Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • dieta+thermal pro na redukcje.

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez Fergie » 31 Marzec 2011, o 19:54

    Witam, proszę o pomoc.
    Mam 18 lat, waga ok.94-95kg, wzrost 183-5 cm.
    Jestem osobą która nie ćwiczy na w-fie, powód to resekcja prawego dolnego płata płuca (miałem wtedy 4 lata). Kawałek jaki wycieli nie jest duży mimo wszystko nie mogę biegać. Jeżdżę na rowerze, mogę robić ćwiczenia typu brzuszki, przysiady itp. Z tym nie ma problemu, po prostu bieganie odpada.

    Mam również kupiony spalacz- Thermal Pro 120 kaps.
    Chciałbym połączyć spalacz + dieta + ćwiczenia w domu i do tego rower.

    Tak więc proszę o ułożenie jakiejś diety która by pasowała do mojego trybu życia, dodam że problemy jakie się pojawiają to szkoła i obiadki mamusi :D Mieszkam ze starszymi i szamie to co jest ugotowane ;] Tak więc prosił bym żeby nie była to jakaś bardzo wymyślona dieta. Chciałbym wykorzystać takie produkty jak jajka itp czyli to co jest standardowo w lodówce.

    Jeszcze raz trochę danych, może będą potrzebne.
    Wiek: 18 lat
    waga: ok.94 kg
    obwód pasa: 92-94cm
    obwód uda: 62-63cm.
    cel: redukcja tłuszczu, chciałbym schudnąć ok 10kg.

    Pozdrawiam i proszę o pomoc :)
    Fergie
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 24
    Rejestracja: 31 Marzec 2011, o 19:45
    Miasto: 1992

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez rafimoc » 31 Marzec 2011, o 20:10

    w takim razie redukcja WAGI a nie tluszczu to roznica. Z waga poleci nawet minimalna masa miesniowa.

    Pewny jestes co do tego biegania??
    Ciezkie przysiady w ilosci 15+ powoduja o wiele wieksza zadyszke niz bieganie, poza tym na rowerze mozesz a biegac nie?? cos mi tu nie gra.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez Fergie » 31 Marzec 2011, o 20:17

    No tak to jest na rowerze jeżdze bez problemowo, natomiast podczas biegania po np 2 min nie mogę złapać oddechu, dusze się. Trwa to róznie 10-30+ sekund, kiedyś ćwiczyłem normalnie an wfie ale wlasnie podczas biegania przytrafiło mi się takie coś to wfista prawie karetke wzywał bo nie wiedział co robić a ja nie mogłem wtedy słowa wydusić żeby sie uspokoił bo przejdzie mi po paru sekundach. Z racji że miałem tą resekcje mam astmę, jednak nie jakąś dużą bo nie muszę używać inhalatorów, aczkolwiek wskazane jest żeby to czasem robił ;p
    Fergie
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 24
    Rejestracja: 31 Marzec 2011, o 19:45
    Miasto: 1992

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez Lord » 31 Marzec 2011, o 20:42

    to biegaj wolnym tempem i dobrze oddychaj
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez slim shady » 31 Marzec 2011, o 21:28

    rób dłuższe spacery, trochę bardziej intensywne

    przebiegając jeden kilometr czy przechodząc spalimy tyle samo kalorii.

    ćwiczyć możesz rekreacyjnie nie siłowo, nie z ciężarami, albo z niedużymi ciężarami
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez Fergie » 31 Marzec 2011, o 22:09

    No dobrze dzieki, ale mi chodziło w tym temacie przede wszystkim o diete.
    Fergie
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 24
    Rejestracja: 31 Marzec 2011, o 19:45
    Miasto: 1992

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez slim shady » 31 Marzec 2011, o 22:16

    raczej nikt Ci diety nie napisze, co najwyżej mogę sprawdzić, podpowiedzieć i dać porady zamienniki itp
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez Fergie » 1 Kwiecień 2011, o 14:32

    Ok rozumiem.
    To może napisze co szamie na codzień, jeżeli możecie poradźcie co poprawić w mojej diecie :).

    Poniedziałek -piątek
    Śniadanie - 7 rano.

    3 kromki chleba z serem żółtym /(lub) wędliną/miodem
    Czasem zamiast tego co w/w chrupki z mlekiem.

    Godź 10:30 bułka słodka w szkole <- zastąpię to jakąś kanapką, chyba zdrowiej będzie :)

    Godź 14 - Jogurt owocowy ok300ml.

    Godź 15 - obiad <- I tutaj dał bym to co poradzicie, mogę sobie kupić jakieś mięsko itp i je przyrządzić, jednak chciał bym że jeżeli mam gotować sobie obiad to tak raz na 2-3Dni, nie codziennie.
    Jeśli chodzi co teraz mam na obiad to np wczoraj były kapuśniak, żeberka + ogórek + ziemniaczki, a dziś ryba chyba duszona czy coś ;p w każdym bądź razie w piekarniku gotowana. + ziemniaki i kapuśniak.

    Godź ok. 19 Kolacja: Jogurt, 2-3 Kromki chleba z tym co na śniadanie.

    Idę spać ok godz 23-24.

    Sobota niedziela.
    Tutaj sprawa wygląda w sumie tak samo tylko że śniadanie ok 9, obiad 14, jakaś przekąska np 2 kromki chleba ok 16-17, kolacja 19-20.


    Jeżeli moje godziny odżywiania są złe mogę je zmienić. Tak więc proszę o pomoc w spr diety do szybkiego spalenia tłuszczu (ok 7-10kg) + thermal pro+ ćwiczenia.

    Pozdrawiam.
    Fergie
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 24
    Rejestracja: 31 Marzec 2011, o 19:45
    Miasto: 1992

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez slim shady » 2 Kwiecień 2011, o 09:10

    Nie podoba mi się ta dieta, za mało białka, warzyw i kilka niepotrzebnych składników

    źródła białka: mięsa wszelkiego rodzaju(wołowina, kurczak, wieprzowina), ryby, jajka, twaróg, serek wiejski, jakieś odzywki
    źródła węglowodanów : ryż brązowy, paraboliczny, wszelkie odmiany kaszy, płatki owsiane, razowe pieczywo (nie barwione!), makaron, najlepiej durum, soczewica, ziemniaki
    Źródła tłuszczy: orzechy (dobre też źródło białka), siemię lniane, olej lniany, olej rzepakowy, oliwa z oliwek, awokado, również ryby posiadają tłuszcze
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: dieta+thermal pro na redukcje.

    Postprzez Fergie » 6 Kwiecień 2011, o 11:53

    Ok, dzięki za odpowiedź. Mimo wszystko nadal jestem zdezorientowany w tym temacie.
    Postanowiłem jednak ułożyć taką dietkę:
    Poniedziałek, wtorek, czwartek,piatek.
    śniadanie (godz 7):trzy jajka na miękko, 2 kromki chleba razowego z masłem.
    O godz 10:30 Kanapka z serem zótym chlebem razowym
    O godz 14:30 Jogurt, ok 350 ml owocowy.
    Godz 15:30-40: Obiad, (nie wiem co tutaj dać proszę o pomoc:P) <- Oprócz piątku, w piatek na obiad zawsze mam jakąś rybkę + ziemniaki.
    godz: 18 Kolacja. Serek wiejski + 2 kromki cheba razowego z masłem.
    + orzechy,hm tylko jakie najlepsze ? Laskowe? I w jakich ilościach na dzień?

    Środa, Sobota, Niedziela
    Śniadanie
    2 kromki chleba razowego z serem wiejskim i masłem
    Drugie śniadanie godz 10-11
    2 Kromki chleba razowego szynką i masłem.
    godz 13-14:30 Awokado, jogurt.
    Godz 16 obiad <- tutaj nie wiem co dać.
    Kolacja ok 18-19 tutaj też nie bardzo wiem co się przyda.


    Proszę o pomoc chce jak najszybciej zacząć z tym, czytam cały czas jak ułożyć sobię tą diete i mam tylko coraz więcej pytań. :(
    Fergie
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 24
    Rejestracja: 31 Marzec 2011, o 19:45
    Miasto: 1992

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron