Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Dieta i Zdrowe Odżywianie
  • 10 wskazówek żywieniowych!

    Kulturystyka, fitness, trójbój siłowy, dwubój, sztuki walki, strongman czy inne sporty siłowe to nie tylko sam trening. To również odpowiednia dieta która jest podstawą w tym sporcie.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez Kwachu » 1 Luty 2010, o 13:21

    KowalX -Porównywanie białka zwierzecego do białka roslinnego jest nie na miejscu.
    Dziennie zjadam prawie 500g miesa, organizm więc ma z kad czerpac aminokwasy, więc czy w przypadku kiedy dostarcze mu białko roslinne będzie on miał chęc walczyć z strukturą rosliny aby wydobyć aminokwasy(obudowa celulozami), takie działanie podejmie tylko organizm czlowiek ktory spożywa mieso żadko badz wogóle. Chcesz komponowac aminokwasy, wymaga to poteznej wiedzy, a co jesli pomylisz sie i okaze sie ze brakuje jakiegos aminokwasu, organizm będzie rozkładal tkankę miesniową.
    Zjadając mieso czerwone nie musisz sie zastanawiać czy oby nie brak Ci któregoś z aminokwasów, a dodatkowo masz żelazo, wit z gr. B, kilka frakcji bialek, kreatyne....
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez Lord » 1 Luty 2010, o 13:42

    dajcie jakiś przykład z jakich warzyw można otrzymać pełna pule aminokwasów?
    Prawda jest taka że białko zwierzęce to podstawa a roślinne może być tylko dodatkiem.
    Cel: 100+ kg, plecy jak szafa i na brzuchu krata :)
    Awatar użytkownika
    Lord
    Generał broni
     
    Posty: 5512
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:10
    Pochwały: 63

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez KowalX » 1 Luty 2010, o 19:54

    Kwachu napisał:KowalX -Porównywanie białka zwierzecego do białka roslinnego jest nie na miejscu.
    Dziennie zjadam prawie 500g miesa, organizm więc ma z kad czerpac aminokwasy, więc czy w przypadku kiedy dostarcze mu białko roslinne będzie on miał chęc walczyć z strukturą rosliny aby wydobyć aminokwasy(obudowa celulozami), takie działanie podejmie tylko organizm czlowiek ktory spożywa mieso żadko badz wogóle. Chcesz komponowac aminokwasy, wymaga to poteznej wiedzy, a co jesli pomylisz sie i okaze sie ze brakuje jakiegos aminokwasu, organizm będzie rozkładal tkankę miesniową.
    Zjadając mieso czerwone nie musisz sie zastanawiać czy oby nie brak Ci któregoś z aminokwasów, a dodatkowo masz żelazo, wit z gr. B, kilka frakcji bialek, kreatyne....

    komponowanie aminokwasów wymaga potężnej wiedzy?Naprawdę wyolbrzymiasz.Nie wiem jaki problem połączyć np rośliny strączkowe ze zbożem gdzie uzupełnimy np aminokwasy siarkowe.Jeśli się boisz uzupełnij to dodatkiem np jajkiem.
    @LORD
    Czy ja coś porównuje ,przeczytaj moje posty dokładniej.Mówię tylko ,że wlicza się roślinne ;)
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez Kwachu » 1 Luty 2010, o 20:24

    KowalX - jakie ilosci rośliny strączkowe ze zbożem, podaj dokąldne ilosci aby aminokwasy spasowały ze sobą w 100%, dasz radeto wyliczyć?
    Chyba nie.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez KowalX » 1 Luty 2010, o 21:34

    Kwachu napisał:KowalX - jakie ilosci rośliny strączkowe ze zbożem, podaj dokąldne ilosci aby aminokwasy spasowały ze sobą w 100%, dasz radeto wyliczyć?
    Chyba nie.

    Jasne ,że się da bez problemu ,ale nawet nie trzeba tego liczyć.Wystarczy policzyć białko gdyż produkty te potrzebne aminy do uzupełnienia się nawzajem posiadają wręcz w nadmiarze.Np rośliny strączkowe są tak bogate w np walinę na poziomie dwukrotnie większym niż w białkach mięsa.Zresztą enty raz mówię ,że nie trzeba w każdym posiłku dostarczać wszystkich aminokwasów gdyż krążą we krwi chyba ,że mamy obawy o ich dostarczenie.Dokładamy do produktu np jajko,mięso czy rybę i problem z głowy.I co znaczy aminokwasy spasowały chyba tylko całe jajo ma ich komplet ;).I ciągle usilnie porównujesz zwierzęce z roślinnym ,a już mówiłem nie chodzi o zastępowanie zwierzęcego ,ale o wliczanie roślinnego do puli spożytych białek.Skoro masz z tym problem nie rób tego i już.
    pozdrawiam
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez Kwachu » 1 Luty 2010, o 22:03

    Tylko cała twoja teoria wali się w momencie przyswojenei białka roslinnego, nasz organizm nie bedzie go przyswajał, a jesli już to w minimalnych ilosciach. Bialko roslinne jest wbudowane w roslinne co nie daje szans no przyswojenie jego, brak enymów w soku jelitowym nie pozwoli na rozłożenie np: celulozy czyli błonnika pokarmowego. To że masz bialko, nie oznacza że bedzie ono przyswojone.
    Przyklad bialak sojowego, ludzie europy, nie trawią soji, azjaci ją trawią ale tylko z racji podania grzyba pleśniowego przy produkcji produktu opartego na soji. Czyli wstepnie trawi po za ukł. trawiennym(podobnie jak w przypadku kefiru)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez KowalX » 1 Luty 2010, o 22:51

    Kwachu napisał:Tylko cała twoja teoria wali się w momencie przyswojenei białka roslinnego, nasz organizm nie bedzie go przyswajał, a jesli już to w minimalnych ilosciach.


    Mylisz się i nic tu się nie wali chyba ,że masz własne teorię,bo ja nie jestem teoretykiem.
    Kwachu napisał:Bialko roslinne jest wbudowane w roslinne co nie daje szans no przyswojenie jego, brak enymów w soku jelitowym nie pozwoli na rozłożenie np: celulozy czyli błonnika pokarmowego. To że masz bialko, nie oznacza że bedzie ono przyswojone.
    Przyklad bialak sojowego, ludzie europy, nie trawią soji, azjaci ją trawią ale tylko z racji podania grzyba pleśniowego przy produkcji produktu opartego na soji. Czyli wstepnie trawi po za ukł. trawiennym(podobnie jak w przypadku kefiru)

    Zależy, o którym błonniku mówisz rozpuszczalnym np w owsiance czy nierozpuszczalnym.Co do błonnika nie jest to białko tylko cukier i owszem nie trawi się ,ale jego obecność usprawnia działanie przewodu pokarmowego,poza tym obecność błonnika daje nam możliwość lepszego wykorzystania składników pokarmowych gdyż poprawia perystaltyke ,hamuje również procesy gnilne w jelicie ,nie będę się też rozpisywał na ten temat ,bo do rzeka;)
    ps
    błonnik i celuloza to jedno i to samo.Jeśli uważasz ,że jest on zbędny w diecie to sorry ,ale nie mamy o czym rozmawiać(bez napinki) ;)
    pzdr
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez Kwachu » 2 Luty 2010, o 14:40

    KowalX - mieszasz w nasz temat, sprawę błonnika wiem jakie finkcję pełni, nie pytałem Cię o to wiec nie wiem dlaczego starasz mi sie to wyjaśniać.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez KowalX » 2 Luty 2010, o 14:48

    Kwachu napisał:KowalX - mieszasz w nasz temat, sprawę błonnika wiem jakie finkcję pełni, nie pytałem Cię o to wiec nie wiem dlaczego starasz mi sie to wyjaśniać.

    Przepraszam ,ale to ty wspomniałeś o błonniku i dodałeś jeszcze celulozę mino ,że to to samo.Podałeś ,że przez to białko roślinne gorzej się wchłania więc wyjaśniłem ,że to nie prawda.
    pzdr
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: 10 wskazówek żywieniowych!

    Postprzez Oliver » 2 Luty 2010, o 14:54

    tak na wszelki wypadek wyjaśnił zapewne, przecież nie zna poziomu Twojej wiedzy:)
    myślę chłopaki, że trochę za mocno sobie pocinacie, przystopujcie:)
    Jednakże przyznam rację Kowalowi i jestem hipokrytą bo nie liczę białka roślinnego;] może zacznę w końcu wszystko liczyć:)
    Kwachu ja myślę, że za dużo na teoriach się opierasz a za mało na własnym doświadczeniu, a powinieneś korzystać z tych teorii
    pod kątem praktycznym i sprawdzać wszystko:) nie tylko jedną stronę teorii ale również jej odwrotność bo może się okazać
    dobrą odskocznią/alternatywą:)
    Białko roślinne zostanie przyswojone w mniejszej ilości, dlatego jak liczymy to załóżmy wyjdzie 2g zwierzęcego + 0,5g roślinnego:)
    ono jest również ważne, w końcu 0,5g białka nie chodzi polną drogą.
    Twierdzenie, że jesteśmy głównie mięsożercami nie jest błędne ale ma pewne luki, bo na początku byliśmy roślinożercami, weź to pod uwagę:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Dieta i Zdrowe Odżywianie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.