Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Doping
  • Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Niedozwolone wspomaganie czyli sterydy anaboliczne i prohormony stosowane w kulturystyce i w innych dyscyplinach sportowych.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez Rafalek1993 » 13 Maj 2012, o 13:28

    Witam, mam 18 lat ok 177cm wzrostu a ważę zaledwie 50 kg. Ćwiczyłem przez około 2 miesiące 3 razy w tygodniu, lecz dalej traciłem na wadze. Również gram w piłkę nożna.. Dowiedziałem się że jestem tak zwanym ektomorfikiem, który ma bardzo szybko przemianę materii. Również dowiedziałem się że można przytyć i dodatkowo wyrobić figurę ;))W rachubę wchodzą wszelakie odżywki, dieta, a ponadto coś na czym będę mógł przybrać szybko masę mięśniową i budowę, a konsekwencje swoją drogą.... Proszę o pomoc !!! Dzięki z góry. gg 196867 Pozdrawiam !!
    Rafalek1993
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 13 Maj 2012, o 13:26
    Miasto: Opole
    Data urodzenia: 26 03 1993

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez playandwin24 » 13 Maj 2012, o 14:02

    Skoro jesteś ektomorfikiem to może być ciężko przybrać na masie... dodatkowo grasz w piłkę... Twoje włókna mięśniowe są w większości typu czerwonego...

    Po prostu masz predyspozycję do dyscyplin wydolnościowych np. piłka nożna, ciężko Ci będzie zbudować trwałą masę, a jeśli ją już zbudujesz jakimś cudem (np kilogramami zjadanych odżywek, nie bierz się za koks, szkoda zdrowia) to poczujesz że coś nie halo jest jak będziesz grał w piłkę, bo kondycja nie ta, coś się ze zwinnością stało itd...

    Siłownia może Ci pomóc być jeszcze lepszym piłkarzem i w tym celu bym na nią chodził...
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez Rafalek1993 » 13 Maj 2012, o 14:45

    Predyspozycje są, przykład wzięcia węgli.. efekty były, a przez piłkę i dodatkowy trening na siłowni waga bedzie maleć !! Poprostu chce przybrać na masie w jak najszybszym czasie, i proszę o jakiekolwiek wskazówki bo każda z nich jest cenna.. Jak się najlepiej odżywiać, ewentualna dieta, i wszelakie suple, w rachubę wchodzi również np. meta . Pozdrawiam
    Rafalek1993
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 13 Maj 2012, o 13:26
    Miasto: Opole
    Data urodzenia: 26 03 1993

    Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez lg team » 15 Maj 2012, o 17:43

    trenuj wytrwale to efekty beda, w 2mies nie osiagniesz tego co widzisz w kolorowych gazetkach, potrzeba lat treningu
    lg team
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 722
    Rejestracja: 6 Luty 2010, o 18:13
    Pochwały: 14

    Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez Hexen » 8 Lipiec 2012, o 13:30

    Przedewszystkim jedz,jedz,jedz...wszystko co sie da...jestem ektomorfimiem i wiem jak to jest.
    zjadalem 400g = 2200 kcal czekolady dziennie przez miesiac i nie przytylem nawet kilograma.
    Ektomorfik ma ogromna przemiane materi to jak wielki piec,pali wszysko co do niego wrzucisz.
    Trening ektomorfika jest zupelnie inny...

    Typ ektomorficzny

    O ludziach reprezentujących ten typ budowy mówi się, że są „drobnej kości”. Ich szkielet jest stosunkowo delikatny, lekki, kości zaś mają mniejsze obwody ( obwód nadgarstka nie przekracza zwykle 20cm. ). Klatka piersiowa jest na ogół płaska i wąska, krótkie są obojczyki, przez co szerokość barków jest niewielka. Stawy kolanowe i łokciowe są smukłe. U ektomorfików metabolizm jest najczęściej bardzo szybki. Ludzie ci bywają szczupli i wytrzymali. Bardzo rzadko miewają kłopoty z nadwagą. Jak stwierdzić, czy reprezentujesz ten typ budowy ciała? Po prostu stań przed lustrem i popatrz na siebie z odrobiną krytycyzmu. Jeżeli ze szklanej tafli spogląda na Ciebie patykowaty chudzielec, to odpowiedź nasunie Ci się sama.
    Osoba obdarzona cechami ektomorfika często trafia do klubu kulturystycznego w celu zwiększenia masy mięśniowej i poprawienia ogólnego wyglądu swej z natury wątłej sylwetki. Niestety, dość często miewa problemy z realizacją tych celów. Po prostu mięśnie ektomorfika nie rozwijają się tak szybko, jakby sobie on życzył. Aby przyspieszyć ten rozwój, powinien on mieć nietypowe podejście do treningów i diety.
    Facet obdarzony przez los ektomorficznym typem sylwetki, chcąc zwiększyć masę swoich mięśni, musi trenować stosunkowo niewiele, ale jak najciężej. Każdą z grup mięśniowych
    ( poza mięśniami brzucha ) powinien ćwiczyć najwyżej raz w tygodniu, nie częściej! Najlepiej zaplanować 4 treningi tygodniowo i na pierwszym treningu poddawać ćwiczeniom bicepsy i mięśnie grzbietu, na drugim- mięśnie naramienne i brzucha, na trzecim- tricepsy i mięśnie klatki piersiowej, na czwartym zaś- mięśnie nóg i brzucha. Na każdą z wymienionych grup mięśniowych należy wykonywać nie więcej niż 6-8 serii zasadniczych ( poprzedzonych seriami rozgrzewkowymi ). Należy skupić się na prostych, ciężkich ćwiczeniach, takich jak unoszenie przedramion ze sztangą ( bicepsy ), martwy ciąg i podciąganie sztangi do brzucha w opadzie tułowia ( mięśnie grzbietu ), wyciskanie sztangi zza karku siedząc ( mięśnie naramienne ), francuskie wyciskanie sztangi na ławce poziomej ( mięśnie klatki piersiowej ), przysiady ze sztangą ( mięśnie ud ). Trzeba preferować ćwiczenia złożone, czyli wielostanowe, ponieważ one najlepiej budują masę mięśniową. Warto używać do nich raczej sztangi niż sztangielek. Obciążenie należy dobierać tak, aby w każdej serii wykonać od 5 do 8 powtórzeń. W czasie każdej serii trzeba dać z siebie 110% możliwości. Przerwy między poszczególnymi seriami powinny być dość długie, nawet do kilku minut- pozwoli to zregenerować siły i, w rezultacie, wykrzesać więcej z każdej kolejnej serii. Ogółem trening nie powinien trwać dłużej niż 60- 65 minut. W żadnym wypadku nie wolno się przetrenowywać! W wypadku ektomorfika liczy się przede wszystkim jakość wykonywanych ćwiczeń i serii, a nie ich liczba. Równie ważna jak trening jest dieta. Ektomorfik, aby zwiększyć swoją wagę, musi jeść bardzo dużo. Najlepiej rozplanować swój dzień tak, aby móc spożywać 5, a jeszcze lepiej 6 lub nawet 7 posiłków. Ponieważ przyrządzanie takiej liczby „prawdziwych” posiłków może być trudne ( wiadomo: szkoła, praca itp. ), warto zaopatrzyć się w dobrej klasy odżywkę typu „gainer” i zastępować 2 lub 3 posiłki łatwymi do sporządzania koktajlami. Poza tym zawsze należy mieć pod ręką coś na przekąskę, np. owoce. Na pocieszenie trzeba powiedzieć, że dzięki szybkiej przemianie materii ektomorfikowi płazem uchodzą nawet poważne „grzechy” dietetyczne, takie jak od czasu do czasu pizza, czy nawet ( o zgrozo ) golonka i ciasto. Ważne jednak, aby nie zdarzały się one za często. Nie wolno również zapominać o wodzie ( bez niej mięśnie nie urosną )- trzeba wypijać co najmniej 3l dziennie, a w czasie upałów nawet dwa razy tyle ( akurat ta uwaga dotyczy osób o wszystkich typach sylwetki ).
    Parę słów trzeba jeszcze poświęcić stylowi życia poza treningami i dietą. Organizm ektomorfia, ze względu na szybką przemianę materii, zużywa podczas aktywności fizycznej dużą ilość energii. Jeśli ektomorfik poważnie myśli o rozbudowie mięśni, to powinien unikać forsownych sportów wytrzymałościowych, koncentrując się na treningach siłowych. Nie może przesadzać też z treningami aerobowym i w zupełności wystarczą mu 2 lub 3 krótkie, ale intensywne treningi na bieżni lub rowerze stacjonarnym. W celu zapewnienia organizmowi należytego wypoczynku nie wolno mu zaniedbywać snu. Ektomorfik powinien spać co najmniej 8 godzin na dobę, a jeśli może pozwolić sobie na taki luksus, to ucinać dodatkową, „poobiednią drzemkę”.
    Wiele osób uważa, że ektomorficzny typ budowy nie pozwoli im na przybranie na wadze i poprawę muskulatury. Na szczęście nie jest to prawdą, należy jedynie umiejętnie układać plany treningowe, dopasowywać do nich właściwą dietę i zmienić nieco swój tryb życia.

    zrodlo : http://www.***.pl/Ektomorfik,_Endomorfi ... 36043.html
    Awatar użytkownika
    Hexen
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 7 Lipiec 2012, o 22:12
    Data urodzenia: 19 02 1981

    Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez Michal22310 » 3 Luty 2013, o 04:17

    Witam:D mam podobny problem tez mam 170cm wzrostu i waze niecale 51kg. próbowalem ostrych ćwiczen ale okazalo sie ze nie moge poniewaz jestem chory na serce (arytmia, szmery itp.). Czy twoj sposob ćwiczen Hexen nadal bylby dobry?
    Michal22310
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 3 Luty 2013, o 04:13
    Data urodzenia: 08 04 1998

    Re: Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez Aron92 » 21 Sierpień 2014, o 07:33

    Cześć, jestem osobą szczupłą. Mam małą tkankę tłuszczową, więc na brzuchu zarysowany jest kaloryfer, ale niestety nie mam zbytnio mięśni, więc i tak wyglądam trochę komicznie :) Od kilu miesięcy więcej ćwiczę, na początku efekty był oczywiście widoczne. Teraz od ok 2 miesięcy nie mogę nic przytyć więcej. Trzymam się diety, niestety ciężko mi przyjąć odpowiednią ilość białka, żeby nie przesadzić z ilością dziennych kalorii. Kompletnie sobie z tym nie radzę. Na początku byłem nastawiony negatywnie do suplementów, ale chciałbym spróbować. Zainteresował mnie ten produkt. Czy ktoś może wypowiedzieć się na jego temat. Może ktoś już z niego korzystał?
    Aron92
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 21 Sierpień 2014, o 07:31

    Re: Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez patrycjusz » 9 Styczeń 2015, o 08:49

    A ja z kolei czytałem o tym środku http://preparat.eu/somatodrol-opinie-ce ... sc-efekty/ somatodrol się zwie, zapowiada się ciekawie po opisie i efektach jakie ludzie na nim robią, już leci do mnie kuracja 3 miesięczna ;)
    patrycjusz
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 28 Listopad 2013, o 11:21
    Miasto: Kielce
    Data urodzenia: 01 04 1981

    Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez Dodix » 30 Marzec 2015, o 09:13

    Jem pierwsze opakowanie i dupy nie urywa...
    Hurtownia Fryzjersko - Kosmetyczna www.hurtpro.pl
    Awatar użytkownika
    Dodix
    Sierżant
     
    Posty: 217
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 14:49
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 25 02 1986

    Szybki przyrost masy mięśniowej i budowy ciała

    Postprzez DoktorDoping » 3 Grudzień 2015, o 20:24

    Wszystko tylko nie prohormony bo na to szkoda kasy.
    DoktorDoping.pl - apteczne sterydy bez recepty. Anaboliki, koks.
    Awatar użytkownika
    DoktorDoping
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 1 Grudzień 2015, o 18:31
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 15 01 1978

    Następna

    Wróć do Doping

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron