Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 12 Maj 2012, o 16:08

    Jak nie masz 40lat na karku to weekend na regeneracje jest Ci nie potrzebny.
    Podziel sobie siłownie na 4 jednostki, które będą automatycznie krótsze.

    W Dni gdzie trenujesz MT nic już nie dodawaj.
    Aeroby w postaci Biegania upchaj w dni z siłownią (w weekend rozłóż to na 2 sesje treningowe -> rano siłownia, po południu bieganie).

    FINALNA WERSJA (już bez poprawek - tak jest najlepiej i koniec)

    PN - MUAY THAI
    WT - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE
    ŚR - MUAY THAI
    CZW - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE
    PT - MUAY THAI
    SB - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE (jako 2 jednostki treningowe)
    ND - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE (jako 2 jednostki treningowe)

    a siłownia dzień po dniu to raczej kiepski pomysł, bo mięśnie nie zdążą "odpocząć".

    jak ćwiczysz nogi po grzbiecie to tak, ale jak ćwiczysz np. pon klatke a wto nogi to w niczym to nie przeszkadza.


    A czy tutaj pomocne nie okazały by się aminokwasy BCAA?

    Masz kase to możesz dawkować około treningowo w WTOREK I CZWARTEK.

    Gainery mają trochę mało białka, a jego mi trochę brakuje w diecie.

    2,2g B na kgmc to wcale nie tak mało.
    Chcesz więcej białka to zakup sobie gainer B:W - 2:3.
    Oczywiście możesz sobie kupić dobrą o.białkową + carbo ale wyjdzie drożej.

    Kod: Zaznacz wszystko
    A co powiesz o HI TEC Carbo Pur - http://www.hitec.pl/product-pol-23-Carbo-PUR.html
    Podobno najlepsze składowo carbo na rynku - składa się głównie z wyższych oligosacharydów (cokolwiek to znaczy).

    Szczerze ?? Wszystko to samo :) Cukier to cukier, ja zwolennikiem Carbo nigdy nie byłem i nie będę :)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 13 Maj 2012, o 01:46

    TomaszM napisał:Jak nie masz 40lat na karku to weekend na regeneracje jest Ci nie potrzebny.
    Podziel sobie siłownie na 4 jednostki, które będą automatycznie krótsze.

    Do 40-stki jeszcze daleko. Na pewno muszę się postarać więcej spać, bo 7h to trochę za mało. Wtedy powinno być dobrze.
    TomaszM napisał:W Dni gdzie trenujesz MT nic już nie dodawaj.
    Aeroby w postaci Biegania upchaj w dni z siłownią (w weekend rozłóż to na 2 sesje treningowe -> rano siłownia, po południu bieganie).

    Może tak będzie lepiej, bo więcej wyniosę z takiego treningu, jak będę wypoczęty, a nie zajechany po wcześniejszej siłowni.
    TomaszM napisał:FINALNA WERSJA (już bez poprawek - tak jest najlepiej i koniec)

    PN - MUAY THAI
    WT - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE
    ŚR - MUAY THAI
    CZW - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE
    PT - MUAY THAI
    SB - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE (jako 2 jednostki treningowe)
    ND - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE (jako 2 jednostki treningowe)

    Niedzielę dam wolną - z jakiego powodu napisałem niżej.
    TomaszM napisał:jak ćwiczysz nogi po grzbiecie to tak, ale jak ćwiczysz np. pon klatke a wto nogi to w niczym to nie przeszkadza.

    Ćwiczę treningiem FBW, czyli całe ciało na jednej sesji, więc siłownia dzień po dniu odpada.
    TomaszM napisał:Masz kase to możesz dawkować około treningowo w WTOREK I CZWARTEK.

    Na to kasa się znajdzie. Przed treningiem MT też by chyba było dobrze zażyć BCAA?
    TomaszM napisał:2,2g B na kgmc to wcale nie tak mało.
    Chcesz więcej białka to zakup sobie gainer B:W - 2:3.
    Oczywiście możesz sobie kupić dobrą o.białkową + carbo ale wyjdzie drożej.

    niektórzy to nawet po 3g/kg jedzą.
    Jaki gainer możesz mi polecić? Z tego co przeczytałem powinien się składać z szybko wchłanialnego białka serwatkowego i zawierać możliwie jak najwięcej aminokwasów np. Walina, Leucyna, Izoleucyna itd.
    TomaszM napisał:Szczerze ?? Wszystko to samo :) Cukier to cukier, ja zwolennikiem Carbo nigdy nie byłem i nie będę :)

    Czyli nie warto kierować się zawartością i formą węglowodanów, a dodatkami w postaci witamin minerałów?
    Nie jesteś zwolennikiem carbo jako produktu samego w sobie, czy ogólnie węglowodanów w proszku po treningu?
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 13 Maj 2012, o 11:15

    Na pewno muszę się postarać więcej spać, bo 7h to trochę za mało. Wtedy powinno być dobrze.

    8H snu to podstawa

    Ćwiczę treningiem FBW, czyli całe ciało na jednej sesji, więc siłownia dzień po dniu odpada.

    Nie wiem do końca jaki jest cel ćwiczenia takim systemem, ponieważ jeśli chcesz zdobyć tkankę mięśniową to trenując splitem zdobędziesz lepsze efekty, a nastawiając się na poprawę siły, wytrzymałości i wydolności pod MT to dużo lepiej wyjdzie trening stacyjny.

    Poza tym rozkładając trening na 4jednostki po np. 50-60min + bieganie, wyjdzie to lepiej niż robiąc 3 jednostki po 80min i bieganie.

    Na to kasa się znajdzie. Przed treningiem MT też by chyba było dobrze zażyć BCAA?

    Na pewno nie zaszkodzi :P

    niektórzy to nawet po 3g/kg jedzą.

    Jak nie mają 50-60kg wagi, że te 3g/kg wygląda na dużo to współczuje im podejścia do diety. W ogóle to obojętnie z jakiej strony nie patrzeć jest to za dużo.

    Czyli nie warto kierować się zawartością i formą węglowodanów, a dodatkami w postaci witamin minerałów?

    Wszystkie formy węglowodanów w carbo są praktycznie formami szybko wchłanialnymi i czy dany cukier ma IG 110 czy 105 to jest to bez różnicy.
    Tych minerałów na porcję masz tak "dużo", że też się neimi zbytnio nie interesuj i lepiej już dokupić kompleks witamina w postaci chelatów (np. olimpa 19zł/miesiąc)

    Nie jesteś zwolennikiem carbo jako produktu samego w sobie, czy ogólnie węglowodanów w proszku po treningu?

    Nie jestem zwolennikiem carbo - sam pije vitargo + banan po treningu.
    A zwolennikiem węglowodanów to nie jestem na redukcji u endo i mezo morfików :)

    J
    aki gainer możesz mi polecić? Z tego co przeczytałem powinien się składać z szybko wchłanialnego białka serwatkowego i zawierać możliwie jak najwięcej aminokwasów np. Walina, Leucyna, Izoleucyna itd.

    Jeśli już masz zamiar wprowadzać BCAA osobno to dodatek ich w gainerze niekoniecznie jest Ci potrzebny (na pewno nie zaszkodzi).
    Węgle szybko-wchłanialne + szybko wchłanialne białko - np. VPX Stealth czy Profi Mass Olimpu (tutaj szukaj już proporcji B;W które Ci interesują)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 13 Maj 2012, o 16:29

    TomaszM napisał:8H snu to podstawa

    Tyle, że z czasem ciężko, bo człowiek samymi treningami nie żyje. Jak z 24 godzin odejmiemy czas na pracę i dojazdy, treningi, jedzenie to mało zostaje na przyjemności... Może gdybym był młodszy, to bym się poświęcił do reszty MT czy innym treningom, ale tak to ćwiczę dla samego siebie.

    TomaszM napisał:Nie wiem do końca jaki jest cel ćwiczenia takim systemem, ponieważ jeśli chcesz zdobyć tkankę mięśniową to trenując splitem zdobędziesz lepsze efekty, a nastawiając się na poprawę siły, wytrzymałości i wydolności pod MT to dużo lepiej wyjdzie trening stacyjny.

    Cel to masa i siła, BF mam niski. FBW podobno jest dobry dla początkujących, SPLIT i inne typy treningów to już dla bardziej zaawansowanych. Mogę Ci podać mój plan treningowy to go ocenisz.
    TomaszM napisał:Poza tym rozkładając trening na 4jednostki po np. 50-60min + bieganie, wyjdzie to lepiej niż robiąc 3 jednostki po 80min i bieganie.

    Mi FBW z rozgrzewją i rozciąganiem po i tak zabiera ponad godzinę, a skrócić go nie ma za bardzo jak, bo i tak jest okrojony.
    TomaszM napisał:Na pewno nie zaszkodzi :P

    To BCAA na pewno kupię - wziąć Activlab, Trec, HI TEC czy inne?
    TomaszM napisał:Jak nie mają 50-60kg wagi, że te 3g/kg wygląda na dużo to współczuje im podejścia do diety. W ogóle to obojętnie z jakiej strony nie patrzeć jest to za dużo.

    Ja chciałem podbić białko do 2,5g/kg.
    TomaszM napisał:Wszystkie formy węglowodanów w carbo są praktycznie formami szybko wchłanialnymi i czy dany cukier ma IG 110 czy 105 to jest to bez różnicy.
    Tych minerałów na porcję masz tak "dużo", że też się neimi zbytnio nie interesuj i lepiej już dokupić kompleks witamina w postaci chelatów (np. olimpa 19zł/miesiąc)

    Z pierwszym się zgadzam.
    Natomiast nie wszystkie carba mają takie śladowe ilości składników mineralnych np. Carb Max Trec'a ma 200mg wapnia, 100mg potasu i 75mg magnezu na porcję 50g. Znalazłem też carbo z L-Leucyną tj. 5g/porcję 50g.
    TomaszM napisał:Nie jestem zwolennikiem carbo - sam pije vitargo + banan po treningu.
    A zwolennikiem węglowodanów to nie jestem na redukcji u endo i mezo morfików :)

    A białka żadnego nie spożywasz po, bo vitargo i banan to praktycznie same węgle?
    Mi redukcja na razie nie grozi, bo nie ma co redukować. :)
    TomaszM napisał:Jeśli już masz zamiar wprowadzać BCAA osobno to dodatek ich w gainerze niekoniecznie jest Ci potrzebny (na pewno nie zaszkodzi).
    Węgle szybko-wchłanialne + szybko wchłanialne białko - np. VPX Stealth czy Profi Mass Olimpu (tutaj szukaj już proporcji B;W które Ci interesują)
    [/quote]
    Profi Mass wydaje się być dobrym wyborem, bo ma niezłe opinie, a cena jest też niewysoka.
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 13 Maj 2012, o 18:38

    To BCAA na pewno kupię - wziąć Activlab, Trec, HI TEC czy inne?

    tańsze.


    Tyle, że z czasem ciężko, bo człowiek samymi treningami nie żyje. Jak z 24 godzin odejmiemy czas na pracę i dojazdy, treningi, jedzenie to mało zostaje na przyjemności... Może gdybym był młodszy, to bym się poświęcił do reszty MT czy innym treningom, ale tak to ćwiczę dla samego siebie.

    coś za coś ... ewentualnie możesz pomyśleć nad ZMA/MZB

    Natomiast nie wszystkie carba mają takie śladowe ilości składników mineralnych np. Carb Max Trec'a ma 200mg wapnia, 100mg potasu i 75mg magnezu na porcję 50g. Znalazłem też carbo z L-Leucyną tj. 5g/porcję 50g.

    Dopłacisz do odżywki, która ma kilka witamin, a twoje zapotrzebowanie na wszelkie minerały/witaminy jest 2-3x większe niż to co podaje się na etykietach (które są ierowane dla kowalksich oglądajach TV)

    A białka żadnego nie spożywasz po, bo vitargo i banan to praktycznie same węgle?

    Ja uprawiam triathlon - mi wystarczy 1,6 -1,8g B na całą dietę. (odżywkę białkową mam w posiłku po-treningowym)
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 14 Maj 2012, o 14:13

    1. Biorę BCAA HI TEC + Olimp MZB i do tego Olimp Profi Mass. Myślę jeszcze, czy nie wziąć jakiegoś dobrego białka + carbo, żeby jest na koniec treningu, a tego Profi Mass'a traktować jako zamiennik posiłku w pracy, gdy nie będzie możliwości zjedzenie czegoś normalnego.

    2. Plan tygodnia będzie taki:
    PN - MUAY THAI
    WT - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE
    ŚR - MUAY THAI
    CZW - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE
    PT - MUAY THAI
    SB - SIŁOWNIA \\ BIEGANIE (jako 2 jednostki treningowe)
    ND - BASEN (jako typowy relaks)

    Przed wszystkimi treningami będę brał BCAA.
    Po treningach będę pił Profi Mass albo oddzielnie białko i carbo.
    W przerwie między siłownią, a bieganiem (wtorek i czwartek) będę brał BCAA + carbo.

    3. Myślę czy nie kupić jeszcze czegoś na pobudzenie przed siłownią, bo często jestem dość zmęczony po pracy. Dużo czytałem o połączeniu kofeiny, L-Tyrozyny i tauryny np. 200mg kofeiny, 1000mg L-Tyrozyny i 1000-2000mg Tauryny. Co Ty na to?
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 14 Maj 2012, o 16:22

    Możesz zastosować napewno będzie bardziej pobudzony, ale nie licz na to że jak jesteś zmęczony to wraz z pobudzeniem przyjdzie wypoczęcie :P
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 14 Maj 2012, o 17:57

    Chodzi mi tylko i wyłącznie o pobudzenie i skupienie.

    A reszta rozumiem, że jest w porządku (dawkowanie suplementów i ich wybór)?
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 14 Maj 2012, o 22:03

    Wybór ok, dawkowanie o tych porach może być.
    Co do ilości carbo/gainera to już zależy od braków w diecie.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 30 Maj 2012, o 22:47

    Trochę czasu minęło, więc mogę napisać co nieco na temat takiego planu/rozkładu zajęć. Ogólnie chciałbym Ci podziękować za pomoc w ogarnięciu tego wszystkiego.

    Na razie narzekam, choć czasu za dużo popołudniami nie mam. W gorsze dni biorę kofeinę, tyrozynę i taurynę, co daje mi niezłego kopa. Po treningu zdecydowałem się pić same carbo, uzupełnione czasem białkiem, gdy mam braki w całodniowym bilansie. W robocie na dobre przerzuciłem się na gainera, bo wystarczy mi parę minut i mogę sobie go gdzieś ukradkiem wychylić. Praktycznie codziennie biorę BCAA (przed treningami), choć do najsmaczniejszych nie należy - gorzkie jak cholera.


    Teraz zastanawiam się jakie kupić witaminki, bo te z Plusza mi się już kończą. Znasz jakieś sprawdzone i niedrogie tzn. do 30zł za miesiąc brania.

    Myślę też nad glutaminą, choć opinie na jej temat są podzielone...
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.