Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • kontuzja łopatki

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    kontuzja łopatki

    Postprzez Bandit » 22 Sierpień 2011, o 21:30

    Przyjaciele - mam prośbę, może ktoś wie co może mnie boleć. Wiem, że internet nie jest dobrym miejscem na leczenie, ale może ktoś będzie wiedział, o co może kaman, albo upewni mnie w tym, że warto iść się zbadać..., do rzeczy:
    Tydzień temu spadłem konkretnie z roweru, na płaską ubitą ziemię centralnie na dupę i plecy. Cała siła uderzenia skupiła się na dupie i lewej łopatce. Dupa już mi właściwie przeszła i jest spokój, ale z łopatką albo coś jest nie tak, albo tyle się to goi.
    Nie miałem żadnego siniaka, krwiaka. Raczej też nic sobie nie złamałem bo chyba ból był by inny. Jednak do tej pory mocno mnie napieprza - tak jak sobie obmacuję to ból jest między łopatką a żebrami, w dolnej części łopatki - nie boli mnie na zewnątrz łopatki tylko pod nią, jak sobie próbuję ją docisnąć na dole.
    Obecnie minął już ponad tydzień od wypadku, ból zdaje się ustępować - wcześniej bolało mnie bardzo mocno i cały czas teraz tylko przy konkretnych ruchach - najsilniej boli przy kichaniu i przy próbie pompek (w momencie nad samą ziemią), sprawdzałem mogę bez problemu się podciągać i robić np wiosłowanie (nic nie czuję). Myślałem, że po tygodniu to już minie spokojnie a mnie ciągle paraliżująco mocno boli w tych sytuacjach. Teraz się zastanawiam, czy może coś tam jednak nie pękło.
    Może ktoś mi powie co jest między łopatką a żebrami (jakiś mięsięń)? Czy ktoś może miał coś podobnego albo wie co może mnie tak boleć tak długo? Nie chce mi się po prostu iść na badania i się nic nie dowiedzieć, albo dowiedzieć, że pewnie mam stłuczony mięsień i samo przejdzie.
    Z góry dzięki.
    Pozdr.
    bandit
    Awatar użytkownika
    Bandit
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 174
    Rejestracja: 19 Marzec 2011, o 23:56

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez rafimoc » 22 Sierpień 2011, o 22:11

    mozesz zrobic pelna retrakcje? tj. przybrac mocna pozycje techniczna?
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez Bandit » 22 Sierpień 2011, o 23:22

    Lopatki w tyl, klatka do przodu? Moge ale wtedy delikatnie czuje ze cos mnie boli pod lopatka ale nie jest to takie mocne jak przy pompce czy kichnieciu.
    Pozdr.
    bandit
    Awatar użytkownika
    Bandit
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 174
    Rejestracja: 19 Marzec 2011, o 23:56

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez Bandit » 22 Sierpień 2011, o 23:32

    teraz zauważyłem, że jak robię pompki z mocno ściągniętymi łopatkami to właściwie nic nie czuję (tylko delikatnie - tak jak przy samym ściągnięciu).
    Pozdr.
    bandit
    Awatar użytkownika
    Bandit
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 174
    Rejestracja: 19 Marzec 2011, o 23:56

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez rafimoc » 23 Sierpień 2011, o 08:11

    sprobuj wzmocnic ten obszar cwiczeniami - powinno pomoc.

    No money
    Szrugs drazkowy
    Szrugs poreczowy
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez Bandit » 23 Sierpień 2011, o 08:36

    Rafi, ja od ponad tygodnia nie dotykam sztangi bo mnie napieprza jak cholera i czekam aż ból minie z ćwiczeniami. Twierdzisz, że w tej sytuacji mimo bólu powinienem zacząć ćwiczyć? Czy sugerujesz, że coś mi się tam przestawiło i tylko ćwiczenia mogą to naprawić?
    Pozdr.
    bandit
    Awatar użytkownika
    Bandit
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 174
    Rejestracja: 19 Marzec 2011, o 23:56

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez rafimoc » 23 Sierpień 2011, o 09:21

    to drugie, jak sprobujesz bez obciazenia to nie stanie sie nic wiecej ponad to co odczuwasz na codzien, z kolei jak nie sprobujesz to sie nigdy nie dowiesz :)

    Ale smiem twierdzic, ze wystarczy mocno przyczynic sie do rozrostu tych miesni, by bol ustapil.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez Bandit » 23 Sierpień 2011, o 18:24

    jak wyglądają te szrugsy?
    Pozdr.
    bandit
    Awatar użytkownika
    Bandit
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 174
    Rejestracja: 19 Marzec 2011, o 23:56

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez rafimoc » 23 Sierpień 2011, o 19:19

    pisalem w dziennikach, chocby beniooo-wi

    Autor postu otrzymał pochwałę
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: kontuzja łopatki

    Postprzez Bandit » 23 Sierpień 2011, o 19:59

    ok, widzę... dzięki za pomoc, idę spróbuję

    a tak przy okazji: jak jest z tą pozycją techniczną - chodzi mi o łopatki?
    - na ile mocno przy jakich ćwiczeniach ściągać te łopatki (czy ściągać "nienaturalnie/maxymalnie" mocno, czy tak trochę/naturalnie)?
    - w jakich ćwiczeniach jest to bardzo istotne?
    - czym grozi nie ściąganie/zbyt słabe ściąganie łopatek w tych ćwiczeniach (z czego to wynika w anatomii)?
    - w podciąganiu, wiosłowaniu oburącz/jednorącz praca łopatki (wypchnięcie barków przy wyproście) jest wskazana (?)
    był bym bardzo wdzięczny za krótkie podsumowanie, zestawienie i łyk teorii do praktyki
    Pozdr.
    bandit
    Awatar użytkownika
    Bandit
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 174
    Rejestracja: 19 Marzec 2011, o 23:56

    Następna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: nass oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.