Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Trening- klata

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Trening- klata

    Postprzez Kacbru » 26 Styczeń 2016, o 19:58

    Witam. Mam pytania w sprawie mojej klatki piersiowej.
    Jak wiadomo do wakacji 5 miechów wiec muszę się wyrobić. Chcę głównie zarysować i rozbudować klatę. Masę juz mam bo ważę 67.4 kg i mam 173 cm wzrostu. Chciałbym zrzucić jeszcze z 5 kg.
    Mam swoją siłownię w domu. Mam ławkę i 30 kg plus sztanga 7,5 kg i hankielki, ale wkrótce będę zamawiał 80 kg. Ćwicze 2/3 razy w tygodniu. Ćwicze głównie klatę.
    Ćwiczenia takie jak rozpiętki, wyciskanie sztangi, hankielek w poziomie i skosie głową go góry.
    Nie wiem co mam zrobić by osiągnąć cel do wakacji. Może zmienić częstotliwość treningu? Co do diety jem głównie ryż, kasze, makaron, płatki owsiane, kurczaka smażonego na oliwie. Sałatki, owoce i warzywa, a także mleko.
    Nie proszę o rozplanowanie treningu i diety, chociaż gdyby było można byłoby super, ale chcę prosić o rady, które pomogą mi osiągnąć efekt.
    Dzięki wielkie
    Kacbru
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 10 Styczeń 2016, o 19:11
    Miasto: Radowo Małe
    Data urodzenia: 15 06 2001

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Trening- klata

    Postprzez playandwin24 » 27 Styczeń 2016, o 20:10

    Zacznij ćwiczyć nogi, np przysiady. Świetnie się klatka rozciąga i poszerza :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Re: Trening- klata

    Postprzez Kacbru » 28 Styczeń 2016, o 19:20

    To wszystko? Coś jeszcze?
    Kacbru
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 10 Styczeń 2016, o 19:11
    Miasto: Radowo Małe
    Data urodzenia: 15 06 2001

    Trening- klata

    Postprzez Senior1953 » 7 Luty 2016, o 11:48

    Nie hankielki a hantelki, hantle. To tak na początek.
    Moim marzeniem też jest budowa ładnej klatki piersiowej. Szczególnie chciałbym aby była "podcięta" od dołu.
    Z ćwiczeń jakie znam lub o jakich czytałem mogę wymienić:

    Wyciskanie sztangi na ławce poziomej, skos +, skos -.
    Wyciskanie hantli na ławkach jak wyżej.
    Rozpiętki z hantlami na ławkach jak wyżej.
    Przenoszenie hantla (lub krążka obciążenia) przez głowę.
    Pompki na uchwytach.
    Pompki na poręczach.
    Ściąganie linek wyciągu w bramie.

    Sam nie do końca wiem jak z tych ćwiczeń ułożyć porządny, efektywny trening. Będę zatem śledził Twój wątek.
    Pozdrawiam.
    Awatar użytkownika
    Senior1953
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 11 Październik 2015, o 18:04

    Trening- klata

    Postprzez Michał Bodzioch » 8 Luty 2016, o 10:57

    Każda klatka jest indywidualna, jej rozwój warunkowany jest także krzywiznami kręgosłupa, ustawieniem technicznym przy wykonywaniu ćwiczenia czy tempem. Niestety na sucho nic nie zdziałamy, od tego są trenerzy personalni (DOBRZY trenerzy personalni), którzy indywidualnie dopasują trening do danego podopiecznego. Tutaj możemy tylko gdybać- standardowo wyciskanie sztangi na ławce poziomej, potem wyciskanie hantli na ławce skośnej i na koniec rozpiętki na poziomej. Rozrost klatki zależy w większej mierze od diety.
    http://www.facebook.com/dzikimichal
    ---------------------------------------------
    PLANY TRENINGOWE, PLANY ŻYWIENIOWE I SUPLEMENTACYJNE, TRENINGI PERSONALNE
    *trener personalny
    *instruktor kulturystyki
    *instruktor ćwiczeń psychosomatycznych
    *instruktor trx
    *specjalista ds. żywienia i suplementacji
    *absolwent krakowskiego AWF-u
    Awatar użytkownika
    Michał Bodzioch
    Moderator
     
    Posty: 120
    Rejestracja: 24 Wrzesień 2015, o 19:26
    Pochwały: 2
    Miasto: Kraków

    Trening- klata

    Postprzez ppokora82 » 15 Luty 2016, o 10:02

    Fajnie, życzę ci powodzenia, myślę, że będziesz w wakacje świetnie wyglądał. Klatkę dobrze pakuje się na sztandze, ale z rozpiętkami - kładziesz się na ławeczce i podnosisz do siebie i opuszczasz od siebie do ziemi hantelki. Polecam!
    ppokora82
    Szeregowy
     
    Posty: 3
    Rejestracja: 15 Luty 2016, o 09:57
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 28 02 1982

    Re: Trening- klata

    Postprzez Senior1953 » 16 Luty 2016, o 22:14

    ppokora82 napisał:Klatkę dobrze pakuje się na sztandze, ale z rozpiętkami - kładziesz się na ławeczce i podnosisz do siebie i opuszczasz od siebie do ziemi hantelki. Polecam!

    Jak to rozumieć, że najpierw sztanga a potem rozpiętki? A co z tą ławką. Kładziemy się na brzuchu czy jak? Mógłbyś to precyzyjniej opisać?
    Awatar użytkownika
    Senior1953
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 11 Październik 2015, o 18:04

    Re: Trening- klata

    Postprzez Senior1953 » 4 Maj 2016, o 17:01

    Całkiem przypadkiem trafiłem na plan gdzie priorytetem jest klatka. Niestety ja jak czytam to już czuję się zmęczony. To nie dla mnie. Mimo wszystko wkleję go dla ciebie.

    Poniedziałek:
    Klatka wyciskanie
    6 serii na ławce poziomej - 12/12/10/10/8/8 (powtórzeń)
    6 serii na ławce skośniej 45' - 12/10/10/8/8/8
    3 serie na ławce skośnej - kąt większy niż 45 stopni (jeśli nie macie takiej możliwości ustawienia na ławce zostawcie to ćwiczenie)
    Rozpiętki
    8 serii na ławce poziomej - 12/12/12/12/10/10/8/8
    6 serii na ławce skośniej - 12/12/12/10/10/10
    (gwarantuje Wam fajne uczucie po takim treningu)
    Triceps
    3 serie wyciskania francuskiego zza głowy leżąc - 10/10/8
    3 serie wyciskania francuskiego zza głowy siedząc - 10/8/8

    Wtorek:
    Barki
    Wyciskanie zza głowy siedząc - 6 serii - 12/10/8/8/8/8
    Wyciskanie z przed głowy siedząc - 4 serie - 12/10/8/8
    Podciąganie na drążku za głowę nachwytem - 4 serie - 12/12/10/10
    Podciąganie na drążku przed głowę podchwytem - 2 serie - 12/10
    Wymachy przed siebie hantelkami oburącz - naprzemian - niewielkim ciężarem - 4 serie po 12 wymachów.

    Środa - przerwa

    Czwartek:
    Plecy
    Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia - 4 serie po 12 pow.
    Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia - 4 serie po 12 pow.
    Rozpiętki (ciężar większy niż w poniedziałek)
    Na ławce poziomej 5 serie po 12 pow.
    Na ławce 45' - 5 serie po 12 pow.
    Wyciskanie ciężaru z osobą asekurującą - wymuszone - 4 pow.

    Piątek:
    Biceps
    Unoszenie ramion ze sztangą - 5 serii - 12/10/10/8
    Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku - 4 serie - 12/10/8/8
    Unoszenia na przemian hantelek - po 3 serie na każdą rękę - powtórzeń na jedną rękę 10 (20 wymachów w jednej serii)
    Rozpiętki
    3 serie na ławce poziomej - po 12 pow.
    3 serie na ławce skośnej - po 12 pow.
    ...następnie
    Unoszenie na przemian hantelek 2 serie po 8 pow. na rękę.

    Sobota:
    Klatka (wyciskanie)
    6 serii na ławce poziomej - 10/10/8/8/8/8
    6 serii na ławce skośniej 45' - 11/8/8/8/8/8

    Brzuch
    Podciąganie kolan do klatki piersiowej siedząc 2 serie po 20 pow.
    Unoszenie nóg wisząc na drążku 2 serie po 25 pow.

    Przedramię
    Zginanie nadgarstków za sztangą trzymaną podchwytem 3 serie, trzymaną nachwytem 3 serie - powtórzenia określa ćwiczący.
    Awatar użytkownika
    Senior1953
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 11 Październik 2015, o 18:04


    Re: Trening- klata

    Postprzez valdunn » 11 Grudzień 2021, o 08:04

    audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
    geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
    hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
    journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
    kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
    http://languagelaboratory.rulargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
    nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
    papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
    rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
    stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron