Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dla Zielonych
  • PYTANIA POCZATKUJACEGO:)

    Dział przeznaczony dla osób zaczynających swoją przygodę z siłownią. Inni użytkownicy postarają się Wam przekazać niezbędną wiedzę aby móc zacząć uprawiać ten sport.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    PYTANIA POCZATKUJACEGO:)

    Postprzez Zbr46 » 23 Październik 2013, o 00:00

    Eloszka.
    Chciałem zapytać co można zmienic w treningu, co jest nie tak? Szukam błędów i najlepiej zeby odpowiedział mi ktoś kto na tym sie zna. (Z uciechą wysłucham Kazika. Najwyzszego ranga hehe) Chciałbym sie rozwijać w taki sposob zeby zrzucic troszke kg ale tez zeby nabrać siły. Waże okolo 95kg i mam okolo 175cm (koledzy mowia ze niby na tyle nie wyglądam. Ja sadze co innego mniejsza hehe) Jest troche brzucha i boczkow :D ale lapa tez nie jest zle kolo 35-6cm (pisze to zebyscie mogli sobie wyobrazic moja budowe)
    Ćwicze 2 miesiące. Na samym poczatku 1 tydzien wiadomo mniejsze obciazenie, kolo 5tygodni ćwiczyłem duzymi kilogramami mniej powtorzen duze kilo gramy zeby troche ozyc sily zeby przybylo(nie wiem czy dobrze) ost okolo 2tyg cwicze mniejszymi kilogramami wiecej serii wiecej powtorzen. jestem poczatkujacy( tzn cwiczylem dawno temu kolo 8msc ale to dawno z 5 lat temu) no to poczatkujacy :D moge troche zle to opisywac. Sorka :)

    To jest mój trening:


    ROZGRZEWKA, hmm do nie dawna byla slaba 3minuty troche rekoma poruszac.. ale postanowilem to zmienic,
    dobrze rozgrzewam ramiona, sciegna (palce dloni do tylu) rece za glowe do tylu, krązenia, wchodze na worek troche go poobijam(zeby sie spocic) w zaleznosci co robie np klatka biore sztange klade sie i sama sztanga macha, zakladam male kg macham sobie dokladam znowu macham trwa to 10-15minut to juz maxxx lekko spoczywam na 30sek i jade...

    Od początku mam 60sekund przerwy i staram sie wziasc lyczka wody, z litr wody pojdzie(czy to za malo) woda to zycie :D
    (jezeli ma to pomoc na raz na klatke piersiowa moge wycisnac około 90kg - do pomocy dobrania odp kilogramow do klatki piersiowej)
    Poniedziałek KLATKA PIERSIOWA
    - Wyciskanie sztangi na ławeczce na skos 6 seri(3 na wąsko,3 na szeroko) (od 40 zaczyna na 60 koncze) Ilosc powtorzen: 16,14,12,10,8,8
    - Wyciskanie sztangi na płasko 6 serii(3 na wąsko, 3 na szeroko) (od 40- tu jedank 65 koncze) Ilość powtórzen taka sama
    - Pompki 4 serie po 10-12 (nogi na lawce ręce na podłodze) (UWAGA!!! zamieniam czasami pompki na hantelki i wyciskam 2seri na skosie 2 na plasko)
    - Rozpiętki na skosnej ławce ok 5 serii po 10 (jeden hantelek wazy okolo 8kg-10 czasami sie dolozy)
    - Rozpiętki na płaskiej ławce 5 serii po 10 ( TAK SAMO )

    ( Nie moge ćwiczyc na skos w dół po prostu ławka sie nie składa czy sa jakies inne cwiczenia moze na fotelach? Jest jakis sposob zeby ja podkreslic z dołu???)

    Wtorek Biceps TAKA SAMA PRZERWA 60SEK.
    - Sztanga łamana 4 serie 12, 10, 10, 8 (zaczynam od okolo 20kg na sztandzie koncze na 5 nie duzo dokladam)
    - Modlitewnik i hantelka 4 serie 12,10,10,8 (zaczynam od okolo 12kg czasami koncze na 15 dojeżdzam reke nie powiem)
    - Modlitewnik i hantelka (mięsien długi) nazywam to "młoty" 4 serie 12,10,10,8 ( takie samo obciazenie chociaz na dlugim moglbym troszke wiecej)
    - Na stojąco biore dwie hantelki i znowu robie normalnie (krótki miesien bicka chyba tak to sie nazywa :D) tu juz mam 10kg 4 serie po 10 powtórzen
    - Na stojąco dwie hantelki tym razem długi miesien "młoty" ta sama ilosc seri oraz powtorzen
    - Czasami tez dobijam sie na koniec ze trzymam hantelke i cały czas jest napieta reka jedna robie 3 powtorzenia jedna odpoczywa(ale jest napieta:P) i na zmiane juz do konca tu jest link: http://www.youtube.com/watch?v=hkzxJZDXGZQ

    CZY MAM COS ZMIENIC? PROSZE PISZCIE DAJCIE WSKAZÓWKI CHETNIE POSLUCHAM PRZETESTUJE :)

    Środa Barki
    -Wyciskanie sztangi zza głowy 5 serii po 12,10,10,8,8 (30-40kg) (jest srednio ciezkie lecz czasami jest slabszy dzien i jest bardzo ciezkie)
    - Wyciskanie sztangi z przodu ta sama ilosci serii powtorzen i obciazenie(Tu jest o wiele cięzej)
    - Śruby (obrcam reke wypychajac ja do góry w strone wewnetrzna) 12kg hantelka serie 10,10,10,10 (łokiec staram sie miec blisko "motyla?" (jest dosyc cięzko)
    - Opieram sie o sciane jedna reka zapieram nogami biore hantelke 8-10kg serie 12,10,8,8i unosze reke do gory (to jest chyba trudne moge robic bledy nie umiem wam tego dokladniej opisac hehe)
    - Siadam na lawce biore brode do w strone kolan patrzac przed siebie wyciskam hantelki z pod nog jak najwyzej (czy to Arnoldki?) male hantelki kolo 5-7kg 4 serie po 10 po 8 (jest ciezko :D o wiele niz na scianie )
    - Na koniec biore dwa krazki po 20kg i krąże ramionami w jedna i druga strone i unosze na koniec do gory az do konca 3 razy.

    Czwartek DZIEN ODPOCZYNKU

    Piątek Tripces ( tu jest słabo)
    - Klade sie na ławce + sztanga kolo 40kg(lekko jest) wyciskam 10,10,10,10,10 ( to od nie dawna dodałem to zeby zobaczyc czy triceps bedzie silniejszy )
    - Sztanga łamana okolo 20-22kg 10,10,10,10 (czasami 8 jak juz nie moge)
    - Hantelka biore reke do gory wyciskam za glowe uginajac reke (wiecie o co chodzi?) 10kg po 8 po 10 (słabo jest)
    - Na ławce opieram sie kolanem i jedna reka (w zalezonsci ktora reka) i wypycham hantelke okolo 10kg po 10 po 12 ( tu jest juz lepiej)
    - Czasami dodam te pompki takie ze nogi na drugiej lawce i do samego dolu ( nie czesto to dodaje)

    BYĆ moze na tripces zbyt malo cwiczen?

    Sobota PLECY
    -Martwy ciąg (50-80kg) 4-5 serii po 10 razy (zwracam szczegolna uwage na prosty kręgosłup staram sie robic to powoli. Zbyt duze kg. Staram sie byc ostrozny)
    -Sztanga z jednego konca obciazenie drugi koniec sztangi znajduje sie w rogu pomieszczenia 40-50kg po 8 razy ugięte nogi(cieżka sprawa czasami jest nie dobrze chce sie rzygac hehe)
    - Sztanga lamana okolo 25-30kg nogi rozstawione prosty kregosłup tyłek wypiety i podnosze sztange do klatki piersiowej 10,10,8,8 (czasami ciezko czasami "nie ma lipy":P)
    - i moje ulubione podobnie jak przy tricepsie kolano na lawce razem z jedną reką w zaleznosci ktora strona plecow tutaj moge doje...ć :D ost robie 30kg ale robilem 45 po 8 razy tym razem 30 po 12,10 dociagam hantelke do klatki ( czy moze mam to robic jak najwyzej?
    To ost cwiczenie probowalem robić tak jak KAROL MAŁECKI http://www.youtube.com/watch?v=rb4ouL4UQak z tego filmiku ale jakos mi nie wygodnie. ( nie wiem tez czy to cwiczenie co wykonuje ten gosc jest tym samym co wymienil wyzej) a co do plecow niby malo cwiczen ale poce sie jak świnia :P sorry za wyrazenie :D


    Niedziela WOLNE



    OK z góry przepraszam skomplikowane opisanie wszystkiego :D troche moze byc nie zrozumiale. Interesuja mnie pojedyncze rady o nawet jedno cwiczenie, ktorego mi brakuje lub ktore jest nie potrzebne lub jest malo kilo itd.. z miła checia posłucham o calym trenignu byc moze jest zly kazda najmniejsza rada jest mile widziana. Jak widzicie na niektórych partiach jest wiecej ćwiczen a nie powtorzen i serii. Ogolnie widze efekty w sile, rece, barki.. ale byc moze jest cos lepszego od tych cwiczen hehe Wracajac do ciala klatke gdyby ja spompowac mogla chyba by byc duza tak jak patrze jest duza powierzchnia zeby ja napompowac hehe. Niby mam 35-6cm w bicepsie ale jakos wydaje mi sie zamało:D , moze ma ktos inne pomysly do powiekszenia bicepsa, barki jara mnie ten bol haha :) nie ma lipy,triceps jest troszke slaby ale dosyc duzy, plecy dobrze jest zarzucic wieksze kilogramy (chociaz moze byc to niebezpieczne ale zwracam uwage) 4 cwiczenia moga na duzą partie tu jest paradoks wiem.. to chyba warto bylo by cos dorzucić? Chciałbym zeby urosly mi lapy, troche zrzucic, ale miec i sile. Nie musze miec kaloryfera nie musze byc chudy ale chudszy. a jeżdze czasami rowerem kiedys czesciej ale teraz chlodno ni ma checi.


    MOI DRODZY czekam na jaka kolwiek wskazówke, jeżeli macie czas i chęci pomoc czekam na odpowiedzi, moze ktos sie pofatyguje pomoc moze podeslac jakis precyzyjny plan. CZEKAM DZIEKI ZDRÓWKO!!! BRZDĘKKK ale oczywscie woda mineralna :D

    POZDRAWIAM!!!
    Zbr46
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 Październik 2013, o 22:07
    Miasto: XXX
    Data urodzenia: 16 03 1990

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    PYTANIA POCZATKUJACEGO:)

    Postprzez TomaszM » 25 Październik 2013, o 20:38

    Kazik zna się na diecie i treningu jak biznesmen o hodowli ziemniaków na polu ...
    Jestem ciekaw kto Ci taki esej dokładnie przeczyta i przeanalizuje ... jak jest czytanie ze zrozumieniem to powinno tez i być pisanie zwięźle i na temat ze zrozumieniem.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: PYTANIA POCZATKUJACEGO:)

    Postprzez Pony » 26 Październik 2013, o 01:11

    Nie czytałem całego ale już na pierwszy rzut oka widzę , że masz mocno przeładowany ten plan :Cenzura:
    Jeśli robisz siłe to na małe grupy mieśniowe to od 6-8 serii a jak na duże to od 10-12 .
    Jeśli jedziesz masę to najlepiej jakby było ok 10 serii na małe partie mięśniowe i od 15-18 serii na większe partie mięśniowe .
    Ułóż jeszcze raz i ocenimy bo to co teraz zrobiłeś to brak mi słów :Wstyd:
    No pain No gain ... ;)
    Pony
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 509
    Rejestracja: 1 Lipiec 2012, o 22:49
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 06 07 1996


    Re: PYTANIA POCZATKUJACEGO:)

    Postprzez valdunn » 30 Lipiec 2021, o 02:11

    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    languagelaboratoryсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Dla Zielonych

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron