Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Ponownie skręcona kostka

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Ponownie skręcona kostka

    Postprzez antolin » 8 Październik 2012, o 17:59

    Jakiś rok temu schodząc ze schodów skręciłem sobie kostkę. Cała stopa była wylana siniakami i przez 2 dni prawie nie mogłem chodzić. Po dwóch tygodniach jednak wróciłem do formy, wtedy mi głównie altacet pomógł. Od tamtego czasu raz po raz pobolewała mnie ta stopa, kiedy ją niewygodnie skręciłem. Wczoraj podczas biegu ponownie ją sobie przekręciłem, zaczęła mi puchnąć i strasznie boli. Ponownie próbowałem okładów altacetem, ale w ogóle to nic nie daje. Są jakieś lepsze środki na taki ból niż ten altacet?
    antolin
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 44
    Rejestracja: 9 Wrzesień 2011, o 07:54

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Ponownie skręcona kostka

    Postprzez med » 8 Październik 2012, o 18:39

    Altacet jest odpowiedni ale raczej do lekkich stłuczeń. A gdy już całkiem spuchnie i boli to raczej trzeba zrezygnować z takich okładów i zastosować odpowiednią maść do tego typu stłuczeń i bólów. Mi osobiście przy stłuczeniu kolana altacet słabo przynosił ulgę, dopiero specjalny krem sprawdził się. Ale to na pewno zależy od tego jak mocno jest stłuczone.
    med
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 8 Październik 2012, o 18:36

    Ponownie skręcona kostka

    Postprzez robo815 » 8 Październik 2012, o 20:57

    Kolega jezdził na "wirowanie " i nosił ortezę na staw skokowy
    Być kulturystą - to znaczy być człowiekiem z charakterem, człowiekiem umiejącym walczyć i pokonywać trudności.
    http://www.youtube.com/watch?v=Iskjc3qcVew&feature=grec_index
    Awatar użytkownika
    robo815
    Generał broni
     
    Posty: 5655
    Rejestracja: 17 Luty 2010, o 20:34
    Pochwały: 55
    Miasto: Poznań
    Data urodzenia: 17 07 1975

    Re: Ponownie skręcona kostka

    Postprzez wercp » 9 Październik 2012, o 08:28

    hmm dziwna sprawa, nie wyleczona do końca kontuzja, lekarz wiem że nikt nie lubi tam chodzić ale żeby coś gorszego ci się nie robiło w tej kostce, dobrze że ci się woda nie zbierała bo to już by kończyło się szpitalem.
    \są maście i kremy na takie coś, altacet nie jest ażtaki dobry jak wszyscy mówią, ale nie wiem czy lekarz nie powienien tego najpierw zobaczyć
    wercp
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 9 Październik 2012, o 08:26
    Miasto: poznań
    Data urodzenia: 03 03 1976

    Re: Ponownie skręcona kostka

    Postprzez med » 9 Październik 2012, o 18:39

    Powinieneś pójść do lekarza, to pewne. Ale dla ukojenia bólu smaruj maścią, na pewno poczujesz ulgę. Viprosal B jest świetny, u mnie się sprawdził przy wielu urazach. Często w życiu zdarzało mi się mieć stłuczenia czy opuchnięcia różnego typu. Nawet mój instruktor go stosuje :)
    med
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 8 Październik 2012, o 18:36

    Re: Ponownie skręcona kostka

    Postprzez wercp » 10 Październik 2012, o 08:05

    środek jak środek, ja zawsze wychodze z założenia lepiej dbać o zdrowie i pilnować się. Lepiej jest zapobiegać jak leczyć, potem zaczynają się dopiero problemy z lekarzami.
    wercp
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 9 Październik 2012, o 08:26
    Miasto: poznań
    Data urodzenia: 03 03 1976

    Ponownie skręcona kostka

    Postprzez Małpa » 11 Październik 2012, o 15:21

    Jak Cie stac idz prywatnie do lekarza, bo z nfz 80% to koniowaly ktorzy maja Cie gleboko w d...., wypisza jakies lekarstwa, zaloza gips czy cos i Ty idziesz do domu, a on ma swiety spokoj
    niestety, sie przekonalem o tym na wlasnej skorze

    jw na zdrowiu nie ma co oszczedzac, jeszcze w mlodym wieku bo co innego byc kuternoga w wieku 20 lat, a co innego w wieku 70 gdzie pracowac juz niemusisz, a jedyna aktywnosc fizyczna to spacerek do sklepu :)
    Małpa
    Sierżant
     
    Posty: 214
    Rejestracja: 13 Sierpień 2012, o 18:21
    Pochwały: 6
    Miasto: Wies
    Data urodzenia: 14 01 1988

    Ponownie skręcona kostka

    Postprzez Sportowybazar_pl » 26 Październik 2012, o 14:32

    Tutaj liczy się też dobra rehabilitacja,wiem jak to jest w przypadku właśnie takich skręceń. Przede wszystkim wizyta u lekarza- najlepiej prywatnie,no ale to oczywiście trochę kosztuje...
    Sportowybazar_pl
    Starszy kapral
     
    Posty: 75
    Rejestracja: 8 Wrzesień 2012, o 19:17
    Pochwały: 2
    Miasto: Częstochowa
    Data urodzenia: 02 02 1983

    Ponownie skręcona kostka

    Postprzez med » 12 Listopad 2012, o 21:53

    Lekarz na pewno ale maść też przydaje się bo przynosi ulgę. Ale bez wizyty u specjalisty w takich przypadkach nie da się raczej dojść do zdrowia. Najgorsze co może być polecać altacet na takie stłuczenia ;/ tylko porządny lek może pomóc.
    med
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 8 Październik 2012, o 18:36

    Re: Ponownie skręcona kostka

    Postprzez wercp » 13 Listopad 2012, o 13:22

    bywa tak że nasi farmaceuci są nie do końca dokształceni i myślą że jeden lek pomoże na wszystko i tak zapisują to przez całe życie, ewentualnie polecają coś co im maretinkowiec kazał w zamian za długopisy
    wercp
    Szeregowy
     
    Posty: 4
    Rejestracja: 9 Październik 2012, o 08:26
    Miasto: poznań
    Data urodzenia: 03 03 1976

    Następna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron