar użytkownika
    Opu
    Plutonowy
     
    Posty: 142
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 08:47
    Pochwały: 6
    Miasto: Szczecin
    Data urodzenia: 15 11 1987

    Re: Muay Thai

    Postprzez Oliver » 27 Kwiecień 2010, o 08:59

    w wojsku, służbach specjalnych i innych instytucjach porządkowych masz różne nauczanie różnych sztuk walki...
    np. Brytyjskie służby specjalnie uczą się Ninjitsu (tego to chyba prawie nikt nie zna, a szkoda)
    u nas w wojsku i w policji głównie krav mag i Karate GojuRyu, czemu? bo nie ma tu wielkiej filozofii... proste w nauczeniu się np. w porównaniu do Kung Fu.
    uderzenie z łokcia w głowę u nas, na zawodach w europie nie jest dozwolone, gdzieś tam na wschodzie w dziczy owszem,
    tam to masz naprawdę brutalne walki... ale to też kwestia humanitarna i ich kultury.
    nigdzie nie uczą "rozszerzonych" sztuk walk, nie u nas, czemu? bo są uderzenia które mogą zabić, są one zabronione na ringu więc
    w żadnej szkole sztuk walk ich nie uczą ze względów praktycznych (przygotowują przecież pod zawody ludzi)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Muay Thai

    Postprzez Opu » 27 Kwiecień 2010, o 20:21

    wróć :P w naszym wojsku niczego nie uczą ;P
    Awatar użytkownika
    Opu
    Plutonowy
     
    Posty: 142
    Rejestracja: 18 Kwiecień 2010, o 08:47
    Pochwały: 6
    Miasto: Szczecin
    Data urodzenia: 15 11 1987

    Re: Muay Thai

    Postprzez Bilon » 27 Kwiecień 2010, o 20:48

    Muay Thai jest bardzo dobre , jedna z najlepszych sztuk walk...Ale żeby się nauczyć czegoś conajmniej 2 lata treningu...1 rok uczą podstawowych zasad a tego czego większość oczekuje po 2-3 latach treningu dopiero..
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Re: Muay Thai

    Postprzez Oliver » 27 Kwiecień 2010, o 22:33

    nie ma czegoś takiego jak "najlepsza sztuka walki", a Ci co trenują jakiś czas i mają jakieś pojęcie to dobrze o tym wiedzą...
    jest tylko dobry zawodnik i jego technika, a nie sam rodzaj sztuk walki...
    jest dobre powiedzenie "Twoje kung fu jest na tyle dobre na ile Ty jesteś dobry" ;]
    Opu racja, dzięki za sprostowanie, teoretycznie mają uczyć:P
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Muay Thai

    Postprzez devil'sGift » 30 Kwiecień 2010, o 14:56

    zgadzam się z tobą;] sparowałem wczoraj z Bokserem... mało mi nosa nie przestawił;] na nic się zdały nogi kiedy był głowę wyższy;[ do tego piekielnie długie łapy miał, na początku stłukł mnie jak dziecko ale jak już znalazłem sposób na jego chude patyczkowate nóżki... low kick za low kickiem i po zawodach;d;d ale przyznam nos mnie boli;d;d a mówił ze mocno nie bił;d Udowodniłem ze przynajmniej moja znajomość MT przewyższyła jego umiejętności bokserskie, jednak potem sparowałem z chłopem od BJJ na zasadach bliżej MMA no i niestety musiałem dosyć szybko uznać jego wyższość, dopóki byliśmy w stójce moja przewaga była miażdżąca, jednak chwila nieuwagi, zejście do parteru mimo chęci no i koniec;] dałem się zadusić, Nawet raz mnie nie uderzył a musiałem odklepać;[ na plecy mi skubany wlazł, zrobił dosiad i nawet nie wiedziałem kiedy założył duszenie. Tak więc nie można jasno określić który styl walki jest najlepszy. Każdy znajdzie na siebie kogoś kto go pokona jakim stylem by nie walczył;] jednak przyznam, że MT w moich potyczkach w pracy sprawdza się doskonale. I nie mówię tu o łamaniu nosów łokciem czy prawym prostym tylko o niskich kopnięciach i uderzaniu kolanami kiedy chcąc nie chcąc znajduje się z półdystansie. Jeżeli trafia mi się przeciwnik nie bardzo obyty z żadna sztuka bądź sportem walki, a jedynie ulicznymi rozróbami to najczęściej wystarcza jeden góra dwa lowkicki z takim dobrym dołożeniem biodra z pociągnięciem na dolną cześć uda (tuż nad kolanem) padają jak kłoda;] Ewentualnie jak jest sposobność to front kick w brodę lub klatkę (tylko tu wzrost gra ważną rolę, ja niestety jestem dość niski) ale osobę o wzroście do 180 trafiam bez problemów, po takim uderzeniu najczęściej zakrywają się nogami;] fajna rzecz i za dużo krzywdy nie robi więc na obdukcję nie pójdzie;d
    Tak na zakończenie tematu jestem takiego samego zdania jak kolega Oliver. Nie ma SW doskonałej...każdemu co innego pasuje a to jak jest skuteczna zależy tylko od tego jak MY jesteśmy wytrenowani.
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Poprzednia

    Wróć do Sztuki Walki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.