Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Nasze Relacje
  • Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Testujemy na sobie: plany treningowe, diety, suplementy, odżywki, sterydy i prohormony. Prowadzimy dzienniczek i zdajemy relację. Zobacz jak ćwiczą prawdziwi twardziele.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez Marchewka » 1 Październik 2010, o 14:50

    Cze ;d .


    A więc pora zacząć dziennik i startować z planem zrobionym przez Rafiego. Lekko go przerobię ponieważ ćwiczę na szkolnej siłowni na zajęciach dodatkowych u wfistów a 1 wfista nie pozwala nawet na średnie ciężary. Więc w 1 dnu na siłowni będzie to lekki trening i małe ciężary, bardziej skupienie się na takich partiach jak brzuch czy przedramiona.


    O mnie :

    Waga : 60kg
    Wzrost : 170cm
    Wiek : 14 lat


    Będę pisał o treningach na siłowni i kicku a także pisał co jem. Staram się jeść zdrowy i tak aby zapewnić budulec. Nie mam ścisłej diety ale jem to co jest w diecie :).

    Kiedyś miałem nadwagę, byłem prawie najgorszy z wfu, nie lubiłem sportów . Lubiłem tylko ćwiczyć w domu, od gimnazjum się to diametralnie zmieniło. W przeciągu paru miesięcy tak poprawiłem się że jestem teraz jednym z najbardziej wysportowanych ludzi w szkole.


    Od dziecka już ćwiczyłem czyli jak miałem jakieś 7-10 lat to wtedy już zaczołem. Lubiłem robić pompki,brzuszki,przysiady a wciągnął mnie do tego brat na którego patrzałem jak ćwiczył. Jako 11-12 latek potrafiłem zrobić 50 pompek i 100 brzuszków . Mam w domu 2 hantle po 5 kg którymi ćwiczyłem, zbierałem wiedzę itp. Zwykle robiłem split tymi hantelkami + domowy sprzęt. Kiedyś zainteresowałem się fbw tyle że zrobiłem sobie przez nieuwagę splitowy fbw czyli po 12-9 serii na każdą partę ;D. Trening zajmował mi jakieś 6-7h %). Przez wakacje dużo biegałem. 4 miesiące ćwiczę kick boxing co z bieganiem zapewniło mi utratę mięśni i fatu. A także przez wakacje robiłem trening domatora ale to tylko okazyjnie. Mam teraz mało fatu, z rana mam zupełnie płaski brzuch, jak coś zjem już nie. Ale skóry dość dużo zostało. Miałem zacząć trening w wrześniu ale jednak jeszcze nauczyciele nie ustawili dokładnych godzin i dni zajęć na których mógłbym chodzić na siłownię więc od pazdziernika.


    O kick boxingu :


    Ćwiczę dopiero 4 miesiące nie licząc wakacji bo była przerwa.

    Z tego co zauważyłem mam predyspozycje do sztuk walk. Trener już po 3 miesiącach chciał mnie wysłać na zawody. Jednak powiedział że za wcześnie a przez to że miałem 1 sparing z dziewczyną i trudno było mi ją uderzyć, taki hamulec. Za to już na innych sparingach b. dobrze sobie radziłem i chciał mnie wysłać na 2 zawody ale nie miałem zrobionych badań. W listopadzie teraz pojadę ;]. Mam bardzo dobrą szybkość, refleks , po całym treningu jechania na fulla mogę jeszcze biegać sprintem. Szybko nauczyłem się techniki jak i 2 złych nawyków ( opuszczania rąk podczas uderzania i kiwania głową ) Nie wiem czy mam dobrą siłę czy nie ponieważ na sparingach nie waliłem aby poczuł tylko na pełną szybkość czyli punktowanie. Stwierdziłem że to nie ma sensu i teraz będę walił dotkiliwie, i teraz czekam na najbliższe sparingi. Ostatnio gdy przyszedł nowy na trening spytał się mnie czy długo trenuję po czym powiedział że napewno długo. Trener mnie dość często nawet zbyt często chwali. Przecież to dopiero początek. Sparowałem z ludzmi którzy ćwiczą 1-6 lat . I Ci co ćwiczą po 2-3 są jakoś słabi... Nie będę już pisał czemu. Jeszcze coś. Potrafię już zrobić szpagat przedni i brakuje mi jakieś 10-15cm do normalnego szpagat.

    I mam tutaj prośbę aby nie wyzywać mnie i nieuważać mnie za chwalipiętę. Tak z tego tekstu wynika że przechwalam się jak chu. Ale to nieprawda ;). Ale i tak wam niczego nie udowodnię, jedyny sposób gdyby ktoś chciał przyjechać do mojej miejscowości specjalnie sprawdzić czy nie kłamię oO.

    Mimo utraty masy parę treningów sprawiło że już się dość poprawiło. Sam nie myślałem że po 2 treningach dół klatki tak się poprawi samymi pompkami na poręczach.

    Nie ćwiczyłem jeszcze nigdy regularnie , raz ćwiczyłem 1-3 miesiące i przerwy. I tak cały czas ^^. Rok temu chodziłem też na siłownię szkolną jakieś 1-2 miesiące ale nie liczę tego bo było to tylko 1x w tygodniu i było to machanie które nie przyniosło prawie efektów.

    Może za 2 tygonie wstawię fotki, jeśli partner od siłowni przyniesie ;].

    Byłem z 3 razy na tej siłowni na razie takie próbowanie to siłę mam taką średniawą. Czyli

    WL : 50kg x8
    Suwnica : 80kg 15x lekko poszło, na następnym treningu biorę się za 90-100kg. Tyle że jest problem na siłowni bo mało obciążenia i miejsca a ćwiczymy w 2 .
    MC : 50kg x15


    To dopiero początek.

    Cele : Beztłuszczowa masa mięśniowa ok. 70kg wagi. Wyciskanie na klatkę 100kg, Mc 150kg , suwnica 200kg ( nawet nie mam tyle obciążenia na szkolnej siłowni ale kit xD ) ;D.


    Mój plan :

    Poniedziałek dzień somy

    Klatka : 2 ćwiczenia po 15 powtórzeń 4 serie z progresem obciążenia.
    Plecy : 2 ćwiczenia po 15 powtórzeń 4 serie z progresem obciążenia.
    Biceps : 1 ćwiczenie po 15 powtórzeń 3 serie progresem obciążenia.
    Triceps : 1 ćwiczenie po 15 powtórzeń 3 serie progresem obciążenia.
    Nogi : 2 ćwiczenia po 15 powtórzeń 4 serie z progresem obciążenia

    + brzuch + przedramiona w domu

    Środa dzień teścia


    Tutaj jeszcze nie jestem pewien. Ale załóżmy :

    Suwnica 15/8 powtórzeń po 4 serie z progresem
    Uginanie nóg siedząc 15/8 powtórzeń po 4 serie z progresem
    Brzuch abs 2 , przedramiona , łydki, barki.

    Czwartek dzień somy

    Klatka : 2 ćwiczenia po 15 powtórzeń 4 serie z progresem obciążenia.
    Plecy : 2 ćwiczenia po 15 powtórzeń 4 serie z progresem obciążenia.
    Biceps : 1 ćwiczenie po 15 powtórzeń 3 serie progresem obciążenia.
    Triceps : 1 ćwiczenie po 15 powtórzeń 3 serie progresem obciążenia.
    Nogi : 2 ćwiczenia po 15 powtórzeń 4 serie z progresem obciążenia


    + brzuch + przedramiona




    Poniedziałek dzień teścia

    To samo co na górze tyle że po 8 powtórzeń

    Środa

    To co na górze

    Czwartek dzień teścia

    To samo co na górze tyle że po 8 powtórzeń.

    W dniach teścia progresja o 5 kg
    W dniach somy o 2,5 kg.

    Co tydzień dodaję po 2,5 kg w każdym ćwiczeniu, wszędzie :).


    Proszę po pomoc w planie ;). Ale myślę że może być.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez Perni » 1 Październik 2010, o 14:52

    za mało ćwiczeń
    siłka/masa/siła
    Awatar użytkownika
    Perni
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 881
    Rejestracja: 29 Maj 2010, o 20:57
    Miejscowość: na siłce :D
    Miasto: Polska :D
    Data urodzenia: 18 06 1993

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez Marchewka » 1 Październik 2010, o 14:54

    To jest FBW. 2 razy w tygodniu góra. Myślałem nad 5 seriami . Co wy na to? ;p
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez NightKing » 1 Październik 2010, o 15:19

    Wiesz co...
    Może napisz to ćwiczeniami i seriami a pow zachowaj dla siebie

    Bo "klatka 2 ćwiczenia, plecy 2 ćwiczenia" niewiele mówi o treningu
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez Marchewka » 1 Październik 2010, o 15:42

    Ponieważ będę zmieniać ćwiczenia, nie będę robić ciągle tych samych. Będą to podstawowe ćwczenia. Jak będę pisał relacje to jeszcze się zgadamy :).
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez NightKing » 1 Październik 2010, o 16:09

    Marchewka napisał:Proszę po pomoc w planie ;).

    Skoro tak to mogłeś sobie to darować
    Dziennik Treningowy http://www.kulturystyczni.pl/viewtopic.php?f=14&t=2050
    Ból jest chwilowy, duma jest wieczna...

    "w tym sporcie czas jest najlepszym dopingiem..."

    "nie idź za tłumem, bo do niczego nie dojdziesz..."
    Awatar użytkownika
    NightKing
    Generał brygady
     
    Posty: 3466
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 19:51
    Pochwały: 56

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez Marchewka » 1 Październik 2010, o 16:10

    Nie jest napisane że teraz
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez devil'sGift » 1 Październik 2010, o 18:42

    jaki bilans BTW? Do masy skupiłbym się na bardziej tradycyjnych metodach i wolnych ciężarach. Trochę mniej powtórzeń i większy ciężar z progresem. Nie koniecznie do seria, może być co tydzień jednak przy masowym 15 to jak dla mnie troszkę za dużo. Tak ogólnie nie jestem fanem FBW;] Ale twój wybór. Powodzenia. Będę zaglądał;d;d
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez rafimoc » 1 Październik 2010, o 19:34

    pierwotne zalozenie tego planu to przeciez split gora/dol.

    Tylko niech kazdy modyfikuje pod siebie.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Pora na mnie... ;-) - MarchewkA

    Postprzez devil'sGift » 1 Październik 2010, o 19:42

    jeszcze jedna rzecz a właściwie dwie. 1. brzuch i przedramiona w domu...zły pomysł. 2. Mówisz ze ćwiczenia bedą się zmieniać. Tylko bardzo ważne jest jak bedziesz je zmieniać. Jakie na jakie. Tutaj chodzi o synergię działania więc to istotna sprawa. tym bardziej ze jest podział góra dół a tu nie łatwo o pomyłkęw ćwiczeniach. Często nawet mała zmiana kąta nachylenia czy inne ustawienie ciążaru np. w stosunku do lini barków czy nawet rodzaj i szerokość chwytu. Więc tutaj musisz bardzo uważać. Bo może skończyć się tak że np. zamiast robić barki więcej wejdzie ci w triceps;];] Technika to podstawa więc zadbaj o nią;]
    Trening czyni mistrza, chemia czyni cuda :] get big or die...
    Image I ♥ My MX 3
    Awatar użytkownika
    devil'sGift
    Porucznik
     
    Posty: 1856
    Rejestracja: 11 Styczeń 2010, o 21:08
    Pochwały: 48
    Miasto: Białystok
    Data urodzenia: 15 03 1987

    Następna

    Wróć do Nasze Relacje

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.