Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Różnica między WPC,a WPI

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez FuzeR » 14 Lipiec 2012, o 16:17

    Jak w temacie i co według was się bardziej opłaca..
    FuzeR
    Starszy kapral
     
    Posty: 83
    Rejestracja: 30 Styczeń 2012, o 21:31
    Miasto: Kępno
    Data urodzenia: 04 02 1995

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez pepe » 14 Lipiec 2012, o 16:37

    WPC to koncentrat, a WPI to izolat.
    Więc sam powinieneś wybrać.
    WPC w ciągu dnia, WPI zazwyczaj inni po treningu biorą, aczkolwiek WPC się tutaj też sprawdza, ponieważ różnicy nie odczujesz pomiędzy koncentratem a izolatem.

    Ja bym brał WPC rzecz jasna.
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez maniak7000 » 14 Lipiec 2012, o 17:14

    ew. WPI jak dobra cena i firma ;-) ... ale optymalna wersje to WPC j/w
    Pozdrawiam
    maniak7000
    Awatar użytkownika
    maniak7000
    Sierżant
     
    Posty: 269
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 20:35
    Pochwały: 12

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez Kwachu » 14 Lipiec 2012, o 21:06

    Koncentraty czy Izolat nie ma znaczenia, liczy się proces technologiczny.
    Jeśli otrzymujemy produkt w wyniku przepływu krzyżowego to ma on wyższość nad wymiana jonową z racji ze zachodzi w niższej temperaturze, co odbija się na tym ze większość frakcji zostanie w produkcie, wtedy otrzymujemy produkt który jest nie denaturyzowany. W momencie kiedy otrzymujemy z odzywkę z wymiany jonowej główna frakcją jaka zostaje jest beta globulina, reszta cennych frakcji nie trafia alfa globulina laktoferyn immunoglobulina.... ;)

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez d-k88 » 15 Lipiec 2012, o 20:41

    izolat najlepiej nadaje się dla tych którzy są w trakcie "rzeźbienia" mięśni, ponieważ koncentrat posiada większą (aczkolwiek i tak niewielką) ilość węglowodanów niż izolat, przez co w niewielkim stopniu cukry te mogą spowodować trudności w gubieniu tkanki tłuszczowej, a dla profesjonalistów każdy detal może mieć znaczenie. Kolejną różnicą jest także fakt, iż izolat trochę szybciej się wchłania od koncentratu. Wg mnie lepiej wybrać koncentrat, wychodzi taniej, działa równie skutecznie :)
    d-k88
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 15 Lipiec 2012, o 19:30
    Pochwały: 2
    Miasto: Wrocław

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez pepe » 15 Lipiec 2012, o 21:49

    @UP
    Dla profesjonalistów zapewne każdy detal ma znaczenie, to samo jest z bigorektykami, którzy mają już pewny staż za sobą. Tutaj w tym przypadku tak nie ma.
    Awatar użytkownika
    pepe
    Starszy sierżant
     
    Posty: 304
    Rejestracja: 12 Czerwiec 2012, o 18:15
    Pochwały: 11

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez TomaszM » 15 Lipiec 2012, o 22:00

    przez co w niewielkim stopniu cukry te mogą spowodować trudności w gubieniu tkanki tłuszczowej

    bzdura kompletna,
    ponadto sprawdź sobie ile w dobrym koncentracie masz węglowodanów na porcje
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez d-k88 » 16 Lipiec 2012, o 15:07

    TomaszM napisał:
    przez co w niewielkim stopniu cukry te mogą spowodować trudności w gubieniu tkanki tłuszczowej

    bzdura kompletna,
    ponadto sprawdź sobie ile w dobrym koncentracie masz węglowodanów na porcje


    Nie jest to bzdura, być może niezbyt zrozumiale to przedstawiłem. Wiem, że w porcji koncentratu jest tylko ok 2-3g węgli i ok 1-2g tłuszczu (w zależności od jakości produktu), mimo to jest ich proporcjonalnie więcej niz w izolacie (co jednak też jest uzależnione od jakości produktu, zdarza się, że niektóre izolaty mają więcej i węgli i tłuszczu od koncentratów, ale przyjmuję że interesują nas odżywki na jakościowo tym samym poziomie). Dla osoby z przeważającym typem sylwetki ekto czy mezo nie będzie to robiło różnicy i nie trzeba się martwić o takie minimalne wartości, ale jeśli ktoś jest typowym endo który jak to się mówi, że "może pić wodę i przybierać na wadze", a chce mieć rzeźbę naprawdę na bardzo wysokim poziomie to musi bardzo ograniczać węgle nawet do 100g na dzień (dane z nutrition tips, można znaleźć na you tube), a wiadomo, że chcąc być bardzo dużym, na jednej porcji białka dziennie się nie kończy. Też mi się to wydawało śmieszne, można do tego podchodzić sceptycznie, ale dla endo kulturystów którzy co do grama wyliczają dostarczane składniki odżywcze i jako priorytet ustalają sobie porządną rzeźbę to ta różnica kilku gram zapewne jest brana pod uwagę. Po prostu chciałem przedstawić różnice między wpc a wpi o których słyszałem i czytałem :)
    d-k88
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 15 Lipiec 2012, o 19:30
    Pochwały: 2
    Miasto: Wrocław

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez FuzeR » 16 Lipiec 2012, o 19:14

    Czyli brać WPC - koncentrat... A teraz z czym to mieszać to raczej jest na opakowaniu ale widziałem, że niektórzy dodają zmielone płatki owsiane aby zapewnić więcej węglowodanów ;) Dodam, że jestem Ektomorfikiem jeśli to ma jakieś znaczenie :)
    FuzeR
    Starszy kapral
     
    Posty: 83
    Rejestracja: 30 Styczeń 2012, o 21:31
    Miasto: Kępno
    Data urodzenia: 04 02 1995

    Różnica między WPC,a WPI

    Postprzez d-k88 » 16 Lipiec 2012, o 19:32

    tak, bierz WPC. Połączenie koncentratu z płatkami owsianymi to dobry pomysł na śniadanie, aczkolwiek nie wiem czy CI będzie smakowała taka mieszanka bo większość białek ma mulący smak i mnie takie śniadanie za bardzo nie smakowało. Koncentrat możesz mieszać z wodą lub mlekiem, osobiście z mlekiem bardziej mi smakuje, ma smak bardziej zbliżony do shakea :) Jesli jesteś ektomorfikiem to najlepiej łącz produkty białkowe wraz z wysokowęglowodanowymi, lepszym rozwiązaniem byłby dobry gainer niż białko (w Twoim przypadku), ale pamiętaj, że to ma być jedynie dodatek a nie zamiennik posiłku.
    d-k88
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 16
    Rejestracja: 15 Lipiec 2012, o 19:30
    Pochwały: 2
    Miasto: Wrocław

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.