Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Jaka kreatyna?

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Jaka kreatyna?

    Postprzez technician » 21 Sierpień 2014, o 19:50

    Krotkie pytania i odpowidzi na temat kreatyny. Wywynioskowac z tego mozna ze rade da najtansze mono.
    "Czym jest kreatyna?
    Jest to organiczny związek chemiczny występujący naturalnie w mięśniach i odpowiadający za magazynowanie i uwalnianie energii. Największą popularność zyskała w ostatnich 20 latach, choć tak na prawdę została odkryta już w XIX wieku przez francuskiego naukowca Michel-Eugène Chevreul, który wyizolował tę substancję z mięśni i nazwał ją kreatyną (z jęz. greckiego Kreas znaczy mięso).

    Jak dawkować kreatynę?
    Badania wskazują, że dawka z zakresu 5-10g dziennie wystarczy w zależności od wagi ciała dla większości form kreatyn. Ciało osiągnie nasycenie tymże związkiem po około miesiącu. Jeśli zostanie dostarczona w nadmiarze organizm po prostu ją wydali.

    Kiedy brać kreatynę?
    20 minut przed śniadaniem i po treningu w dni treningowe. W dni nietreningowe druga porcja w porze wieczornej.

    Czy faza nasycania/ładowania jest konieczna?
    Nie, nie jest to konieczne.

    Jaka jest najlepsza forma kreatyny?
    Najstarszą, najbardziej przebadaną i najtańszą formą kreatyny jest monohydrat. Są także inne rodzaje takie jak HCL czy chelat, które nieco różnią się właściwościami. Wszystkie informacje na ich temat zawarte są w opisach produktu.

    Jak długo mogę brać kreatynę?
    Wbrew mitom, które zaczęły krążyć kilka lat temu i krążą do dziś kreatyny nie trzeba cyklować. Jej działanie nie słabnie, a badania kliniczne wykazały pozytywny wpływ takiej długotrwałej suplementacji

    Czy kreatynę trzeba zażywać z cukrem?
    Nie, nie ma potrzeby.

    Czy kreatyna powoduje jakiś uszczerbek na zdrowiu?
    Nie, jest to dobrze przebadany i bezpieczny suplement nie powodujący żadnych negatywnych efektów na zdrowiu. Podobnie mit, że obciąża nerki – zdrowe osoby nie mają czym się martwić.

    Jak długo poziom kreatyny utrzymuje się w organizmie?
    Przez około 3-5 tygodni, więc jeśli z jakiegoś powodu przestaniesz ją stosować przez kilka dni, po tym czasie bez problemu możesz wrócić do dalszej suplementacji.

    Dopiero zaczynam swoją przygodę z siłownią, czy mogę użyć kreatyny?
    Suplementacja zaczyna się wtedy, kiedy posiada się odpowiednio zbilansowaną dietę. Dopiero wtedy wykorzysta się potencjał jaki drzemie w kreatynie.

    Co się stanie, kiedy odstawie kreatynę?
    Kreatyna może powodować retencję wody, więc rozmiary i siła mogą delikatnie się zmniejszyć.

    Czy można ją mieszać z innymi suplementami – białkiem węglowodanami itd.?
    Tak, nie ma z tym żadnego problemu.

    Co jeśli moja przedtreningówka posiada już kreatynę?
    Wszystko zależy w jakiej dawce jest ona tam zawarta. Pojedynczą formą odpowiednio uzupełnij braki"

    http://www.bcaa.pl/wiedza/odzywki-i-sup ... ,1819.html
    technician
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 44
    Rejestracja: 12 Marzec 2014, o 18:10

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Jaka kreatyna?

    Postprzez surfer » 27 Sierpień 2014, o 11:00

    Ja na razie miałem jedną dawkę kreatyny od UNIVERSAL czy jakoś tak. W sumie efekt całkiem niezły, chociaż nie brałem jej tak jak zalecali, tylko raz dziennie po treningu wymieszaną z proteinami.

    Teraz mam przerwę i później znów planuję dołączyć do suplementów kreatynę i brać 2 razy dziennie.
    Pogody na windsurfing brak - czas wracać na siłkę :)
    surfer
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 27 Sierpień 2014, o 10:32
    Miasto: Lublin

    Jaka kreatyna?

    Postprzez Qarl » 17 Październik 2014, o 08:15

    Ja mam teraz mieszankę kreatyn od olimpa creatine xplode i naprawdę daje rade.
    Qarl
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 Październik 2014, o 08:12
    Data urodzenia: 03 11 1993

    Jaka kreatyna?

    Postprzez Andresz » 13 Listopad 2014, o 08:38

    U mnie od Universal. Podstawowy mono kreatyny, ale najwyższej jakości. Brałem innych firm i nigdy nie działała, a teraz po prostu czuć różnicę.
    Andresz
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 33
    Rejestracja: 8 Marzec 2014, o 08:01
    Miasto: Poznań

    Jaka kreatyna?

    Postprzez workoutaddicted » 23 Listopad 2014, o 16:59

    Tak jak któryś kolega wyżej polecam Ci 100% Creatine od Sciteca, sam stosowałem na swoim pierwszym cyklu i byłem mega zadowolony. Podobno 'mono jak mono', ale ja kierowałbym się ku sprawdzonym producentom, tym bardziej, że ww jest polecaną i jedną z tańszych na rynku.
    workoutaddicted
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 Listopad 2014, o 16:50
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 18 10 1993

    Jaka kreatyna?

    Postprzez workoutaddicted » 6 Grudzień 2014, o 21:38

    Na początek też polecałbym Ci mono. Dobrą i sprawdzoną opcją jest 100% creatine Sciteca - sam od niej zaczynałem i polecam śmiało, dobre przyrosty były przy dopiętej misze :Kciuk w góre:
    workoutaddicted
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 Listopad 2014, o 16:50
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 18 10 1993

    Jaka kreatyna?

    Postprzez żabek » 9 Grudzień 2014, o 21:52

    ja od razu napisze, że jestem kompletnie zieloniutki, ale kolega (on jest kulturysta pełną gęba) polecił mi to
    Image
    fot. http://www.bcaa.pl/olimp/kreatyna.html
    Mam do gościa zaufanie, więc biorę to co polecił i nie robię specjalnych przerw (to błąd?) oprócz tego jeszcze odzywkę potreningową. Generalnie to nie wiem czy sobie dobrze dobieram proporcje, ale na razie nie mogę się zapytać, bo się nie widzieliśmy od dłuższego czasu. Dużo objaśnień jest w necie, na stronach kulturystycznych, na takich głównie zbieram wszelkie informacje.
    żabek
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 9 Grudzień 2014, o 21:47
    Miasto: Zbąszyń

    Jaka kreatyna?

    Postprzez Rambo16 » 11 Grudzień 2014, o 18:14

    Polecam Ci kreatyne Scitec Nutrition 100 % creatine monohydrat :P
    Rambo16
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 11 Grudzień 2014, o 18:07

    Jaka kreatyna?

    Postprzez Olekm » 15 Grudzień 2014, o 12:07

    Od monohydratu kreatyny wolę jednak jabłczan chociaż ta pierwsza forma też nie jest zła.Z monohydratu polecam Universala.
    Olekm
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 Grudzień 2014, o 12:00
    Data urodzenia: 21 12 1992

    Jaka kreatyna?

    Postprzez workoutaddicted » 13 Styczeń 2015, o 20:56

    Zaleca się cykle trwające z reguły od 4 do 8/10 tygodni, ale istnieje coś takiego jak stała suplementacja kreatyną - dla każdego coś innego :) Co do kreatyny, od siebie na pierwszy cykl poleciłbym mono. Dobre wspomnienia mam po 100% Creatine Scitec'a - tania, dobra, skuteczna i sprawdzona przez wielu kreatynka :Kciuk w góre:
    workoutaddicted
    Szeregowy
     
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 Listopad 2014, o 16:50
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 18 10 1993

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron