Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez rafimoc » 10 Kwiecień 2011, o 20:21

    Przecież w przypadku ściągania drążka masz obciążenie i wykonujesz taki sam ruch

    to tobie sie tak tylko wydaje madralo...

    w przypadku wyciagu mamy narzucony ruch pionowy w przypadku gdy rosnie obciazenie trajektoria przybiera ruch skos gora - na drazku ani nie jestesmy pionowo ani pod skosem w gore - jest to lekki kat gornego grzbietu z prawidlowa dzwignia! to raz a dwa wektor jest ustawiony w gore co odciaza prostownik a nie jak w przypadku wyciagu w dol - co prostownik obciaza! na wyciagu rowniez nie aktywizujemy rdzenia! jest jedynie stabilizatorem. w przypadku drazka nogi sa wysuniete w przod co powoduje aktywacje dolnych partii brzucha!

    Pompki jeśli założysz do nich obciążenie na plecy i wstrzymasz ruch w dolnej cześć ruchu to masz bardzo podobne ćwiczenie do wyciskania gilotynowego.

    lepiej sie ocknij ;] dobrze radze.

    juz samo nolozenie obc na grzbiet powoduje zapadniecia sie tulowia to raz a dwa w pompkach musialbys czolem dotykac podlogi co ci sie nie uda bo zalamiesz pozycje!

    nie powielaj mitow,bo tego nie lubie.

    mowilem ci juz kiedys ze byc madrym a madrala to dla mnie roznica jest znaczaca
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez Kwachu » 10 Kwiecień 2011, o 20:57

    rafimoc napisał:to tobie sie tak tylko wydaje madralo...


    Po pierwsze to naucz się kultury!!! Bo prezentujesz w tej kwestii niski poziom, nie dziwne że ludzie z siłowni potem są tak postrzegani jak są !!!

    Po drugie to wnikasz w mega szczegóły, ogólnie ćwiczenia te oddziałują na te same partie mięśni, oczywiście podciąganie na drążku jest lepszym ćwiczeniem co jest nie podważalne, ale spokojnie można go zastąpić ściąganiem drążka, bądź tak jak podałeś wcześniej inverted row - fajna sprawa do osób o słabej sile które nie mogą się podciągnąć na drążku.

    Frozen - chyba za daleko poszedłeś, nie tyle nawet co partie co w pobudzenie innych włókien pod innym katem, bądź naciskiem na te włókna itd.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez Oliver » 10 Kwiecień 2011, o 20:59

    zatem wiosłowanie sztangą zastępujemy wiosłowanie na maszynie albo wyciągu:)
    gratulacje:) przenieśmy wszystko na maszyny najlepiej:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez rafimoc » 10 Kwiecień 2011, o 21:01

    Po pierwsze to naucz się kultury!!! Bo prezentujesz w tej kwestii niski poziom, nie dziwne że ludzie z siłowni potem są tak postrzegani jak są !!!


    jestem bardzo kulturalny ale nie dla mitomanow;]

    nie przedstawiles mi zadnych argumentow w jaki sposob niby drazek mozna zastapic wyciagiem.

    powtarzam: byc madrym a madrala to roznica dla mnie jest znaczaca
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez Frozen » 10 Kwiecień 2011, o 21:07

    Kwachu napisał:Frozen - chyba za daleko poszedłeś, nie tyle nawet co partie co w pobudzenie innych włókien pod innym katem, bądź naciskiem na te włókna itd.


    Dobra ja się nie odzywam bo nie mam pojęcia o tych włóknach itp.
    Awatar użytkownika
    Frozen
    Sierżant sztabowy
     
    Posty: 431
    Rejestracja: 6 Kwiecień 2011, o 15:51
    Pochwały: 3

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez Kwachu » 10 Kwiecień 2011, o 21:10

    Oliver - oczywiście wiosłowanie z sztanga jest lepszym i efektywniejszym ćwiczeniem,ale czy przy ćwiczeniu na maszynie pobudzamy inne mięśnie? Chyba nie, przynajmniej te podstawowe o które nam chodzi.

    rafimoc- jakoś nie zauważam u twojej osoby kultury :)
    Bo tu nie ma co argumentować to czyste proste i logiczne dla ludzi którzy myślą :) Z takimi teoriami jak ty piszesz spotykam się pierwszy raz od kąd się zainteresowałem tematem. Zbytnio komplikujesz temat.

    rafimoc napisał:powtarzam: byc madrym a madrala to roznica dla mnie jest znaczaca


    Wiem ze to różnica, przekonałem się już po pewnej osobie na forum.
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez Oliver » 10 Kwiecień 2011, o 21:13

    Kwachu jeżeli aktywowałbyś te same mięśnie w identyczny sposób, to trening na wyciągu
    przekładałby się siłowo na trening na wolnych ciężarach co jest nieprawdą i niemożliwe:)
    może tak, główny mięsień o który nam chodzi pracuje i tu i tu, ale nie jest to ta sama praca:)
    Nin'i no kakaku de... Subete ni oite, watashi wa tsuyoku naru yo!
    Oliver
    Generał brygady
     
    Posty: 3387
    Rejestracja: 24 Grudzień 2009, o 16:20
    Pochwały: 42

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez rafimoc » 10 Kwiecień 2011, o 21:25

    rafimoc- jakoś nie zauważam u twojej osoby kultury :)

    teraz nie bo jej nie mam dla mitomanow - ja tepie takie poglady.

    Bo tu nie ma co argumentować to czyste proste i logiczne dla ludzi którzy myślą :)

    no to jednak myslisz jak glupiec....nie odrozniasz cw targetowych od zlotych malo tego chcesz to porywnywac - lol.

    przyklad: martwy ciag i wyprosty ulowia na lawce rzymskiej - ten kto probuje zastepywac martwy takim bzdurnym cwiczeniem moze zapomniec o solidnym grzbiecie! jako target martwego - tak,zeby wymusic hipertrofie jako zamiennik - nie!

    Z takimi teoriami jak ty piszesz spotykam się pierwszy raz od kąd się zainteresowałem tematem. Zbytnio komplikujesz temat.

    nie komplikuje a pokazuje wlasciwa droge! bladziles przez 6 lat i nagle doznales szoku. Sceptycy lubia sprawdzac na sobie teorie i praktke w ktora niewierza - wiec zapraszam zaloz dziennik i dostaniesz konkretny plan - ale pewnie teraz wyjedziesz ze silownia to nie twoj priorytet,co?;] i bd szukal miliona wymowek;]

    troche mi przyominasz micka tylko ze on jeszcze robi przepotezne przysiady atg na suwnicy haha
    NIE SZTUKĄ JEST ZJEŚĆ/WBIĆ DUŻE ILOŚCI STEROIDÓW. SZTUKĄ JEST DOJŚĆ DO WSZYSTKIEGO BEZ NICH - Z JAJAMI DO CIĘŻKIEGO TRENINGU I CHARAKTEREM, KTÓRY PRZYCIĄGA TYLKO SILNE OSOBOWOŚCI!

    indywidualne odpłatne doradztwo po wczesniejszym uzgodnieniu na PW
    rafimoc
    Generał broni
     
    Posty: 6696
    Rejestracja: 20 Styczeń 2010, o 21:47
    Pochwały: 332
    Miasto: Wrocław

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez Kwachu » 10 Kwiecień 2011, o 21:25

    Kwachu napisał:Frozen - chyba za daleko poszedłeś, nie tyle nawet co partie co w pobudzenie innych włókien pod innym katem, bądź naciskiem na te włókna itd.


    To pisałem wcześniej koledze.
    Praca mięśnia przy tych ćwiczeniach nigdy nie będzie taka sam, zmieniają się pewne parametry :)
    To nie ulega wątpliwości, ale pisanie że nie da się zastąpić ćwiczenia takiego jak podciąganie,ściąganiem drążka jest mocno jak dla mnie przesadzone. Ale to moje zdanie :)
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Czym zastąpić podciąganie na drążku???

    Postprzez Kwachu » 10 Kwiecień 2011, o 21:28

    rafimoc - z tobą już zakończyłem dyskusje, idź spać za 30 minut pojawi się pierwsza faza księżyca :).
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron