Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Które suple powinniśmy skreślić ?

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez rafimoc » 6 Maj 2010, o 21:57

    co do l-karnityny napisze mala ciekawostke, ale to sie tyczy zwiazku z SAA

    Pamietam jak zaczynalem treningi to dwoch gosci zalozylo sie o to kto zrobi lepsza jakosciowo mase, a ze nie byly to srodki z pierwszej polki to klasycznie meta z omą.

    Brali rowne dawki, z tym ze ten drugi dolaczyl do cyklu l-karnityne
    Ogolnie cykle ich trwaly po 2 miesiace, jeden sie zalal dosyc porzadnie pozniej jeszcze szybciej polecial...z kolei ten drugi zbudowal mniej kg, za to wiecej sily i retencji odrobine, wszyscy go podejrzewali o winstrol. Wiec l-karnityna dosyc dobra jest w takich przypadkach:)
    HMB czytalem art w MD ze podnosi sile dolnych partii ciala o 10%(byly badania i inne pierdoly)
    dextroza..zbedna moim zdaniem
    kreatyna napisze po sobie..mono mnie zawsze zalewa zas na jablku mam suchy miesien dobrze zbity, wiec jednak moze cos w tym byc:)
    BCAA - zabrzmi to dziwnie...ale nigdy nie bralem i poki co nie zamierzam chyba ze juz bd hardcorowo, ale mam na to inne sposoby
    tribulusy czesto sa uzywane przy PCT.
    reszty nie bralem:)

    Autor postu otrzymał pochwałę
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez slim shady » 6 Maj 2010, o 22:41

    Chodzi Ci pewnie o trening siłowy.

    ogólnie, oporowy, tlenowy - stuff dla sportowców

    jeśli temat będzie ciekawy to można podwiesić, żeby ludzie wiedzieli co brać a co nie

    jeśli ktoś się nie wypowiedział, albo chce coś dopowiedzieć to śmiało pisać

    ja podaje kolejne suple:
    leucyna
    arginina
    jabłczan cytruliny
    glicerol
    glukoza
    aminokwasy eaa
    tauryna
    bcaa estryfikowane (czy warto ? wg mnie zwykłe bcaa wystarczą)
    ALA
    ryboflawina
    green tea w kapsach
    kofeina
    kwas gamma (GABA)
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez KowalX » 6 Maj 2010, o 22:45

    glukoza już była (dekstroza)
    Fizjologia, żywienie

    Odpowiedzi na pytania dają wiedzę, zrozumienie ich daje mądrość.

    Image
    Awatar użytkownika
    KowalX
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 544
    Rejestracja: 28 Styczeń 2010, o 17:41
    Pochwały: 10

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez slim shady » 6 Maj 2010, o 22:49

    srry pomyłka miałem na myśli glukozamine
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez Litwin81 » 6 Maj 2010, o 23:02

    Rafimoc w tym samym numerze MD napisali że HMB nie działa na osoby wytrenowane :P
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez pera » 7 Maj 2010, o 06:32

    O właśnie też słyszałem, że HMB na wytrenowane osoby nie działa.
    Jeżeli jesteś przedsiębiorczym człowiekiem i chcesz zacząć już dziś budować swój własny biznes, to zapraszam Cię na stronę. Zobacz filmik i zapisz się. Skontaktuję się z Tobą.
    http://studiaservaq.instapage.com/
    pera
    Starszy sierżant sztabowy
     
    Posty: 608
    Rejestracja: 7 Styczeń 2010, o 14:44
    Miejscowość: Podlasie
    Pochwały: 20
    Miasto: Sokółka
    Data urodzenia: 11 09 1992

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez trafik » 7 Maj 2010, o 06:58

    Slim Shady
    Wracając do naszej rozmowy:
    tribulusy - dobre na poprawę libido ale osobiście wolę zma (apteczne lepiej jakoś na mnie działa) albo połączenie obydwu. Dobre efekty daje ludziom powyżej 25 roku życia.


    Wiele, zależy od tego jaki poziom mamy teścia w organizmie. Jak poziom jest wysoki to raczej pewne jest, że nie odczujemy tego środka. Wiele też zależy od składu, słyszałem dużo pozytywnych opinii o produktach z USA, ale tak jak piszecie dla młodych ludzi raczej to jest strata kasy. Chociaż widziałem, że niektórzy po cyklach na soku wrzucają tribulusy. Może i nie podnosi gwałtownie teścia, ale może też trochę spowolnić proces spadania tego poziomu.


    Tak zgadzam się po części. Jednakże, czy próbowałeś nie patrząc na swój poziom teścia przyjąć jakiś lepszy tribulus + ZMA na noc? Przetestowało to na moją prośbę 2 kolegów w wieku 23 i 27 lat i ja jako 20-latek. U nich wzrost siły i regeneracji zauważalny ( nie wiem jak z libido) u mnie wzrost siły lepsze spalanie tłuszczu i duży wzrost libido. Tak masz racje ludzie stosują tribulusy po cyklach i to jest naprawdę dobra rzecz wtedy ponieważ potrafi zapobiec tak szybkim spadkom a wręcz u niektórych są one niewielkie.

    Co do HMB tak daje u niektórych nawet duże efekty ale naprawdę trzeba pobrać to przez kilka miesięcy.

    l - karnityna - długo trzeba stosować by były efekty.


    Ja uważam, że l-karnityna w połączeniu z CLA daje efekty. Nie będą to efekty jak na starym Venomie. Dodatkowo te dwa produkty mają działanie zdrowotne.


    Zgadzam się z Tobą sam stosowałem i wiem jak to działa. Jednak uważam tak jak napisałem, że trzeba dłuższy czas brać by były te efekty naprawdę widoczne. U mnie i u 3 koleżanek które brały cla z zielona herbatą z olimp + l-karnityna były efekty ale po upływie dłuższego czasu. Początkowo jedynym efektem była poprawa jakości skóry.

    wszystkie inne formy kreatyny po za mono - jabłczan jest ok.


    []orotan też jest godny uwagi, podobno magnezan tez jest ciekawym produktem
    fosforon,pyronian ogólnie nie za dobrze się sytuują


    Co do orotanu mam podzielne zdanie bo nie działał na mnie tak jak bym sobie tego chciał he he ale zgodze sięz Tobą że jest godny uwagi. Warto spróbować. Co do magnezanu z opinii kolegów twierdzę że jest to dobry specyfik.

    Co do różańca przekonałeś mnie i spróbuje go w większych dawkach. ;)

    Autor postu otrzymał pochwałę
    trafik
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 29
    Rejestracja: 5 Maj 2010, o 17:16
    Pochwały: 1
    Miasto: SK
    Data urodzenia: 01 11 1990

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez Litwin81 » 7 Maj 2010, o 08:05

    Różeniec od róży a nie różańca :P
    Awatar użytkownika
    Litwin81
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 970
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 22:00
    Pochwały: 12
    Miasto: Gdynia
    Data urodzenia: 02 02 1981

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez Kwachu » 7 Maj 2010, o 10:18

    HMB - warto zwrócic uwagę ze zadna poważna firma nie ma go w ofercie, wiec to już sporo daje do myślenia. Artykuły w gazetach często są sponsorowane przez firmy produkujące odżywki i suplemnty.
    L-karnityna rafimoc twój przyklad mało wnosi, trzeba brac tez pod uwage prdyspozycje genetyczne/odżywianie/aktywnośc/pozostałą suplementacje... Takze jak widzisz raczej nie jest to wynik dzialania.
    TT- sam nie działa działaja tutaj dodatki takie jak zeńszeń/zioła/minerały(cynk/selen).
    ZMA- w przypadku niedoborów cynku magnezu odczujemy dzialanie. Forma podanie tylko chelaty.
    Aminokwasy - warto w sporych dawkach/ tylko wybrane produkty(te nie wałkowane)
    BCAA - w płynie w czasie treningu/ formy estryfikowane przed treningiem(pobudzaja chec do treningu)
    L-glutamina - jestem raczej na nie
    Kretyna/Mix kreatynowe - warto wszystkie formy
    Pompery - jak najbardziej przed treniniem siłowym i tym z kobietą. Do arganiny warto dodac cytrulinę.
    Beta alanina- ???(nie stosowałem osobno)
    Dextrosa- kwestia dyskusyjna/ale jesli juz to do kreatyny lub innego suplementu.
    Aminokwasy EEA - po treningu (opisywalem temat)
    Tauryna - OK w duzych dawkach
    Leucyna - ok po treningu.
    ALA- jako dodatek do kretyny
    Ryboflawina - ???(nie stosowałem)
    Koffeina/Guarana - polecam
    Zielona herbata ???
    Glikozamina - nie znalazłem badan potwierdzajacych jej dzialanie
    Glicerol ???
    GABA - ????

    *** Biore pod uwage suplemnty tylko wysokiej klasy/ bo mono nie równe mono a i bcaa nie równe bcaa. Wiec oceniam suplemnty ztej górnej połki ***

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Które suple powinniśmy skreślić ?

    Postprzez slim shady » 7 Maj 2010, o 12:12

    Tak zgadzam się po części. Jednakże, czy próbowałeś nie patrząc na swój poziom teścia przyjąć jakiś lepszy tribulus + ZMA na noc? Przetestowało to na moją prośbę 2 kolegów w wieku 23 i 27 lat i ja jako 20-latek. U nich wzrost siły i regeneracji zauważalny ( nie wiem jak z libido) u mnie wzrost siły lepsze spalanie tłuszczu i duży wzrost libido. Tak masz racje ludzie stosują tribulusy po cyklach i to jest naprawdę dobra rzecz wtedy ponieważ potrafi zapobiec tak szybkim spadkom a wręcz u niektórych są one niewielkie.

    Co do HMB tak daje u niektórych nawet duże efekty ale naprawdę trzeba pobrać to przez kilka miesięcy.

    Osobiście nigdy nie brałem, bo i tak bym nie poczuł (poziom teścia raczej na dobrym poziomie), coś w tym niby jest, przydałaby się wypowiedź kogoś około 30-40 żeby powiedział jak to czuł


    co do CLA to znalazłem takie cuś :P
    http://jn.nutrition.org/cgi/content-nw/ ... 12/2943/F2

    glicerol - działa
    beta alanina - jak narazie na plus dla mnie
    No pain, no gain !
    Awatar użytkownika
    slim shady
    Chorąży
     
    Posty: 1220
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 20:06
    Pochwały: 80
    Miasto: Szczecin

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron