Szybkie logowanie
  • Strona główna Inne Uroda i Fitness
  • Jak zacząć biegać?

    Coś pomiędzy kulturystyką a gimnastyką czyli uroda i fitness, a także aerobik - jak zadbać o swoje ciało aby mieć wysportowaną i smukłą sylwetkę.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Jak zacząć biegać?

    Postprzez Purina » 11 Grudzień 2011, o 17:12

    Temat jest mi dość dobrze znany, ponieważ jakieś 2,5 roku temu sama zastanawiałam się co zrobić, żeby po 1: wyrobić sobie kondycję, po 2: spalić trochę zbędnego sadełka. Szczególnie ciężkie zadanie dla byłego palacza/byłej palaczki. Dodam też, że sport rzuciłam na długi czas przed postanowieniem dotyczącym powrotu do zdrowego stylu życia. Więc lekko nie było, ale jak to mówią - dla chcącego, nic trudnego :) Myślę, że śmiało można stwierdzić, iż jest to przepis na 100% sukces, jeśli tylko nie poddacie się po drodze - a więc dobre chęci i samozaparcie bardzo się przydadzą. Plan ten obejmuje 10 tygodni, dzięki którym nabierzecie kondycji, a także samoczynnie zrzucicie trochę tłuszczu.

    Tydzień pierwszy: bieg - 2 minuty, marsz - 4 minuty, powtórz całość 5 razy.
    Tydzień drugi: bieg - 3 minuty, marsz - 3 minuty, powtórz całość 5 razy.
    Tydzień trzeci: bieg - 5 minut, marsz - 2,5 minuty, powtórz całość 4 razy.
    Tydzień czwarty: bieg - 7 minut, marsz - 3 minuty, powtórz całość 3 razy.
    Tydzień piąty: bieg - 8 minut, marsz - 2 minuty, powtórz całość 3 razy.
    Tydzień szósty: bieg - 9 minut, marsz - 2 minuty, powtórz całość 3 razy.
    Tydzień siódmy: bieg - 10 minut, marsz - 1 minuta, powtórz 3 razy.
    Tydzień ósmy: bieg - 13 minut, marsz - 2 minuty, powtórz całość 2 razy.
    Tydzień dziewiąty: bieg - 14 minut, marsz - 1 minuta, powtórz całość 2 razy.
    Tydzień dziesiąty: bieg - 30 minut :D

    Parę wskazówek:
    1. Kiedy biegać? - można co drugi dzień. Osobiście biegałam (po dworze, gdy było ciepło) w poniedziałki, środy, czwartki i soboty :)
    2. Jedzenie - przed biegiem nie należy jeść nic ciężkostrawnego, a także odstęp czasowy powinien wynosić w granicach 2-3 godzin. Jeśli zjemy coś przed samym biegiem, musimy liczyć się z kolką, a także 'ociężałością'. Mi najlepiej biega się z samego rana, na czczo.
    3. Dobre buty! - szczególnie przydatne, gdy chodzi o osoby z nadwagą. Bez amortyzacji można sobie zjechać stawy. Oczywiście najlepsze byłyby buty typowo dla biegaczy (szeroka gama dostępna w sklepach sportowych lub w Internecie - cenowo na pewno każdy znajdzie coś dla siebie).
    4. Biegnij wolno - najlepiej w takim tempie, by móc spokojnie rozmawiać z drugą osobą.
    5. Ubranie - najlepiej takie, które odprowadza pot. Chyba, że komuś nie przeszkadza klejąca się do ciała koszulka, czy obcierające uda spodnie. Paniom (szczególnie tym z dużym biustem) polecam sportowy biustonosz - biegałam bez, biegałam z - nie ma porównania. Komfort po prostu - nic nie skacze, nic nie boli.
    6. Gadżety - wiadomo, nie są konieczne, ale bardzo przydatne. Ja na przykład biegam z Gymboss`em, który za mnie wyznacza, kiedy mam przerwać bieg, a zacząć marsz. Nie lubię co chwilę spoglądać na zegarek - sygnał dźwiękowy, czy wibracyjny jest dla mnie najlepszy. Aczkolwiek nie ukrywam, że przydaje się też pulsometr, mp3, czy odblaski (jeśli biegamy po dworze).

    Wytrwałości i powodzenia! :D

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Były dziennik treningowy:
    http://www.kulturystyczni.pl/dziennik-treningowy-puriny-d-t4259.html
    Awatar użytkownika
    Purina
    Podpułkownik
     
    Posty: 2663
    Rejestracja: 3 Czerwiec 2011, o 18:21
    Pochwały: 17

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez BROVTHER » 11 Grudzień 2011, o 20:42

    Bardzo dobry artykuł :) na pewno pomoże osobom zaczynającym biegać i niebędącym w dość dobrej formie.
    "To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę."
    Awatar użytkownika
    BROVTHER
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 155
    Rejestracja: 5 Grudzień 2011, o 16:22
    Miejscowość: Łódź
    Pochwały: 2
    Data urodzenia: 02 06 1992

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez Purina » 11 Grudzień 2011, o 20:52

    Mam taką nadzieję :)
    Były dziennik treningowy:
    http://www.kulturystyczni.pl/dziennik-treningowy-puriny-d-t4259.html
    Awatar użytkownika
    Purina
    Podpułkownik
     
    Posty: 2663
    Rejestracja: 3 Czerwiec 2011, o 18:21
    Pochwały: 17

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez BROVTHER » 11 Grudzień 2011, o 21:01

    Purina dodaj coś jeszcze o odpowiednim nawodnieniu. Znam przypadki, w których osoby mdlały podczas biegu lub słabły z braku płynów. Ja zawsze biorę ze sobą półlitrową butelkę wody niegazowanej czystej lub z witaminami.
    "To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę."
    Awatar użytkownika
    BROVTHER
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 155
    Rejestracja: 5 Grudzień 2011, o 16:22
    Miejscowość: Łódź
    Pochwały: 2
    Data urodzenia: 02 06 1992

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez Purina » 11 Grudzień 2011, o 21:09

    A ja biorę napój izotoniczny, żeby uzupełniać płyny, witaminy i minerały, które uciekają podczas wysiłku :)

    A słyszałeś o przypadkach popuszczania zwieraczy podczas hardcore`owych maratonów? To dopiero masakra ;) Ale nie o tym miało być.

    Także pijcie, pijcie i jeszcze raz pijcie. Nie koniecznie w trakcie biegu, bo niektórym może się cofać i przelewać w żołądku, a potem znów kolka... najlepiej maszerując :P
    Były dziennik treningowy:
    http://www.kulturystyczni.pl/dziennik-treningowy-puriny-d-t4259.html
    Awatar użytkownika
    Purina
    Podpułkownik
     
    Posty: 2663
    Rejestracja: 3 Czerwiec 2011, o 18:21
    Pochwały: 17

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez BROVTHER » 11 Grudzień 2011, o 21:16

    Purina napisał:A słyszałeś o przypadkach popuszczania zwieraczy podczas hardcore`owych maratonów?



    o tym nie słyszałem ;) na szczęście ja nie biegam tak długich dystansów więc mi to chyba nie grozi :D
    "To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę."
    Awatar użytkownika
    BROVTHER
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 155
    Rejestracja: 5 Grudzień 2011, o 16:22
    Miejscowość: Łódź
    Pochwały: 2
    Data urodzenia: 02 06 1992

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez Purina » 11 Grudzień 2011, o 21:24

    Widziałam filmik i zdjęcia niestety :P
    Ja też dużo nie biegam. Ostatnio zaniedbałam, bo nie mam siły po pracy i treningu. Ale staram się zmobilizować :)
    Były dziennik treningowy:
    http://www.kulturystyczni.pl/dziennik-treningowy-puriny-d-t4259.html
    Awatar użytkownika
    Purina
    Podpułkownik
     
    Posty: 2663
    Rejestracja: 3 Czerwiec 2011, o 18:21
    Pochwały: 17

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez Kwachu » 11 Grudzień 2011, o 22:20

    Problemy zzwieraczem zewn. to w przypadku maratończyków, czy tez u osób źle przygotowanych odzywczo do zawodów normalka, w momencie kiedy organizm wytaci juz wszystkie źródła enregi, traci zdolnośc do deopolaryzowania, miensi które nie sa aktywne, więskszosc idzie w pracujące mięsnie aktywne.

    Izotonik jest podstawą w dni upalne, jesli jednak po treningu nie bedziemy mieli większeja ktywnosci w ciagu 24h smaiło mozna te zpodac napoje hipo i hiper -toniczne. W trakcie biegów picie to kiepski pomysl, chyba ze sa to odcinki typu maraton(42km) to jest to nawet wskazane.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez BROVTHER » 11 Grudzień 2011, o 22:39

    Ja zawsze uzupełniam płyny podczas biegu, co kilka kilometrów łyk wody, jeszcze nigdy mi to nie zaszkodziło. Poza tym jestem zdania, że odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa, a po przypuśćmy 7km trochę się już tych płynów straci.
    "To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę."
    Awatar użytkownika
    BROVTHER
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 155
    Rejestracja: 5 Grudzień 2011, o 16:22
    Miejscowość: Łódź
    Pochwały: 2
    Data urodzenia: 02 06 1992

    Jak zacząć biegać?

    Postprzez Kwachu » 11 Grudzień 2011, o 22:43

    Tak ale jesli mas zunormowana przed biegiem gospodarke wodno-elektrolitowa to po przebiegnieciu 7km nie zabuższyj jej w takim stopniu zeby dochodziło do zabużen, co innego w przypadku biegów powyzej 25-30 itd.km.
    Chyba że redukujesz mase ciała to warto zadbać o nawodnienie bo wraz z potem tracisz tez płynny zew. komórkowe, czyli te z osocza, co 'zagęszcza; krew i utrudnia transport wszystkich ich skaldnikow, między innymi tłuszczy.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Następna

    Wróć do Uroda i Fitness

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron