Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Dieta. Dobra nie Droga :D

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez Oliver » 10 Marzec 2010, o 10:48

    Kwachu żołądek się musi przyzwyczaić, gazy są nieuniknione... ja z początkami diety to musiałem pokój wietrzyć, teraz jem jeszcze więcej
    niż wtedy i gazów jako takich wielkich nie ma, sporadycznie jak to u człowieka...
    więc o co Ci chodzi? od kiedy gazy są złe? żołądek po prostu się przyzwyczai i tyle...
    u mnie na siłowni wszyscy mieli gazy lub mają, a niektórzy to takie wiatry dają, że all mordę na nich drą:P

    Unikaj takich produktów jak: mleko-pieczywo(ciemne)-kasza gryczana-płatki owsiane-roslinny straczkowe(nasiona).
    Yyy Kwachu? nie pomyliłeś się? po cholerę ma omijać podstawowe produkty w diecie?
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez Lord » 10 Marzec 2010, o 10:50

    no ja rozumie ale to też jest kwestia przyzwyczajenia organizmu
    tak jak pisałem z owsianką miałem problem na początku a teraz już nie mam
    no ale jak można jeść posiłek osobno np ryż mięso warzywa ? to wyjdzie na to że ja pół dnia będę jadł :)
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez Kwachu » 10 Marzec 2010, o 10:55

    Ja nie mam problemow z gazmi, kwestia odpowiedniego podejscia do sprawy.
    Sam chyba wiesz ze to glupia sprawa zaczac gazowac ludzi w autobisue, sklepie, kosciele, a jak bedziesz wstrzymywał to zas zacznie Cie brzuch bolec
    Pozniej opisze dlaczego gazy wystepuja
    Lord + malo teraz czasu mam pozniej wyjasnie
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez Kwachu » 10 Marzec 2010, o 17:58

    Gazy głównie będą sie tworzyć od posiłków które do końca zostały strawione a juz szczególnie to weglowodany błonnik rozp. i nie rozp. Tworzy to pożywkę dla bakterii występujących w jelicie grubym
    Bedzie to potegowało jesli twój organizm nie wytwarza odpowieniej ilosci enzymatyki jelitowej, szybka przemiana materii cos sie równa zbyt szybkiej przedostanie sie pokarmu z zoladka do jelit.
    Teraz juz napszyklad wiecie dlaczego, po odzywce czesto macie gazy, jest ona w formir płynnej i zbyt szybko przedostaje sie przez cały uklad trawienny co moze skutkowac nie wydobyciem z koktajlu wszytskich skł. odzywczych jak
    gazami.Do tego dolicz że nie warto popijac posiłkow wodą bo rozcienczają soki zoładkowe co może powodować w konsekwencji gazy.

    Lord - z własnego doświadczenia wiem ze z czasem sytuacja jedynie sie pogarsza, gdzie Ci napisałem ze mas zjeść osobno ryz,warzywa i mięso ?
    Przecież to wtedy nie był by posiłek.
    Oliver- po to żeby nie mieć gazow, wcale nie pisze ze to te produkty u ciebie będą skutkowały gazami, ale u mnie tak jest.
    Połącz sobie ryż z warzywami a połacz kasze gryczana z warzywami.
    Tłumaczenie ze gazy są nie nieuniknione jest co najmniej dziwne
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez Lord » 10 Marzec 2010, o 19:19

    może coś źle zrozumiałem
    Mi z czasem wszystko przeszło.
    Ja do tego nigdy nie przywiązywałem aż takie uwagi bo nie widziałem takiej konieczności prawie zawsze jak wprowadzałem jakieś "nowinki" w diecie to miałem gazu a po kilku dniach wszystko było już ok.
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez Kwachu » 10 Marzec 2010, o 19:31

    Wydaje mi sie ze dosc prosto to opisałem.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez createz » 14 Marzec 2010, o 20:25

    Wiadomo że kwachu ma rację wszystko spowodowane jest przez dietę, głównie jak ktoś choruję na jakieś dolegliwości żołądka. Zresztą najważniejsza przyczyną powstawania tych gazów jest objadanie się. chodzi mi o to że zjemy 3 posiłki dziennie i w tych 3 posiłkach dziennie objemy się do takiego stopnia że będziemy musieli się położyć,, wzdęcia są murowane nawet jeśli dobierzesz takie składniki które nie powodują gazów itp. ni wspominając tutaj o stresie czy też szybkim połykaniu... Ale również zbyt wysoka ilość białka dostarczanego powoduje gazy i są one bardzo śmierdzące :D, Wiadomo można od razu powiedzieć że produkty takie jak warzywa strączkowe, cebula, warzywa kapustne, nie tolerowanie laktozy, warzywa korzeniowe powodują gazy (ale nie unikajmy ich jest na nie sposób)ponieważ nie należy rezygnować z błonnika, tak jak napisał Kwachu należy sprawdzić nasz organizm po których produktach mamy masakryczne gazy a po których nie mamy i wszystko będzie tak jak należy:)

    Lord odpowiedz jest bardzo prosta dlaczego Ci z czasem przeszło, po zmianach w diecie zwiększaniu dawek itp. Twój organizm w jakimś stopniu się przyzwyczaił. Zresztą Dobrze jest rozłożyć te cukry trudne do strawienia zawarte w tych produktach na cały dzień i z czasem zwiększyć dawki, organizm praktycznie zminimalizuje produkcję gazów mimo że będziesz dostarczał odpowiedni błonnik jak który wiemy jest bardzo potrzebny , Przykładem Tu może być Lord , który napisał że organizm produkował gazy a po kilku tyg one ustawały :).
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez Bilon » 20 Marzec 2010, o 20:17

    Gazy gazami :P Czasami człowiek musi inaczej się udusi(gorzej jak ktoś pierdnie i od tego się udusi)
    A powiedzcie czym można zastąpić masło? majonez? bądź coś takiego? doradźcie
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Re: Dieta. Dobra nie Droga :D

    Postprzez Kwachu » 20 Marzec 2010, o 21:46

    createz - problem, leży w tym ze łączymy ze sobą kilka produktów.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112


    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron