Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dla Zielonych
  • Pomoc przy ułożeniu planu treningowego

    Dział przeznaczony dla osób zaczynających swoją przygodę z siłownią. Inni użytkownicy postarają się Wam przekazać niezbędną wiedzę aby móc zacząć uprawiać ten sport.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Pomoc przy ułożeniu planu treningowego

    Postprzez Matitiahu » 2 Luty 2014, o 00:03

    Witam wszystkich. Jestem Mateusz, mam 23 lata i mieszkam w Kielcach. Zdecydowałem się zapisać na siłownię i potrzebuję trochę waszej pomocy kochani. Chciałbym aby ktoś mi ułożył lub pomógł w ułożeniu programu treningowego. Jestem laikiem, nie na tym polega żeby iść na siłownie, wylać hektolitry potu i nie mieć żadnych efektów z powodu źle dobranych ćwiczeń. Tak jak pisałem na początku, mam 23 lata, waga 65-67 kg, wzrost 177 cm. Moje wymiary na dzień dzisiejszy prezentują się w następujący sposób :

    Klatka piersiowa : 104 cm
    Brzuch / pas : 75
    Biceps : 33 cm
    Przedramię : 28 cm
    Udo : 62,5 cm
    Kark : 36 cm
    Łydka : 34 cm
    Biodro : 85 cm

    Mierzyłem się w rano po przebudzeniu, stosowałem się zdjęciem Arnolda na stronie http://**********/jak_sie_mierzyc.php.

    Pracuję różnie gdyż mój grafik jest dość zróżnicowany, rano, środek dnia, wieczór. Jestem aktywnym człowiekiem, biegam w sezonie letnim, jeżdżę na rowerze, zawsze lubiłem sport. Pracę też mam ruchliwą i beż siedzenia. Od pół roku często jeździłem na stacjonarnym rowerze rehabilitacyjnym po około 1h. Jestem w trakcie A6W. Od dwóch tygodni coś próbuję ćwiczyć z hantlą ( mam jedną o wadze 7 kg ). Ale wiem, że dużo nie osiągnę z takim jednym ciężarem. Dlatego proszę was o pomoc.

    Kolejny temat to dieta. Diety nie mam ale posiłki jakie spożywam to : zawsze rano płatki kukurydziane z mlekiem lub owsiane (ale to rzadziej) kefir z garścią rodzynek lub jogurt naturalny, ryż (biały, brązowy), jajka, sałatki warzywne (paprykowo-ogórkowo-pomidorową ze szczyptą soli i pieprzu) do tego chciałbym dodać jakieś chude mięsko typu pierś z kurczaka czy jakąś rybkę.

    Moim zamierzonym celem jest coś w ten typ : http://mensunderwearworld.com/wp-conten ... efron1.jpg

    Chciałbym o pomoc w doborze ćwiczeń aby osiągnąć właśnie takie ciało, wszelakie sugestię co do jadłospisu też będą mile widziane i ogólnie każdą radę potraktuję jako cenną. Chciałbym prosić o profesjonalne podejście do tematu. Nie chce być "sezonowcem". Mam w sobie upór i motywację (przynajmniej tak sądzi moja dziewczyna :) )

    A oto kilka zdjęć siłowni : http://www.sport-factory.pl/galeria.php

    Dlatego dziękuje z góry i pozdrawiam wszystkich.
    Matitiahu
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 2 Luty 2014, o 00:00
    Miasto: Kielce
    Data urodzenia: 27 05 1990

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Pomoc przy ułożeniu planu treningowego

    Postprzez Matitiahu » 2 Luty 2014, o 23:37

    Czy taki plan dla początkującego będzie w porządku?

    1 dzień (poniedziałek) : klatka / tricepsy / brzuch

    Klatka :

    - wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej 3 serie 14/12/10

    - wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej głową w górę 3 serie 14/12/10

    - rozpiętki ze sztangielkami w leżeniu na ławce poziomej 3 serie 14/12/10

    Triceps :

    - wyciskanie francuskie sztangi leżąc 3 serie 14/12/10

    - prostowanie przedramion w opadzie tułowia 3 serie 14/12/10

    Brzuch :

    - skłony w leżeniu (spięcia) 4 serie 30/30/20/20

    - unoszenie nóg w zwisie na drążku 4 serie 30/30/20/20

    - skłony tułowia z linką wyciągu klęcząc 4 serie 30/30/20/20

    - skłony boczne z hantelką 4 serie 30/20/20/20

    2 dzień (wtorek) : rower stacjonarny / bieganie 1h


    3 dzień (środa) : barki / nogi / brzuch

    Barki :

    - wyciskanie hantelek siedząc 3 serie 12/10/8

    - unoszenie sztangielek bokiem w górę 3 serie 12/10/8
    - podciąganie sztangi wzdłuż tułowia stojąc 3 serie 12/10/8

    Nogi :

    - przysiady ze sztangą na barkach 3 serie 12/10/8

    - wypychanie na suwnicy 3 serie 12/10/8

    - Prostowanie nóg w siadzie 3 serie 12/10/8

    - Uginanie nóg w leżeniu 3 serie 12/10/8

    - Wspięcia na palcach w staniu 3 serie 12/10/8

    - Wspięcia na palcach siedziąc 3 serie 12/10/8

    Brzuch :

    - unoszenie nóg w podporze 4 serie 14/14/12/10

    - skłony w leżeniu płasko 4 serie 30/30/20/20

    - unoszenie nóg w leżeniu na skośnej ławce 4 serie 30/30/20/20

    4 dzień (czwartek) : rower stacjonarny / bieganie 1h


    5 dzień (piątek) : plecy / biceps

    Plecy :

    - podciąganie(wiosłowanie)sztangi w opadzie tułowia 4 serie 12/10/10/8

    - przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 3 serie 14/12/10

    - ściąganie drążka / rączki wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem 3 serie 14/12/10

    - unoszenie tułowia z opadu 3 serie max

    Biceps :

    - uginanie przedramion ze sztangielkami - supinacja 4 serie 14/14/12/10

    - uginanie przedramion ze sztangą łamaną (podchwyt) 3 serie 12/10/8

    - uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie w podporze o kolano 4 serie 14/12/10/8

    - uginanie ramion ze sztangielkami stojąc(chwyt młotkowy) 4 serie 12/12/10/8

    6 dzień (sobota) : rower stacjonarny / bieganie 1h / brzuch

    Brzuch :

    - skłony w leżeniu płasko 4 serie 30/30/20/20

    - unoszenie kolan w leżeniu płasko 4 serie 30/30/20/20

    - skręty tułowia w leżeniu 4 serie 30/30/20/20


    7 dzień (niedziela) : basen 45 minut
    Matitiahu
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 2 Luty 2014, o 00:00
    Miasto: Kielce
    Data urodzenia: 27 05 1990

    Pomoc przy ułożeniu planu treningowego

    Postprzez Jarek_28 » 3 Luty 2014, o 01:37

    Cześć Mateusz, na początek zawsze powinno się zastosować trening ogólnorozwojowy. Ćwiczenia/plan dobierz pod siebie i życie zawodowe, chyba że siłownie masz 24h :) . Plan dobry jednak co nie co bym zmienił, pomyśl też o wyciskaniu na barki na suwnicy (może być przemiennie z hantlami) i również na klatkę na suwnicy głową w dół. Pamiętaj o diecie :Kciuk w góre:
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Re: Pomoc przy ułożeniu planu treningowego

    Postprzez Matitiahu » 14 Luty 2014, o 16:41

    Witam ponownie. Dietę mam już ułożoną teraz czas na FBW. Czy taka forma będzie ok ?

    Wydaje mi się że taki trening będzie trwać ze 2h. Postanowiłem zmniejszyć serie w niektórych ćwiczeniach. I wyszło coś takiego :

    A :

    ROZGRZEWKA ( 10 min rower/bieżnia)
    PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH – (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    MARTWY CIĄG NA PROSTYCH NOGACH - (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT) - (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    PODCIĄGANIE SZTANGIELKI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) - (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ - (3s/12-15 p + 1 rozgrzewająca)
    WYCISKANIE SZTANGI SPRZED GŁOWY - (2s/12-15 p + 1 rozgrzewająca)
    POMPKI NA PORĘCZACH – (2s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM – (2s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    DODATKOWE ĆWICZENIE NA BRZUCH : UNOSZENIE NÓG W ZWISIE NA DRĄŻKU ( 3s/15-20 p)
    ZAKOŃCZENIE (15 - 20min rower/bieżnia )
    ROZCIĄGANIE ( 5-7 min )

    B :
    ROZGRZEWKA ( 10 min rower/bieżnia)
    PRZYSIADY ZE SZTANGĄ TRZYMANĄ Z PRZODU - (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE - (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU W UCHWYCIE NEUTRALNYM - (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE) - (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ - (3s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    WYCISKANIE SZTANGIELEK - (2s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC - (2s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT „MŁOTKOWY”) - (2s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    DODATKOWE ĆWICZENIE NA ŁYDKI - WSPIECIA NA PALCE ZE SZTANGĄ/SZTANGIELKAMI - (2s/12-15p + 1 rozgrzewająca)
    ZAKOŃCZENIE (15 - 20 min rower/bieżnia )
    ROZCIAGANIE (5-7 min)
    Matitiahu
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 2 Luty 2014, o 00:00
    Miasto: Kielce
    Data urodzenia: 27 05 1990


    Re: Pomoc przy ułożeniu planu treningowego

    Postprzez valdunn » 25 Lipiec 2021, o 23:23

    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    languagelaboratoryсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Dla Zielonych

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron