Szybkie logowanie
  • Strona główna Inne Uroda i Fitness
  • Poprawa kondycji proszę o pomoc !

    Coś pomiędzy kulturystyką a gimnastyką czyli uroda i fitness, a także aerobik - jak zadbać o swoje ciało aby mieć wysportowaną i smukłą sylwetkę.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Poprawa kondycji proszę o pomoc !

    Postprzez Capua » 26 Czerwiec 2012, o 00:24

    Witam,

    Jest to mój pierwszy post na tym forum. Zapewne powstało/powstaje/ i będzie powstawało wiele tego typów wątków na forum, niemniej proszę o poradę gdyż znalazłem się w takim położeniu w którym nie wiem co robić.
    Moim problemem jest bardzo słaba kondycja fizyczna.Bardzo szybko sie mecze (w zasadzie rzecz ujmując "zatyka mnie w płucach") przy krótkim wysiłku fizycznym.

    Mam 21 lat, mierzę 182 cm wzrostu i waże 101 kg. :/ Zawsze byłem chłopakiem, który aktywnie spędzał swój czas tj. uprawialem amatorsko dyscypliny sportowe : piłka nożna,pływanie oraz często jezdziłem rowerem. W wieku 17 lat , aż wstyd sie przyznać zaprzestałem czegokolwiek, złe odżywainie,brak ruchu, siedzący tryb życia (dobrze, że chociaż nie palę) to wszystko spowodowało ,że w ciągu 4 lat przytyłem blisko 20 kg :( Strasznie się czuję pisząc to wszystko, jest mi cholernie wstyd....... Tyle czasu zmarnowałem......

    Przyszedł w końcu taki dzień w którym powiedziałem sobie dosyć : weż się za siebie człowieku !!!!!!!

    I tak też powróciłem do swojej dawnej pasji tzn piłki nożnej. 3 razy w tygodniu chodzę ze znajomymi na "orlika".
    Problem w tym, że moja kondycja jest fatalna po 10 minutach gry zatyka mnie totalnie i muszę odpocząc na jakiś czas.

    Stąd błagalna prośba do Was, pomóżcie mi poprawić stopniowo moją kondycję !!!!!! Czy ktoś z Was podrzuciłby mi jakies ciekawe porady,plany treningowe cokolwiek co pomogłoby mi wrócić do przyzwoitego stanu kondycji fizycznej?
    Może ktokolwiek z Was choć pewnie niewielu znalazło się kiedyś w takiej sytuacji jak ja. Moim celem jest stopniowa,mozolna poprawa kondycji. Jestem zdesperowany, chce znów poczuć radość z gry.

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Priorytetem dla mnie jest poprawa kondycji fizycznej organizmu (nie schudnięcie, choć bez tego się raczej nie da)

    Dodam że posiadam prowizoryczną siłownie, sztangi,hantle , ławeczka skośna,rower stacjonarny, stepper.
    Jestem po ogólnych badaniach lekarskich, nie zanotowano u mnie jakichkolwiek większych przeciwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu.

    Czy ktokolwiek z Was mógłby podać mi przykładowy trening kondycyjny z wykorzystaniem wyżej wymienionych prze ze mnie sprzętów?

    Każda Wasza sugestia będzie dla mnie ważna !!!

    Z góry dzięki :0

    P.S. Prośba do admina/ów tego forum : Bardzo proszę nie usuwajcie tego wątku.

    Pozdrawiam
    Capua
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 25 Czerwiec 2012, o 23:43

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Poprawa kondycji proszę o pomoc !

    Postprzez TwojeZdrowie_org » 12 Lipiec 2012, o 14:34

    Jeżeli chodzi o trening kondycji to żelazne będą: biegi,rowerek i basen. Niczego więcej Ci nie potrzeba i zobaczysz,że będą efekty. Sztanga jak i pozostałe przyrządu z siłowni tez sie przydadzą,ale do treningu typowo siłowego.
    www.twojezdrowie.org - Suplementy CaliVita - Paraprotex, grzybica kuracja, pasożyty kuracja.
    TwojeZdrowie_org
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 46
    Rejestracja: 22 Luty 2012, o 20:55

    Re: Poprawa kondycji proszę o pomoc !

    Postprzez sowka » 31 Sierpień 2012, o 08:09

    Moim zdaniem sam się nie zmotywujesz do dużego wysiłku, a bez tego marne szanse na efekty. Spróbuj zajęć grupowych, ok. możesz chodzić na basen ale polecam zajęcia na rowerku stacjonarnym - spinning; tu nie możesz się obijać, cała grupa ciężko pracuje i to jest świetna mobilizacja, zobaczysz,że złapiesz wiatr w żagle. takie zajęcia trwają 40 minut ale tu nie ma obijania się, wyjeją z Ciebie siódme poty. Ja bardzo poprawiła swoją kondycję - w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy godzina biegania po korcie sprawiała mi spore trudności, to obecnie dwie godziny takiego wysiłku jestem w stanie podołać. Po prostu warto! Basen plus spinning trzy razy w tygodniu i inaczej spojrzysz na świat... :)
    sowka
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 25
    Rejestracja: 28 Sierpień 2012, o 17:26
    Pochwały: 5

    Poprawa kondycji proszę o pomoc !

    Postprzez Sportowybazar_pl » 6 Październik 2012, o 10:53

    Jeżeli jesteś "samoukiem" i wszystkie cwiczenia będziesz wykonywał sam,to naprawdę musisz mieć silną wolę i wytrzymałość. Jednak można osiągnąć zamierzony cel i satysfakcja jest wtedy podwójna. Na początek poranne biegi,2 razy w tygodniu basen no i może rowerek. Intensywność każdego treningu dobierzesz już sam.
    Sportowybazar_pl
    Starszy kapral
     
    Posty: 75
    Rejestracja: 8 Wrzesień 2012, o 19:17
    Pochwały: 2
    Miasto: Częstochowa
    Data urodzenia: 02 02 1983

    Re: Poprawa kondycji proszę o pomoc !

    Postprzez internetshop » 23 Styczeń 2013, o 15:41

    Ja polecam zakup wioślarza. Może być jakiś najtańszy. Działa na podstawowe mięśnie, nie obciąża stawów i jest bardzo komfortowy w użytkowaniu.
    internetshop
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 19 Grudzień 2012, o 11:59
    Data urodzenia: 08 03 1962


    Wróć do Uroda i Fitness

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.