Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Budowa masy

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Budowa masy

    Postprzez Kamryk » 13 Sierpień 2014, o 12:54

    Witam z tej strony Kamil

    wzrost: 178
    waga:77kg
    obwód pasa:92
    obwód bicepsu:36,5
    obwód łydki: około 38-39
    staż treningowy: w domu 2-3 miesiące,siłownia profesionalna około 3-4

    Zaczynałem wagą 68kg,przybrałem do wagi 77,poprawiłem siłę m.in na klatę brałem 60kg,obecnie 80kg.

    Moim problemem jest to,że moja waga ustała.

    Ćwiczyłem przez większość czasu systemem FBW 5x5(bynajmniej starałem się).
    Dopytując kolegów z bogatszym stażem i sto razy lepszym wyglądem zaproponowali mi inne treningi,gdyż trening raz na jakiś czas trzeba zmienić.

    Krótko mówiąc jeden zaproponował:

    poniedziałek:
    klatka piersiowa wyciskanie na ławeczce prostej 4serie po 12 10 8 i 6 powtorzen wyciskanie na laweczce łamanej 4 serie po 12 10 8 i 6 powtorzen wyciskanie sztagielek na laweczce lamanej 3 serie po 10 8 i 5 powtorzen rozpietki na prostej ławce 4 serie po 12 10 i 6 powtorzen przenosy za głowe z sztangielka 4 serie po 12 10 8 i 6 powotrzen

    Wtorek:
    ręka (biceps triceps przedramie) unoszenie sztangielek do górry 4 serie po 12 10 8 i 6 powtorzen unoszenie gryfu na modlitewniku 4 serie po 12 10 8 i 6 powtorzen młotki 4 serie po 12 10 8 i 6 powtorzen unoszenie sztangi prostej 7x do dolnej połowy 7x do górnej połowy i 7x pełne triceps wyciskanie linek zza glowy 12 10 8 i 6 powtorzen wyciskanie sztangielki zza głowy 12 10 8 i 6 powtorzen wyciskanie francuskie do czoła 12 10 8 i 6 powotrzen ostatnie cwiczenie do dyspozycji wlasnej dobic miesien przedramie

    sroda: barki wyciskanie sztangi siedzac do góry przód i tył 4 serie po 12 10 8 i 6 arnoldki 4 serie kazda po 10 powtorzen motylki 12 powotrzen 4 serie wyciskanie sztangielki bokiem i przodem 4 serie po 12 powtorzen tył barków

    czwartek: plecy podciaganie 4 serie 12 10 8 i 6 martwy ciag 12 10 8 i 6 powtorzen wsadzanie do kieszeni sztangielki 12 powtorzen chwytem hakowym maszyna "łodka" 12 10 8 i 6 unoszenie grzebietu prostowniki wiesz po 12 powtorzen sciaganie na wyciagu 12 10 8 i 6 powtorzen wiosłowanie sztanga 12 10 8 i 6 powtorzen na dobicie dowolne cwiczenie

    piatek: nogi przysiady 12 10 8 i 6 powtorzen spacer z sztanga lub sztangielkami w dłoniach badz na plecach wstawanie na łydkach z sztanga

    tym systemem cwiczylem jakis czas,szczerze mowiac srednio podobał mi się


    później kolega jeszcze inny zaproponował mi system
    20-17-14-11-5-1-1

    Szczerze mówiąc schudłem i siła spadła

    Usiadłem dzisiaj i stworzyłem sobie sam taki trening:

    Poniedziałek sama klata

    klatka:
    ->Ławka prosta gryf 5serii 6 powtórzeń(stały ciężar) plus jedna seria dodatkowa,odejmuje 20-25% ciężaru i wyciskam aż padne,oczywiście z asekuracją
    ->Ławka skos górny gryf 5x6 ciężar zmienny
    ->Ławka hantle 5x6 i tutaj zastanawiam się czy ciężar zmieniać czy stały
    -> unoszenie za głowę leżąc tylko ramionami 4x8
    -> rozpiętki 4x8 stały ciężar
    -> ewentulanie coś na bramię,ale nie wiem czy to dodam do treningu

    Wtorek:
    PRZERWA

    Środa: ramiona + biceps

    Ramiona:
    -> Unoszenie hantli siedzać 5x6 ciężar zmienny
    ->unoszenie gryfu siedząc5x6 ciężar stały
    ->kierownica 4x8 ciężar stały
    -> unoszenie z wyprostowaną ręką przed siebie hantli 4x8 ciężar stały

    biceps:
    ->unoszenie hantli 5x6 ciężar stały
    ->unoszenie hantli - młotki 4x8 cięża zmienny
    ->unoszenie krzywki - 4x8 ciężar zmienny
    -> unoszenie hantli siedząc,5x6 bez przerwy (robię jedną reką,a drugą trzymam w powietrzu kont 90stopni i tak na zmianę)

    Czwartek: wolny


    Piątek Triceps+ plecy
    Plecy:
    -> sztanga pomiędzy nogi i podnoszenie jej 4x8
    -> wiosłowanie 4x8
    -> gryf przyciąganie do siebie stojąc (mam nadzieje,że zrozumiałe bo ciężko mi opisać) 4x8
    -> podciąganie 4x8
    Triceps:
    -> Unoszenie hantelki siedząc za głowę 4x8
    -> Unoszenie hantli do góry i za głowę, gdy leżę (mam nadzieję,że zrozumiałe)
    -> jak wyżej tylko,że krzywką



    Sobota:
    Wolny

    Niedziela: Nogi + dodatkowe ćwiczenia
    -> wykroki z workiem 28 kroków x 3 z workiem 20kg
    -> przysiady na maszynie 4x8
    -> łydki na maszynie 4x8
    -> uginanie nóg na maszynie 4x8

    dodatkowe ćwiczenia to:
    -> prostownik 4x12 ciężar stały
    -> podciąganie się 4x8
    -> pompki



    Wiadomo,że na każdym treningu będę starał się robić brzuszki ale tego nie zapisywałem.


    Bardzo proszę o opinie,pozdrawiam
    Kamryk
    Szeregowy
     
    Posty: 1
    Rejestracja: 13 Sierpień 2014, o 12:51
    Miasto: kutno
    Data urodzenia: 09 02 1991

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Budowa masy

    Postprzez Jarek_28 » 14 Sierpień 2014, o 00:06

    Zabawnych masz kolegów.. :Pokłon: :Pokłon:

    Co do planu, duże partie jak klatka, plecy, nogi, barki 12- 16 serii, małe jak biceps, triceps, łydki, kaptury, przedramię 9- 12 serii.

    Poczytaj o antagonistycznych mięśniach, nie mogą być roztrenowane dzień przed wtórnym wysiłkiem jak na przykład triceps przed klatka. Biceps musi mieć minimum dwa dni odpoczynku przed treningiem pleców, również barki przed klatka.
    Podam ci plan treningowy gdzie wszystkie te proporcje będą zachowane:

    Pn- Klatka,
    Wt- Plecy,
    Sr- -------- Wolne,
    Czw- Barki, Kaptury,
    Pt- Nogi, Łydki,
    Sob- Biceps, Triceps, Przedramię,
    Nd- ------ Wolne.

    Autor postu otrzymał pochwałę
    Jarek_28
    Sierżant
     
    Posty: 218
    Rejestracja: 22 Styczeń 2014, o 23:22
    Pochwały: 25
    Data urodzenia: 25 08 1983


    Re: Budowa masy

    Postprzez valdunn » 1 Grudzień 2021, o 02:53

    audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
    geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
    hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
    journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
    kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
    http://languagelaboratory.rulargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
    nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
    papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
    rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
    stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
    valdunn
    Marszałek
     
    Posty: 1243767
    Rejestracja: 1 Maj 2018, o 05:00
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 03 05 1984


    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.