Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Suplementy i Odżywki
  • Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Sporty siłowe takie jak kulturystyka, fitness strongman czy sztuki walki to także suplementy i odżywki, zobacz jak wspomagać odżywianie aby uzyskać lepsze efekty. Suplement diety jest to dodatek, uzupełnienie diety.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, StalMOD


    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 10 Maj 2012, o 17:34

    Ostatnio dużo trenuję (Muay Thai, bieganie i doszła jeszcze siłownia) i potrzebuję odżywki białkowej oraz węglowodanowej, która zminimalizuje katabolizm i odnowi zapasy glikogenu. Myślałem nad WPC/WPI i carbo branym po treningu na siłowni. Nie wiem czy nie byłoby dobrze brać ten sam zestaw także po treningu MT i bieganiu?

    Białko myślałem żeby wziąć Trec Whey 100, a carbo nie wiem jakie. Mam nadzieję, że coś mi zaproponujecie. Mój budżet na białko (ok. 1kg) i carbo (też 1kg) to ok. 100zł.


    Dodatkowo myślę nad kupieniem jakiegoś izotonika do rozrobienia z wodą i picia go podczas treningów/biegania. Na izotonik mogę przeznaczyć do 40zł, ale im mniej tym lepiej. :]

    Pozdrawiam,
    Gerard
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 11 Maj 2012, o 01:20

    Jeśli masz brać białko i carbo osobno, to lepiej zakup sobie jedną odżywkę białkowo-węglowodanową.
    Podaj troche info o sobie (waga/wzrost) oraz przede wszystkim zarys diety to doradze, w jakim stosunku W:B wybrać powyższa odżywkę.

    Pamiętaj, że samymi odżywkami nie nadrobisz ogromnych braków w diecie, które tworzą się podczas 2-3 jednostek treningowych w trakcie jednego dnia.
    Oczywiście będą pomocne, natomiast nie możesz na nich opierać całego systemu.

    Dla przykładu mogę Ci tutaj podać jak wygląda to u mnie:
    1 Trening --> banan + vitargo --> musli/owsiane + o.białkowa --> 2 Trening --> vitargo --> posiłek po-treningowy

    Możesz robić podobnie z tym, że zamienisz sobie vitargo i o.białkową na odpowiedniego gainera.

    Jeżeli chodzi o isotonik podczas treningu, to ma on sens dopiero gdy trening jest powyżej 75-90minut.
    Jeżeli treningi masz krótsze to nawadniaj się samą wodą, a jeśli dużo się pocisz to dołóż do wody elektrolity.

    ---

    Jeszcze raz pamiętaj, że przy tylu jednostkach treningowych musisz zwracać szczególną uwagę na dietę, bo braki nie tylko energetyczne (kcal) ale przede wszystkim witamin i minerałów są ogromne.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 11 Maj 2012, o 13:09

    No to zaczynamy:
    Waga - 75kg
    Wzrost - 184cm
    Dieta - 3000-3500kcal/dziennie, przybliżony rozkład b/t/w na kg masy ciała wynosi 2,2 / 1,5 / 5,8
    Jem 6 posiłków dziennie - śniadanie w domu, potem drugie śniadanie w pracy, jak się uda to jeszcze coś podjem przed skończeniem roboty, po powrocie do domu posiłek przedtreningowy, po powrocie z treningu jem potreningowy i godzinę przed snem kolację.
    Treningi - Muay Thai trwają do 1,5h, siłownia często ponad 1,5h, biegam 30-60min.
    Suplementy - Omega-3 + MZB Olimpu, witaminy i minerały Plusz w tabletkach (nie najlepsze, ale kupiłem tanio na spróbowanie)


    Vitargo już widzę, że muszę sobie odpuścić, bo jest po prostu zbyt drogie.

    Co masz na myśli przez dołożenie elektrolitów?
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Re: Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez playandwin24 » 11 Maj 2012, o 14:54

    Gerard^ napisał:Co masz na myśli przez dołożenie elektrolitów?


    Kup sobie jakiś dobry izotonik... Np. Powereid, albo jakiś w proszku... http://allegro.pl/izotonik-olimp-iso-pl ... 09018.html

    Elektrolity + woda = lepsze nawodnienie organizmu, zwłaszcza kiedy ciężko trenujesz.... a widzę że Ty bardzo ciężko trenujesz... :)
    Michael
    Gabriel
    Rafael
    Awatar użytkownika
    playandwin24
    Moderator
     
    Posty: 2631
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 12:36
    Pochwały: 109

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 11 Maj 2012, o 17:31

    Tu masz o elektrolitach
    dieta-zdrowe/elektrolity-t5189.html
    Niekoniecznie musisz je uzupełniać w postaci izotoników, które wychodzą stosunkowo drogą.

    Nikt Ci Vitargo kupować nie karze - to był tylko przykład jak to wygląda u mnie :)

    Jeszcze pytanie mam, ponieważ widze, że w skróconym opisie dnia podałeś, że masz tylko 1 trening, więc teraz ogromnym znaczeniem jest czy trenujesz tak jak się powinno 1 trening np. rano a drugi po południu, czy wszystko ładujesz w jeden 4H trening ??
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 11 Maj 2012, o 17:56

    Odnośnie elektrolitów - kiedy powinienem ewentualnie pić te izotoniki? Podczas treningu na siłowni, MT czy biegania, a może na wszystkich treningach?

    A jakie carbo byś mi polecił, aby je pić po siłowni?


    Źle mnie zrozumiałeś, ja podałem tylko czas trwania poszczególnych treningów. Żeby móc zrealizować taki blok treningowy musiałbym mieć z 5 godzin wolnego czasu tzn. nie pracować w ogóle albo na pół etatu, a i tak bym pewnie nie wydolił. :)

    Do niedawna ćwiczyłem Muay Thai w poniedziałek, środę i piątek, a biegałem we wtorek, czwartek i sobotę. Natomiast teraz wygląda to tak:
    PN - SIŁOWNIA
    WT - MUAY THAI
    ŚR - SIŁOWNIA
    CZW - MUAYTHAI
    PT - SIŁOWNIA
    SB - BIEGANIE + BASEN
    ND - WOLNE

    Do tego chciałbym dorzucić jeszcze jedną lub dwie sesje treningowe biegania, ale nie wiem czy lepiej dać je po siłowni np. pn i śr, czy po treningu MT, czyli wt i czw. Ogólnie to brakuje mi tego trzeciego treningu MT w tygodniu, ale ciężko z czasem się wyrobić, no i takie treningi nie idą w parze z masą, którą muszę nabrać.
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 11 Maj 2012, o 23:13

    Jeśli masz po 1 treningu w tygodniu to nie ma zbytnio nad czym się zastanawiać.
    Po treningu dorzucasz jakiegoś gainera (w proporcjach może być np. 1:3 - B:W)
    Przy cięższych treningach możesz dorzucić banana do tej odżywki.

    Co do treningu to żeby Ci doradzić musisz zdradzić swój cel dlaczego biegasz - jeśli dla poprawy wydolności to zrób sobie trening w niedzielę oraz w 1 dzień po siłowni i tutaj banana zjedz po siłowni, daj chwile organizmowi na przetrawienie i idź biegać, po czym bierzesz odżywkę.

    Ćwiczenie biegania po treningu MT nie ma zbytnio sensu - chyba, że jest akurat trening gdzie masz np. ćwiczenia techniczne lub siłowe, gdzie wysiłek jest bardziej oporowy a nie idzie w kierunku aerobowego.

    Jeśli chcesz w sobotę robić bieganie i basen (co odradzam) to bieganie rano, basen popołudniu.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 11 Maj 2012, o 23:47

    Po każdym treningu brać gainera tzn. zarówno po siłowni, MT i bieganiu?
    Zamiast gainera nie lepsze by było oddzielnie białko i carbo?

    Biegam właśnie dla poprawy wydolności i samopoczucia. Czy te 30-60min biegu tuż po siłowni (z przerwą na tego banana) nie będą zabójcze dla moich mięśni? Wiem, że istnieje coś takiego jak okno anaboliczne i w krótkim czasie trzeba dostarczyć organizmowi węgli i białka.

    Na treningach MT zawsze mamy aktywność aerobową - jest jej mniej lub więcej, ale zawsze występuje. A mógłbym jeździć na treningi MT po siłowni?

    Dlaczego odradzasz bieganie i pływanie tego samego dnia?
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez TomaszM » 12 Maj 2012, o 02:13

    Zamiast gainera nie lepsze by było oddzielnie białko i carbo?
    - NIE (za dużo bawienia się, drożej wyjdzie a to i to pod względem węglowodanów cukier^^)


    Biegam właśnie dla poprawy wydolności i samopoczucia. Czy te 30-60min biegu tuż po siłowni (z przerwą na tego banana) nie będą zabójcze dla moich mięśni? Wiem, że istnieje coś takiego jak okno anaboliczne i w krótkim czasie trzeba dostarczyć organizmowi węgli i białka.

    Jest to logicznym, że jeśli nie będziesz biegał po siłowni to nie narazisz mięśni na ewentualnie podwyższony katabolizm, ale chcąc łączyć treningi tego nie unikniesz (możesz ewentualnie odżywkę + banana spożyć zaraz po siłowym + 2 porcję po bieganiu)


    Na treningach MT zawsze mamy aktywność aerobową - jest jej mniej lub więcej, ale zawsze występuje. A mógłbym jeździć na treningi MT po siłowni?

    Raz, że ta sama sprawa co z łączeniem siłowni i bieganie, to dwa potrenuj sobie odpowiednio na siłowni i zrób następnie dobry trening MT.

    Dlaczego odradzasz bieganie i pływanie tego samego dnia?

    Po co na co ? Jesteś triathlonistą czy ćwiczysz SW ?

    Zrób sobie w sobotę rano siłownię, po południu bieganie, a w niedzielę samą siłownię lub samo bieganie i będziesz miał mniej do roboty w tygodniu.
    Dietetyk Sportowy

    \\ Indywidualne Diety oraz Plany Treningowe: www.profi-dieta.pl
    Awatar użytkownika
    TomaszM
    Kapitan
     
    Posty: 2115
    Rejestracja: 8 Grudzień 2011, o 23:19
    Pochwały: 75

    Re: Odżywka białkowa i węglowodanowa + izotonik

    Postprzez Gerard^ » 12 Maj 2012, o 14:47

    TomaszM napisał: - NIE (za dużo bawienia się, drożej wyjdzie a to i to pod względem węglowodanów cukier^^)

    Gainery mają trochę mało białka, a jego mi trochę brakuje w diecie.

    A co powiesz o HI TEC Carbo Pur - http://www.hitec.pl/product-pol-23-Carbo-PUR.html
    Podobno najlepsze składowo carbo na rynku - składa się głównie z wyższych oligosacharydów (cokolwiek to znaczy). :P
    TomaszM napisał:
    Jest to logicznym, że jeśli nie będziesz biegał po siłowni to nie narazisz mięśni na ewentualnie podwyższony katabolizm, ale chcąc łączyć treningi tego nie unikniesz (możesz ewentualnie odżywkę + banana spożyć zaraz po siłowym + 2 porcję po bieganiu)

    A czy tutaj pomocne nie okazały by się aminokwasy BCAA?
    TomaszM napisał:
    Raz, że ta sama sprawa co z łączeniem siłowni i bieganie, to dwa potrenuj sobie odpowiednio na siłowni i zrób następnie dobry trening MT.

    To może zrobić to tak:
    PN - SIŁOWNIA + MUAY THAI
    WT - BIEGANIE
    ŚR - SIŁOWNIA + MUAY THAI
    CZW - BIEGANIE
    PT - SIŁOWNIA + MUAY THAI
    SB - BASEN
    ND - WOLNE

    Wtedy miałbym 3 treningi MT tygodniowo, a przed nimi siłownię. Te dni byłyby ciężkie, ale za to wtorek i czwartek byłyby luźniejsze na regenerację i w zasadzie cały weekend wolny.
    TomaszM napisał:
    Po co na co ? Jesteś triathlonistą czy ćwiczysz SW ?
    Zrób sobie w sobotę rano siłownię, po południu bieganie, a w niedzielę samą siłownię lub samo bieganie i będziesz miał mniej do roboty w tygodniu.

    To wolę dać sam basen, a siłownia dzień po dniu to raczej kiepski pomysł, bo mięśnie nie zdążą "odpocząć".
    Gerard^
    Szeregowy
     
    Posty: 11
    Rejestracja: 10 Maj 2012, o 17:21

    Następna

    Wróć do Suplementy i Odżywki

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.