Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Problem z przedramieniem

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Problem z przedramieniem

    Postprzez Mayth » 26 Sierpień 2010, o 10:35

    Wszystko fajnie pięknie na treningu tylko nie biceps :( kur.. mam już tego dosyć, prawe przedramię sobie radzi za to lewe nie.. Nie wiem co robić a jestem pewny że 28kg spokojnie na 10powt bym wziął za to zmniejszyłem do 15kg a i tak ciężko szło.
    Przestać ćwiczyć na biceps? iść do lekarza? zmniejszyć obciążenie ? (dzisiaj już to zrobiłem i nic nie weszło nie czułem bicepsów na takim małym obciążeniu a wiem że na większym dałby radę gdyby nie ten nadgarstek/przedramię..). Problem w tym że to tak jakby kość była nadkruszona lub żyła jakoś źle położona bo jak podnoszę już sztangę z ziemi to czuję w tym lewym przedramieniu że nie daje rady po prostu jest takie napięcie jak by mi żyłę lub mięsień chciało rozerwać.. Jak się biję z kimś to najczęściej bronie się właśnie tym lewym przedramieniem (widać nawet małe siniaki w tym miejscu, jak dotknę w to miejsce czuje że boli mógłbym fotę wstawić) i dostaje silne ciosy może to jest powód że tak boli? Nawet jak jakiś słoik otwieram lewą ręką to czuje w tym miejscu ból.
    Co mam robić? Może jest jakaś metoda żeby coś z tym zrobić..
    Przedramię ćwiczę regularnie na treningu. Ten problem opisywałem także w dzienniku treningowym, ale postanowiłem także w tym dziale to napisać.
    Image
    Awatar użytkownika
    Mayth
    Plutonowy
     
    Posty: 133
    Rejestracja: 8 Maj 2010, o 14:01
    Pochwały: 3

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez Bilon » 26 Sierpień 2010, o 10:40

    Jak podnosisz to uczucie masz w przedramieniu jakby prąd przechodził albo nerw naruszony?
    Tak ok. 5-10 cm od nadgarstka?
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez Mayth » 26 Sierpień 2010, o 10:53

    Dokładnie takie uczucie w jednym miejscu.
    Image
    Awatar użytkownika
    Mayth
    Plutonowy
     
    Posty: 133
    Rejestracja: 8 Maj 2010, o 14:01
    Pochwały: 3

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez Bilon » 26 Sierpień 2010, o 10:55

    Niestety też to miałem...Ja natomiast nie mogłem ćwiczyć przedramion nachwytem, chociaż przy większym kg nawet podchwytem się coś działo...Nie ćwicz rąk przez 3 dni, i smaruj maścią, lioton 1000 bądź altacet itp...powinno przejść...mnie trzymało 6 dni ale jak zacząłem smarować to przestało się tak dziać i teraz jest ok
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez Mayth » 26 Sierpień 2010, o 11:04

    To w piątek odpuszczę sobie triceps i biceps. Nachwytem i podchwytem to ćwiczę małym obciążeniem w dużej ilości powtórzeń, żeby wzmocnić nadgarstki nie wiem jak to jest z większym obciążeniem.
    Najbardziej denerwuje mnie to, że dałbym radę więcej podnosić gdyby nie to lewe przedramię bo z prawym nie ma problemu.. To nie chodzi o to że nie ma w nim siły, a raczej o to że jest taki ból w nerwie..
    Image
    Awatar użytkownika
    Mayth
    Plutonowy
     
    Posty: 133
    Rejestracja: 8 Maj 2010, o 14:01
    Pochwały: 3

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez Bilon » 26 Sierpień 2010, o 11:07

    No prawdopodobnie jest to jakiś stan zapalny nerwu albo cóś w tym stylu...ja nawet myślałem, że żyła idzie pomiędzy mięśniami i podczas ćwiczeń jak mięśnie napinają się to dlatego tak się dzieje, ale nie, żyła dalej jest tam gdzie była i jest ok...Smaruj maścią, i podczas kąpieli,prysznicu polewaj rękę tak z 1 min ciepłą wodą...
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez Marchewka » 26 Sierpień 2010, o 11:33

    Robisz uginanie prostą czy łamaną sztangą? Jeśli prostą to zmień szybkciutko na łamaną. To właśnie prosta sztanga przy uginaniach psuje nadgarstek.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez D-wait » 26 Sierpień 2010, o 11:57

    Swój wkład w tą kontuzję i ból ma na pewno to przyjmowanie ciosów na lewe przedramię... Wiem jak to jest jak przyjmiesz kilka ciosów na łapy, na początku nie boli, ale potem te zebrane uderzenia dają o sobie znać, być może masz "rozbity mięsień" więc poczekaj jak się dobrze wygoi, przestanie boleć i wtedy wróć do treningów...
    D-wait
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 545
    Rejestracja: 29 Styczeń 2010, o 22:35
    Pochwały: 10

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez dazid_18 » 26 Sierpień 2010, o 13:39

    Uzywaj rekawiczek ze sciagaczami.
    "Nie ma opierdalania sie"
    dazid_18
    Generał broni
     
    Posty: 6747
    Rejestracja: 10 Styczeń 2010, o 12:28
    Pochwały: 9
    Miasto: Ostrołeka
    Data urodzenia: 01 01 1995

    Re: Problem z przedramieniem

    Postprzez Michał » 26 Sierpień 2010, o 14:23

    napisalem Ci w Twoim dzienniku co ja bym zrobil...pzdr
    Sterydy to nie sposób na niedożywienie !!!
    obrazek
    Kliknij obrazek, aby powiększyć
    Awatar użytkownika
    Michał
    Generał broni
     
    Posty: 5472
    Rejestracja: 23 Grudzień 2009, o 12:53
    Pochwały: 101

    Następna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron