Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez asiuleqqq » 13 Styczeń 2015, o 16:28

    Cześć :)
    Mam problem z wyliczeniem zapotrzebowania kalorycznego/dzień i podzieleniem % białek, węglowodanów i tłuszczu.
    Ćwiczę od końca października, jem regularnie 5 posiłków z produktami "na oko" , piję 2 - 3 l wody, niestety od początku grudnia moje ubytki centymetrowe się zatrzymały :(

    Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc? :) Myślę, że przestrzeganie diety od A do Z mi pomoże.

    23 lata
    66 kg
    173 cm
    aktywność 3 - 5 razy w tygodniu (2 x trening obwodowy, 1-3 x chód lub interwały, ewentualnie wymienione na jakieś przyjemne ćwiczenia z Mel B)
    talia 76 cm (w październiku było 80)

    CEL - sylwetka bikini fitness (a chociaż zbliżona) ;)
    asiuleqqq
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 13 Styczeń 2015, o 16:19

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez Jarek_28 » 20 Styczeń 2015, o 01:23

    może podaj listę produktów które spożywasz w ciągu dnia.
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez BodyFUN » 20 Styczeń 2015, o 10:04

    j/w warto przemyśleć dietę pod każdym kątem.. dodać ewentualnie jakieś suplementy pokroju spalacza/kofeiny... może aminokwasy rozgałezione BCAA

    ostatnio weszła nowa firma Sport Definition - ich BCAA definition (tak nazwali hehe) składowo wygląda ciekawie - smak pewnie jak reszty (niezły). Co najważniejsze ceny są dobre :Bity:
    BodyFUN
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 15
    Rejestracja: 12 Sierpień 2014, o 11:52

    Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez asiuleqqq » 20 Styczeń 2015, o 13:48

    Jem myślę "okej" tzn. śniadania twaróg 0%, warzywa, dwie kromki pieczywa słonecznikowego, a kolejne 4 posiłki to kurczak/łosoś/mielone z indyka (wszystko z pary) z ryżem/makaronem razowym/kaszą + surówka lub warzywa na parze. Jedyne czego mi brakuje, to wiedzy w jakich ilościach powinnam spożywać te produkty aby redukować tłuszcz, bo od miesiąca centymetr stoi w miejscu.
    Dodatkowo jak mi się przypomni łykam zieloną herbatę, clenburexin albo pije slimtox..

    Pozdrawiam :) :)
    asiuleqqq
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 13 Styczeń 2015, o 16:19

    Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez marlenas » 19 Marzec 2015, o 12:32

    Myślę, że twoja dieta jest ok :) A używasz przypraw?
    marlenas
    Szeregowy
     
    Posty: 10
    Rejestracja: 17 Marzec 2015, o 13:15

    Re: Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez drchong » 29 Maj 2015, o 17:00

    To w sumie bardzo przykre , tyle sie starac i nie widzieć oczekiwanych efektow. Ale na pewno sobie wreszcie z tym dasz radę , skoro walczysz... musisz poszukać w swojej diecie czegoś nowego , czego nie jadłaś wcześniej- albo na odwrot. A moze hormony??
    drchong
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 24 Maj 2015, o 07:38
    Data urodzenia: 18 06 1975

    Re: Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez EcoHung » 7 Czerwiec 2015, o 19:03

    Ostatnio wpadło mi w oko wyliczenie:
    10 x masa ciała + (6,25 x wzrost w cm) – (5 x wiek) – 161 = dzienne spożycie kalorii zapewniające prawidłowe funkcjonowanie organizmu (siedząc i nic nie robiąc) czyli PPM (podstawowa przemiana materii).

    Aby obliczyć CPM (całkowita przemiana materii) otrzymany wynik mnożymy przez:

    1,2 - jeśli nasza aktywność ogranicza się do codziennych domowych czynności + wykonujemy ćwiczenia podczas których puls nie wzrasta powyżej 130 uderzeń na minutę
    1,4 - jeśli jesteśmy średnio aktywni - ćwiczenia dwa, trzy razy w tygodniu (chodzi o ćwiczenia np. na siłowni, lub bieganie, kiedy puls wzrasta powyżej 130 uderzeń)
    1,9 - prowadząc bardzo aktywny tryb życia (sportowcy, osoby ćwiczące codziennie, intensywnie, wyczynowo)
    EcoHung
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 24 Maj 2015, o 03:39
    Data urodzenia: 21 05 1989

    Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez valdunn » 8 Maj 2018, o 17:25

    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Re: Zapotrzebowanie dla kobiety - redukcja

    Postprzez valdunn » 19 Marzec 2021, o 07:23

    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    languagelaboratoryсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron