Szybkie logowanie
 • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
 • Spalacze tłuszczu A-Z

  Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

  Moderator: Michał Bodzioch


  Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez TomaszM » 11 Czerwiec 2014, o 00:10

  Spalacze tłuszczu A-Z
  Dietetyk Sportowy Tomasz Mrowiec

  http://www.profi-dieda.pl
  http://www.dieta-sport.pl

  Zaczynając walkę z zbędną tkanką tłuszczową, większość osób robi podstawowy błąd sięgając po kolorowe pigułki bez zagłębienia odpowiedniej wiedzy dotyczącej zdrowej i zbilansowanej diety oraz treningu.
  Niestety, ale żaden naukowiec nie wymyślił dotychczas złotego środka, dzięki któremu moglibyśmy oglądać TV, obżerać się pizzą i jednocześnie chudnąć.

  Tak więc, jeśli zaczynamy myśleć o redukcji wagi / rzeźbie sylwetki, nasze przygotowania musimy zacząć wpierw od ułożenia odpowiedniej diety i treningu a dopiero później od wybrania prawidłowego reduktora tłuszczu, który jest dodatkiem do całego planu działania.


  Po co suplementy na redukcji

  By nasza redukcja wagi / rzeźba sylwetki miała sens, włożony przez nas wysiłek powinien mieć jasno wyznaczony cel, który powinien być realizowany przy pomocy jakiejś strategii, która musi mieć jeden podstawowy walor – musi być skuteczna.

  By obrana przez nas strategia była skuteczna (min. brak utraty tkanki mięśniowej, brak efektu jojo) musi uwzględniać 3 podstawowe jej filary:
  • Odpowiednią dietę
  • Odpowiedni trening
  • Odpowiednią suplementację

  Prawidłowy dobór suplementów podczas redukcji wagi może w naprawdę dużej mierze wspomóc proces redukcji tkanki tłuszczowej oraz może być istotnym czynnikiem chroniącym nasze mięśnie w okresie niedoboru energetycznego.


  Kiedy stosować spalacze tłuszczu

  Generalnie wszelkiego rodzaju spalacze tłuszczu na samym początku redukcji są zdecydowanie zbędne. Wiąże się to z faktem, iż w pierwszych etapach walki z niechcianą tkanką tłuszczową, dobrze zbilansowana dieta oraz przede wszystkim trening są dla naszego organizmu wystarczającym bodźcem, dzięki któremu radzi sobie świetnie bez żadnych dodatków.

  Oczywiście inaczej sytuacja będzie wyglądać u osób zaawansowanych, które przystępując do rzeźby sylwetki posiadają już w miarę niski poziom tkanki tłuszczowej oraz odpowiednią ilość ciężko wypracowanych mięśni. W takim przypadku suplementacja wskazana jest zaraz od momentu stosowania diety jak i treningu.

  Reduktor tłuszczu powinniśmy wprowadzić do naszej suplementacji dopiero, gdy:
  • nasze efekty zaczynają być słabsze
  • stosujemy dietę i trening minimum 3 tygodnie
  • lub też, gdy znacząco spada nam mobilizacja

  Na jakie składniki zwrócić uwagę

  Kupując reduktor tłuszczu niestety, ale bardzo często sugerujemy się nie składem, lecz nazwą i opakowaniem. Spowodowane jest to przede wszystkim nieznajomością składników oraz ich działaniem.
  Oczywiście tak jak w przypadku suplementów na wzrost tkanki mięśniowej tak i podczas redukcji wagi obowiązuje nas zasada stażu treningowego oraz wcześniejszej styczności z tego typu składnikami.

  Wniosek jest następujący:
  • osoba zaczynająca redukcję lub mająca znikomą styczność z termogenikami wybiera spalacz tłuszczu z składnikami „lżejszymi” (tudzież łagodniejszymi).
  • osoba zaawansowana, walcząca o niższy poziom tkanki tłuszczowej wybiera spalacz tłuszczu z składnikami mocniejszymi.

  Lista składników na, które warto zwracać uwagę:
   Kofeina
   Ekstrakt Zielonej Herbaty
   Wyciąg z czarnego pieprzu
   Forskolin
   L-tyrozyna
   Guggulsterony
   Hordeina (hordenine)
   Ewodiamina (evodiamine)
   Synefryna (synephrine)
   Teobromina (theobromine)
   Johimbina
   Geranamina (1,3-Dimethylamylamine)


  Jak dawkować dany spalacz

  Jeżeli decydujemy się na spalacz tłuszczu X to najlepsza metoda dawkowania (bez względu na zawarte w nim substancje) to „metoda piramidalna”.

  Polega ona wpierw na sprawdzeniu tolerancji na dany reduktor tłuszczu, a więc jeśli producent zaleca dawkę 2x1caps, to przez pierwsze 3dni zażywamy tylko 1caps.
  Następnie dawkujemy wg zaleceniami producenta a dopiero przez ostatnie 5dni podwyższamy dawkę o 1caps.

  Należy również pamiętać o naszym zdrowiu, a więc dawkę spalacza tłuszczu możemy zwiększać tylko i wyłącznie w wypadku braku niekorzystnych zmian w samopoczuciu oraz stanie zdrowia.

  Nadciśnienie lub tarczyca a spalacze tłuszczu

  Z racji, iż większość reduktorów zawiera w swoim składzie l-tyrozynę lub inne guggulsteroy, które znacząco wpływają na pracę tarczycy odradza się zażywanie tego typu suplementów w przypadku kłopotów z tarczycą.

  Jeżeli chodzi o nadciśnienie to tylko w małych dawkach oraz po konsultacji z lekarzem.

  Najlepszym rozwiązaniem w przypadku powyższych problemów będzie suplementacja prozdrowotna wzbogacona o CLA i/lub zieloną herbatę.


  Suplementacja prozdrowotna podczas redukcji

  CLA – posiada właściwości termogeninczne oraz pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wagi ciała. Idealny suplement dla osób zaczynających przygodę z suplementacją podczas odchudzania oraz dla osób z problemami zdrowotnymi typu nadciśnienie lub tarczyca.

  Zielona herbata – wspomaga odchudzanie poprzez ograniczenie wchłaniania tłuszczu. Polecana jest dla osób z nadwagą i otyłością, jako suplement wspomagający odchudzanie.

  Wapń – jego wysoka zawartość w diecie pomaga w odchudzaniu oraz zapobiega otyłości i rozkładowi trójglicerydów w komórkach tłuszczowych. Jako do
  Dawkowanie: do 2g na dzień, dzielone na 2 porcje (rano i wieczorem)

  Omega-3 – zwiększają wrażliwość insulinową w naszych mięśniach oraz zmniejszają ją w komórkach mięśniowych, co przekłada się na lepsze zagospodarowanie kalorii.
  Dodatkowo poprawiają pracę serca i regulują ciśnienie.
  Dawkowanie: 3g/dziennie do posiłku bogatego w tłuszcz

  Kompleks witamin – produkt od którego powinno zaczynać się suplementację, w szczególności podczas redukcji, gdyż dieta z ujemnym bilansem kalorycznym automatycznie narażona jest na większe niedobory witamin i minerałów.  Suplementacja dodatkowa podczas redukcji

  Aminokwasy Rozgałęzione BCAA – jako suplement zwiększający regenerację jak najbardziej tak, natomiast jako ochrona przed utratą mięśni u osób o wysokim poziomie tłuszczu nie jest aż tak istotna.
  Dawkowanie jako suplement regeneracyjny: 1,5g na 10kg wagi około-treningowo
  Dawkowanie jako suplement antykatabolicznym (u osób poniżej 15%bf): 2-3g na 10kg wagi około-treningowo

  Odżywka białkowa – jako uzupełnienie białka w diecie oraz po treningu w celach antykatabolicznych.

  Kreatyna – tylko i wyłącznie u osób zaawansowanych, które wiedzą do czego służy i chcą ją użyć na redukcji do konkretnych celów jak np. utrzymanie parametrów siłowych.
  Dodatkowo kretyna nawet na redukcji będą powodować, iż nasze mięśnie będą bardziej pełniejsze.
  Dawkowanie: 5-10g/dziennie w 1-2 porcjach
  Dietetyk Sportowy

  \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
  Awatar użytkownika
  TomaszM
  Kapitan
   
  Posty: 2115
  Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
  Pochwały: 75

  Prezenty!

  Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

  Post przez Vito

  Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

  Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

  REGULAMIN:
  • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
  • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
  • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
  LISTA PREZENTÓW:
  • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
  • 3x Pas kulturystyczny
  • 3x Shaker
  • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
  Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
  Awatar użytkownika
  Vito
  Administrator

  Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez technician » 2 Lipiec 2014, o 21:12

  ponadto:

  "Szczególnie z nadchodzącym okresem wiosennym rośnie popularność produktów wspomagających spalanie tkanki tłuszczowej. W tym artykule przyjrzymy się nieco rodzajom tego typu suplementów.

  W pewnym momencie przychodzi czas, w którym masz bardzo niską podaż kaloryczną i dużą ilość cardio, ale progres zatrzymał się. Wtedy popularne fatburnery pomogą przełamać tę stagnację!

  Niektóre składniki są stałe w tego typu produktach, ponieważ są niebywale efektywne w swoim działaniu.

  Rodzaje:

  1) termogeniki
  Dosłownie stymulują tłuszcz do rozpadu i przetwarzania w procesach metabolicznych na energię – czyli po prostu do spalania! Przykładem składnika o takim działaniu jest (nielegalna w Polsce) johimbina.

  Podnoszą temperaturę ciała na przestrzeni dnia, co wiąże się z większym spalaniem kalorii, np. kofeina.

  2) spalacze bez stymulantów
  Kofeina czy efedryna są najczęściej występującymi dodatkami w tego typu suplementach. Znane są ze swojej skuteczności i wpływowi na centralny układ nerwowy – zwiększają skupienie i pobudzają. Jednakże efedryna jest w wielu krajach nielegalna, w tym także w Polsce. Ponadto niektórzy maja wrażliwe receptory na stymulanty i powodują one u nich nieprzyjemne efekty uboczne, m.in. bóle głowy, czerwona twarz czy bezsenność, dlatego dla tych osób najlepszym wyborem będzie ich brak.

  3) blokery węglowodanów
  Substancje aktywne ograniczają wydzielanie enzymów odpowiedzialnych za trawienie węglowodanów, przez co absorbowane i przetwarzane będą w dużo mniejszym stopniu.

  Jeśli te składniki działają jak są reklamowane, magazynowanie cukrów i ich teoretyczne odkładanie w postaci tkanki tłuszczowej będzie zminimalizowanie.

  4) blokery tłuszczu
  Działają na tej samej zasadzie co blokery węglowodanów. Posiadają substancje aktywną zwaną chitozanem. Twierdzi się, że związek ten może połączyć się z tłuszczem w układzie pokarmowym i wydalić go na drodze dalszych przemian materii. Można chudnąć i jeść podobne ilości. Czy to prawda? Potrzebujemy dokładniejszych wyników badań.

  5) regulatory tarczycy
  Tarczyca to narząd mieszczący się w okolicach szyi. Reguluje wiele procesów metabolicznych i ma wpływ na inne hormony. Jeśli jej działanie nie będzie na odpowiednim poziomie – procesy przemiany materii będą wolniejsze, co ograniczy efekty.

  6) reduktory apetytu
  Są to związki, które – jak sama nazwa wskazuje – zmniejszają apetyt, przez co dana osoba je mniej. Hoodia gordini to populary preparat o tychże efektach, dla niektórych skuteczny, dla drugich mniej.

  7) blokery kortyzolu
  Kortyzol jest hormonem przedłużającym działanie adrenaliny, zwany także „hormonem stresu”. Zwiększa ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, obniża odporność. Niestety jest to bardzo negatywny dla naszej sylwetki hormon, gdyż znacznie nasila odkładanie się zbędnej tkanki tłuszczowej.

  Pamiętaj, aby nie przekraczać dziennej zalecanej dawki, gdyż nadwyżka jakiegokolwiek składnika może skutkować negatywnym wpływem na organizm!"

  http://www.bcaa.pl/wiedza/odzywki-i-sup ... szczu.html
  technician
  Starszy szeregowy
   
  Posty: 44
  Rejestracja: 12 Marzec 2014, o 18:10

  Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez MoniaK23 » 10 Listopad 2014, o 09:18

  dziki za wyczerpujące info
  MoniaK23
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 10 Listopad 2014, o 08:37

  Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez KarOl21 » 12 Listopad 2014, o 15:30

  dzięki za podpowiedż dokładnie tego szukałem
  KarOl21
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 12 Listopad 2014, o 14:02

  Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez tomekflaming » 13 Styczeń 2015, o 16:26

  super informacje, dopiero zaczynam swoja przygode z kulturystyka i takie info jest niezwykle pomocne
  tomekflaming
  Szeregowy
   
  Posty: 2
  Rejestracja: 13 Styczeń 2015, o 16:22
  Miejscowość: wrocław

  Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez JCVD » 5 Luty 2015, o 09:13

  Ja trafiłem ostatnio na to:
  Przez ostatnie miesiące pracowaliśmy również nad zupełnie naturalnym środkiem aktywnie regulującym metebolizm i wspomagającym odchodzanie. SlimEssence™ to skoncentrowany wyciąg z ekstraktu zielonej kawy, który zawiera bardzo duże ilości kwasu chlorogenowego. 1200mg skoncentrowanego ekstraktu z zielonej kawy SlimEssence to maksymalna dawka dostępna na rynku.

  Kwas chlorogenowy jest odpowiedzialny za regulację wchłaniania się cukrów w układzie pokarmowym i tym samym regulację poziomu glikemii. Zapobiega on także przekształcaniu się cukrów w tkankę tłuszczową, zmniejszając tym samym jej objętość. W efekcie redukowana jest masa ciała i poprawia się metabolizm. Kwas Chlorogenowy posiada również właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Badania przeprowadzone według metody podwójnej ślepej próby przez grupę naukowców z Uniwersytetu w Scranton (Pensylwania, USA) na grupie 16 osób – 8 mężczyzn i 8 kobiet – wykazały, że możliwe jest poprawienie efektywności odchudzania w przypadku regularnego zażywania tabletek zawierających ekstrakt z zielonej kawy. Badania trwające 6 tygodni wykazały że uczestniczące w nich osoby schudły średnio o 10,3% masy swojego ciała. O 10,1% zmniejszył się u nich wskaźnik BMI, a o 15,8% zmniejszył się u nich procentowy udział tłuszczu w budowie ciała.

  Badani przyjmowali dwie dawki ekstraktu z zielonej kawy 800 mg (dwa razy dziennie po 400 mg) oraz placebo. Podczas badań uczestniczące w nich osoby nie miały modyfikować swojej diety. Średnio grupa pobierająca dawkę 800mg schudła z 72,86 kg do 70,82 kg po 2 tygodniach, natomiast w grupie placebo nie zanotowano spadków wagi. Badania nie wykazały żadnych skutków ubocznych stosowania ekstraktu z zielonej kawy.

  źródło: http://www.slimprofil.pl/slimessence-3- ... p-109.html

  Testował ktoś?? Może ktoś coś więcej o samych efektach powiedzieć?
  JCVD
  Szeregowy
   
  Posty: 6
  Rejestracja: 18 Marzec 2014, o 15:53

  Re: Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez EcoHung » 7 Czerwiec 2015, o 19:01

  A co sądzicie o bardzo popularnym, modnym wręcz ostatnio w internecie i mediach młodym zielonym jęczmieniu (wersja tabletek lub proszku) jako spalaczu?
  EcoHung
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 24 Maj 2015, o 03:39
  Data urodzenia: 21 05 1989

  Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez artutitu » 29 Październik 2015, o 17:33

  Najlepsza dieta redukcyjne to ograniczenie węglowodanów. Paleo i tyle w temacie
  artutitu
  Szeregowy
   
  Posty: 2
  Rejestracja: 29 Październik 2015, o 17:24

  Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez bruno » 31 Październik 2015, o 13:04

  Super post, na pewno mi się przyda.
  Problem ze stopami? Znajdź gabinet podologiczny na http://podolodzy.pl/szukaj/gabinet-podologiczny-krakow/
  bruno
  Szeregowy
   
  Posty: 3
  Rejestracja: 31 Październik 2015, o 13:02
  Miasto: Kielce
  Data urodzenia: 07 10 1988

  Re: Spalacze tłuszczu A-Z

  Postprzez alicja214 » 13 Lipiec 2016, o 12:23

  :Yohoo: :Yohoo: :Yohoo:
  alicja214
  Szeregowy
   
  Posty: 2
  Rejestracja: 13 Lipiec 2016, o 12:23

  Następna

  Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

  Kto jest na forum

  Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
  Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
  Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.