Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Głodówka

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Głodówka

    Postprzez Oliver » 8 Styczeń 2010, o 13:20

    Kwachu ale sprawdzałeś? mi nic nie było, sprawdź i przekonaj się na sobie:)
    dla mnie efekt jojo jest przereklamowany i te spadki masy mięśniowej...
    pierwsze źródło z jakiego czerpie organizm energię w wypadku nie dostarczania jej z zewnątrz jest zgromadzony nadmiar tłuszczu...
    mięśnie są dalej w kolejce od fatu, wystarczy odpowiednio amino dostarczać i białko, węgle w nie dużej ilości.
    "głodówka" to przenośnia, bo dla przeciętnego zjadacza chleba nawet te 3 posiłki w takiej ilości jak ja jadłem czy pera i tak były duże...
    wbrew pozorom amino są ważniejsze od węgli w przyswajaniu białka, to one decydują kiedy białko zostaje przyswojone a kiedy nie...
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Głodówka

    Postprzez Kwachu » 8 Styczeń 2010, o 14:11

    Oliver - nasz organizm w pierwszej kolejnosci, pozbedzie się masy mięsniowej. Dlaczego? Bo mienie na dobrą sprawe do nieczego nie sa potzrebne jedynie obciazaja nasz organizm(sa kaloryczne,sużywają duze ilosci tlenu).
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Głodówka

    Postprzez Oliver » 8 Styczeń 2010, o 16:00

    skąd te wnioski? są bezpodstawne...
    jakby było tak jak mówisz nie istniało by coś takiego jak efekt jojo, bo na dobrą sprawę poziom fatu wg by się nie zmieniał...
    zamiast fatu, rosłyby tylko mięśnie i tylko one by były "palone"...
    a efekt jojo wiąże się z dużymi i częstymi zmianami wagi (poziomu BF) i nie występuje z dnia na dzień,
    tylko jest "długoterminowy", trzeba wielokrotnie poddać się takiemu odchudzaniu (głodówce) żeby to miało miejsce:)
    organizm od tak samo nie pociągnie energii z mięśni po 1 czy 2 głodówkach, on się przeprogramowuje jeżeli to występuje na dłuższą metę,
    czyli u ludzi którzy odchudzają się w nieodpowiedni sposób (głodzą się naprawdę poważnie), a następnie objadają się bo nie wytrzymują.
    w organizmie są przechowywane zapasy energii (mi. fat) na czarną godzinę, po to one są, aby w takiej sytuacji jak głodówka je wykorzystać... jeżeli dostarczasz odpowiednie składniki (aby przeciwdziałać katabolizmowi) nic się mięśniom nie stanie.
    wiem to po swoim przykładzie i żadne durne artykuły tego nie zmienią...
    podsumowując są różne teorie ale wyróżniamy głównie:
    -oparte praktyką i doświadczeniem, które są niepodważalne (np. prawo grawitacji)
    -oparte na doświadczeniach, z których wynika, że część jest prawdą, a część nie i nieraz nie do końca wiemy czemu,
    bo raz się sprawdza w praktyce a raz nie
    -oparte na samych obliczeniach, teoria sama w sobie będąca teorią i niczym więcej
    My mówimy teraz o drugim przypadku:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Głodówka

    Postprzez feniks1989 » 8 Styczeń 2010, o 16:50

    oliver popieram podejscie a co do glodowki to tylko jednodniowe oczyszczajace na wodzie probowalem ale zeby podczas glodowki cwiczyc to juz przegiecie wtedy nie ma mowy o tym ze sie nie pospalamy. A tobie oliver chodzi o redukcje diety nie o glodowke a to juz co innego
    Nic nie jest takie jak nam się wydaje
    Awatar użytkownika
    feniks1989
    Plutonowy
     
    Posty: 134
    Rejestracja: 2 Styczeń 2010, o 17:29
    Pochwały: 4

    Re: Głodówka

    Postprzez Oliver » 8 Styczeń 2010, o 16:58

    no w sumie można to nazwać "redukcją diety":P ale podobne sprawy, bo u nas to można nazwać głodówką:P
    jednak jest różnica 6/7 posiłków a 3 posiłki dziennie:)
    ale fakt faktem, działa to pobudzająco na organizm, tak samo jak robienie przerwy 1/2tyg. od treningu;)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Głodówka

    Postprzez toshibat » 8 Styczeń 2010, o 17:29

    Kwachu- bez przesady, przy normalnej wadze, podczas nic nie jedzenia organizm poradzi sobie bez wpieprzania białek... czyli miesni- zreszta nie ma możliwości spalania miesni podczas kilkudniowej głodówki. Nie ma bata (podobno) :)
    apropo spadków... spadki były... porównywalne do odstawienia żelastwa na 1/2tyg. Tak wiec wszystko w normie.
    A i jeszcze była poruszona kwestia twz. wychodzenia z głodówki... jasna sprawa, że nie zjem tłustego schaba z kilogramem frytek zaraz po zakończeniu głodówki... teoretycznie wychodzenie z głodówki winno trwać tyle samo ile trwała głodówka.... warzywa owoce... mięso dopiero po kilku dniach... ja osobiście modyfikowałem to wychodzenie i waliłem odżywki, żeby unormować zapotrzebowanie kaloryczne...ale to kwestie indywidualne.

    bez wulgaryzmów:) //Oliver
    Awatar użytkownika
    toshibat
    Szeregowy
     
    Posty: 9
    Rejestracja: 8 Styczeń 2010, o 10:50
    Miasto: CK

    Re: Głodówka

    Postprzez Oliver » 8 Styczeń 2010, o 17:39

    dobra, czyli feniks lepiej to nazwał:) "redukcja diety":)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Głodówka

    Postprzez Kwachu » 8 Styczeń 2010, o 17:47

    Panowie temat głodówki są zdrowe, w pewnym sensie nie jedząc dajemy sobie szanse na dłuższe zycie.
    Jak ma wyglądać takie przejście z diety na głodówkę z dnia na dzień czy jak to widzicie?
    Ile ona ma trawać tydzień ?
    Nie dawno była rozmowa w tematyce katabolizm nocny jaki jeść posiłek a wy teraz chcecie głodować, zobaczycie co się będzie działo z waszym organizmem jak będziecie tak skakać z diety na głodówkę. Po takiej głodówce żeby wrócić do normalnej diety(stosowanej przed głodówką) musi minąć z miesiąc
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Głodówka

    Postprzez Oliver » 8 Styczeń 2010, o 17:54

    Kwachu toshibat napisał, że to się robi stopniowo:) nie da rady od razu przejść na głodówkę bo by człowiek zbzikował:P
    u mnie trwała prawie 2tyg, obwody mi się nie zmieniły, poprawił mi się poziom BF a tym czasie:)
    robiłem coś takiego, ponieważ mi z lekka brzuch zalało na masie, a ja nie lubię mieć brzucha otłuszczonego:P
    z 89kg zjechałem do 84kg, podkreślam, że obwody się nie zmieniły, zmieniła się estetyka wyglądu:) wiec teoria palenia mięśni poszła w las.
    A na temat katabolizmu napisałem, amino+białko w odpowiednich ilościach:) amino świetnie działa jako antykat. :)
    tłumaczyć chyba nie muszę czemu? wszystko zaczyna się od RNA, gdzie powstają amino i białka:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Głodówka

    Postprzez Kwachu » 8 Styczeń 2010, o 17:59

    Jesli zabezpieczyłes sie przed katabolizmem białkiem/aminokwasami to pewnei ochroniło to twoje miesnie
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron