Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Jaja zbiór danych

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: jaja zbior danych

    Postprzez Lord » 5 Marzec 2010, o 15:19

    ale o co Ci konkretnie chodzi? o cholesterol czy co?
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez Kwachu » 5 Marzec 2010, o 15:20

    chunga - ja zjadam 4500 Kcal i to dziennie i jakos zyje.
    dlaczego samobujstwo?
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez chunga » 5 Marzec 2010, o 22:59

    głównie o cholesterol ,wiem badanie itd,itp ,ale te badania są pod zwykłych ludzi ,którzy zjadają kilka jajek w tygodniu razem z żółtkami,a nie pod pakerów ,którzy powinni jeść jajek kilkakrotnie więcej
    ale ok.każdy wybiera co chce -ja wybieram izolat serwatki zamiast żółtek to pewniejsze źródło białka :))
    O--O O--O
    chunga
    Starszy sierżant
     
    Posty: 306
    Rejestracja: 8 Styczeń 2010, o 22:51
    Pochwały: 13

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez Kwachu » 6 Marzec 2010, o 11:50

    chunga - gratuluje humoru, jesli dla Ciebie lepszym białkiem jest izolat serwatkowy(tkanka martwa) od białka jajecznego(żywa komórka) to.... :)

    Temat jajek był opisany na forum, jasno z niego wynika że poziom cholesterolu spozyty ma mały wpływ lub wogóle nie mago na poziom w naszym organizmie.
    Poszukaj sobie informacji na ten temat, mi sie nie chce tego opisywać
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez chunga » 7 Marzec 2010, o 13:23

    martwa nie martwa,jesteś w stanie dzięki odzywkom czy izolatowi pochłonąc duzo białka co jest najistotniejsze w dzisiejszej kulturystyce ,a jajek ile trzeba było by zjeśc przelicz to mi wychodzi ,że 30- 50szt. dziennie he he -powodzenia!
    wybacz zostanę jednak przy serwatce i 5 jajkach z 2 zółtkami
    O--O O--O
    chunga
    Starszy sierżant
     
    Posty: 306
    Rejestracja: 8 Styczeń 2010, o 22:51
    Pochwały: 13

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez slim shady » 7 Marzec 2010, o 13:25

    miałem okres że dostarczałem prawie całe zapotrzebowanie z jajek i dawało rade ( z 20 jajek na dzień)
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez Kwachu » 7 Marzec 2010, o 13:30

    chunga - propoponuje test miesiac na bialku z odzywek a miesiac an białkuz miesa/jajek/ryb

    Mieso czerwone zawiera
    kilka frakcji bialek, wit z gr.B, DNA,RNA, enymy odpowiadajace za wzrost(czynnik wzrostu), zelazo, kreatyne itd. Jest zywa tkanka, twoja serwatka jest jedynie produktem powstalym na bazie mleka wydzielonego z gruczołu krokowego krowy, tam nigdy nie było zycia, w jajku miesie było.


    Jestes doskonalym przykaldem jak uległes reklamom firm produkujacych odzywki.Odzywka nawet w 10% nie jest w stanie zastapic pożadnego posilku.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez Oliver » 7 Marzec 2010, o 13:31

    chunga ma po części rację, ponieważ kulturyści nie zjadają tych żółtek w takich ilościach...
    polecam przyjrzeć się ich dietom, 10 białek + 2 żółtka, coś tego typu.
    żółtko jest zarówno zdrowe i niezdrowe, zwiera wszystkie składniki pozwalające rozwinąć się żywej istocie (to jest bardzo istotne, bo są to najmocniejsze "koksy" jakie mogą być)
    ale nadmiar części tych składników powoduje kuku, temat rzeka...
    ale faktem jest to, że żadna odżywka białkowa nie zastąpi pożywienia, nigdy nie będzie lepiej i łatwiej przyswajalna niż pożywienie.
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez chunga » 7 Marzec 2010, o 13:51

    zauważyłem ,że zawsze wszyscy pisza , "jest tutaj czy tutaj cos napisane" ,mnie bardziej interesuje praktyka ,jezeli dowiem sie ,że takie kozaki jak Głuchowski ,Piotrkowicz,Slodkiewicz,Pudzian,którego zresztą wczoraj widziałem na zawodach strongmen Gdańsku itd. jedzą od wielu lat całe jajka od jutra tez tak zaczynam robic ,a naukowe stwierdzenia pisarczykow ,którzy w ręku nigdy nie trzymali nawet pustego gryfu mniej mnie obchodzą to po pierwsze ,a po drugie
    pamietam jak kiedys pisali o margarynie ,że najzdrowsza itd ,a obecnie uwazana jest za najgorszy tłuszcz powodujący najwiecej zawałówi i innych schorzeń
    jak wiadomo teraz wcinamy olej z pestek winogron ,oliwek z oliwek itp. -co będzie najzdrowsze za następne 25 lat ???
    O--O O--O
    chunga
    Starszy sierżant
     
    Posty: 306
    Rejestracja: 8 Styczeń 2010, o 22:51
    Pochwały: 13

    Re: jaja zbior danych

    Postprzez Kwachu » 7 Marzec 2010, o 14:06

    Oliver- akurat odzywka jest w formir plynnej wiec przyswoi sie duzo szybciej niz kawał mięsa.
    Zobacz ile musisz mielić w jamie ustnej mięso a ile zajmuje Ci wypicie odzywki.

    chunga- połowa kulturystów to ludzie srednio inteligentni. Wiem to bo można to zobaczyc na forum czy dowiedzieliście sie kiedyś od kulturysty jakiegoś ciekawego rozwiazania w sprawie diety? Ja nie.
    Naukowcy mają x razy wiekszą wiedze od pakerów.
    Wszytsko jest zdrowe tylko pyatnie w jakich ilosciach?
    Alkochol tez jest zdrowy, ale z umiarem
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.