Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez cobra » 11 Listopad 2013, o 13:32

    Mam pytanie dot. rwy kulszowej a rowerka stacjonarnego. Mam nadzieję, że nie dubluję tematu, szukałam - nic nie znalazłam.
    Najpierw moja sytuacja.
    Jestem 2.5 miesiąca po cesarskim cięciu. W ciąży przytyło mi się i został brzuch... I ogólnie zbyt dużo kg... Moja położna pozwoliła mi już ćwiczyć ale powoli. Niestety po 2 dniach ćwiczeń odezwała się rwa kulszowa. Ból najpierw w lewym, potem w prawym pośladku. Od razu zaprzestałam ćwiczeń. Jakie ćwiczenia? Aż śmiechu warte... 2 x dziennie po 10 przysiadów, kilka wymachów nogami i kilka podciągnięć nóg. Wiedziałam, że mam zacząć od minimum...A jednak rwa się odezwała...
    Dostałam rowerek stacjonarny. Na co dzień opiekuję się Maleństwem więc nie mogę jeździć normalnym - w terenie. Lekarka powiedziała mi, że rowerek w moim przypadku może być. Nie powiedziała jednak ile mam jeździć i jak mam jeździć, co jaki czas powinnam powiększać czas na rowerku, jaki rytm, czy na ciężkich obrotach czy wolnych?
    Muszę zgubić trochę kg, nie tylko że tak chcę ale też po to, żeby odciążyć krzyż.
    Proszę o pomoc. Każda odpowiedź i wskazówka będzie dla mnie cenna.
    Pozdrawiam.
    cobra
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 Listopad 2013, o 13:19
    Miasto: Poznań

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez ciszewkm » 12 Listopad 2013, o 02:02

    Radzę o takie szczegóły dopytać się lekarza i nie bazować na wskazówkach internautów - nikt przecież nie wie, jaki jest Twój rzeczywisty stan zdrowia. Udaj się jeszcze raz do lekarki i dokładnie podpytaj, jaki trening wchodzi w grę w Twoim przypadku. Ja nic Tobie nie podpowiem, bo bałbym się, że mogłoby to negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie.
    ciszewkm
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 15
    Rejestracja: 24 Październik 2013, o 14:15
    Miasto: Warszawa

    Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez kirios » 13 Listopad 2013, o 23:27

    moj kolega mial podobny problem i go zlekcewazyl, potem byl w szpitalu
    kirios
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 13 Listopad 2013, o 23:25

    Re: Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez literrowkaa » 19 Listopad 2013, o 17:17

    Super ten rowerek :)
    literrowkaa
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 16 Listopad 2013, o 18:17

    Re: Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez cobra » 23 Listopad 2013, o 10:47

    Pani doktor stwierdziła, że mam jeździć na średnich obrotach, wpierw od 5 min i coraz więcej. Rwa nie dokucza... za to zrobił mi się żylak bolący i wypukły pod wewnętrzną częścią kolana. Czy powinnam zaprzestać jazdy na jakiś czas?
    Jaki powinnam mieć puls, żeby zacząć spalać kalorie? Ile dziennie powinnam średnio ćwiczyć?
    Co do tętna - nie wiem czy to błąd sprzętu - bo jak wspominałam, dostałam go od kogoś - ale nawet po 15 min ćwiczeń puls pokazuje mi się na poziomie 60. Kiedyś ćwiczyłam na orbitreku i te wielkości były 2 razy większe niż tutaj. Czy jest inny sposób na sprawdzenie poprawności pulsu? Dodaję, że przy tych 60 pulsy już sapię okropnie ;)))
    cobra
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 Listopad 2013, o 13:19
    Miasto: Poznań

    Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez ciszewkm » 24 Listopad 2013, o 17:33

    Nie wiem, czy pomogę, ale może spróbowałabyś zmierzyć puls samodzielnie, z zegarkiem odmierzającym sekundy, przytykając dwa palce na żyłach na przegubie pod dłonią? Wtedy się przekonasz, czy rzeczywiście z rowerkiem jest coś nie tak (moim zdaniem jest;) po ćwiczeniach puls powinien być wyższy). A jeśli chodzi o żylak, to chyba lepiej na jakiś czas odpuścić rowerek. Inna sprawa, że jesteś mamą i żylak mógł się zrobić na skutek codziennych obowiązków, bo pewnie często dźwigasz maluszka, np. usypiasz go w pozycji stojącej czy coś - w sensie Ty stoisz, nie dziecko;))
    Powinnaś starać się trzymać nogi nieco wyżej od bioder, oprzyj nogi o ścianę itp., poza tym może spróbuj pobudzić swoje krążenie pod prysznicem - masaż na przemian zimną i ciepłą wodą. Przy żylakach trzeba ograniczać dźwiganie, nawet jeśli jest to słodki ciężar Twojego maluszka;)
    ciszewkm
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 15
    Rejestracja: 24 Październik 2013, o 14:15
    Miasto: Warszawa

    Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez igreetort » 9 Grudzień 2013, o 15:49

    czegoś takiego lepiej nie lekceważyć :)
    igreetort
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 9 Grudzień 2013, o 15:46

    Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez cuchniewodakolo » 9 Grudzień 2013, o 17:46

    musisz trochę odczekać :)
    cuchniewodakolo
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 9 Grudzień 2013, o 17:45

    Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez kapustaki » 10 Grudzień 2013, o 17:48

    będzie dobrze :)
    kapustaki
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 Grudzień 2013, o 17:45

    Re: Rowerek stacjonarny a rwa kulszowa

    Postprzez cobra » 16 Grudzień 2013, o 12:32

    Już sie poprawiło, za to potem dostałam zapalenie żyły - na szczęście już przeszło. Teraz jeżdże sobie tak 30 min dziennie na obiazeniu 6 ( na 8 - najciezsze ). A na poczatku 5 min nie dalo rady...
    Cos z licznikiem pulsu jest nie tak jednak - jak juz ledwo oddycham i pot mi po tylku leci, to pokazuje mi max 70 puls...
    Mam nadzieje, ze uda mi sie zrzucic pare kg.
    Dziękuje wszystkim za opienie i pomoc :)
    Pozdrawiam
    cobra
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 11 Listopad 2013, o 13:19
    Miasto: Poznań

    Następna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron