Szybkie logowanie
  • Strona główna Inne Sztuki Walki
  • Kick boxing

    Rozmowy i dyskusje na temat wszystkich sztuk walki, między innymi: boks, mma, krav maga, aikido, taekwondo, karate, judo, kick-boxing, sumo, kung-fu, zapasy, wrestling.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Kick boxing

    Postprzez MassacraPower » 19 Maj 2011, o 16:53

    Siema, od września chodzę na kick boxing. I moje pytanie: czy będzie tam bardzo ciężko? Czy mam się zacząć rozciągać w domu? Czy uczątam tylko jak się bić czy jeszcze jakichś ukłonów? I czy po 6 mieś będe już coś umiał, czy to będą takie podstawowe rzeczy, które mi za bardzo nie pomogą?
    MassacraPower
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 14 Luty 2011, o 19:32
    Miasto: Jarosław
    Data urodzenia: 02 05 1996

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Kick boxing

    Postprzez Bilon » 19 Maj 2011, o 20:26

    A jaki twój cel? po co tam w ogóle idziesz? żeby obijać kogoś potem czy dla sportu?
    Na pewno nauczą, co do ukłonów to raczej nie ta SW...Dlaczego 6 miesięcy?
    Wyjaśnij...
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Re: Kick boxing

    Postprzez MassacraPower » 20 Maj 2011, o 13:24

    Cel:umieć się napier***** i obronić. 6 miesięcy ponieważ chcę wiedzieć, czy na początku już wiele sie nauczę, czy trzeba chodzić i chodzić, żeby coś umieć.
    MassacraPower
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 14 Luty 2011, o 19:32
    Miasto: Jarosław
    Data urodzenia: 02 05 1996

    Re: Kick boxing

    Postprzez Góral » 21 Maj 2011, o 10:14

    Jeżeli idziesz z takim celem to nawet NIE IDŹ!!!
    Zawsze we wrześniu jest tłum młodych gniewnych (fakt są starsi ode mnie, ale to nie zmienia faktu, że ja ich mogę jeszcze wiele nauczyć)
    oni zawsze wystrzegają się nadmiernego wysiłki, bo mają kolkę, bo coś go poszczykło najgorszy jest wrzesień, październik i listopad, potem następuje tzw. przesiew, co to jest? otóż zostają najwytrwalsi, poza tymi który przeszli to 1,2,3,4, a czasem nawet 5-8lat temu.
    A teraz odpowiedzi na Twoje pytania, nie wiem jakiego będziesz miał trenera, ale jeżeli nie dostaniesz porządnego wycisku, nie licz, że Ci się uda na ulicy. Jeżeli nie dostaniesz po łbie to będziesz za bardzo się unosił pychą co jest niewskazane na ulicy. W kickboxie, niema zbyt dużo uników, praktycznie zero dźwigni. Tak więc co jest w obronie? tzw. zejście z linii ciosu oraz bloki. Możesz się liczyć z tym, że Twoje ręce będą musiały przyjmować middlekicki w innym razie przyjmie to Twoja wątroba, żebta, przepona przy frontach, z highkickami będzie trochę inaczej będziesz mógł przyjąć go na rękawicę-(blok), ewentualnie zejść nurkiem pod nogą, odchylić się. W innym przypadku przyjmie to Twoja głowa.
    Więc tak jeżeli dalej chcesz się zapisać, proponuję zacząć biegać tj. luźne wymachy ramion, ogólne krążenia stawów - bieg - powrót i 15-20minut rozciągania, nóg i rąk i PLECÓW!

    PS nie trzeba chodzić i chodzić, bo wszystkiego się na sali nie nauczysz, tam mas podaną technikę, a żeby ją perfekcyjnie wykonywać musisz ćwiczyć! podam Ci przykład gdy ja zapisałem się do sekcji byłem tak głodny wiedzy i umiejętności jako 11-12latek, że wróciłem do domu po treningu znów się przebrałem i potrafiłem do 2h ćwiczyć jedną i tę samą technikę w tym wypadku ciosy proste, sierpowe i haki!

    pozdrawiam, Góral.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    Re: Kick boxing

    Postprzez MassacraPower » 21 Maj 2011, o 15:10

    Kolega ma worek, więc u niego będe też ćwiczył, biegam co 2 dni-tzn co 4 bo raz rower raz bieg, tylko mi chodziło właśnie o to rozciąganie, a co do niego, to co to za rozciąganie pleców? Wiem, że to bardzo ważne bo kręgosłup itd. ale jak to się robi są jakieś strony gdzie to jest pokazane? I dzięki wielkie oczywiście za opisanie mniej więcej tego, co chciałem.
    MassacraPower
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 14 Luty 2011, o 19:32
    Miasto: Jarosław
    Data urodzenia: 02 05 1996

    Re: Kick boxing

    Postprzez Góral » 21 Maj 2011, o 15:42

    rozciąganie pleców? np. wieszasz się na drabinkach, drążku, trzepaku w szerokim nachwycie wisisz tak z 30s robisz minimalne ruchy od najniższego punktu tak o 2-4cm w górę starając się czuć plecy, albo lewa noga na drabince prawa na podłodze prawa ręka chwyta drabinkę i nogą odpychasz się, to samo druga ręka. przenoszenie nóg za głowę itd.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    Re: Kick boxing

    Postprzez MassacraPower » 21 Maj 2011, o 16:18

    Ok no to wszystko jasne, dzięki ;)
    MassacraPower
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 14 Luty 2011, o 19:32
    Miasto: Jarosław
    Data urodzenia: 02 05 1996


    Wróć do Sztuki Walki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron