Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • Kto Podpowie

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Kto Podpowie

    Postprzez daro1 » 8 Maj 2011, o 10:43

    Siemano 3miesiące temu zaczołem ćwiczyć i chcę się dowiedzieć co jeść i czy to co jem teraz to jest dobrze
    5rano jogurt( mleko) płatki orzechy rodzynki.
    10 rano w pracy kanapki szynka pomidor ser lub tuńczyk ryż warzywa łyżka majonezy owoce
    12 w poł. w pracy to samo co o 10tej. owoce
    16ta lub 18ta zależy o której kończe prace przed treningiem obiad ryż kurczak brokuły
    trening godzina po obiedzie .Po treningu ktoś mi polecił to samo jeść co przed ale nie mam ochoty na to samo więc jem ciemny chleb jajka tuńczyk warzywa ten posiłek po treningu jest tak o koło 21ej 22ej czy muszę jeść jeszcze jeden posiłek przed snem czsami jem ale nie zawsza bo poprosu nie jestem głodny. Czasami po treningu jem też omleta z płatkami orzechy rocunki dżem . NAJ WAŻNIEJSZE nie chce obrosnąć w tłuszcz tylko w masę mięsniową .Czekam na poprawki tej diety lub nowe propozycje pozrawiam .
    daro1
    Starszy kapral
     
    Posty: 84
    Rejestracja: 8 Maj 2011, o 09:42

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez Kwachu » 8 Maj 2011, o 11:26

    Pierwsza zasada. Musisz trzymać proporcje.
    Główne założenie: Zaczynasz od 2000Kcal ponieważ wcześniej odżywiałeś się na oko wiec nie wiemy co i jak. I nagły skok Kcal może wywołać szok dla organizmu i reakcja będzie polegała na odkładaniu tkanki tłuszczowej, na takie zwiększenie nie jest tez przygotowany ukł. trawienny. Ale od początku
    Przy tej wadze 1,5g białak na kilogram masy ciała i do tego 1,5g tłuszczu.
    Czyli w twoim przypadku masz zjadać po 90g białka(liczysz zwierzęce) i 90g tłuszczy(liczysz zwierzęce i roślinne-najlepiej jak by było pół na pół) Co daje nam już 1300Kcal, ale jeszcze węglowodany,czyli brak nam 700Kcal jest to ilość które musisz dostarczyć z węglowodanów.
    Teraz tak z każdym tygodniem będziesz dokładał po 200Kcal pochodzenia z węglowodanów, aż do momentu kiedy zauważysz ze masa mięśniowa idzie do przodu a tkanka tłuszczowa zostaje bez zmian lub jej przyrost jest minimalny.


    ....

    Białko: Liczymy tylko pelno wartościowe czyli to zwierzęce, roślinne nie z racji że nie ma pełnego wachlarza aminokwasów. I. Mięso czerwone będzie głównym źródłem białka w diecie (zawiera kilka: frakcji białek, kreatynę,DNA,RNA,kompleks wit.z gruby B oraz czynnik wzrostu[enzym]) ma spora przewagę nad mięsem białym, co prawda zawiera więcej tłuszcz ale i one przydadzą się przy diecie masowej, ale nasz tłuszcz jest bardziej podobny do tłuszczu roślinnego czy zwierzęcego? Profil aminokwasowy mięsa czerwonego jest bardzo podobny do naszego.
    Kolejne żródlo to jajka, jemy oczywiście całe nie oddzielamy żółtek.Nie zapomni o rybach tuńczyk(2 razy w tygodniu zawartość rtęci), łosoś i wiele innych.Mięso białe jemy tylko po treningu gdyż zawiera mało tluszcu a jak wiadome spozycie go po treningu jedynie spowolni wchlanianie pozostałych składnikowy odżywczych.Unikał bym produktów mlecznych(wyjątek kefir, jedynie przed snem możesz dać 50g białego sera w celu spowolnienia wchłaniania pozostałych składników odżywczych. Mieszasz dwa źródła białek w jednym posiłku czy np:jajko+karkówka
    ser biały plus ryba, filet z kurczaka plus schab("mielony")

    Węglowodany: Bazuj głównie na kaszy gryczanej(zawiera aminokwasy BCAA, i kompleks wit z grupy B), jedynie po treningu jedz ryż bialy. Na śniadanie jedz platki owsiane. oprócz tego spora ilośc warzywa do każdego posiłku dziennie nawet do 1kg.Kasza jęczmienia, ryz brązowy, ryz biały okolice treningu.

    Tłuszcze:\. Bazuj na tłuszczach z jaj i mięsa, ale dodaj też oliwy, nasion, orzechów.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez daro1 » 8 Maj 2011, o 15:04

    To przed treningiem ryby nie kurczak czy mięso czerwone i co z tym jedzeniem po treningu.Ok zaraz po treningu raz a pózniej jeszcze jeden posiłek muszę zjeść bo jak pisałem nie zawsze mam czs i ochotę na jedzenie z tą ochota bym sobie poradził czego się nie robi dla zdrowia ale nie wystarcza mi czasu trenin kończę o 21ej jem i o 22ej lub 23ej idę spać .pozdrawiam.
    daro1
    Starszy kapral
     
    Posty: 84
    Rejestracja: 8 Maj 2011, o 09:42

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez Kwachu » 8 Maj 2011, o 15:15

    Przed treningiem unikaj tłuszczy po treningu to samo.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez daro1 » 8 Maj 2011, o 15:22

    po treningu jem puszke tunczyka ciemny chleb i jajka przed pierś kurczaka lub indyka ryż warzywa tak jest dobrze czy nie
    daro1
    Starszy kapral
     
    Posty: 84
    Rejestracja: 8 Maj 2011, o 09:42

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez Lord » 8 Maj 2011, o 15:48

    jajka się nie nadają ani przed ani po treningu
    po treningu najlepiej wypij węglowodany+białko i po 40min zjedz już normalny posiłek
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez daro1 » 8 Maj 2011, o 16:10

    Witaj lordzie a w jakiej postaci wypić te węglowodany i białko z czego zrobić taki mix bo to by było dobre po treningu taki koktaj a posiłek pozniej daj jakiś przykład co mam wypić .
    daro1
    Starszy kapral
     
    Posty: 84
    Rejestracja: 8 Maj 2011, o 09:42

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez Lord » 8 Maj 2011, o 16:19

    pijesz np węglowodany carbo/vitatgo do tego białko.(chodzi o odżywki)
    a później jesz normalny posiłek ryż/kasza+ryba/kurczak/karczek+ warzywa
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez daro1 » 8 Maj 2011, o 16:26

    ok zobacz na temacie suplementy i odżywki tam napisałem temat odpowiedz jak możesz
    daro1
    Starszy kapral
     
    Posty: 84
    Rejestracja: 8 Maj 2011, o 09:42

    Re: Kto Podpowie

    Postprzez daro1 » 8 Maj 2011, o 16:32

    Lordzie zobacz na temat suplemety i odżywki i odpowiedz jak możesz
    daro1
    Starszy kapral
     
    Posty: 84
    Rejestracja: 8 Maj 2011, o 09:42

    Następna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron