Szybkie logowanie
  • Strona główna Metodyka Trening
  • Mój trening na mase - do oceny

    Podstawą w każdej dziedzinie sportu jest trening. W dziale wszystko na temat treningów i ćwiczeń, dowiesz się jak poprawnie trenować aby nie nabawić się kontuzji oraz osiągnąć założony cel.

    Moderatorzy: Michał Bodzioch, playandwin24


    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez Xam@toloN » 1 Styczeń 2010, o 22:20

    Ok dzieki sie przerobi:D Mam jeszcze pytanie bo kupiłem Sobie Olimp - Creatine Monohydrate Powder - 500g i odnośnie tego czy mam robić faze nasycenia i w ilu ml wody to rozpuszczac??
    Awatar użytkownika
    Xam@toloN
    Starszy kapral
     
    Posty: 83
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 19:08
    Miasto: Sucha Beskidzka
    Data urodzenia: 22 03 1992

    Prezenty!

    Uwaga! - Rozdajemy prezenty! - Zarejestruj się już dziś i zgarnij prezent!

    Post przez Vito

    Cześć! Widzę, że przeglądasz ten temat jako niezalogowany / niezarejestrowany użytkownik! Zarejestruj się na naszym forum a otrzymasz prezent, który z pewnością przyda Ci się na treningach!

    Wśród wszystkich zarejestrowanych użytkowników rozlosujemy między innymi: rękawiczki i pasy kulturystyczne, shakery oraz opaski na rękę z motywującym napisem!

    REGULAMIN:
    • Losowanie prezentów odbędzie się 10 stycznia 2016r. przez Administratora forum Kulturystyczni.pl
    • W losowaniu weźmie udział każdy zarejestrowany użytkownik forum Kulturystyczni.pl, który na swoim koncie posiada co najmniej 3 pochwały.
    • Każdy wylosowany przez nas użytkownik otrzyma po jednym prezencie.
    LISTA PREZENTÓW:
    • 3x Rękawiczki do ćwiczeń
    • 3x Pas kulturystyczny
    • 3x Shaker
    • 3x Opaska na rękę z motywującym napisem
    Życzymy szczęścia! Zarejestruj konto i zgarnij prezent!
    Awatar użytkownika
    Vito
    Administrator

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez kazik. » 1 Styczeń 2010, o 22:23

    Xam@toloN napisał:Ok dzieki sie przerobi:D Mam jeszcze pytanie bo kupiłem Sobie Olimp - Creatine Monohydrate Powder - 500g i odnośnie tego czy mam robić faze nasycenia i w ilu ml wody to rozpuszczac??

    Zadaj to pytanie - w odpowiednim dziale :)
    Awatar użytkownika
    kazik.
    Major
     
    Posty: 2449
    Rejestracja: 17 Grudzień 2009, o 19:33
    Pochwały: 51

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez Xam@toloN » 1 Styczeń 2010, o 22:30

    a mogłbyś mnie naprowadzic??
    Awatar użytkownika
    Xam@toloN
    Starszy kapral
     
    Posty: 83
    Rejestracja: 1 Styczeń 2010, o 19:08
    Miasto: Sucha Beskidzka
    Data urodzenia: 22 03 1992

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez kazik. » 1 Styczeń 2010, o 22:32

    Xam@toloN napisał:a mogłbyś mnie naprowadzic??

    Do działu Suplemeny i odżywki.
    Awatar użytkownika
    kazik.
    Major
     
    Posty: 2449
    Rejestracja: 17 Grudzień 2009, o 19:33
    Pochwały: 51

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez Jarek6969 » 4 Styczeń 2010, o 12:12

    Z mojego doswiadczenia powiedziałbym ze raczej masa idzie szybciej przy ciut wiekszym obciązeniu a mniejszej ilosci powtórzeń w danej serii. Czyli zamiast 3 serie po 12, 10 ,8 zrobic sobie 3 lub jak ktos sie juz uprze 4 serie po 8-8-6-6 powtórzeń na kazdej serii tyle ze wiekszym obciazeniem. Tylko w tym przypadku jak wiadomo siła bedzie szła szybciej a wytrzymałośc wolniej.
    Jarek6969
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 Grudzień 2009, o 15:22
    Miasto: Łódz
    Data urodzenia: 24 07 1987

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez Kwachu » 4 Styczeń 2010, o 14:51

    Każdy ma inaczej jeden bedzie lepiej reagował na większą ilośc powtórzeń
    Awatar użytkownika
    Kwachu
    Generał broni
     
    Posty: 5702
    Rejestracja: 28 Grudzień 2009, o 14:08
    Pochwały: 112

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez thegame » 4 Styczeń 2010, o 17:47

    Jarek6969 napisał:Z mojego doswiadczenia powiedziałbym ze raczej masa idzie szybciej przy ciut wiekszym obciązeniu a mniejszej ilosci powtórzeń w danej serii. Czyli zamiast 3 serie po 12, 10 ,8 zrobic sobie 3 lub jak ktos sie juz uprze 4 serie po 8-8-6-6 powtórzeń na kazdej serii tyle ze wiekszym obciazeniem. Tylko w tym przypadku jak wiadomo siła bedzie szła szybciej a wytrzymałośc wolniej.


    Panowie wyjdzmy wreszcie z średniowiecza i dajmy spokój temu " na mase to tyle powtórzeń i tyle przerwy, siła tyle a tyle.." Zgoda siła rośnie wraz z ciężarem podnoszonego złomu, le takie sprawy jak masa (mięśniowa) czy rzezba robione są w "kuchni" czyli dieta, dieta i suple.
    Oprócz tego, że można odróżnić trzy podstawowe typy budowy, to jest jeszcze coś, każdy jest inny. to co dla jednego będzie działać to dla innego będzi strata czasu, dlatego tak ważne jest próbowanie różnych systemów treningowych, różnych diet itp.

    ps: z czego wnioskujesz, że wytrzymałość będzie mniejsza a siła wieksza? a może będzie na odwrót? :twisted:
    Voice666
    Awatar użytkownika
    thegame
    Chorąży
     
    Posty: 1203
    Rejestracja: 25 Grudzień 2009, o 09:21
    Pochwały: 40

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez Jarek6969 » 4 Styczeń 2010, o 23:59

    odpowiedz jest prosta po pierwsze bo próbowałem wilu systemów treningowych i widziałem po sobie. Czyli przy wiekszym obciazeniu i mniejszej ilosci powtórzen byłem w stanie podnieśc duzo wiecej na 1 powtórzenie w stosunku do tego jakim obciazeniem robiłem serie. Czyli np na raz 125 kg a serie po 90 -100 kg . Gdy robiłem systemem np 12-12-10-10 wyciskałem przy 1- krotnym wycisnieciu 120 kg a 100- 105 kg na serie czyli miałem duzo lepsza wytrzymałosc do wyciskania cięzaru na serie czyli wieksza wytrzymałośc. proste duzo powtórzen = wieksza wytrzymałośc mało powtórzeń= wieksza jednoraowa siła :D
    Jarek6969
    Starszy szeregowy
     
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 Grudzień 2009, o 15:22
    Miasto: Łódz
    Data urodzenia: 24 07 1987

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez Dodix » 17 Styczeń 2010, o 10:29

    Xam@toloN :!: :!: To mój temat 8-)

    Które mięśnie nazwiemy tymi większymi, a które tymi mniejszymi. Bo o ile się nie mylę barki wydają się małe, ale zaliczane są do tej dużej części...

    Tak sobie pomyślałem, że ja nie dam rady 12 serii na klatę.
    Jak ćwiczę systemem progresji czyli za każdym razem zmniejszam ilość powtórzeń 12,10,8 a zwiększam tym samym ciężar.

    Jak miałbym robić po 12 serii to jak?
    Klata:
    Wyciskanie na płaskiej po 12x
    Wyciskanie skos po 12x
    Rozpiętki po 12x
    ????????????????????????????????

    Tym samym ciężarem? I jaka ilość powtórzeń?

    Ja jak robię swoim systemem to potem ledwo mam siłę na triceps ;)
    Hurtownia Fryzjersko - Kosmetyczna www.hurtpro.pl
    Awatar użytkownika
    Dodix
    Sierżant
     
    Posty: 217
    Rejestracja: 26 Grudzień 2009, o 14:49
    Pochwały: 1
    Data urodzenia: 25 02 1986

    Re: Mój trening na mase - do oceny

    Postprzez slowdzerson » 17 Styczeń 2010, o 15:16

    Napewno bym zamienil cwiczenia we wtorek, nie robilbym najpierw bicepsa, potem plecy tylko na odwrot.
    Mimo przeciwności w jakiej stawia Nas dzisiejsza rzeczywistość, stoje twardo bo przyjaciół swych mam....
    Awatar użytkownika
    slowdzerson
    Starszy sierżant
     
    Posty: 342
    Rejestracja: 17 Styczeń 2010, o 15:06
    Miejscowość: DZG
    Pochwały: 2
    Miasto: DZG
    Data urodzenia: 09 12 1984

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Trening

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

    Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group. | Siłownia
    Witamy na stronie www.kulturystyczni.pl - Forum Kulturystyczne * Suplementy i odżywki * Sporty walki * Kulturystyka i Fitness
    Na naszej stronie znajdziecie wszystko na temat treningu - plany treningowe i ćwiczenia. Możecie tutaj znaleźć doskonale opracowane ćwiczenia na płaski brzuch. Dowiecie się jak powinna wyglądać dieta i prawidłowe odżywianie się, a także jak stosować suplementy i odżywki. Znajdziecie również informacje na temat niedozwolonego wspomagania, takiego jak sterydy anaboliczne i prohormony, a także poznacie najwydajniejszy trening na mase. Forum Sportowe. Katalog stron.

    cron