Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez pkearo » 2 Październik 2014, o 09:35

    Witam, właśnie zacząłem swoją przygodę z siłownią i zaczynam ze sportami walki. Całe życie był ze mnie mizerny huderlak, który lubiał sporty walki i przy okazji piłkę nożną, z tym drugim się nie udało ale z sportami walki mogę jeszcze popróbować ;) Interesuje się Muay Thai - byłem nawet ostatnio na Kraków Arena na mistrzostwach europy, fajny klimat! Przechozdąc do rzeczy, zacząłem chodzić na siłownie i wziął mnie tam znajomy, który trenuje na siłowni już sporo czasu i ładnie mnie wycisnął napoczątku... po pierwszych dniach to chodzić nie mogłem, ani nawet się ruszać... w następnym tygodniu pojawiły się problemy.. robiło mi się słabo, wymiotowałem, pociłem się jak wół nawet jakiś czas po treningu, chodzę 4x w tygodniu na siłownię a potem ograniczę to do 3x + treningi, o ile się nie okażę że coś mi jest... znalazłem coś takiego: http://www.witaminy-mineraly.objawy.net ... lit%C3%B3w - myślciie że to jest spowodowane właśnie tymi płynami? Przez duży wysiłek, mogłem pozbawić się tych płynów i z tego powodu pojawiły się takie objawy, że heftałem, było mi słabo, okropnie się czułem, osłabiony cały i tak dalej? Czy to może jednak coś innego, co może uniemożliwić mi ćwiczenia? W sumie to myślałem, że zamiast najpierw lecieć do lekarza, ogarnę jakąś dietę? Taką co mi te składniki pozwoli uzupełnić? Tylko jaką? Byłbym mega wdzięczny za pomoc!
    pkearo
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 2 Październik 2014, o 09:25
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 16 05 1994

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez Jarek_28 » 2 Październik 2014, o 13:24

    Jak wygląda twój trening? Ułóż dietę pod swoją wagę i podziel na 5/6 posiłków, pamiętaj o przed treningowym i posiłku i tym po też, powinny tam się znaleźć przede wszystkim węglowodany złożone białko i tłuszcze. Spożywaj witaminy stosując się do zaleceń na opak. i magnez 500mg - 800 mg dziennie.
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983

    Re: Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez majkels » 27 Styczeń 2015, o 11:47

    Może Twoje złe samopoczucie nie wynika z samego faktu rozpoczęcia treningów, ale może był to zbieg okoliczności, że akurat wtedy się źle poczułeś. Może po prostu złe samopoczucie wynikało ze zjedzenia czegoś nieodpowiedniego. Albo w momencie wprowadzenia diety może wpłynęło na niestrawności.
    Jeśli już doszukujesz się przyczyny w niedoborze elektrolitów, to teoretycznie picie napojów izotonicznych powinno pomóc.



    ________________
    Shavery- specjalistyczny sprzęt medyczny
    majkels
    Szeregowy
     
    Posty: 2
    Rejestracja: 22 Wrzesień 2014, o 09:50
    Miasto: Kraków
    Data urodzenia: 15 09 1980

    Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez barbieb » 12 Luty 2015, o 08:00

    Na Twoim miejscu postawiłabym na odpowiednią dietę, może udaj się do dietetyka albo po prostu skonsultuj to z lekarzem? Ja odczuwałam bóle w prawym boku i na początku myślałam, że to przez ćwiczenia, które wykonuję, ale problem okazał się o wiele bardziej złożony i nie siłownia była tu przyczyną.
    barbieb
    Plutonowy
     
    Posty: 121
    Rejestracja: 21 Maj 2014, o 12:38
    Pochwały: 1

    Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez albinos » 22 Kwiecień 2015, o 07:26

    Może tak być, ale nigdy nie można diagnozować się na własna rękę.
    Może być to przetrenowanie lub okres przejściowy i przyzwyczajanie się do ćwiczeń.
    Ale równie dobrze jest to coś powazniejszego, musisz to monitorować i nie lekceważyć objawów.
    Awatar użytkownika
    albinos
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 18
    Rejestracja: 1 Kwiecień 2015, o 11:16
    Miejscowość: Warszawa
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 03 08 1989

    Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez cinek21 » 10 Maj 2017, o 12:30

    myśle,że najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem,żeby nie zrobić sobie krzywdy
    kolagen,kwas hialuronowy
    cinek21
    Szeregowy
     
    Posty: 5
    Rejestracja: 10 Maj 2017, o 11:56
    Miasto: Kraków

    Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez Agez » 20 Maj 2017, o 18:49

    Zdecydowanie powinieneś przyjmować pełną gamę witamin uzupełniających. Zarówno w tabletach jak i w formie naturalnej, czyli w zdrowych posiłkach.
    Powolny wzrost jest zdrowszy niż szybka kontuzja.
    Awatar użytkownika
    Agez
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 20 Maj 2017, o 16:59
    Miejscowość: Wrocław, Polska.
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 11 06 1984

    Re: Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez tobi85 » 21 Grudzień 2017, o 14:36

    tobi85
    Kapral
     
    Posty: 68
    Rejestracja: 11 Styczeń 2017, o 10:57
    Miasto: Wrocłąw
    Data urodzenia: 03 01 1985


    Re: Czy to odwodnienie lub niedobór elektroitów?

    Postprzez valdunn » 13 Grudzień 2021, o 16:01

    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    languagelaboratoryсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
    сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron