Szybkie logowanie
  • Strona główna Inne Trójbój Siłowy
  • Daniel Grabowski!

    Wyciskanie leżąc, przysiad oraz martwy ciąg składa się na trójbój siłowy. W tym sporcie liczy się siła. Prowadzimy rozmowy na temat tego żelaznego i ciężkiego sportu.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Daniel Grabowski!

    Postprzez mlody1144 » 19 Grudzień 2010, o 17:20

    24-letni Daniel Grabowski z Suwałk dźwignął 445kg.
    To największy ciężar podniesiony przez Polaka.
    Oto najsilniejszy człowiek świata
    To nie Mariusz Pudzianowski jest najsilniejszym człowiekiem na świecie. Wyprzedza go 24-latek z Suwałk. Daniel Grabowski został niedawno mistrzem świata w trójboju siłowym.
    Nie jest to jego pierwszy miedzynarodowy sukces. Był już mistrzem Europy i mistrzem świata juniorów. W Polsce nie ma sobie równych, odkąd pierwszy raz wystąpił w zawodach. Jest na topie od 6lat.

    Już podczas studiów na KUL-u nie był typowym żakiem. Na swoim wydziale-pedagogice- wyróżnial się z tłumu podwójnie. Liczba mężczyzn nie przekracza tam kilku procent. A liczba mężczyzn, którzy potrafią podnieść ponadczterystukilogramowy ciężar ograniczała sie do jednej osoby. Był nią własnie Daniel. Trójbój siłowy jest dyscypliną w sportach siłowych. W jego skład wchodzą: przysiad ze sztangą, martwy ciąg oraz wyciaskanie leżąc(dalej mało istotne info)
    Daniel jako mistrz świata, powinien być znany nie tylko w Suwałkach ale i w Polsce. Ale czy jest?
    Trójbój silowy to nie piłka nożna-tłumaczy. Sport ten jest popularny wśród zapaleńców, którzy sami trenują na siłowni i wiedzą, co znaczy wysiłek podczas wykonywania przysiadu z kilkusetkilogramowym ciężarem czy martwego ciągu. Choć czasem ktoś mnie rozpozna na ulicy.. Wtedy jest mi bardzo miło. Dodaje że nie jest typem człowieka, który lubi być rozchwytywany. Bo prawdziwy sportowiec powinien skupiać się na dyscyplinie, a nie na robieniu szumu wokół swojej osoby. A swojej pasji oddał się bez reszty. Wbrew pozorom trójbój angażuje nie tylko ciało, ale przede wszystkim umysł. Wielogodzinny trening, specjalna dieta oraz regeneracja po wysiłku, to według Daniela, klucz do zwycięstwa.

    Dlaczego wybrał akurat taką dyscyplinę? - Wcześniej grałem w koszykówkę, jednak zawsze wymagam od siebie, aby być w czymś najlepszy-tłumaczy. Widziałem, że na tym polu są zdecydowanie lepsi ode mnie. Pewnego dnia przekroczyłem próg osiedlowej siłowni i tak się to zaczęło. Dość szybko uzmysłowiłem sobie, że mam predyspozycje siłowe.
    Predyspozycje to za małe słowa żeby opisać Daniela. Mariusz Pudzianowski, uważany za najsilniejszego człowieka na świecie, w szczycie swojej formy podnosił 380-kilogramową sztangę. Daniel w tym roku w RPA podniósł 445kg. To największy ciężar podniesiony przez Polaka w histori!
    Dlaczego więc to "Pudzian" jest ikoną popkultury, jego występy przyciągają przed telewizory miliony Polaków, o Danielu zaś nie słyszeli nawet mieszkańcy jego miasta?
    -Nigdy nie uważałem Mariusza za sportowca, bardziej za showmana, który stara się wydrzeć ze świata sławy swój kawałek tortu-mówi Daniel. Ludzie mogą myśleć, że moja dyscyplina i zawody strongman to niemal to samo. A tak naprawdę jedyne podobieństwo polega na tym, że w obu przypadkach wykorzystuje się swoją siłę, by dźwignąć jakiś ciężar. Więcej podobieństw nie dostrzegam. Strongman oficjalnie nie jest uznawany przez ministerstwo sportu za sport, nie obowiązują tam żadne przepisy antydopingowe. Może tam startować każdy bez jakichkolwiek badań lekarskich.

    Daniel ma jedno marzenie. By znalazł się sponsor, który w zamian za propagowanie danej marki udzieliłby mu wsparcia finansowego. Niezwykle ciężko bowiem jest przygotowywać się do mistrzostw świata, mając na ten cel 900zł miesięcznie ze stypendium.-Sport to moje hobby, pasja, całe moje życie. Moja dyscyplina nie jest faworyzowana przez media, a w związku z tym ciężko mi przyciągnąć większych sponsorów, tak jak ma to miejsce w innych dyscyplinach komercyjnych. Nigdy nie uprawiałem sportu dla pieniędzy, one mogą być jedynie środkiem ku realizacji naszych celów, nie zaś celem samym w sobie-przyznaje.
    Swoją drogę na szczyt rozpoczynał w podmiejskiem szopie przerobionej na siłownię. Później przeniósł się do piwnicy w bloku. W tak ekstremalnych warunkach zdobywał mistrzostwo polski. Teraz jest już nieco lepiej, ale na warunki takie jak mają chociażby piłkarze suwalskich Wigier pozwolić sobie nie będzie mógł pewnie nigdy. Chociaż oni grają w drugiej lidze, a Daniel jest najlepszy na świecie.

    Sory za ewentualne błędy ale polonistą nie jestem :)

    Autor postu otrzymał pochwałę
    mlody1144
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 167
    Rejestracja: 25 Styczeń 2010, o 15:20
    Pochwały: 1

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez Zioło » 14 Styczeń 2011, o 19:38

    1. Pudzian już skończył ze StrongMEn był i będzie najlepszy.
    2.Pudzian nie słyną z wyników w trójboju(choć nie były małe) tylko konkurencjach strongman i założę się ze wtedy gdy Pudzian jeszcze był StrongMen ty by tego gościa pocisną i to nieźle.Trójbój siłowy to nie to samo co konkurencje StrongMan.
    Jedna podstawowa zasada sportu siłowego:
    WIEDZ PO CO TO ROBISZ!
    Awatar użytkownika
    Zioło
    Podporucznik
     
    Posty: 1719
    Rejestracja: 17 Czerwiec 2010, o 18:44
    Pochwały: 12
    Miasto: Szczerców

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez rafimoc » 14 Styczeń 2011, o 23:32

    w czym pocisnal??
    Grabowski przykladowo zarzuca sztange 180kg - bez jakichkolwiek podstaw ciezarowych! by troche sie w to pobawil to 220-230 ma spokojnie.

    455 w pelnym sprzecie, to i tak bez sprzetu daje mu jakies 390kg na pewno, Pudzian 340kg w najlepszym okresie - w pelnym sprzecie!

    Po prostu Pudzian mial wyniki przeklamywane o grubo 50kg...ale tak dzialaja media.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez Zioło » 15 Styczeń 2011, o 08:45

    Rafi dobra ale mi chodzi o konkurencje StrongMan czy wierzysz w to ze Daniel wrzuci np. wszystkie te kulki w takim samym czasie jak Pudzian, moim zdaniem nie.Bo tam pracuje każdy mieśnień.
    Z resztą nie wiem może masz racje.
    A co do tego daniela, to przecież sa rożne konkursy w trójboju itd.jeżeli nie zacznie w czymś takim startować to się nigdy świat o nim świat nie dowie..Bo ja przykładowo o nim nigdy nie słyszałem.
    Jedna podstawowa zasada sportu siłowego:
    WIEDZ PO CO TO ROBISZ!
    Awatar użytkownika
    Zioło
    Podporucznik
     
    Posty: 1719
    Rejestracja: 17 Czerwiec 2010, o 18:44
    Pochwały: 12
    Miasto: Szczerców

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez cooler_102 » 15 Styczeń 2011, o 11:47

    mowimy o sile czy konkurencjach w strongman ziolo??
    faktycznie media przeklamuja wyniki, i nie sa tam czysto silowe konkurencje, duza role odgrywa technika. wiec nie ma co porownywac czasu wrzucania kul kogos kto to robil caly czas i laika w tej dziedzinie. ale w konkurencjach ktore obaj uprawiali, czyli siad i mc pewnie mariusz nie mialby szans.
    choc nie ukrywam, ze pudzian jeszcze teraz dla wielu jest autorytetem, swoje pokazal i osiagnal
    "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

    Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


    KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

    SUPERBIKE\brzytwa
    Awatar użytkownika
    cooler_102
    Major
     
    Posty: 2309
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
    Pochwały: 30
    Miasto: kępno
    Data urodzenia: 09 02 1988

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez rafimoc » 15 Styczeń 2011, o 13:26

    Ziolo przeciez on jest TROJBOISTĄ!! problem polega nie na tym ze on nie startuje gdzie powinien, a na tym ze w Polsce to bardzo slabo rozpropagowany sport.

    Pudzian jak wazyl dokladnie 148kg to zrobil martwy 360kg 8 razy na MS, a Savickas 12 czy 13 nie pamietam.
    Oczywiscie Pudzian w pelnym sprzecie + bez butow co daje krotszy ruch!

    Malo tego sa dwie federacje SM: WSM - ta w ktorej Pudzian startowal oraz IFSA - z kolei w tej wystepuje Robert Szczepanski.

    W IFSA jest czysta brutalna sila!! kule po 220kg...gdzie w WSM max 180, to sobie pomyslcie jaka to roznica!! tam startuja takze trojboisci silowi a nawet wrestlerzy, bo tam sie liczy po prostu sila!
    Savickas na Arnold Classic 200kg na barki wypychal...kosmiczna moc!! nie chce nawet myslec ile ma w PP!! jak Koklayew ma grubo juz na pewno z 235kg w PP to Savickas cwiartke albo i lepiej! POTWORY!
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez chunga » 4 Luty 2011, o 22:08

    szacun dla Danielka -czytałem gdzies ,że gośc jest wegetarianinem i z białka to tylko ,odżywki ,ryby i nabiał i jajka
    miecha nie rusza hm. to jest ciekawe :shock:
    O--O O--O
    chunga
    Starszy sierżant
     
    Posty: 306
    Rejestracja: 8 Styczeń 2010, o 22:51
    Pochwały: 13

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez rafimoc » 4 Luty 2011, o 22:59

    juz rusza. Od roku.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez rolcia88 » 12 Sierpień 2013, o 01:47

    Bez mięsa taką dyscyplinę? Ciekawe jakich zamienników używa.
    rolcia88
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 12 Sierpień 2013, o 00:40

    Re: Daniel Grabowski!

    Postprzez kruppssa » 2 Październik 2013, o 16:45

    genialna wypowiedź, jestem pod wrażeniem ! :)
    kruppssa
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 1 Październik 2013, o 19:20

    Następna

    Wróć do Trójbój Siłowy

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron