Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Nocny katabolizm

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Fryzek » 26 Grudzień 2009, o 23:36

    Białka na noc, głownie z kazeiną oczywiście są. Teraz komfort brania odżywek jest ogromny :P

    Wg. mnie organizm powinno się zabezpieczać na noc przed katabolizmem... Stara szkoła mówi o białku wolnowchłanialnym, lecz czytałem na forum o węglach na noc, które są również dobrą metodą. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło, jak chcecie to mogę poszukać arta.
    Awatar użytkownika
    Fryzek
    Plutonowy
     
    Posty: 111
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 00:32
    Pochwały: 1
    Miasto: Miastko
    Data urodzenia: 29 09 1991

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Lord » 26 Grudzień 2009, o 23:47

    chodzi o to że organizm scukrza część białko żeby pozyskać energię
    tez o tym czytałem
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Oliver » 26 Grudzień 2009, o 23:59

    biorąc na noc węgle, zcukarzanie białka nie następuje:) ponieważ one pobudzają pracę żołądka tak jak wcześniej pisałem:)
    gdy zużyje węgle, gdy śpisz zaczyna pobierać tłuszcz i przetwarzać na energię aby białko wchłonąć:) i to cała filozofia
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Lord » 27 Grudzień 2009, o 00:04

    to chciałem napisać może ciut się źle wyraziłem :D
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Fryzek » 27 Grudzień 2009, o 00:11

    Więc wychodzi na to, że lepiej by było szamać węgle na noc. Więc czemu białko jest bardziej popularne? Strach przed odkładanie fatu? Z tego co pamiętam z 10g niewykorzystanych węgli robi się 1g tłuszczu.
    Awatar użytkownika
    Fryzek
    Plutonowy
     
    Posty: 111
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 00:32
    Pochwały: 1
    Miasto: Miastko
    Data urodzenia: 29 09 1991

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Oliver » 27 Grudzień 2009, o 00:14

    fryzek, same węgle nic nie dadzą, one są potrzebne do białka;) do transportu, przetwarzania się w energię:)
    kiedyś ludzie myśleli, że jedząc same białko na noc, ono jakoś się wchłonie, bo czemu niby nie?
    przecież żołądek strawi nie? pewnie, że strawi, ale jak to białko ma dojść do mięsa bez węgli? ani rusz:)
    zaleca się także wypić przed snem szklankę wody, lub 2x:)
    białko długo-wchłanialne+węgle z niskim IG na noc:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez slim shady » 27 Grudzień 2009, o 00:15

    jest pełno teorii, ja się trzymam starej szkoły i nie spożywam praktycznie węgli, może małego pomidora czasami zjem.

    W nocy zapotrzebowanie węglowodanów jest bardzo małe. Nadmiar glukozy trafia do tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o węgle złożone na noc to nasze mięśnie w obawie przed nadmiarem glukozy zmniejszają liczbę receptorów. (nadmiar glukozy w mięśniach przeszkadza w prawidłowej cyrkulacji płynów)
    Może nastąpić uniewrażliwienie mięśni glukozę, co może powodować tym, że bardzo mało tego składnika będzie trafiało do mięśni, a większość do tkanki tłuszczowej.

    ps. oczywiście istnieją odżywki z kazeiną jak i mixem białek o różnym czasie wchłaniania, ale trochę to kosztuje i osobiście wole zjeść ten twaróg.
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Fryzek » 27 Grudzień 2009, o 00:16

    Przydatne informacje :)
    Awatar użytkownika
    Fryzek
    Plutonowy
     
    Posty: 111
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 00:32
    Pochwały: 1
    Miasto: Miastko
    Data urodzenia: 29 09 1991

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Oliver » 27 Grudzień 2009, o 00:22

    co racja to racja:)
    slim ale powiem Ci, odkąd kowal mi doradził węgle na noc, dużo lepiej mi się śpi po tym:)
    wątroba jest w jakiś sposób odciążona, bo tak to same białko przechodziło, chyba w jakiś sposób to męczyło:)
    więc warto eksperymentować, mnie nie zalewa a wychodzi na korzyść, więc korzystam:)
    dlatego w diecie jest tak ważne układanie jej pod siebie:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Nocny katabolizm

    Postprzez Kwachu » 28 Grudzień 2009, o 14:21

    Panowie jeśli macie możliwość bazowania na pokarmie to róbcie to żadna odzywka nie zastąpi nam posiłku. Ja polecam posiłek oparty na:
    biały ser(50g max) + jajka + majonez + groszek
    biały ser(50g max) + makrela + warzywo

    ser biały nie ma być w tym wypadku źródłem białka a jedynie spowolnić wchłanianie

    Teraz pojawił się sposób żywienia inny jeśli chodzi o noc, mianowicie spożywania węglowodanów, żywimy się wtedy zgodnie z praca wątroby, która na noc magazynuje glikogen a w godzinach porannych go wypuszcza. Tą metodę stosuje Michał Karmowski
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron