Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Cisnienie

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Cisnienie

    Postprzez Bilon » 14 Marzec 2010, o 11:00

    Nie prawda...ja miałem wysokie ciśnienie mimo młodego wieku...150-90 itp... i odkąd zacząłem ćwiczyć mi się ciśnienie ustabilizowało , ponieważ wcześniej zaraz jak wstałem było takie wysokie to teraz 120/85 i puls 75...Lekarz mi nawet zalecił ćwiczenie i dużo ruchu...Poczytaj w necie są artykuły o tym że wysiłek stabilizuje ciśnienie czy coś w tym stylu...
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Cisnienie

    Postprzez Pablos007 » 14 Marzec 2010, o 11:27

    ale ja miałem dobre ciśnienie ;D tylko zacząłem ćwiczyć i takie się pojawiło a EKG miałem na granicy normy :D
    Awatar użytkownika
    Pablos007
    Plutonowy
     
    Posty: 141
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 09:30
    Pochwały: 2
    Miasto: 50°33'41″N 19°34'10″

    Re: Cisnienie

    Postprzez lMathew » 14 Marzec 2010, o 11:50

    Aż tak zaawansowany w tych sprawach nie jestem lecz pewnego razu jak byłem u lekarza przeczytałem pewen biuletyn na temat właśnie ciśnienia. Co prawda był on skierowany do osób starszych, mających problemy z ciśnieniem, ale.

    Napisane tam było, że polecane są sporty tj bieganie, rower, spacery, skakanka natomiast siłownia i ćwiczenia statycznie nie bardzo, bądź rzadko, ponieważ tak jak pisałem przy podnoszeniu ciężarów często jest tak, że robimy coś na bezdechu, aż nam na twarzy żyły wyskakują. Dzieje się tak, ponieważ ciśnienie zwiększa się.

    Dlatego podtrzymuję moje stwierdzenie, że przydała by się jakaś forma aerobów. Chociaż takie ciśnienie to nie ciśnienie ^^
    Image
    **Prace techniczne. Niebawem powracam**
    Awatar użytkownika
    lMathew
    Starszy sierżant
     
    Posty: 362
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 17:25
    Miejscowość: Łosice
    Pochwały: 23
    Miasto: Łosice
    Data urodzenia: 07 05 1991

    Re: Cisnienie

    Postprzez Pablos007 » 14 Marzec 2010, o 13:25

    czyli rowerek w ruch i bieganie nie lubię no ale cóż poprawie sobie chociaż formę :D
    Awatar użytkownika
    Pablos007
    Plutonowy
     
    Posty: 141
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 09:30
    Pochwały: 2
    Miasto: 50°33'41″N 19°34'10″

    Re: Cisnienie

    Postprzez Oliver » 14 Marzec 2010, o 16:29

    Mathew od kiedy to na siłowni wykonuje się ćwiczenia nie oddychając? pierwsze słyszę.

    Ja jestem niskociśnieniowcem i siłownia mi ciśnienie wyrównała.
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Cisnienie

    Postprzez lMathew » 14 Marzec 2010, o 16:38

    Oliver napisał:Mathew od kiedy to na siłowni wykonuje się ćwiczenia nie oddychając? pierwsze słyszę.

    Ja jestem niskociśnieniowcem i siłownia mi ciśnienie wyrównała.

    Nie mówię o nieoddychaniu. Hmm jest to dość złożone. Być może później bardziej się nad tym rozpiszę.

    W każdym bądź razie piszesz, że jesteś niskociśnieniowcem a siłownia Ci wyrównała ciśnienie, czyli podwyższyła?
    Image
    **Prace techniczne. Niebawem powracam**
    Awatar użytkownika
    lMathew
    Starszy sierżant
     
    Posty: 362
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 17:25
    Miejscowość: Łosice
    Pochwały: 23
    Miasto: Łosice
    Data urodzenia: 07 05 1991

    Re: Cisnienie

    Postprzez Bilon » 14 Marzec 2010, o 20:30

    Owszem na siłowni gdy bierzesz duży ciężar to przytrzymujesz w sobie powietrze powodując większe Ciśnienie ale ono opada...Siłownia reguluje ciśnienie do poprawnego czyli ok. 120/80 ja miałem zbyt wysokie i mi wyrównało tak jak ma być...ale nie jestem specjalistą to tylko sugestie...
    Awatar użytkownika
    Bilon
    Chorąży
     
    Posty: 1170
    Rejestracja: 13 Marzec 2010, o 21:09
    Pochwały: 18
    Data urodzenia: 10 06 1995

    Re: Cisnienie

    Postprzez Pablos007 » 14 Marzec 2010, o 21:39

    no dobra bd miał jeszcze badania ;D teraz trochę przystopuje i podciągnę kondychę bieganie rower ;D
    Awatar użytkownika
    Pablos007
    Plutonowy
     
    Posty: 141
    Rejestracja: 7 Luty 2010, o 09:30
    Pochwały: 2
    Miasto: 50°33'41″N 19°34'10″

    Re: Cisnienie

    Postprzez Oliver » 14 Marzec 2010, o 22:18

    tak mathew, każdy wysiłek fizyczny stabilizuje ciśnienie, zbyt wysokie lub zbyt niskie jest czymś spowodowane zawsze.
    jeżeli nic nie robisz i mulisz całymi dniami za młodego to ciśnienie spada, nie potrzebny jest szybki przepływ krwi.
    gdy jednak jesteś człowiekiem nerwowym itp. masz wysokie ciśnienie:)
    wiem to z obserwacji
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Cisnienie

    Postprzez lMathew » 15 Marzec 2010, o 14:25

    Nie wiem, nie będę się sprzeczał - ja wiem tyle co przeczytam :P A własne doświadczenia również troszkę wpółgrają z tym co mówię, bo gdy trenowałem lekką atletykę [dużo biegałem itp] to ciśnienie i tętno spoczynkowe dość znacząco mi spadło [co najprawdopodobniej było wynikiem dużej ilości ćwiczeń tlenowych [bieganie] wpłynęło to na poprawę "mocy" serca przez co przy spoczynku wystarczyło mu "piknąć" raz a dobrze :P] natomiast teraz mam ciśnienie rzędu 120-130/70 - wyższe niz wcześniej.
    Image
    **Prace techniczne. Niebawem powracam**
    Awatar użytkownika
    lMathew
    Starszy sierżant
     
    Posty: 362
    Rejestracja: 6 Marzec 2010, o 17:25
    Miejscowość: Łosice
    Pochwały: 23
    Miasto: Łosice
    Data urodzenia: 07 05 1991

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron