Szybkie logowanie
 • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
 • OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

  Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez NightKing » 11 Październik 2010, o 19:38

  nie wiem co takiego masz na myśli
  suplementacja tauryną raczej nie da ci "mocy na treningu"
  Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
  Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

  "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

  "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
  Awatar użytkownika
  NightKing
  Generał brygady
   
  Posty: 3466
  Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
  Pochwały: 56

  Prezenty!

  Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

  Post przez Vito

  Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

  Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

  REGULAMIN:
  • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
  • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
  • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
  LISTA PREZENTÓW:
  • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
  • 3x Pas kulturystyczny
  • 3x Shaker
  • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
  Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
  Awatar użytkownika
  Vito
  Administrator

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez cooler_102 » 11 Październik 2010, o 19:45

  nie mowie o mocy. ale mozesz bardziej katowac swoje cialo np na koncu cyklu na staku, np przy treningu nog. ja po ledwo zylem i stac nie moglem jak robilem fbw 5x5 a jabym zarzucil tauryne, powinnoi byc lepiej. poczytaj a jej dzialaniu ;) moze sie myle ale sprobuje w tym miesiacu, ale konskie dawki to na jakis cykl odloze ;)
  "Bóg nie zdejmuje ciężarów, wzmacnia tylko plecy"

  Bądź hardcorem!!! wspomóż Stwórce


  KAWASAKI ninja ZX-9R 2001 !!!

  SUPERBIKE\brzytwa
  Awatar użytkownika
  cooler_102
  Major
   
  Posty: 2309
  Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 12:29
  Pochwały: 30
  Miasto: kępno
  Data urodzenia: 09 02 1988

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez Kwachu » 11 Październik 2010, o 19:49

  Cytat dr. D Szukała
  ...." Generalnie tauryna wydaje się korzystnie oddziaływać na przekaźniki relaksacyjne w mózgu, zapobiegając między innymi spadkowi koncentracji oraz osłabieniu sił psychofizycznych. Prawdopodobnie współdziała także z neuroprzekaźnikiem GABA w przekaźnictwie mózgowym, gdzie prawdopodobnie kontroluje pracę tego transmitera. Z kofeiną zaś wykazuje pewien korzystny synergizm działania"

  Sporo wyjasnia na temat suplementacji tauryną:)

  Końskie dawki ale najlpiej raz w tygodniu stosowac, przypuszczalnie i chyba najlepiej przy treningu nóg.
  Awatar użytkownika
  Kwachu
  Generał broni
   
  Posty: 5702
  Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
  Pochwały: 112

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez NightKing » 11 Październik 2010, o 19:53

  Tauryna - skuteczny "oszust"

  Jest aminokwasem, jednak różni się od innych, chociażby tych, budujących białka mięśniowe. Jej rodnik kwasowy nie pochodzi od organicznego kwasu karboksylowego, ale od siarkowego, nieorganicznego. Nie wchodzi, więc w skład białek, a co najwyżej prostych mikropeptydów. Aminokwasy, niebudujące białek, nazywamy nieproteogennymi. Są nie mniej ważne od proteogennych, na co przykładu dostarczają chociażby kreatyna i karnityna.

  Tauryna została wyizolowana po raz pierwszy na początku XIX wieku z żółci byka i jej nazwa pochodzi od łacińskiej nazwy gatunkowej tego zwierzęcia – Bos taurus..

  W ostatnich latach wykazano udział tauryny w bardzo wielu procesach. Związek ten warunkuje prawidłową pracę
  serca, a jego niedobór może być przyczyną zmian aterogennych. Tauryna odpowiada za regulację ciśnienia osmotycznego i transport jonów, a także stymuluje proliferację komórek i wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego. Tauryna jest silnym przeciwutleniaczem i immunomodulatorem oraz warunkuje również syntezę i wydzielanie kwasów żółciowych

  Za katabolizm białek mięśniowych odpowiadają enzymy kataboliczne, które rozbijają białka na wolne aminokwasy. Kiedy, jednak wytworzą już wiele aminokwasów, aminokwasy hamują zwrotnie aktywność enzymów, co zabezpiecza organizm przed nadmierną utratą białek. Aktywność enzymów można zatrzymać bez strat białka, połykając gotowe preparaty z wolnymi aminokwasami.

  Aby uzupełnić pulę tauryny, organizm musi dziennie pozyskać jej ok. 4g. Połowę dawki dostarczamy stosując odpowiednią dietę. Jednak drugą połowę orgaznim. Ponieważ białka mięśniowe zawierają bardzo małe ilości metioniny i cysteiny, organizm musi rozbić ich wiele, aby zabezpieczyć odbudowę tauryny. Wytworzenie 1-go grama tauryny kosztuje nas utratę ok. 120-tu gramów suchej masy mięśniowej. Jeżeli sytuację tę odwrócimy, uświadomimy sobie, że spożycie 1-go grama tauryny oszczędzi 120 gramów białek mięśniowych.

  Tauryna stymuluje trzustkę do wytwarzania i uwalniania insuliny. Mechanizm działania jest zupełnie inny niż w przypadku glukozy. Glukoza wnika do komórek trzustkowych i stymuluje insulinę poprzez produkty swojego rozpadu - glikolizy. Tauryna natomiast, prawdopodobnie wpływa na receptory, punkty uchwytu, zlokalizowane w błonie komórek trzustkowych. Tak, jak nadmiar glukozy doprowadzi do zniszczenia komórek trzustkowych i z czasem prowadzi
  do ich niewydolności (cukrzycy), tak dawki tauryny ochraniają, regenerują i usprawniają komórki trzustkowe. Wpływa również na docelowe tkanki insuliny, amianowicie regeneruje receptory insulinowe i znosi insulinooporność - zwiększa wrażliwość tkanki mięśniowej, a optymalizuje tłuszczowej, na anaboliczną aktywność insuliny.

  Ponieważ insulina jest hormonem, magazynującym cenne dla organizmu składniki, a siarka - obok cukrów, tłuszczów i aminokwasów - najważniejszym z takich składników, Natura
  wymyśliła dla niej niezależny system transportowy. Z tej właśnie przyczyny, trzustka, która pracuje w zasadzie, jedynie w obecności glukozy i słabo - kwasów tłuszczowych i aminokwasów, niezależnie, bez ich udziału, silnie reaguje też na organiczne związki siarkowe.

  Organiczne związki siarkowe działają również, prawdopodobnie bezpośrednio anabolicznie. Wskazuje na to już sam fakt, że regenerują i odbudowują komórki trzustki i tkanek insulinozależnych. Dodatkowo, w niektórych badaniach obserwowana efekty anaboliczne, wywoływane przez siarczki, bez współudziału insuliny, chociaż nie ustalono mechanizmu takiego działania. To nasuwa wniosek, że tauryna może być też anabolikiem bezpośrednim podobnym do hormonu.

  Otwartą pozostaje kwestia wpływu tauryny na inny hormon anaboliczny - hormon wzrostu (GH) - somatotropinę. Jej aktywność ośrodkowa (mózgowa, o której za chwilę napiszę, koncentruje się na neuroprzekaźniku - gamaaminomaślanie, który odpowiada za wytwarzanie i uwalnianie somatotropiny. Tauryna zapewne, więc stymuluje somatotropinę, chociaż efekt ten wymaga jeszcze ostatecznego potwierdzenia.

  To ukazuje nam taurynę, jaka szczególny anabolik, stymulujący jednocześnie insulinę i somatotropinę. Szczególny, bowiem insulina i somatotropina współnasilają swoją aktywność anaboliczną, względem tkanki mięśniowej, a znoszą, względem tłuszczowej. Nie możemy liczyć, że tauryna przewyższy skutecznością doping, jednak dla uczciwych i dbałych o zdrowie, względnie skuteczną, za to całkowicie zdrową alternatywę.


  Stosowanie na dłuższą metę po 1kaps dziennie powinno dać jakieś efekty, a przynajmniej utrzymać masę mięśniową w przypadku przerwy treningowej
  Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
  Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

  "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

  "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
  Awatar użytkownika
  NightKing
  Generał brygady
   
  Posty: 3466
  Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
  Pochwały: 56

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez Kwachu » 11 Październik 2010, o 20:06

  NightKing - fajny art.
  tylko ze z tego co pamietam to chyba pisany przez eks.Ambroziaka, a on silnie powiazany z firmą Olimp więc art. jest pisany pod konkretny produkt i dawkowanie zgodne z etykieta olimpowskiego produktu.

  Tą metode sprawdzięłm osobiscie i dawki 1-3g nie dawały mi żadnych rezultatow. Dawka 15g była już mocno odczuwalna, przedewszytkim poprawiała mi sie chęc do treningu, lepsze samopoczucie, mniejsze zmeczenie, lepsza koncentracja.
  Przy treningu nóg odpowiednie nastawienie sie jest podstawą, wiec taki suplemnt sie psrawdza. W końcu przysiady odrózniaja chłopca od prawdziwego meżczyzny :)
  Awatar użytkownika
  Kwachu
  Generał broni
   
  Posty: 5702
  Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
  Pochwały: 112

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez Maciej0701 » 11 Październik 2010, o 20:51

  ja bede brac raczej male dawki do kretki mysle ze tez odegra swoja role:)
  Maciej0701
  Generał brygady
   
  Posty: 3931
  Rejestracja: 7 Styczeń 2010, o 17:00
  Pochwały: 12
  Miasto: TOLEDO
  Data urodzenia: 0- 0-1988

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez devil'sGift » 11 Październik 2010, o 21:23

  na pewno nie zaszkodzi;d
  Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
  Image I ♥ My MX 3
  Awatar użytkownika
  devil'sGift
  Porucznik
   
  Posty: 1856
  Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
  Pochwały: 48
  Miasto: Białystok
  Data urodzenia: 15 03 1987

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez Maciej0701 » 12 Październik 2010, o 15:45

  no pomoze cos i z tego sie ciesze;p
  Maciej0701
  Generał brygady
   
  Posty: 3931
  Rejestracja: 7 Styczeń 2010, o 17:00
  Pochwały: 12
  Miasto: TOLEDO
  Data urodzenia: 0- 0-1988

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez Dodix » 16 Październik 2010, o 09:36

  Taurine to przede wszystkim antykatabolik tak jak glutamina czy HMB. Ciężko zobaczyć jej efekty, tak mi się wydaje... To nie jest kreatyna czy inne azoty pompujące.

  Aktualnie biorę taurine nawet tą podaną z Olimpa. Biorę 2 dziennie tak jak napisane, i nie czuję się jakoś szczególnie, no ale to tak jak pisałem to ma raczej funkcje antykataboliczne.
  Hurtownia Fryzjersko - Kosmetyczna www.hurtpro.pl
  Awatar użytkownika
  Dodix
  Sierżant
   
  Posty: 217
  Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 14:49
  Pochwały: 1
  Data urodzenia: 25 02 1986

  Re: OLIMP TAURINE MEGA CAPS

  Postprzez devil'sGift » 16 Październik 2010, o 10:52

  tauryna pomaga wchłaniać inne aminkwasy. do tego wspomaga wątrobę
  Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
  Image I ♥ My MX 3
  Awatar użytkownika
  devil'sGift
  Porucznik
   
  Posty: 1856
  Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
  Pochwały: 48
  Miasto: Białystok
  Data urodzenia: 15 03 1987

  PoprzedniaNastępna

  Wróć do Suplementy i Odżywki

  Kto jest na forum

  Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
  Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
  Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.