Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Polepszenie szybkości ciosu

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez Pakerrio » 18 Wrzesień 2010, o 10:07

    Więc tak jak w temacie, chciałbym zwiększyć szybkość ciosu.

    Ćwiczę na siłce. Chciałem zapisać się na MMA, ale nie mam czasu. Niech ktoś poda jakieś domowe ćwiczenia jak zna.
    Light weight baby
    kulturystyczni.pl team
    Masujemy...
    Awatar użytkownika
    Pakerrio
    Porucznik
     
    Posty: 1909
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 12:47
    Pochwały: 8
    Miasto: Stalowa Wola
    Data urodzenia: 28 08 1994

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez dazid_18 » 18 Wrzesień 2010, o 10:09

    Wedlug mnie to duzo walic w worek,ja walilem nawet do godziny,i bylo git,i doddam ze raz w tygodniu.
    "Nie ma opierdalania sie"
    dazid_18
    Generał broni
     
    Posty: 6747
    Rejestracja: 10 Styczeń 2010, o 12:28
    Pochwały: 9
    Miasto: Ostrołeka
    Data urodzenia: 01 01 1995

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez Pakerrio » 18 Wrzesień 2010, o 10:24

    Mówisz :|
    Light weight baby
    kulturystyczni.pl team
    Masujemy...
    Awatar użytkownika
    Pakerrio
    Porucznik
     
    Posty: 1909
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 12:47
    Pochwały: 8
    Miasto: Stalowa Wola
    Data urodzenia: 28 08 1994

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez Marchewka » 18 Wrzesień 2010, o 10:43

    Worek nie jest od szybkości. Tylko od ćwiczenia siły lub i techniki . Jeśli chcesz aby cios był silny i szybki musisz nauczyć się techniki w klubie. Na własną rękę w domu zrobisz niepotrzebne błędy które utrwalisz. A ćwiczenia na szybkość pod warunkiem że znasz technikę ciosu( bez tego nic nie zdziałasz ) to :

    - uderzanie w tarcze z partnerem
    - trening plyometryczny, skoki,pompki,różne ćwiczenia z wykorzystaniem własnego ciała wszystko to znajdziesz na treningach.

    Ja akurat nie mialem z tym problemów ponieważ gdy nauczyłem się techniki ciosu od razu miałem nadzwyczajną szybkość więc nie jestem w tym zbyt biegły.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez D-wait » 18 Wrzesień 2010, o 14:10

    bierzesz ciężarki do rąk ( nie za duże) i zadajesz ciosy "w powierze" (walczysz z cieniem) z tymi ciężarkami w łapach
    2 cwiczenie - koniec jakiejś elastycznej linki, sznurka, gumy przywiązujesz do czegoś sztywnego, np. jakiejś rurki, 2 koniec bierzesz do łapy i po naciągnięciu linki zadajesz ciosy tak żeby linka naciągała się do oporu - to ćwiczenie może trochę niekorzystnie wpływać na technikę, ale jeśli idzie o szybkość i siłę ciosu jest bdb
    D-wait
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 545
    Rejestracja: 29 Styczeń 2010, o 22:35
    Pochwały: 10

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez Marchewka » 18 Wrzesień 2010, o 15:50

    Walka z cieniem z ciężarkami nie są na poprawę szybkości ani na siłę. Ma to na celu nie opuszczać rąk podczas uderzania. Wielu nie uwierzy ponieważ ręce stają się lekkie ale to wcale nie oznacza że szybsi będziemy lub silniejsi. Tak jest ponieważ mięśnie po odrzuceniu ciężaru zachowują się ( pamiętają ) tak jakby miały jeszcze ten ciężar w rękach ale to krótkotrwały efekt który nic nam nie da.

    Już pisałem to w pewnym dzienniku.

    2 sposób jest dobry.
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez D-wait » 18 Wrzesień 2010, o 17:48

    Marchewka - jak masz dobrą technikę ciosu to spróbuj tego 1 sposobu przez 3 tygodnie po 3 razy w tygodniu i zobaczysz czy nie będzie efektów...
    D-wait
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 545
    Rejestracja: 29 Styczeń 2010, o 22:35
    Pochwały: 10

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez Marchewka » 19 Wrzesień 2010, o 11:02

    Już stosowałem to wiele razy tyle że z 5kg hantelkami :P. I mogę powiedzieć że jest to dobra metoda na siłę barków tzn. aby nie opuszczać rąk ( gardy ) podczas uderzania i aby nie bolały jak to wielu boli podczas uderzania w tarcze. Szczerze to ja nie wiem czy jeszcze mógłbym polepszyć swoją szybkość. Aby się nie chwalić pewnie większość nie uwierzy to mam szybkość od początku treningów jak Mike Tyson lub RJJ. Ale nie musicie mi wierzyć a tym bardziej mnie krytykować ;).
    Wierze w siebie, wierze w Ciebie , wierze w siebie,ciebie , wierze w to co robię!

    Nie ma rzeczy nie możliwych, z wiarą w siebie przenosisz góry ;-).


    Dlaczego ludzie nie rosną? - Bo nie wpier*****ą!
    Awatar użytkownika
    Marchewka
    Chorąży
     
    Posty: 1001
    Rejestracja: 28 Lipiec 2010, o 14:00
    Pochwały: 8
    Data urodzenia: 23 07 1996

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez Pakerrio » 19 Wrzesień 2010, o 15:38

    Marchewka ty bestio ;)
    Light weight baby
    kulturystyczni.pl team
    Masujemy...
    Awatar użytkownika
    Pakerrio
    Porucznik
     
    Posty: 1909
    Rejestracja: 1 Maj 2010, o 12:47
    Pochwały: 8
    Miasto: Stalowa Wola
    Data urodzenia: 28 08 1994

    Re: Polepszenie szybkości ciosu

    Postprzez robi1293 » 19 Wrzesień 2010, o 15:49

    Marchewka z 5kg hantlami masz racje garda sie poprawia i umacniaja ramiona, ale ja robilem to samo tyle że z hantlami 0,5kg praktycznie nie czułem ich ale po miesiacu takiego machania szybkosc poszla na + sam to zauwazylem potem na worku i tarczach a na sparingach i koledzy ;D Moze po prostu nie na kazdego to ma taki wplyw. Mi pomoglo i to cwiczenie stosuje az po dzis :)
    Jeśli jesteś w stanie walczyć ze wszystkich sił by dojść tam gdzie chcesz to kto może Cię powstrzymać ? Nikt...
    Awatar użytkownika
    robi1293
    Sierżant
     
    Posty: 251
    Rejestracja: 19 Maj 2010, o 23:08
    Pochwały: 8
    Miasto: Warszawa
    Data urodzenia: 07 12 1993

    Następna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron