Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez xSMITHx » 29 Marzec 2010, o 15:19

    Witam

    Jestem nowy na forum i to mój pierwszy posta więc się przedstawię-
    nazywam się Adrian, mój staż to około 4 lat z czego w środku miałem około 1.5 roczną przerwę.
    Teraz ćwiczę od ponad roku z czego on grudnia ostro wziąłem się za siebie pod względem regularności i rzetelności w treningu.
    W tej chwili kończę 2 miesięczny cykl na masę przy którym uzyskałem progres okolo 6 kg z czego pilnowałem aby było jak najmniej tłuszczu choć i tak mam trochę duży samar.

    Od kwietnia startuję z dietą redukcyjną i chcę robić formą na lato.
    trenuje zawsze wieczorami a ze względu na ładną pogodę chcę treningi przerzucić na rano aby skorzystać zawsze coś z dnia (pracuję codziennie od 10-18) i nie wiem za bardzo jak połączyć ze sobą pewne rzeczy, mianowicie-

    chcę zaczynać trening o 8 rano, będzie on trwał do 9 ( na 10 muszę by już w robocie). W czasie treningu chcę robić około 30 min treningu siłowego i 30 min aerobów. W tygodniu mam 3 sesje treningowe choć teraz na czas redukcji myślę o 4 treningach na tydzień. Problem jest w połączeniu suplementów i porannego posiłku tak aby wszystko działało jak najwydajniej z korzyścią dla organizmu.

    Najlepiej dla mnie aby zaraz po przebudzeniu wziąć 5 gram glutaminy, zjeść za 15 min jakieś lekkie śniadanie i 15 min przed treningiem wziąć bcaa + spalacz. Boję się tylko że jak zamulę organizm śniadaniem, bcca i spalacz nie przyswoją się dobrze.
    Planuję stawać o 7 choć biorę pod uwagę 6.30. jako śniadanie planuję zjeść jogurt naturalny z łyżką orzechów włoskich + 1jajko gotowane na twardo. Ogólnie planuję dietę wysoko tłuszczową (ok. 2gT/1kgWagi, 1gW/1kgWagi, 2gB/1lgWagi)

    Moje pytanie jest takie czy jest to dobra opcja czy może lepiej stać i łyknąć wszystkie suple naraz, odczekać 30 min, zjeść sniadanie i odrazu wyruszyć na trening.
    Co o tym sądzicie?
    A może macie jakieś lepsze rozwiązanie? Może jakaś inna forma śniadania?
    xSMITHx
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 17
    Rejestracja: 30 Grudzień 2009, o 15:34
    Pochwały: 1
    Miasto: wrocław
    Data urodzenia: 20 10 1987

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez Kwachu » 29 Marzec 2010, o 15:48

    Jeśli mam być szczery to trening rano jest kiepskim pomyslem, z wółasnej praktyki wiem że człowiek jest jeszcz ospaly i nie ma sily, a i zmęczenie w ciągu dnia daje się odczuć.

    Polecam mimo wszytsko trening wieczorkiem po pracy.

    Przedstaw calą diete jaką stosujesz.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez Lord » 29 Marzec 2010, o 15:49

    kolega jedzie na węglach noc i bardzo chwalił że trening rano dobrze mu wchodzą i ze siła jest bo na białku to zaspany był
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez Kwachu » 29 Marzec 2010, o 15:50

    Tak jak pisze Lord to też kwestia diety, czy zywisz się zgodnie z zegarem bilogicznym.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez slim shady » 29 Marzec 2010, o 15:56

    możesz spróbować z treningiem siłowym rano, a aerobowym wieczorem, musisz zjeść porządny posiłek przynajmniej 1,5 h przed treningiem + aeroby jeszcze w dni nie treningowe.

    Co do supli to nie widzę problemu bcaa + spalacz 30-40 minut przed treningiem i po treningu bcaa
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez xSMITHx » 29 Marzec 2010, o 16:44

    mam ograniczone możliwości czasowe.
    W tygodniu moge zrobić max 4 treningi więc muszę połączyc trening siłowy+aerobowy.
    Do tej pory trenuję wieczorem ale zbliża się lato i chcę z niego skorzystać więc chce przerzucić trening na rano.
    poza tym bedzie to trening z małymi ciężarami a dużą ilością powtórzeń- wiem że trening siłowy z rana to ogólnie padaka jeśli chodzi o duże ciężary

    problem że jak zjem porządny posiłek to muszę odczekać te 1.5 godziny na trening i na to aby jakiekolwiek suple wziąść bo je sie bierze na pusty żołądek więc okazało by się że musiałbym stać o 6 - być może muszę wziąć to pod uwagę.

    co do diety- będzie ona wyglądać tak-
    2 posiłek o 9
    porcja serwatki po treningu (25g)

    3 posiłek o 11
    - pierś z kurczaka 150 gramów bez panierek żadnych, gotowana lub pieczona posmarowana masłem orzechowym i jakaś surówka lub buraki

    4 posiłek o 14
    100 gram słonecznika lub orzechów

    5 posiłek o 17
    porcja białka (25g) plus 15 g tłuszczy -(oliwa z oliwek/ olej MCT)

    6 posiłek o 20
    serek wiejski/twarogowy 150g plus łyżka orzechów włoskich/nerkowca

    7 posiłek o 24-1
    porcja białka długo przyswajalnego przed snem

    Podkreślam że mam zamiar prowadzić dietę wysoko tłuszczową. Zastanawiam się jeszcze jaki będzie 1 posiłek- to zależy o której wstanę i jak będzie z tym treningiem.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    xSMITHx
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 17
    Rejestracja: 30 Grudzień 2009, o 15:34
    Pochwały: 1
    Miasto: wrocław
    Data urodzenia: 20 10 1987

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez Kwachu » 29 Marzec 2010, o 16:57

    I Posiłek - proponuje zrobić sobie omleta- jajko(same białka z racji ze to posilek przed treningowy)+ platki owsiane(nie dawaj orzechów)
    II Posilek - porcja serwatkowego białka tu nie rozwiaze sprawy/ proponuje po treningu zapodać aminokwasy.
    III Posiłek - dodaj tutaj ryżu, masło orzechowe po treningu odpada, warzywa OK. fajnie jak bys troche wczesniej podał ten posiłkekoło 10 godziny najlepiej.
    IV Posilek - To nie jest posiek. Posiłek zawiera białko/weglowodany/tłuszcze/wit./min. Proponuje tutaj posiłek podobny do tego co III( po treningowy) mozesz tutaj dodac orzechy/masło orzechowe lub jakies inne zrodło tłuszczy.
    V Posiłek - To samo co wyzej
    VI Posiłek - To samo co wyzej
    VII Posiłek - Pasta/rybnojajeczna+ ser biały 50g.

    Masz pochwala za fajne podejscie do sprawy
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez xSMITHx » 29 Marzec 2010, o 17:08

    2 posiłek- białko to co jak nie aminokwasy? 25 gram białka to 25 gram aminokwasów.
    bezpośrednio po treningu mam 5g bcaa i 5g glutamina w mixie w jednym, 15 min potem daje porcje serwatki

    3 posiłek- jak wspomniałem chce mieć diete wysokotłuszczową a wegle chce ograniczyć do 1g na kilo wagi, myślę nawet o ketozie (30-40 g/24h- tu dostarczam tylko glikogen praktycznie dla samej wątroby)

    4 posiłek 100 gram słonecznika (łuskanego) zawiera ok 50 g T, 24 gB i ok. 18 g W

    przedostatni posiłek (po robocie w domu) to albo białko kazeinowe (ser) albo mięsiwo to zalezy na co będzie ochota
    xSMITHx
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 17
    Rejestracja: 30 Grudzień 2009, o 15:34
    Pochwały: 1
    Miasto: wrocław
    Data urodzenia: 20 10 1987

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez Lord » 29 Marzec 2010, o 17:36

    "2 posiłek- białko to co jak nie aminokwasy? 25 gram białka to 25 gram aminokwasów"

    mylisz się kolego
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Trening z rana a śniadanie i suplementy- prosba o radę

    Postprzez Kwachu » 29 Marzec 2010, o 17:58

    Białko serwatkowe= zminokwasy zgadza się, ale po treningu są potrzebne aminokwasy juz rozlozone, organizm po treningu jest leniwy.
    Chcesz stosowac diete ckd? To bazuj na tłuszczach zwierzęcych, jajka, ryby,mieso.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron