Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • bóle stawów (ramiona)

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    bóle stawów (ramiona)

    Postprzez marcineeek » 31 Marzec 2011, o 21:53

    Zaczne bez wstepów ze tak powiem, otóż, cwicząc juz okooo 2-3 miecsiace na silownia, od paru tygodni mam taki problem ze nie na siłowni ale po siłowni np przy jakis lżejszych pracach łapie mnie ból stawów w ramionach,. Zastanawiam sie co moze byc przyczyna. Rozgrzewka zawsze jest przed treningiem a barki zawsze szczególniej rozgrzewałem bo czesto na siłowni mnie juz bolały te barki po robieniu serii róznych, czy to na klate czy na plecy. Nie wiem może lepiej robić srie mniejszymi cięzarami ale wieksza illośc powtorzen? czy to moze być jakies skuteczne na ustapienie tych bólów? czy moze przestac chodzic na silownie na razie? (no bo gabarytow nie mam duzych, ręce mam takie suche moze to dlatego że po prostu sa za słabe narazie no nie wiem.) W kazdym razie o ile na poczatku mnie bolaly bo mi mowiono ze sie stawy musza przyzwyczaic do cięzarów o tyle teraz nie powinny a często bolą.
    tak więc pytanie do was ekspertów: Co moze byc przyczyna i co zrobic moznaby? :)
    marcineeek
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 34
    Rejestracja: 17 Luty 2011, o 18:47
    Miasto: Tarnów
    Data urodzenia: 07 06 1994

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez Oliver » 1 Kwiecień 2011, o 11:31

    stawiam na technikę:) stawy barkowe są, że tak powiem dość delikatne,
    jakieś lekkie wahania w technice i łatwo je uszkodzić.. wiem to po sobie:)
    jakie ćwiczenia na barki wykonujesz? będzie prościej dojść
    póki co smaruj maścią rozgrzewającą
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez rafimoc » 1 Kwiecień 2011, o 17:00

    napisz prosze w jakich cwiczeniach Bola oraz jak je wykonujesz.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez marcineeek » 1 Kwiecień 2011, o 21:21

    często po wyciskaniu na lawce poziomej i sciaganiu linki altlasu za głowe szerokim uchwytem. Ale bradziej problem w tym ze boli juz poza siłownia w codziennym zyciu przy jakiś więszych obciążeniach przy których normalnie by tego nie było. A normalnie na barki robiłem wyciskanie za plecy sztangi wąskim uchwytem ale nie robie tego od jakiegos czsu zarowno z powodu tego ze mnie bolą jak i z tego ze tez ostastnio niestety musialem ograniczyc czas cwiczen i ten element mi wypadał z grafiku nieraz bo musiałem konczyc wczesniej cwiczenia.
    marcineeek
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 34
    Rejestracja: 17 Luty 2011, o 18:47
    Miasto: Tarnów
    Data urodzenia: 07 06 1994

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez rafimoc » 1 Kwiecień 2011, o 21:58

    ehhh i dalej sobie ludzie beda BEZMYSLNIE rozwalac rotatory.

    "często po wyciskaniu na lawce poziomej" - typowe, zapewne kat miedzy przedramieniem a lokciem tworzy 90st?? BLAD!! chcesz wyciskac silowo? to lokcie ida do srodka to co robisz to jakis mix gilotynowego z trojbojowym, slowem: NAJGORSZE Z MOZLIWYCH.

    "i sciaganiu linki altlasu za głowe szerokim uchwytem" kolejny dwastator rotatorowy.

    primo: bedziesz sie musial nauczyc PRAWIDLOWO WYCISKAC NA NOWO! i nie wazne czy robisz na lawce 50kg,100kg czy 200kg - PROBLEM TRZEBA ZALECZYC!

    Secundo: musisz wlaczyc do planu cw. na rotatory barkow : rotacja o kolano siedzac, rotacja zewnetrzna stojac.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez marcineeek » 1 Kwiecień 2011, o 23:29

    kąt między przedramieniem a lockiem 90stopni? nie wiem w ktorym momencie. chodiz ci o to ze trzeba łopatki sciągnąc do siebie i wtedy dopiero wyciskac ? bo jesli o to ci chodzi to tak robie. a rotatory barków mógłbys to szerzej objasnic pls? albo gdzies to jest opisane moze na ktorejs stronce albo sam opisz.. bo pierwszy raz sie z takim czyms spotykam
    marcineeek
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 34
    Rejestracja: 17 Luty 2011, o 18:47
    Miasto: Tarnów
    Data urodzenia: 07 06 1994

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez rafimoc » 2 Kwiecień 2011, o 07:41

    "kąt między przedramieniem a lockiem 90stopni? nie wiem w ktorym momencie. chodiz ci o to ze trzeba łopatki sciągnąc do siebie i wtedy dopiero wyciskac ?"

    RETRAKCJA LOPATEK (sciagniecie lopatek,wypchniecie klatki,odwiedzenie barkow tyl) to podstawa!!!!!!!!!!!!

    Pisze o durnowatym kulturystycznym polozeniu gdzie rece tworza kat prosty jak wyciskasz a nie schodza sie do srodka - stad obciazasz rotatory barkow.

    Wpisz na google: rotacja sztangielka siedzac, rotacja zewnetrzna stojac.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez marcineeek » 2 Kwiecień 2011, o 08:10

    co do retrakcji łopatek to akurat wiem i tk robiłem. Co do rotacji to thx wygoogluje sobie ;p
    marcineeek
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 34
    Rejestracja: 17 Luty 2011, o 18:47
    Miasto: Tarnów
    Data urodzenia: 07 06 1994

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez rafimoc » 2 Kwiecień 2011, o 08:32

    Dalej nie rozumiesz??!

    Pytam wyraznie czy kat miedzy przedramieniem a lokciem tworzy 90st? inaczej: czy miedzy lokciem a przedramieniem jest wolna przestrzen??! Jesli tak to znaczy ze WYCISKASZ TO GILOTYNOWO A NIE SILOWO I SOBIE SAM NA WLASNE ZYCZENIE NAROBILES KONTUZJI ROTATOROW.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: bóle stawów (ramiona)

    Postprzez marcineeek » 2 Kwiecień 2011, o 13:25

    mowie ze nie ma kata 90
    marcineeek
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 34
    Rejestracja: 17 Luty 2011, o 18:47
    Miasto: Tarnów
    Data urodzenia: 07 06 1994

    Następna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.