Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Zdrowie
  • Ból w mostku

    Zdrowie i medycyna czyli kontuzje, bóle mięśni, urazy, skurcze, stłuczenia itp - dowiedz się jak im zapobiegać i jak je leczyć.

    Moderator: Michał Bodzioch


    Re: Ból w mostku

    Postprzez MassacraPower » 29 Kwiecień 2011, o 19:36

    Rafi, Ty mnie nigdy nie przestaniesz zaskakiwać - skąd u Ciebie tyle wiedzy do jasnej cholery? O.o
    MassacraPower
    Sierżant
     
    Posty: 255
    Rejestracja: 14 Luty 2011, o 19:32
    Miasto: Jarosław
    Data urodzenia: 02 05 1996

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Ból w mostku

    Postprzez smile » 30 Kwiecień 2011, o 11:10

    wczoraj zakupiłem takie duże plastry i okleiłem sobie nimi miejsca bolące tak by uniemożliwiało mi jakieś agresywne ruchy klatką - jest troszkę lepiej.

    rafimoc napisał:Kladziesz sie na grzbiecie i teraz:
    a) zatrzymaj sie na 1/4 ruchu
    b) zatrzymaj sie na 1/2 ruchu
    c) zatrzymaj sie na 3/4 ruchu
    d) zatrzymaj rece na podlodze


    ok, a teraz wykonałem to co pisałeś a więc:
    w żadnej fazie tego ćwiczenia nie odczułem silnego bólu dopiero ból by się zapewne pojawił gdy bym ręce odchylił bardziej do tyłu np. tak jak się pompki robi bo np. w takiej fazie jak na obrazku zamieściłem poniżej to już bym nie wytrzymał z bólu i miał nie przespaną noc bo by bolało więc unikam takich ruchów rękami.

    Image

    podsumowując: ból pojawia się najbardziej gdy jest mostek bardzo napięty.
    Z góry przepraszam jeśli moje wypowiedzi nie są za bardzo zrozumiałe ale nie wiem jak to ujmować wszystko...
    Image
    Awatar użytkownika
    smile
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 47
    Rejestracja: 16 Luty 2010, o 13:37
    Data urodzenia: 07 01 1987

    Re: Ból w mostku

    Postprzez rafimoc » 30 Kwiecień 2011, o 11:23

    to jestesmy w domu:)
    Na poczatku obstawialem krzywe zatransferowanie silowe tj niepoprawne w okolicy barkow, jednakze teraz jak napisales ze nie boli w zadnym polozeniu, a jedynie wtedy kiedy rece sa odwiedzione w tyl tj. lokcie cofaja sie poza linie ciala to to jest najzwyklejszy w swiecie przykurcz barkowy i piersiowy, cwiczenia dla Ciebie:

    Rozpietki z ziemi - kladziesz sie grzbietem na podlodze, rece rozlozone na boki w dloniach trzymasz sztangielki - nawet male 2-3kg na poczatek!! sciskasz mocno piersiowe i dzieki temu rece wedruja w gore - to bardzo wazne!! inaczej bedzie Cie bolal mostek z tego wzgledu ze zapracujesz rotatorami i bicepsami a nie piersiowymi. Piersiowe trzeba wzmacniac.

    Przysiady rwaniowe - nawet polowiczne! o co chodzi?
    Kladziesz gryf na stojaki od przysiadow, odchodzisz z nim trzymajac go na barkach, lapiesz cala szerokosc gryfu lub tuz przed koncem - wybijasz nad glowe (nawet tego nie poczujesz) trzymajac na wyprostowanych rekach przysiadach ze sztanga nad glowa.

    http://www.youtube.com/watch?v=nqC94y16 ... re=related - w ten oto sposob.

    2x w tyg te cwiczenia.
    Dla przysiadow rwaniowych - 4-5serii po 20-25pow
    Dla rozpietek podobnie.

    Jesli przysiady rwaniowe beda opanowane w stopniu " do zaliczenia" to sprobujemy wiosla jednoracz, zeby nauczyc uklad nerwowy ze ma nic nie bolec kiedy lokiec bedzie wyjezdzal poza linie ciala - kiedy to sie wykona to juz zadne cw. nie bedzie sprawiac problemow.

    filmy by sie przydaly z rwaniowych.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Ból w mostku

    Postprzez smile » 30 Kwiecień 2011, o 11:30

    Dzięki wielkie rafimoc, bedę tak robić jak mówisz bo szczerze zmarnowałem kupę czasu i kasy na lekarzy co w sumie nic nie zrobili...
    a mam pytanie czy jakieś maści mi w tym pomogą? bo nie chcę jeść tabletek przeciw bólowych ciągle gdy się budzę w nocy oblany potem z bólu...

    p.s to ten przykurcz tak długo może trwać że już 4 miesiąc?? (szok)
    Image
    Awatar użytkownika
    smile
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 47
    Rejestracja: 16 Luty 2010, o 13:37
    Data urodzenia: 07 01 1987

    Re: Ból w mostku

    Postprzez rafimoc » 30 Kwiecień 2011, o 11:38

    moze trwac nawet przez cale zycie jak sie uprawialo niewlasciwa aktywnosc fizyczna lub wcale jej nie bylo.

    Nie jedz tabeletek przeciwbolowych!
    Masci ? konska polecam oraz prysznice raz zimna raz goraca woda.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Ból w mostku

    Postprzez smile » 30 Kwiecień 2011, o 11:46

    ah to mnie pocieszyłeś...
    to nic zostaję mi maść i ćwiczenia te co pisałeś, jeszcze raz wielkie dzięki, na tym forum się dowiedziałem w 2 dni więcej niż przez całe 4 miesiące chodzenia po lekarzach... :)
    Image
    Awatar użytkownika
    smile
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 47
    Rejestracja: 16 Luty 2010, o 13:37
    Data urodzenia: 07 01 1987

    Re: Ból w mostku

    Postprzez rafimoc » 30 Kwiecień 2011, o 11:49

    zdawaj relacje na biezaco bo liczy sie postep.
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Ból w mostku

    Postprzez smile » 30 Kwiecień 2011, o 11:51

    będę, będę pisał co i jak :)
    Image
    Awatar użytkownika
    smile
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 47
    Rejestracja: 16 Luty 2010, o 13:37
    Data urodzenia: 07 01 1987

    Re: Ból w mostku

    Postprzez Oliver » 30 Kwiecień 2011, o 12:18

    smile zainwestuj w NAPROXEN EMO, taka żółta tubka, świetna i bardzo silnie działająca:) smarować kilka razy dziennie, wmasowywać.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Ból w mostku

    Postprzez smile » 23 Maj 2011, o 16:03

    Wiadomości z frontu :)

    Witam chłopaki, robiłem/robię jak pisaliście oraz zakupiłem maść, powiem że lepiej się czuje ale jednak nie do końca, bóli w mostku nie mam już tak silnych jak dawniej, jeszcze czasem przy ruchach klatki piersiowej mnie rwie ale po chwili przechodzi więc poprawa jest bo w nocy mnie już nie rwie i mogę przespać całą noc no ale uważam jak tylko mogę by nie przesilić kręgosłupa i klatki, tylko mam straszne bóle pleców rano gdy wstaję... :| muszę przeważnie wstać, pochodzić po domu z 40 min aż ustąpią... zapewne przyczyna tego jest że mam siedzący typ pracy no ale nic na to nie poradzę...
    Image
    Awatar użytkownika
    smile
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 47
    Rejestracja: 16 Luty 2010, o 13:37
    Data urodzenia: 07 01 1987

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Zdrowie

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron