Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Układamy dietę na masę !!! by slim shady

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez Oliver » 28 Grudzień 2009, o 17:04

    Kwachu to jest podręcznikowa teoria... przekonasz się na mojej przyszłej relacji:)
    ja nie jadę na SAA, a stosuję więcej białka z mięcha:) i wcale nie jest marnowane;)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez Kwachu » 28 Grudzień 2009, o 17:14

    Tak tylko powiedz mi w jaki sposób jestes to w stani okreslić że białko nie jest marnowane, doasowujesz do białka, odpowiednie ilosci weglowodanów, tłuszczy,witamin i minerałów? Zalezy tez o jakich bialkach mówimy roślinnych i zwierzęcych czy tylko zwierzęcych?
    Mozesz sie prztekonać o tym w bardzo bolesny sposób, zapchanie nerek.
    Zakwaszenie organizmu.

    Moje zdanie nie da się jednoznacznie okreslic dawi białka, dla kazdego będzie ona inna.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez Oliver » 28 Grudzień 2009, o 17:52

    wiem, przekonałem się o tym w moim żołądku;] jedząc duże ilości białka zwierzęcego, małe ilości tłuszczu doprowadziłem do tego, że mam zgagę;] ale przeboleje to, a wiesz czemu? bo metabolizm mam bardzo pobudzony dzięki takiej "technice" jedzenia, jedziesz jak na środkach anabolicznych, do tego efekty przyrostów są naprawdę dobre:) a żeby się o tym przekonać, trzeba samemu spróbować...
    nie lubię teorii podręcznikowych, sprawdzam wszystko na sobie;) i wiem jakie mogą być konsekwencje takich działań;]

    masz rację, u każdego jest różna przyswajalność białka, dlatego nie stosuję się do teorii podręcznikowych:)
    jak czuję, że jest za dużo (wyżej opisałem) to zmniejszam, aż dochodzę do takiej miary, że szamam
    odpowiednią ilość, taką, że wszystko zostanie przetworzone:) nie chcę jechać na podręcznikach czy necie
    bo to bezsensu, coś tam opiszą (i ktoś się do tego zastosuje) i się okaże, że za mało białka bd dostarczał, więc wszystko na marne...

    To jest tylko moja opinia, tak dla sprostowania, żaden atak:P piszę na wszelki wypadek bo różnie ludzie odbierają wypowiedzi:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez Kwachu » 28 Grudzień 2009, o 18:08

    W żadnym wypadku nie odbiera tego jako atak.
    To że masz zgagę to akurat problem z słabym zbieraczem żołądka.
    Każdy ma po prostu inne zdanie ja jestem zdania że powyżej 2g można jedynie wyrządzić szkody, moją teorie popiera jeden z wykładowców z którym rozmawiałem.
    Wiedz ksiązkowa jest bardzo wazna
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez Oliver » 28 Grudzień 2009, o 18:20

    Ale nie najważniejsza:) wiesz, sport to bardzo szeroka dziedzina, tak samo jak i Dieta (organizm człowieka) :)
    są różne szkoły i różne zdania, normalne, zawsze tak będzie:P jedne teorie będą obalane i na ich miejsce będą przychodziły nowe:P
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez Kwachu » 28 Grudzień 2009, o 18:27

    OK masz sporo racji w tym co piszesz, tylko wazne jest aby wyrobic swoje zdanie, fajnie jak ktoś kto jest autorytetem dla wielu to samo głosi np. pan Marek Ciołek czy Sławomir Ambroziak ale on akurat pisze taki jezykiem że masakra
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez slim shady » 28 Grudzień 2009, o 19:20

    Mit: Dieta wysokobiałkowa jest niezdrowa dla nerek.
    Fakty:

    Część lekarzy uznała, że dieta wysokobiałkowa może mocno obciążać nerki, gdyż mocno zwiększa wytwarzanie amoniaku, który jest wydalany właśnie przez nerki jako mocznik. Wychodząc z tego założenia, osobom ze schorzeniami nerek przepisuje się zwykle dietę niskobiałkową. Jednak twierdzenie, iż dieta wysokobiałkowa może zaszkodzić zdrowym nerkom jest mocno naciągane. Grupa badaczy, która ostatnio przejrzała dostępne na ten temat źródła naukowe stwierdziła: "Nie istnieją żadne znaczące dowody na to, że dieta wysokobiałkowa może zaburzyć pracę nerek u zdrowego człowieka." Co więcej, w badaniach, w których porównywano kulturystów przyjmujących 2.8 grama białka na kilogram masy ciała z dobrze wytrenowanymi sportowcami o umiarkowanym spożyciu białka, nie stwierdzono jakichkolwiek różnic pomiędzy tymi grupami w funkcjonowaniu i stanie nerek. Tak więc, można śmiało stwierdzić, iż dieta wysokobiałkowa nie obciąża nerek.


    pojęcia ekto endo i mez można traktować orientacyjnie ale nie układać na tym diety

    trudno spotkac typowego ekto, endo czy mezo
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez Oliver » 28 Grudzień 2009, o 19:23

    dzięki slim:)
    no raczej są mieszanki ekto endo i mezo, pojęcia stworzony aby tylko wskazać różnice:)
    ale na pewno slim nie wpływa na nery? bo mnie tak zastanawia czemu mi mocz tak aromatyzuje;]
    czyżby przez wit. C?:D
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez Kwachu » 28 Grudzień 2009, o 19:33

    Nerki przypominają sitko, wiec jesli zapodamy naszemu organizmowi za duzo białka to sito zostanie zapchane. tworzy sie "piramid anerkowa i w tedy nerka do wymiany.

    slim shady ile spozywasz białka? Czy dostarczasz skałdniki odzywcze(weglowodany,tłuszcze, witaminy i minerały) w takich ilosciach w jkich sa potzrebne aby przyswoić bialko. Jakie białka uwzględniasz przy swojej diecie?
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Układamy dietę na masę !!! by silim shady

    Postprzez slim shady » 28 Grudzień 2009, o 21:05

    jem białko ok 2g/KMC, do każdego posiłku staram się jesc dużo warzyw i często jadam sałatki, źródła tłuszczy lubię urozmaicać, orzechy, nasiona,pestki, oliwa z oliwek,siemie lniane, lej lniany itp Najwięcej spożywam białka zwierzęcego ale też zdarza mi się tworzyć tak posiłki, że białko roślinne się uzupełnia i jest pełnowartościowe w aminokwasy, najbardziej lubię chyba dzika :P
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron