Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Różnica między WPC,a WPI

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez Kwachu » 16 Lipiec 2012, o 19:50

    d-k88 - najpierw piszesz że odzywka dobrej klasy ma nie zawierać węglowodanów bo to będzie negatywnie wpływało na redukcję, a potem zalecasz mleko. Patrz odzywka białkowa wysokiej klasy oczyszczoną z puryn, mikroorganizmy, kazeiny, prawoskrętny aminokwasy, sole mineralne i wiele innych, a ty potem je zapodajesz mlekiem - jaki tu sens.


    Co do temu płatków do odzywki - to wychodzi z tego zwykła "papa" która klei się do zębów i nie idzie tego połknąć bo formują się coś na wzór kulki, nie wiem jak wy to jecie :) :Worek:
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez d-k88 » 16 Lipiec 2012, o 20:39

    pisałem to w odniesieniu do endomorfików, kolega jest ekto więc w niczym to nie przeszkadza, że zmiesza z mlekiem, nawet będzie korzystne, głównie właśnie dzięki kazeinie czy witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach, w przypadku ekto nie ma co się martwić o tłuszcz z mleka, chłopak nie jest na redukcji
    a co do białka z płatkami to mówiłem że nie posmakowało mi, ohyda :p
    d-k88
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 15 Lipiec 2012, o 19:30
    Pochwały: 2
    Miasto: Wrocław

    Re: Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez TomaszM » 16 Lipiec 2012, o 21:31

    d-k88 napisał:
    TomaszM napisał:
    przez co w niewielkim stopniu cukry te mogą spowodować trudności w gubieniu tkanki tłuszczowej

    bzdura kompletna,
    ponadto sprawdź sobie ile w dobrym koncentracie masz węglowodanów na porcje


    Nie jest to bzdura, być może niezbyt zrozumiale to przedstawiłem. Wiem, że w porcji koncentratu jest tylko ok 2-3g węgli i ok 1-2g tłuszczu (w zależności od jakości produktu), mimo to jest ich proporcjonalnie więcej niz w izolacie (co jednak też jest uzależnione od jakości produktu, zdarza się, że niektóre izolaty mają więcej i węgli i tłuszczu od koncentratów, ale przyjmuję że interesują nas odżywki na jakościowo tym samym poziomie). Dla osoby z przeważającym typem sylwetki ekto czy mezo nie będzie to robiło różnicy i nie trzeba się martwić o takie minimalne wartości, ale jeśli ktoś jest typowym endo który jak to się mówi, że "może pić wodę i przybierać na wadze", a chce mieć rzeźbę naprawdę na bardzo wysokim poziomie to musi bardzo ograniczać węgle nawet do 100g na dzień (dane z nutrition tips, można znaleźć na you tube), a wiadomo, że chcąc być bardzo dużym, na jednej porcji białka dziennie się nie kończy. Też mi się to wydawało śmieszne, można do tego podchodzić sceptycznie, ale dla endo kulturystów którzy co do grama wyliczają dostarczane składniki odżywcze i jako priorytet ustalają sobie porządną rzeźbę to ta różnica kilku gram zapewne jest brana pod uwagę. Po prostu chciałem przedstawić różnice między wpc a wpi o których słyszałem i czytałem :)

    Gratuluje Ci Twojej ogromnej wiedzy i ogromnego doświadczenia w podejściu do tematów zawodowców i ilości węgli w ich dietach - nie wiesz to się nie wypowiadaj bo pleciesz bzdury.

    100g węgli u endomorfika ? A kto Ci takich sztywnych i głupich wyliczników naopowiadał ? Pewno sami spece.
    A więc, żeby Cie uświadomić żaden ektomorfik nie musi być na diecie low carbo by miał dobre rezultaty - oczywiście zapewne masz większą praktykę, więc co ja tam moge o tym wiedzieć.
    Co gorsza wszelkie sztywne wyliczniki są tak głupie i śmieszne, że wstyd je polecać - prosty przykład: zrób sobie dietę Low carbo dla osoby o masie ciała równej 60kg i osoby która waży 110kg. By jeszcze wyraźniej Ci to przedstawić to powiem tak - podana osoba z przykładu o masie 60kg trenuje dajmy na to 2x dziennie, a gość z masą 110kg posiada aktywność fizyczną 4x w tygodniu po 30min.


    ----
    Podsumowując Twój post odnośnie różnicy w ilości węglowodanów spożytych wraz z odżywką białkową po treningu wynoszącą 2-3g (bo tyle te różnice wynoszą na 1 porcją) powiem, że nie ma żadnej różnicy czy będziesz miał w tej odżywce owe 2g więcej węglowodanów czy też nie, nie zależnie od Twojego typu budowy.

    Co do osób z b.dużą masą mięśniową i kulturystów, których tutaj nie wiadomo skąd wcisnąłeś chodzi przede wszystkim o aspekt szybkości przyswajania białka i decydują się oni w większości na hydrolizat, który niestety ale jest drogi.
    Oczywiście dla nas szarych ludzi jestem zdania, że po treningu czy rano, większej różnicy nie ma i hydrolizat nie będzie potrzebny :)


    Patrz na wcześniejsze wyjaśnienie Kwacha w którym wyraźnie Ci napisał, że wybierając odżywkę białkową powinieneś kierować się jakością, a nie tym czy odżywka X ma 1g więcej węglowodanów od odżywki Y.




    ---------


    FuzeR napisał:Czyli brać WPC - koncentrat... A teraz z czym to mieszać to raczej jest na opakowaniu ale widziałem, że niektórzy dodają zmielone płatki owsiane aby zapewnić więcej węglowodanów ;) Dodam, że jestem Ektomorfikiem jeśli to ma jakieś znaczenie :)

    śmiało możesz tak robić, a nawet dodać do tego banana (np. jedzonego osobno).


    Co do temu płatków do odzywki - to wychodzi z tego zwykła "papa" która klei się do zębów i nie idzie tego połknąć bo formują się coś na wzór kulki, nie wiem jak wy to jecie

    dodaj więcej wody będziesz miał coś w rodzaju szejka - nikt nie karze Ci jeść budyniu :) :)
    mi smakuje i powiem, że jest nawet za*biste :) ale to kwestia już biustów i biuścików tfu gustów i guścików - kto co woli :)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez d-k88 » 16 Lipiec 2012, o 23:33

    Po pierwsze fakt, że jesteś dietetykiem sportowym nie upoważnia Cię do niezgadzania się z opiniami innych w tak impertynencki sposób, bo osoba która pełni taką funkcję jak Ty na tym forum powinna oprócz dobrych rad potrafić w sposób kulturalny wyjaśnić te kwestie z którymi się nie zgadza, a nie zaczynać odpowiedź od
    bzdura kompletna
    czy głupie teksty typu
    gratuluje Ci Twojej ogromnej wiedzy i ogromnego doświadczenia..
    nie wiesz to się nie wypowiadaj bo pleciesz bzdury.

    Co gorsza wszelkie sztywne wyliczniki są tak głupie i śmieszne, że wstyd je polecać
    oczywiście zapewne masz większą praktykę, więc co ja tam moge o tym wiedzieć
    , nie wspominając o co niektórych postach do innych forumowiczów, pisanych w podobnym tonie, to tylko zniechęca do korzystania z forum i wypowiadania się na jakikolwiek temat otrzymując odpowiedzi okraszone tyloma głupimi docinkami, co świadczy bardziej o dziecinności niż profesjonalizmie który powinien Cię cechować nie tylko w kwestii tematu diety.

    Po drugie informacje które przedstawiłem są objaśnione m. in. we wspomnianym wcześniej filmie w którym na temat odżywiania wypowiada się Milos Sarcev, który z pewnością wie co mówi. Poza tym o wpi i wpc wspomniane wcześniej info można znaleźć na cambridgejournals, więc sorry ale opinie naukowców i kulturystów światowej klasy bardziej mnie przekonują. Może nie mam papierka dietetyka sportowego,ale to nie znaczy, że nie wiem jak szukać informacji które mnie interesują u wiarygodnych źródeł.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    d-k88
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 15 Lipiec 2012, o 19:30
    Pochwały: 2
    Miasto: Wrocław

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez TomaszM » 16 Lipiec 2012, o 23:59

    ja o słońcu ty o wodzie - tak dyskutując zajdziemy bardzo daleko.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez pepe » 17 Lipiec 2012, o 00:03

    Wg. mnie dyskusja jest bez sensu panowie :)
    Każdy ma odmienne zdanie na ten temat i tak zostanie. Mimo konkretnych odpowiedzi nikt nie nauczy się oficjalnej wersji, także ja od siebie nawet nie mam siły dodawać ^^
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    Re: Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez Kwachu » 17 Lipiec 2012, o 08:15

    d-k88 napisał:pisałem to w odniesieniu do endomorfików, kolega jest ekto więc w niczym to nie przeszkadza, że zmiesza z mlekiem, nawet będzie korzystne, głównie właśnie dzięki kazeinie czy witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach, w przypadku ekto nie ma co się martwić o tłuszcz z mleka, chłopak nie jest na redukcji
    a co do białka z płatkami to mówiłem że nie posmakowało mi, ohyda :p


    czytałeś mój post wyżej? ;) Bo mam wrażenie że nie ;)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez createz » 17 Lipiec 2012, o 14:57

    Zdecydowanie woda do białka :) nawet jeśli ktoś nie dba o ilość węglowodanów. Przynajmniej w moim przypadku zauważałem że białko szybciej się wchłaniało, odczuwałem większe uczucie czystości organizmu. No a do tego wszystkiego coraz większa grupa dorosłych ma problem z tolerancją laktozy. A owsiankę zdecydowanie polecam z jajkami :) a nie papkę z proszkiem białkowym :p
    cyt"Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż gdy pisze."
    Awatar użytkownika
    createz
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 463
    Rejestracja: 2 Luty 2010, o 12:53
    Pochwały: 27
    Data urodzenia: 0- 0-1988

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez FuzeR » 19 Lipiec 2012, o 22:37

    No dobra.. Trochę mam już namącone w głowie :Zdziwiony: To lepiej w moim przypadku był by gainer czy raczej WPC i osobno dużo węgli?
    FuzeR
    Starszy kapral
     
    Posty: 83
    Rejestracja: 30 Styczeń 2012, o 21:31
    Miasto: Kępno
    Data urodzenia: 04 02 1995

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez pepe » 19 Lipiec 2012, o 22:48

    WPC i osobno węgle, ale nie przesadź. Wylicz zapotrzebowanie b/t/w
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron