Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Witam! Problem z dieta na masę

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez kufel92 » 21 Luty 2010, o 15:01

    Witam!
    Mam taki mały problem z masą gdyż ciągle ćwiczę treningiem na masę i zamiast masy idzie mi siła a wymiary się nie zmieniają. Diet za bardzo nie mam dopasowanej jem odpowiednie rzeczy przed treningiem i po treningu jak i rano i w szkole. Posiedziałem trochę i obliczyłem że moje zapotrzebowanie wynosi:
    zapotrzebowanie kaloryczne: 3661 kcal
    białko: 170g
    węgle: 462g
    tłuszcze: 78g
    Proszę o dalszą pomoc jakie kroki mam podjąć w celu zwiększenia masy.
    Moje dane to:
    Wzrost: 171cm
    Waga: 77kg
    Wiek: 18 lat
    Przebyte cykle bez diety: kreatyna, nitrobolon, hmb, aminokwasy
    Awatar użytkownika
    kufel92
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 15 Styczeń 2010, o 23:47
    Miasto: Dobrzeń Wielki
    Data urodzenia: 28 01 1992

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez Lord » 21 Luty 2010, o 15:06

    zapotrzebowanie + 500kcal i obserwujesz co się dzieje po 1-2 tyg jak waga dalej stoi to dodajesz kolejnt 200kcal itd aż będzie coś się działo
    duże to zapotrzebowanie Ci coś wyszło
    napisz też konkretnie co jesz w jakim posiłku
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez kufel92 » 21 Luty 2010, o 15:08

    zapotrzebowanie wyszło mi takie z tej stronki: http://www.odchudzanie.yoyo.pl/kalkulat ... ryczne.htm
    Awatar użytkownika
    kufel92
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 15 Styczeń 2010, o 23:47
    Miasto: Dobrzeń Wielki
    Data urodzenia: 28 01 1992

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez Kwachu » 21 Luty 2010, o 15:25

    Na pewno pochwała dla kolegi za podanie, pełnych danych o sobie .

    Programy do obliczania są OK w teorii w praktyce jest to zupełnie inaczej.
    Znaczni od progu kalorycznego 4000 Kcal. Białka i tłuszczy na stałym poziomie(przykładowa po 2g) a węglowodanami będziesz regulował, czyli za bardzo łapiesz tłuszcz to zbijasz węgle, brak przyrostów dodajesz węgle. Jasne ?

    Resztę na jakich produktach bazować, i jakie proporcje będziemy ustalać później.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez kufel92 » 21 Luty 2010, o 16:02

    czyli mam zwiększyć zapotrzebowanie do 4000 kcal?? a co myślisz o tym żeby zakupić carbo np. 2kg i brać to razem z kreatyną??
    Awatar użytkownika
    kufel92
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 15 Styczeń 2010, o 23:47
    Miasto: Dobrzeń Wielki
    Data urodzenia: 28 01 1992

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez Lord » 21 Luty 2010, o 16:16

    ja bym zaczął od niższego progu
    ja mam obecnie 3500kcal waga idzie do góry a ważę 83kg
    zacząłbym od 3.000 i obserwował jak nie idzie to dodawaj węgla
    Bo tak ja Kwachu pisał praktyka to inna bajka
    Carbo po treningu OK
    kreatyna to już Twoja decyzja czy chcesz ją brać i jaką ewentualnie ale to już do działu suplementów :)
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez Kwachu » 21 Luty 2010, o 16:18

    kufel92 - prosze Cię daj spokujz suplementami.
    Pytanie było diete.
    Tak podbij do 4000Kcal.

    Białko: Liczymy tylko pelno wartosciowe czyli to zwierzece, roslinne nie z racji że nie ma pelnego wachlarza aminokwasów. Ilośc 1,5-2g białka zwierzęcego na kilogram masy ciala bedzie wporządku, wieksza ilośc raczej nie zostanie przyswojona a jedynie obciązy nerki. Mięso czerwone bedzie głównym zródlem białka w diecie (zawiera kilka: frakcji białek, kreatyne,DNA,RNA,kompleks wit.z gruby B oraz czynnik wzrostu[enzym]) ma spora przewage nad miesem bialym, co prawda zawiera więcej tluszczu ale i one przydadzą się przy diecie masowej, ale nasz tłuszcz jest bardziej podobny do tłuszcu roslinnego czy zwierzecego? Profil aminokwasowy mięsa czerwonego jest bardzo podobny do naszego.
    Kolejne żródlo to jajka, jemy oczywiscie całe nie odzielamy zółtek.Nie zapomni o rybach tuńczyk(2 razy w tygodniu zawartośc rtęci), łosos i wiele innych.Mięso biale jemy tylko po treningu gdyż zawiera malo tluszcu a jak wiadome spozycie go po treningu jedynie spowolni wchlanianie pozostałych skałdnikow odzywczych.Unikal bym produktów mlecznych(wyjatek kefir, jdynie pzred snem możesz dac 50g bialego sera w celu spowolnienia wchłaniania pozostałych skladników odzywczych.


    Węglowodany: Bazuj głównie na kaszy gryczanej(zawiera aminokwasy BCAA, i kompleks wit z grupy B), jedynie po treningu jedz ryż bialy. Na sniadanie jedz platki owsiane. Weglowodany od 4-? g na kilogram masy ciala(musisz sam wyczuć jeśli zalewasz sie tluszczem do odejmujesz wegle w pzreciwnym kierunku dodajesz, kalorycznosc zmieniaj za pomoca weglowodanow, bialka i tluscze zostaja na stalym poziomie) oprócz tego spora ilośc warzywa do każdego posiłku dziennie nawet do 1kg

    Tłuszcze:1-1,2 g na kilogram masy ciala. Bazuj na tluszczach z jaj i miesa czerwonego (czytaj wieprzowina),łój wołowy jest dla nas złym rozwiazaniem.Tłuszcz eroslinneraczej bym odpuscił, lub stosował je w bardzo małych ilosciach.

    Twój przypadek widze tak:
    B:1,5g
    T:1,5g
    W: 4+?
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez Lord » 21 Luty 2010, o 16:24

    ryż biały możesz też jeść też przed treningiem
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez kufel92 » 21 Luty 2010, o 16:28

    Dobra zastosuję się do wskazówek. Byłbym jeszcze wdzięczny jakby ktoś podał dalsze wskazówki w ustaleniu diety chodzi mi jakie produkty i o której godzinie najlepiej.
    Awatar użytkownika
    kufel92
    Kapral
     
    Posty: 62
    Rejestracja: 15 Styczeń 2010, o 23:47
    Miasto: Dobrzeń Wielki
    Data urodzenia: 28 01 1992

    Re: Witam! Problem z dieta na masę

    Postprzez Kwachu » 21 Luty 2010, o 16:29

    kufel92- ręce mi opadają pzredstawiełm Ci wszystko a ty zadajes zgłupie pytania co dalej.
    Biezr sie za ukąłdanie liczenie i wstawiaj diete.

    Na kreatyne jest za wczesniej nie masz wiedzy, zeby ją jeszcze brać :)
    Ostatnio edytowano 21 Luty 2010, o 16:30 przez Kwachu, łącznie edytowano 1 raz
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron