Szybkie logowanie
  • Strona główna Inne Sztuki Walki
  • Kick Boxing

    Rozmowy i dyskusje na temat wszystkich sztuk walki, między innymi: boks, mma, krav maga, aikido, taekwondo, karate, judo, kick-boxing, sumo, kung-fu, zapasy, wrestling.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Kick Boxing

    Postprzez bosco » 20 Sierpień 2011, o 09:39

    Worek nie oddaje ciosów ;D

    Wykorzystuj go do treningu wytrzymałości (najlepiej w rundach 3minutowych), do treningu na worku wystarczy używanie połowy swojej siły, pracuj nad dynamiką.

    Dobrze, że masz 2 pary rękawic, tak jak pisałem, chcesz się czegoś naprawdę nauczyć -> sparruj z lepszymi od siebie, dogadaj się z kolega, który nie będzie bał się ciebie sponiewierać i do roboty :)

    Pamiętaj też, że do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, a z tego co widzę zachłysnełeś się chęcią rewanżu na kolegach, fakt, motywację masz, bo zniewaga tego wymaga, nie mniej nie rób głupot, postaw sobie wyższy cel, staraj się wykorzystać to co się stało aby zajść dużo dalej:)
    Powodzenia

    Autor postu otrzymał pochwałę
    A Ty jak wykorzystujesz swoją dodatkową masę mięśniową?
    Awatar użytkownika
    bosco
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 21
    Rejestracja: 6 Lipiec 2011, o 22:23
    Miejscowość: Grajewo
    Pochwały: 1
    Miasto: Grajewo
    Data urodzenia: 0- 0-1981

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Kick Boxing

    Postprzez robi1293 » 20 Sierpień 2011, o 16:49

    Też zacząłem kiedyś treningi SW z takiego samego powodu... Po roku mi przeszło i teraz trenuje tylko dla własnej satysfakcji, doskonalenia sprawności i po prostu z pasji :)

    Pozdro :)
    Jeśli jesteś w stanie walczyć ze wszystkich sił by dojść tam gdzie chcesz to kto może Cię powstrzymać ? Nikt...
    Awatar użytkownika
    robi1293
    Sierżant
     
    Posty: 251
    Rejestracja: 19 Maj 2010, o 23:08
    Pochwały: 8
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 07 12 1993

    Re: Kick Boxing

    Postprzez Markiz » 21 Sierpień 2011, o 00:11

    trenowałem 5lat SW w latach 1998-2003
    taekwondo, boks,sambo,jiu jitsu, kraw maga---wysiadłem gdy dołożyłem siłkę tzn 3 treningi SW plus 3 Trójboju. Przez jeden dzień niedzielny ciało się nie regenerowało, kontuzje zaczęły mnie łapać i typowe przemęczenie. Do teo żadnych odzywek,żadnej diety
    Wybrałem siłkę gdyż widać ,że trenuję i nie muszę tego udowadniać :)

    Obecnie dorabiam od kilku lat jako "bramkarz", także treningi SW też i obecnie mam

    ps dlatego odpisałem ci,że twoje założenia zależą od wielu czynników. Nie da się do końca przewidzieć walki ulicznej bo tam nie ma reguł itp ludzie często noszą ze sobą różne sprzęty do obrony jak i ataku co może diamteralnie zmienić przebieg widowiska

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Markiz
    Sierżant
     
    Posty: 246
    Rejestracja: 19 Kwiecień 2010, o 21:31
    Pochwały: 6
    Miasto: Łomża
    Data urodzenia: 18 01 1980

    Re: Kick Boxing

    Postprzez MassacraPower » 22 Sierpień 2011, o 08:01

    No a co jest lepsze: kick boxing czy krav maga? Jest u nas też krav maga tylko nie orientuje sie jaka cena w tej chwili.
    Napisałem, że dobrze, że kolega ma worek, bo mam gdzie trenować, a nie, że tam psychike wyćwicze, o to mi chodziło ;D
    MassacraPower
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 14 Luty 2011, o 19:32
    Miasto: Jarosław
    Data urodzenia: 02 05 1996

    Re: Kick Boxing

    Postprzez bosco » 22 Sierpień 2011, o 10:18

    Większość sekcji oferuje pierwsze wejście za darmo, jak nie możesz się zdecydować to się przejdź tu i tam, dobierz sekcję która będzie spełniała twoje oczekiwania, jeżeli chodzi o sam styl walki to osobiście wybrałbym sekcję, gdzie jest lepszy trener, bo jak trafi ci się "cep" to i z najlepszego stylu wiele nie wyniesiesz.
    A Ty jak wykorzystujesz swoją dodatkową masę mięśniową?
    Awatar użytkownika
    bosco
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 21
    Rejestracja: 6 Lipiec 2011, o 22:23
    Miejscowość: Grajewo
    Pochwały: 1
    Miasto: Grajewo
    Data urodzenia: 0- 0-1981

    Re: Kick Boxing

    Postprzez robi1293 » 22 Sierpień 2011, o 11:21

    Kickboxing to sport walki ( możesz później startować w zawodach) i są w nim określone reguły w poszczególnych formułach.
    Natomiast Krav Maga to system walki w sytuacjach zagrożenia i nie ma tam reguł, nie ma startów w zawodach, jeśli chodzi o Krav Mage to jest dobra do samoobrony, o ile sekcja uczy wszystkich technik wykorzystywanych w systemach Krav Maga a nie okrojonej wersji.

    Nie można określić co jest lepsze :) musisz sam określić co jest dla Ciebie. Tak jak wyżej kolega powiedział, idź i zobacz co ci bardziej przypadnie do gustu. Poobserwuj i ogień ! :D

    No i oczywiście wszystko zależy od atmosfery w sekcji i trenera.
    Jeśli jesteś w stanie walczyć ze wszystkich sił by dojść tam gdzie chcesz to kto może Cię powstrzymać ? Nikt...
    Awatar użytkownika
    robi1293
    Sierżant
     
    Posty: 251
    Rejestracja: 19 Maj 2010, o 23:08
    Pochwały: 8
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 07 12 1993

    Re: Kick Boxing

    Postprzez MassacraPower » 22 Sierpień 2011, o 12:57

    No to tak wypada zrobić, bo zawody mnie nie obchodzą, bo chce być ochroniarzem to raz, a dwa to że chce się umieć bić porządnie a nie w zawodach startować, to mnie nie pociąga :) A więc pójdę tu i tu i zobacze co mi bardziej przypasi :p
    MassacraPower
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 14 Luty 2011, o 19:32
    Miasto: Jarosław
    Data urodzenia: 02 05 1996

    Re: Kick Boxing

    Postprzez Góral » 22 Sierpień 2011, o 13:59

    Po kicku też możesz być ochroniarzem!

    Mój trener jest (trenował kicka i biks), Wojciech Hoły - Mistrz Polski w kicku, Łukasz Jarosz - Mistrz Świata w kicku - Lowkick. Z oboma miałem styczność oboje mnie trenowali (ale to były krótkie epizody, takie czasem jak trenera nie było). Ale pamiętam jak mieliśmy połączone K1 z boksem (na jednej sali) i gdy oboje trenowali w parzy, wrażenie - w życiu bym nie chciał pode3jść pod rękę takiemu zawodnikowi, n=o nodze nie wspomne. Uderzenie urywa głowę!!

    Więc wybór należy do Ciebie, Krav Maga to jest w szczególności blok/zejście z linii ciosu->dźwignia/cios. Kickboxing unik/blok->cios

    Autor postu otrzymał pochwałę
    http://www.kulturystyczni.pl/goral-czyli-jak-chlopak-chce-zostac-mezczyzna-t3705.html - Zapraszam. :)
    Awatar użytkownika
    Góral
    Chorąży
     
    Posty: 1206
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 11:16
    Pochwały: 17

    Re: Kick Boxing

    Postprzez robi1293 » 22 Sierpień 2011, o 14:18

    Zależy co ci sie podoba bo systemy walki głównie bazują na obronie, odruchach w rożnych sytuacjach(np. ktoś cię dusi od tyłu a ty mu wkładasz kciuki w oczy) rozważ też style chwytane takie jak judo czy ju jitsu :) nie masz tam obijania facjaty jak w stylach stojkowych ;D ale skuteczność jest bardzo duża w obronie przed napastnikiem o lepszych warunkach fizycznych (wzrost,masa, zasięg ramion)

    ale tak j/w, ochroniarzem możesz być nawet ćwicząc kickboxing ;]

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Jeśli jesteś w stanie walczyć ze wszystkich sił by dojść tam gdzie chcesz to kto może Cię powstrzymać ? Nikt...
    Awatar użytkownika
    robi1293
    Sierżant
     
    Posty: 251
    Rejestracja: 19 Maj 2010, o 23:08
    Pochwały: 8
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 07 12 1993

    Re: Kick Boxing

    Postprzez MassacraPower » 23 Sierpień 2011, o 09:08

    aa no to git, ale raczej pójde na tego kicka bo krav maga 60zl 2xw tyg a kick 40zl 3x w tyg
    MassacraPower
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 14 Luty 2011, o 19:32
    Miasto: Jarosław
    Data urodzenia: 02 05 1996

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Sztuki Walki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron