Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Czym sie różni

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Czym sie różni

    Postprzez Micek195 » 19 Lipiec 2010, o 22:02

    rafimoc napisał:pracujesz w wyzszym okresie powtorzeniowym od 16 do 25powtorzen na serie, co sie wiaze z wiekszym wydatkiem energetycznym i dalej to bezposrednio wplynie na definicje Twojej muskulatury.

    3-4 cwiczenia na duze partie miesniowe takie jak: nogi,plecy,klatka
    2-3 cwiczenia na male partie miesniowe takie jak: barki,bicepsy,tricepsy,lydki,przedramiona,brzuch


    kolego drogi chyba ci sie cos pomyliło z fitness albo ze spacerem po piwo do spożywczaka:)
    trening na rzeźbę czy definicje to nic innego jak zmiana diety ograniczenie podaży kalorii wyeliminowanie nie których składników z diety i dobranie takiego trenigu który pozwoli nam zaatakowac mięsien pod każdym katem czyli cwiczenia izolowane w których pracuja poszczególne aktony danego mięśnia.oznacza to że podczas okresu gdy robimy rzeźbe możemy(ale nie musimy)wyeliminowac cwiczenia wielostawowe które sa dobre na budowanie masy mięśniowej i raczej nie wpływają na definicję i separacje mięśni,mięśnie uwidocznisz w kuchni,kiedy za pomocą diety pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej a zakres powt 25 to chyba byś wykonywał z różowymi hantelkami:)

    a teraz na logikę:
    kiedy bedziesz miał większy wydatek energetyczy?po wykonaniu 25powt z 5kilogramowymi różowymi hantelkami czy po serii składającej się z 8powt do załamania mięśniowego z obciążeniem 120kg???
    Image

    kolekcjoner ostrzeżeń za brak wiedzy innych.
    Micek195
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 193
    Rejestracja: 14 Maj 2010, o 16:31
    Pochwały: 16
    Miasto: Olsztyn

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Czym sie różni

    Postprzez rafimoc » 19 Lipiec 2010, o 22:26

    Widzisz to Ty nic nie kumasz, ale dobrze postaram Ci sie to sensownie wytlumaczyc.

    jesli zakladasz jakies dziecinne obciazenia, to organizm tego nawet nie poczuje wiec prosze nie mow o hantlach 5kg w przypadku gdzie mozesz zrobic na duuuzo wiekszym ciezarze!

    Nie pisalem o diecie bo to oczywiste i autor zreszta o to nie pytal, wiec po co to wtracasz?? mam nadzieje ze autor o tym wie, pytal WYRAZNIE o zakres pow!!

    Co do Twojego doczepiania sie i ulubionych hantelek 5kg:) kiedy ktos moze zrobic na 120kg 8 powtorzen to zaklada 90-100kg i jedzie 25pow, teraz juz rozumiesz?? pali w ten sposob tkanke tluszczowa nawet bez uzycia aerobow! wydatek energetyczny jest ogromny przy takim wysilku! pot leje sie po dupie!

    PS. nie znasz mnie, nie wiesz na jakich obciazeniach treningowych cwicze wiec kulturalnie Ci powiem zebys zamknal jadaczke w tym temacie i nie wyjezdzal mi z rozowymi hantlami:)
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Czym sie różni

    Postprzez Sten » 19 Lipiec 2010, o 22:50

    Witam ;P. Widać Micek,ze logika to nie jest twoja najmocniejsza strona ;). Machając przez całe życie hantlami 5kg zajdziesz niżej niż byłeś ;). Jeżeli nie masz pojęcia o sprawie to nie mąć młodemu w głowie. Tak się składa,ze trenuję razem z kolegą rafimoc jego metodami treningowymi. Przez 3 tygodnie siła skoczyła mi o 20 kg!! Jak to wytłumaczysz?? Poza tym zgodzę się z wypowiedzią rafimoc na temat rzeźby. Na przyszlość przemyśl dwa razy zanim coś napiszesz ;D.
    Sten
    Starszy sierżant
     
    Posty: 381
    Rejestracja: 24 Czerwiec 2010, o 14:20
    Pochwały: 13
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 02 01 1995

    Re: Czym sie różni

    Postprzez Micek195 » 19 Lipiec 2010, o 22:53

    wyrażaj się i dyskutuj.to jest forum.
    nie szkoda ci mięśni na zakres powt 25?to jest kulturystyka nie fitness i nie mozna tu omijac słowa dieta bo trzeba podkreślac że micha jest najważniejsza nici z najlepszego trenigu skoro nie masz odpowiedniego żródła energii.jedyny wypadek w którym mozna sobie pozwolić na takie zakresy powt to serie łączone lub superserie nie wyobrażam sobie leżenia na ławeczce i machania w kółko cięzarem który jedynie zmęczy mnie a mięśni i tak to nie ruszy.robisz normalny trening i nie szalejesz z powt jak głupi bo tylko alisz wczesniej zbudowane mięśnie,wkręcasz aero do tego kilku dniowy split i dieta.nic węcej ci nie potrzeba i uwierz mi nie musisz mi tłumaczyc krok po kroku jak niszczyc swoje ciężko wypracowane mięśnie:)

    do autora tego tematu
    mam dla ciebie radę obierz sobie jakiś split np na 4dni abyś na kazdej sesji miał czas na dokładne skatowanie wszystkich grup mięśniowych dobierz kilka cwiczen na jedną partię mięśniową nie musi to być jakas konkretna liczba jak piszą wszyscy "specjaliści"
    rzeźba to specyficzny rodzaj treningu możesz np na barki walnąc 6 cwiczen po 3serie i da ci to lepsze rezultaty niż 3 cwiczenia po 3 czy 4serie. a sposób zakresu powt nawet ponad 20powiedzmy na klatke poprostu odpuśc sobie nie warto...
    pozdrawiam i życzę przyrostów!
    Image

    kolekcjoner ostrzeżeń za brak wiedzy innych.
    Micek195
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 193
    Rejestracja: 14 Maj 2010, o 16:31
    Pochwały: 16
    Miasto: Olsztyn

    Re: Czym sie różni

    Postprzez fallenursus » 19 Lipiec 2010, o 22:56

    sten tylko nie mow ze jestes ten gosciu z filmu o wiosle;]

    ps. robienie czegokolwiek powyzej 12 powt. to pomylka...
    Image
    lepsze zdrowie za pomoca chemi
    visiting Mod :)
    wali mnie dieta.to dobre dla maminsynkow i lalusiow
    Awatar użytkownika
    fallenursus
    Młodszy chorąży
     
    Posty: 867
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 19:26
    Pochwały: 32
    Miasto: montreal
    Data urodzenia: 11 04 1974

    Re: Czym sie różni

    Postprzez Micek195 » 19 Lipiec 2010, o 22:59

    5kg to był przykład tak samo jak różowe hantelki:)
    skoro ci siła skoczyła przez te 3 tyg tak bardzo wnioskuje ze to były twoje pierwsze 3 tyg na siłowni:)
    więc co tu pozostaje dalej pisac panowie życze sukcesów na silowni ogromnych przyrostów i siły bizona!
    Image

    kolekcjoner ostrzeżeń za brak wiedzy innych.
    Micek195
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 193
    Rejestracja: 14 Maj 2010, o 16:31
    Pochwały: 16
    Miasto: Olsztyn

    Re: Czym sie różni

    Postprzez rafimoc » 19 Lipiec 2010, o 23:09

    Tak to jest jak sie nigdy nie probowalo zakresu 20 czy nawet 24 powtorzen!

    Probowaliscie kiedys palic tluszcz bez aerobow?? tylko tak szczerze??

    Nie znacie tego, wydaje Wam sie to dziwne wiec calkowicie rozumiem tu jakiekolwiek negowanie:)
    Podkreslam raz jeszcze nie pisze tu o malych ciezarach, bierzecie ciezar z ktorym wykonacie 20pow i koniec kropka, nie ma to byc maly ciezar dla tego zakresu pow!

    superserie, serie laczone jak najbardziej wskazane wplesc do tego treningu co nie zmienia faktu ze mozna je robic na wiekszej ilosci pow!

    Z innej strony powiem: Czy jak robicie regresje to tez tylko i wylacznie do 8pow??czy 12?? i dalej nie wolno wchodzic bo to zakazane i tak sie ogolnie przyjelo po kazdym forum?? :)
    Zrobicie 8pow na regresji a sila i zapas jest na 16, seria zmarnowana:)
    Pomyslcie innymi schematami nie tylko to co widzicie wszem i wobec:)
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Czym sie różni

    Postprzez Micek195 » 19 Lipiec 2010, o 23:17

    to ja ci jeszcze rz powiem nie potrzeba aerobów zeby spalic fat.zadko kiedy robie aeroby a nigy nie miałem bf-u wyższego niż bo ja wiem 15%?zawsze mam lekka kratke na brzuchu a nie robie aerobów i cwicze z zakresem 6-12powt?i co to?magia?
    po drugie kto powiedział ze masz schodzic w regresie do 8 czy 12powt?ja schodze do 2-3 lub nawet do jednego jak trzeba wtedy mam pewnośc ze ta ostatnia sera z regresem wykonczyła moje mięśnie do koniuszka i poszarpała włókna na miazgę.
    Image

    kolekcjoner ostrzeżeń za brak wiedzy innych.
    Micek195
    Starszy plutonowy
     
    Posty: 193
    Rejestracja: 14 Maj 2010, o 16:31
    Pochwały: 16
    Miasto: Olsztyn

    Re: Czym sie różni

    Postprzez Sten » 19 Lipiec 2010, o 23:19

    Cenię wasze zdanie Panowie ;). Jednak tak się składa,że to nie były moje pierwsze tygodnie na siłce. Trenuję na siłce już ponad pół roku. Wcześniej trenowałem podnoszenie ciężarów, ale to tak przy okazji. Na podstawie jakiej reguły Fallenursus wywnioskowałeś, że powtórzenia powyżej 12 to pomyłka? Od niedawna jadę splitem i robię powtórzenia czasem dużo większe niż 12,a siła idzie jak opętana ;). Dodam również,że nie stosuje żadnych odżywek, nic. Co do tego wiosła to kiedy ten filmik był kręcony wykonywałem to ćwiczenie pierwszy raz w życiu., bo na ciężarach tego nie miałem.
    Sten
    Starszy sierżant
     
    Posty: 381
    Rejestracja: 24 Czerwiec 2010, o 14:20
    Pochwały: 13
    Miasto: Wrocław
    Data urodzenia: 02 01 1995

    Re: Czym sie różni

    Postprzez rafimoc » 19 Lipiec 2010, o 23:22

    w regresie do 1pow?? ciekawy regres:D

    Znasz definicje regresji?? czy tak nie bardzo? jesli znasz to prosze przypomnij ja sobie:)

    Nie, zadna magia podaj jeszcze swoja wage, widzisz cholernie istotna sprawa:)

    Chcesz poszarpac wlokna?? na maxa? to sprobuj, wykonac mieszana ilosc pow ! nie tylko 6-12, wtedy zobaczysz cos czego jeszcze do tej pory nie doswiadczyles!
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron